Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1596 / 2500
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Nyilván van még benne hiba. Ha nem találod, készíts jól kiértékelhető képet alulról-felülről.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
hát en tobb hibat mar nem vettem eszre talan neked sikerul
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Itt a kepek remelem jo lett
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Ennek forrszemes NYÁK-kal kellet volna nekifutni, amire gyakorlatilag átmásolhatod a kapcsolási rajzot.
Sávos próba-NYÁK-hoz Sprint-Layot-tal rajzold meg a tervet! Akár a meglévő elrendezés is követhető. A lényeg, áttekinthető válik az alkatrészek kapcsolata.
(#) TL54 hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek az alábbi áramkörrel kapcsolatban.

Az áramkör funkcionálisan működik,de a z erősítő részével (ami eredetileg egy Hi-Fi erősítő volt)lenne egy kis probléma. Ez pedig az ,hogy a T8 meghajtó túlságosan melegszik,forrósodik,míg a T10 végtranyó gyakorlatilag szobahőmérsékletű. Ez a jelenség az áramkör terhelése nélkül is fenn áll. A másik oldal rendben van. Ott a T9 végtranyó dolgozik,melegszik jobban a meghajtónál.

Tudnátok ebben segíteni,hogy mi okozhatja ezt a féloldalasságot?

Az 1N4001 helyett BY 133-lett beépítve.
Az R26-27 egy régi mosógép indító ellenállás huzaljából lett elkészítve. Ezek Kb.0,3 ohm-ra sikeredtek,mert a multiméterem ez alatt nem mutatott,csak nullát(ha összeért a két mérőcsúcs).
Egyébként minden alkatrész új.
(#) sany válasza TL54 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia!
Lehet zárlatos a NYÁK.
Esetleg tudnál feltenni képet a panel másik oldaláról is?
(#) sany válasza TL54 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Ha minden rendben a NYÁK-kal , akkor valószínű, hogy nem jó az általad készített ellenállás. Először én kicserélnem a két ellenállást, aztán ha a melegedés fennállna , akkor tovább keresném a hibát. Szerintem egy gyárilag készített ellenállást kellene oda rakni, olyan értékűt, ami a kapcsolási rajzon is szerepel.
Innen tudsz rendelni.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Helo na megtalaltam a hibat mukodik rendesen a T3 volt rossz helyen hala istennek nem romlott el egy tranzisztor sem tulélték a bakijaimat volt 5 hiba amit megtalaltam.
(#) tomi1990120 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Az a problemam vele meg hogy a magas hangot olyan recsego hangon adja ki az lehet a bemeno konditol is?
(#) wolfi hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, tanács.
Nem rég vásároltam használtan egy Harman kardon PM635 erősítőt.
Az a gondom vele, hogy úgy néz ki átvertek, ugyanis az erősítő azt produkálja, hogy mikor áll egy napot, és utána bekapcsolom, egyszerűen nincs hang, egyik bemenetről sem, egyik hangszóróra sem.
Viszont ha hagyom, akkor álltalában egyet gondol 10 -15 perc után és elindul, nem értem.
Amit még észre vettem, hogy egyik sáv hangosabb mint a másik, azt ennél is lehet gondolom állítani?
Kérlek ha tudtok segítsetek, régebben, még építettem kisebb erősítőt is, de ez meghalad.
Köszönöm erőre is!
(#) Doncso válasza wolfi hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
Tápot mérnék első körben amikor fennáll a hiba akkor. Szóval szétszedném, multiméter ráakaszt a táp csatlakozóra, és bekapcs. Forrasztások ellenőrzése. Csatlakozások átnézése. Nem olyan bonyolult az erősitő, szerintem egyszerüen javitható.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia

Visszatérve még a JVC AX-70-re ahol a munkapont beállító IC-t két diódára fogom kicserélni,ott
is alkalmazható a végfokok helyére először a 100 ohm-os BE ellenálás?
És itt is 0,45-0,5V -ot állítsak be először?

Untitled5.jpg
    
(#) wolfi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Táp van, kigyúl a kis power led, nekem inkább a "koppanás gátló" vagy hogy hivják a gyanus, tudjátok ami megakadályozza a "pukkanást" bekapcsoláskor, nekem ugy tünik mintha az későn venné a lapot, ha aznap, kikapcsolom s utána vissza többé nincs gond.
Az meg mitől lehet, hogy bekapcsoláskor egy ideig az egyik sáv halkabb, aztán kb 15 perc után egyformára hangosodik a másikkal?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Igen, általánosan alkalmazható. Ott nem kell, ahol már eleve a részei a kapcsolásnak ezek az ellenállások.
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
Szia! Hosszabb állás után az elektrolit-kondenzátorok "elsatnyulnak", kapacitásuk csökken, szivárgóáramuk megnő. Okozhat ilyen hibajelenségeket, mint amiről beszámoltál.
Szerencsére nem kell mindjárt formázni.
Használd minél többet és egyre jobb lesz. Ha valamelyik hiba tartósan megmarad, akkor neki lehet esni az átkondizásnak.
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Igen. A napokban formáztam néhány 10mF 100V-os MM elkót. 1989-es gyártásuak és sosem láttak még áramot. Áramkorlátos táp, 2A és fél nap múlva a szivárgóáramuk 0,5 mA alatt volt. Előtte meg totál rövidzár.
(#) VIM válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia! Megoldódott az erősítő problémája a TDA2030 cseréjével és a zénerek is ki lettek cserélve ZPD9V1-re a biztonság kedvéért, mert hogy 2X9V-os a tápja. A dobozon semmilyen azonosításra utaló jelzést nem találni (made in china) silvercrest néven. Ami az ismertető jele lehetne, hogy a 2030 ezzel a 2db 4550-el van hajtva, mert van benne magas hangerő szabályzás is. Köszönöm a segítséget.
(#) Doncso válasza wolfi hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Akkor szerintem is kondibaj van. Én is ugy tennék, ahogy reloop javasolta.
(#) TL54 válasza sany hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Rendben.A másik oldalról vasárnap próbálok képet rakni.
A linket köszönöm.A többi alkatrészt is innen rendeltem pár hónapja,de akkor még nem volt ilyen ellenállásuk(vagy csak nem találtam meg).
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Helo olyan problemam lenne hogy kis hangon is recseg es ma negyed hangnal elkezd torzitani mi okozhatja ezt?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Gondos átnézéssel újabb hibára fogsz bukkanni. Ennyi információból nem tudok segíteni a behatárolásában.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
milyen informacio kellene meg?Mukodik rendesen csaak bizonyos hangokat torzan ad ki.Es ha teljesen kitekerem a hangeropotit akkor olyan sipolas jon jon rajta elmehetett valameik tranzisztor?vagy akkor nem is mukodne?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
A sípolás a ki és a bemenet közelségéből, árnyékolatlanságából származik.
Hangszóró nélkül, a 100 ohm potival állíts be 4mV feszültségesést a 0,47 ohm ellenállások egyikén, ez mérsékli a keresztezési torzítást, ha az van. A "bizonyos hangokat torzan ad ki" nem sokat mond számomra.
Mérd meg a tápfeszültséget nyugalmi és kivezérelt állapotban, valamint a kimeneti egyenfeszültséget!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
a kimeneten nincsen egyenfeszultseg csak par mv.A 4mv-ot a testhez kepest merjem ugye?Nyugalmi allapotban a tapfeszultseg 28.5v lehet az lessz keves?kivezerelve olyan 27v akkor kezd jobban torzitani
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
A tápfeszültség +/- értendő?
A 4mV-ot az ellenállás lábain mérd!
A mondataidat nagybetűvel kezd!!!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Igen +/-28.5v.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Rendben A potenciométert óvatosan tekerd! Az áramfelvétel nagyon meg tud ugrani, ami jelentős melegedéssel, esetleg végtranzisztor meghibásodással járhat.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
En mar tekertem ide oda de az eellenallasok labain semmi 0.00mv se tobb se kevesebb.Te mondtad multkor hogy azzal nemtudok nagy kart okozni nem? Amugy az a regi bugas ami volt teljesen megszunt de mindig kell lennie valaminek
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
A nyugalmi állító 2k7 ellenállását (R6) told meg 220 ohm soros ellenállással!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
kossek vele sorba meg 1 220ohm-os ellenallast?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
Következő: »»   1596 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem