Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   116 / 607
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Azt nem mondtad, hogy Csernobilban akarsz fényképezni. Ott a film is exponálódik, ha kinyitod a blendét, ha nem.
(Egyébként érdekes ez a sugárzás mániád)
Jobb gépekben ugyanolyan üveg lencse van a CCD előtt, mit a filmes gépekben, és használhatsz ugyanúgy szűrőket is. Tönkretenni meg ugyanúgy tönkreteheti, mint a filmet.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Tessék, rendes röntgencső, fluoreszcens ernyő és fényképező, forgatással (mikrosütő motorral): Bővebben: Link .
Így nem a fényképezőt kell besugarazni közvetlenül. Bár az a hangyafocis pöttyösödés a CCD-be csapódó röntgensugárzás nyoma.

Ha közvetlenül akarnád exponálni, akkor sötétkamrába tedd a fényképezőt (és tudjon "B"-exponálást) és állandó tápot adj neki. Így hetekig gyűjtheti a sugárzást. Bár lehet, hogy zajosabb lenne, mint a normál film.
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ha többé-kevésbé éles képet akarsz, akkor a harisnyát ne fölé lógasd, hanem egy árnyékoló dobozba tedd és egy, a tárgynak megfelelő méretű nyílást hagyj rajta - egyfajta fordított camera obscura. A tárgy felé néző rész vastag legyen, tehát a sugárzás tulajdonképpen egy csövön jöjjön ki. Így nem fogja keresztül-kasul megvilágítani a filmet, így élesebb marad a kép.
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nem is kell eltéríteni a sugárzást, mert te árnyékképet készítesz, nem fókuszát fénnyel fotót.

A 6VSz-1-es csöves röntgenketyere leírását azért is nézd át, mert ott vannak tippek a fényképezésre is.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Erre én is gondoltam, mert a sugárzás tönkre vágná a filmnek azt a részét is, ahova nem akarok éppen exponálni.

A képen van egy ernyő, ami zölden világít az erős röntgensugár miatt. Azt már nem gond levideózni, csak én nem akarok veszélyes mértékű sugárzással játszani.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Csernobil fényképezhető, egy hely ahol talán tönkremegy a fényképezőgép az az Elefántláb. Bár ott az ember is pillanatok alatt meghal.Csernobil képekben.
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Na oda azért nem megyek, bár kétségtelenül érdekes lenne guberálni egy-egy helyen. Ez csak a harmadik mánia az elektromosság, elektroncsövek, trafók, villanymotorok, generátorok, távezetékek és a vasút után, persze az atomfizika gyakorlati részén belül a gázharisnya, amit megengedek magamnak, mert fő a biztonság. Ennél erősebben sugárzó dolgokat már messziről elkerülnék.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Azt hiszem tilos guberálni, mert ugye az is sugárszennyezett, ami a lezárt zónában van, és ha jól tudom, átvizsgálják a kilépésnel a kocsit, hogy van-e valami sugárzó dolog, mert ha igen, kirakatják veled. De ez nem biztos. Amúgy teljesen ugyanazok a mániáid mint nekem
(#) lucky hozzászólása Szept 13, 2014 /
 
Elnézve a zónában lévő járművekről készült régebbi és mai képeket, feltűnő az újabb képeken lévő járművek alkatrész hiányos volta.. Csak nem ipari kannibalizmus?
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nem megyek oda, de ha mennék, tennék a kocsiba pár kanna vizet, és a guberált cuccot jól lesikálnám, és ki csak olyat vinnék, ami nem sugároz olyan nagyon. Na az jó. Villanyvonatnál nincs jobb a világon. Mikor a V43 gyorsít egy rakás 50 éves kocsival, leírhatatlan a hangulat. Főleg, ha este van, fagy van, és szikrázik az áramszedő, a kocsin meg lekapcsolom villanyt. Albertirsára is képes voltam elmenni, hogy a saját bőrömön érezzem a 750kV bizsergető jelenlétét. Egész csípős volt a fű.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ebben a videóban például vannak jó dolgok, olyan 7 perc után...
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
A már korábban idézett lapon látható a kamerás megoldás: Bővebben: Link.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Teljesen igazad van. Én meg itt lakok a vasútállomástól 100méterre, ha gyorsul egy szili, a hangja idáig eljön...
(#) elektroncso válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Akkor sem tudnál kihozni semmit sem, 3 zónára van felosztva, katonailag szigorúan őrzött terület, szögesdrót, fegyverek. A bejutáshoz is komoly engedélyek kellenek. Nézd át azt az oldalt amit linkeltem. Fele le van fordítva magyarra is.
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Sok videóját láttam neki. És nő létére megy ilyen helyekre, és kísérletezik!
(#) kérdező válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
De nincs is szándékomban. Nem is baj ha ottmarad minden, legalább 50 év múlva is ugyan az lesz mindenhol, megmarad emléknek.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Hát ezaz.. kicsit irigylem is őt, holott néha elképesztő miket csinál.
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Hát, én azért annyira nem irigylem, tudva az ionizáló sugárzások veszélyességét. Azért egy nőnek nem gammafotonokat kellene kapnia. Mondjuk egy ilyen érdeklődésű lány viszont már nem is rossz.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Furcsa egy személyiség, az tény. De senki sem kényszeríti, magától csinálja. Bár hozzám már kicsit öreg.
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Kíváncsi lennék, mit szólhat a kísérleteihez a barátja/férje.

Ez se semmi, biztosan nem szórakoznék ezzel: https://www.youtube.com/watch?v=d1ieIVCVoxI
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) pucuka válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nem csak a hangja, hanem a szikrázása is. Nemigen nézel akkor TV -t, hacsak nem kábelen jön.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Persze magával a radioaktivitással is nagyrészt nő kezdett el foglalkozni, mégpedig Marie Curie.
Idézet:
„De a sok évtizedes munka közben a rádiumsugárzás végleg beépült csontjaikba, ma is ott van, és jelzi sírhelyüket. Ha senki nem lenne a temetőben, hogy megmutassa, merre van a sír: egy egyszerű Geiger-Müller-számláló élénkülő lüktetése odavezetné a látogatót. Az ionizáló sugárzás törvényei szerint 1580 esztendőnek kell eltelnie ahhoz, hogy a Curie-házaspár sírjából érkező jelek erőssége felére csökkenjen."-Illyés Gyula: Naplójegyzetek”
Azért ez nem semmi.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Engem is pont ez fogott meg a radioaktivitásal kapcsolatban, hogy annyira "durva" dolgokat tud, és ezt úgy, hogy nem látod, nem hallod stb.
(#) kérdező válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ez az, ami miatt nem érdemes vele játszani. Sajnos sejtroncsoló, és a besugárzás során három lehetősége van a sejtnek. Vagy elpusztul, vagy megjavítja magát, vagy rosszul javítja meg magát. Ha sok sejt javítja meg magát rosszul, rossz esetben rákot lehet kapni, amit ma még nagyon nehezen tudnak gyógyítani, sok esetben halált okoz. Ettől függetlenül egy igen érdekes dologról van szó. Az tetszik a legjobban, hogy nagyon sok energiát lehet előállítani. Mikor elindul a vonat, vagy beindul a hűtő, vagy csak bekapcsolom a rádiót, és felfűtenek a csövek majd megszólal, mindig eszembe jut, hogy (ugyan részben) ez az energia a reaktortartályban milyen folyamattal keletkezik, és hogyan jut el a turbinán, a generátoron és a sok sok gépen, trafón, vezetéken a fogyasztóig.
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2014 / 1
 
Ááá, csak hosszú, mint a vonatfütty...
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
És a legszebb az egészben, hogy a legmodernebb atomreaktor is valójában csak egy gőzgép kazánja... Csak szén helyett uránnal fűt.
A jó öreg gőzgép működtet még mindig egy csomó dolgot.
(#) _BiG_ hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Möbiusz szalag szupererős mágnesekből és egy szupravezető kiskocsi lebeg rajta - akár fejjel lefele is: Levitating Superconductor on a Möbius strip
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Hogy lásd, az alfa sugárzás milyen messze terjed levegőben (kb. a 5. perctől): Bővebben: Link
A kibocsátó Po210.
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Az alfa nem megy messzire. Viszont itt van (ugyan kevesebb) béta, és egy kis gamma is. Ezeket elég rendesen átengedte a sörös doboz.
(#) kérdező hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Újabb kísérlet, ezúttal most nem "atomcucc", hanem sima UV, és a jól ismert keserű ital, a tonik. Nem is gondoltam, hogy a sima mezei szikrázáskor ennyi UV keletkezik. (Most már tuti, hogy a díszatomreaktoromban UV LED lesz, és tonikkal töltöm fel. Így olyan lesz, mint Cserenkov effektus.)
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
Következő: »»   116 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem