Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   73 / 144
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Lehet témaidegen : Folytatás ma faragtam két oldalt is na még a fedlap hiányzik .
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Nagyon szép lesz!
A potméter gomb véletlenül nem egy AKAI magnónak a nyomógörgője? Nagyon hajaz rá.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Olyannak ismersz aki nem saját kútfőből csinál valamit ? Egyéb iránt meg ha lenne olyan görgőm akkor oda adnám olyannak aki tudja használni , na de visszatérve a potméter tekerőre , az most ezúttal egy gyári és nem saját , csak a kép kedvéért !
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Nehezen de elkészült remélhetőleg jó szolgálatot tesz majd , szépen szól nagyon és megfelelő hangerőt is produkál igaz nekem csak 32 ohm -os fülesem van de ezzel is remekel .
A képek nem 100% os minőségüek ezért elnézést kell kérnem de a fényviszonyok nem mindig kielégítőek ...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Nagyon szépek a munkáid! . Egyetlen dolog zavar csak mindegyiknél folyamatosan - persze ez az én heppem - a kapcsoló. Arra gondoltam, Nem lenne jobb egy nyomógombot besimítanod az előlapba? Akkor két darab relével megoldható lenne a toggle funkciós bekapcsolás. Nem tudom milyen feszültségeid vannak dobozon belül de 12 vagy 24 V-os kétmorzés relével el lehet kapcsolni ami kellhet. Ezek max 3A-t tudnak. Igaz magasabb működtetőfeszültségről kell menjenek a kapcsolástechnika miatt, viszont kikapcsolt állapotban nem fogyasztanak áramot. Én biztosan egy szép, szögletes "BE" vagy "Power" , esetleg szimbólumos feliratú plexi, vagy fém gombot tennék bele, ami kicsit dereng a sötétben. Az én erősítőm messze nem ilyen szépen kidolgozott - csak egy délután dobtam össze hulladék-itthoni anyagokból - de talán látszik a képen miről beszélek. Ez is világít - zölden. Persze egy szép gyári szimbólumos acél gomb sem mutatna csúnyán rajta.
(#) xzsolt1 válasza xzsolt1 hozzászólására (») Okt 13, 2014 / 1
 
Sziasztok.
Erősen haladok visszafele az erősítővel. Először megépítem aztán szétfaragom és most nézegetem Tinába. A táp része most már jó,24V,12Vés 6,3V. Ez eddig rendben. A constant current source eredetileg 125 mA volt beállítva ami kevésnek bizonyult ez most 223mA van állítva vagyis az R4 5.6Ohm-ra változott. Így most elégedett vagyok a teljesítményével. De nagyon melegszik.
Az első kérdésem hogy erre hogyan lehetne megoldást találni.Az megoldás lehet ha az LM317 est valami nagyobb teljesítményűre cserélem? A másik, hogy letöltöttem a Tinát és próbálgatom.
Az általam már említett Sunrise-III tetszik mert itt is annyira van beállítva a CCS vagyis a teljesítménnyel nem lesz gond. Viszont nem nagyon kapom vissza a tesztekből a gyári adatokat.(Bár mint említettem most ismerkedem vele).Ott akadtam el hogy a bemenetre mit kell állítanom.Meg aztán ezek a grafikonok sem mondanak sok mindent. Örülnék ha valaki megnézné és elmondaná róla a véleményét. Esetleg miben lehetne változtatni és segítene hogy mit hogyan kell . Végül a gyári adatok:
Input Resistance: 11k / 31kOhm gain module dependent
Input Sensitivity (6N23): 270mV (dependent on tube)
Gain: 14-26dB (dependent on tube)
Max Output voltage (no load): 5.4V
Output Resistance: Selectable 1, 32 or 69Ohm
Frequency Response: 4 Hz – 350 KHz (-3dB) with 32 Ohm load
Signal to Noise ratio: 91dBA (dependent on tube)
Crosstalk: -88dB (dependent on tube)
THD: > 0.013% (dependent on tube)
Suitable for: 32 - 300 Ohm HeadphonesTubes

Köszönöm szépen.
(#) CHZ hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Több hibát is elkövettél, legrosszabb a kicsatoló kondit átkötötted, zárlatba.
Próbáld így.
(#) xzsolt1 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Hát így teljesen mást mutat.Köszönöm.A C4 470u direkt törölted, mert ott maradt a vezeték?
Egyébként vélemény róla?
(#) CHZ válasza xzsolt1 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
C4-et tudatosan vettem ki, mert így is nagy a fokozat erősítése, érdemes csökkenteni és a torzítás is kisebb lesz. Próbálj rajta végig minden szimulációt.
(#) Robid hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Sziasztok! Építem a 6N13C OTL fejhallgató erősítőt, és jó minőségű potiból (Noble)20K ohm értékű van itthon.Nagy hibát követek el ha ezt teszem bele,rajzokon 50 és 100K szerepel.
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A tápfeszültség 24V szűrve.
Hogy állapítsam meg az ellenállást?
(#) szebee válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Nincs.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A hangerőt potival adom 50K, a testek közösítve vannak mindenhol. A munkaellenállások kivannak vezetve mert nem tudom még pontosan milyen fülessel lesz használva, 20ohm van rá kötve.
(#) Robid hozzászólása Okt 19, 2014 / 3
 
Elkészültem az OTL erősítővel.Megéri a fáradtságot,nehéz utána hangdobozt hallgatni.
(#) reloop válasza Robid hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Kalap megemelve!
(#) Robid válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Köszönöm szépen, csak az itt található erősítők képeiből lopkodtam ötleteket.
(#) szebee válasza szebee hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Nem, bocsánat helyesbítek, akkor is zúg amikor rövidre zárom.
(#) Bassmester válasza Robid hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Grat! Szép lett.
Milyen meghajtó cső van benne? Munkaellenállások, kicsatoló kondik milyenek?
Én is ilyenen hallgatózom
(#) Robid válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Köszi ! Egyenlőre még nincs kihegyezve,csak átlagos alkatrészekkel raktam össze, a meghajtó cső Tesla E88cc a kicsatoló Epcos.
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Az ESP erősítő megépíthető UPC4570C-ic-vel is?
Ez találtam itthon ami adatlapja alapján elég jónak tűnik.
Van még itthon 4558DD,4558DX,4558P,sima 4558 és 4560D.
És még ezek: LA6358,LA6517,BA15218
És a BD-k helyett 2SB1761 és 2SB1187 párban.
Ezek mind vannak itthon.
A többi alkatrészen szükséges valamilyen módosítás még?
Egyenlőre próbanyákon csinálom meg.

Minden segítséget előre is köszönök.
(#) crapgame hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek.

Gondoltam megépítem a klasszik 6AS7G - ECC88 füles erősítőt, de egy kis segítség kellene a kapcsolás testre szabásában.
Egy AKG K242HD-m van, ami 55 ohm-os, 200mW maximális teljesítményt tud feldolgozni. Így max teljesítményen 60mA kell neki. Gondolom a végcsőnek ennél többet kell tudnia, de ennyit biztos. A cső 150V anódfeszültség, -70V rácsfeszültségmellett rendelkezik 60mA nyugalmival. A katódellenállás pedig kb 1160 ohm-ra adódik, ami jelentősen eltér a rajzon szereplőtől. A kicsatoló kondi pedig 1/(2*pí*55ohm*20Hz): 144uF. Ez is eltér kissé.
Kérném, erősítsétek vagy cáfoljátok meg a gondolatmenetem.
(#) FordPrefect válasza crapgame hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Az, hogy 200mW-ot tud feldolgozni, az egy dolog. A másik, fontosabb, hogy mekkora az érzékenysége. 104 dB/V-ot adnak meg, az 104 dB/18 mW-nak felel meg. 200 mW-ra kb. 115 dB hangnyomás adódik, ami gyakorlatilag a fájdalomhatár. (100 dB: légkalapács, 110 dB: diszkó) Úgyhogy -szerintem- elég lesz a rajzon szereplő kb. 30 mA, azzal is 110 dB hangnyomást tud, ami több mint elég.
(#) crapgame válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
91dB/mW az érzékenység. Max 114dB jön ki belőle. Oké, nyilván nem akarom maxi hangerőn hallgatni, mert a szemem repül ki a fejemből, csak az eszmefuttatás helyességét akarom, hogy más is lássa és jelezze ha nem jó.
(#) FordPrefect válasza crapgame hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ha 70V előfesz kell, akkor a katódellenálláson kb +126 V lesz. 60 mA-nél ez 2,1 K katódellenállást jelent. Gond lehet még, hogy ilyen beállításban már kevés fesz marad a végcsövön. A 91dB/mW gyakorlatilag azonos a 104dB/V-al.
(#) crapgame válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget. Kicsit kiokosítanál, hogy ezt hogyan számoltad ki, mert teljesen beesteledett számomra.
(#) crapgame válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Tiszta hülye vagyok, most látom csak, hogy direkt csatolt...
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok! Megépítenem a következo fejhalgato erősítőt.Szerintetek működhet?fülhalgatóhoz szeretném mp3 hoz.A c kondi jelöléshez milyen és mekkora kondit rakjak?
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014

1werosito.gif
    
(#) reloop válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
(#) jointsilver36 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Hordozhato kellene.
(#) reloop válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
A linkelt rajzon mi mond ennek ellent?
Következő: »»   73 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem