Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   17 / 254
(#) Feri007 válasza bazarghai hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Valakit kérj mg, hogy égesse be neked a PIC-et. Egy barátom nemrég csinált egy órát az itteni leirások alapján, különösembb PIC, és egyáltalán, elektronikai ismeretek nélkül. A PIC-et fogadd el, mint egy "speciális óra IC-t", nem szükséges vele foglalkozni mélyrehatóan.
(#) _JANI_ válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Idézet:
„"speciális óra IC-t"”
. Ez jó
(#) Sacky hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Sziasztok.szeretnék valakit megkérni hogy legyen oly szives és mongyán nekem ojan hejet vagy kereskedést ahonnan be lehet szerezni ezeket a csöveket mert sok helyen néztem és nincs.Vagy esetleg tudna e valaki nekem ijet beszerezni és postázni
Elöre is köszönöm.
(#) Szamy válasza Sacky hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
üdv!
http://www.elektroncso.hu/ vagy ebay . Máshonnan csak véletlenül .ööö nem kellene kicsit csiszolni a helyesíráson :miaz:
(#) Csibi válasza Sacky hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Én az ebay-ről szereztem be őket, a " nixiestore " nevű illetőtől (megbizható, 7 nap alatt megérkeztek).
Üdv
(#) Gyu hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Üdv!
Elkészítettem Tom025 féle nixi órát és egyik cső sem világít Én elektronikus táppal csináltam a feszt a csöveknek.A kijelző panelt külön kipróbáltam az jó.Az anódmeghajtás is jó.74141-et 3-at bele próbáltam.Stabil 5V megvan az IC-k nek.PIC-ből vissza tudom olvasni amit bele égettem, szóval elvileg az is működik.Próbáltam külön tápról adni a feszt az IC-k nek, hogy ne egy tápon legyen az elektronikus táppal.Szakadás, zárlat nincs a nyákon.
Valakinek ötlete, hogy mit nézzek még át?
Előre is köszi!
(#) Szamy válasza Gyu hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
1.kösd ki a multiplex részt, hogy az összes cső direktbe kapja a tápot(vagy ha nagyon leül ettől akkor legalább az egyik)
2. szabadítsd fell a 74141 bementi lábait, és kösd megfelelően 0-ra és 5v-ra úgy hogy valamelyik számot meg kelljen hajtania.ha így világít a cső, akkor vagy nem megy a pic, vagy a pic+a 74141 közt van valami elkötés.
elsőre ez.
(#) _JANI_ válasza Gyu hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ha _(#169406) _Szamy_ teszjét elvégezted és nemtaláltál hibát, akkor talán a pic órajelnél hehet még valami gong. Zárlat a quarc oszcilátor valamelyik lábán. Vagy hibás valamejik alkatrészed az oszcillátorkörben.

Bár nemvalószínű !!!
DE ha a resetllábbat (MCLR) egy "szösz" letesteli, az szintén nem engedi elindulni a PIC-et! :yes:
(#) Tom025 válasza Gyu hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia!

Szerintem is a PIC körül lehet a kutya elásva. Van szkópod? Mérjél vele. Mérd a PIC anódfesz kapcsolgató lábain a jelet, egy kb 1:5 arányú kitöltést kell látnod.

Próbáld ki, hogy a PIC-et kivéve a foglalatából a 74141 bemenetén binárisan beállítasz egy értéket (5V/0V-ot kötsz a megfelelő bemenetekre), és az anódfesz kapcsoló lábak helyére is egyenként kapcsolgatod az 5V-okat. Ha így mutatják a csövek a számokat, tuti a PIC-cel van valami.

Az MPSA tranyókat ugye hosszú lábbal forrasztottad be, és nem tövig a panelba nyomva? Ezek NAGYON érzékenyek a hősokkra, egy rövid lábbal történő beforrasztás, vagy a pákával való szöszmötölés miatt képesek elhalálozni. Bár nem valószínű hogy minddel ez történt, de egy mérést megérdemel a dolog. (diódavizsgálóval)

Kapcsolóüzemű nagyfesztáppal már több mindenkinek nem működött, lehet hogy az zavar be. Szerintem nem olyan bonyolult és drága megoldás a trafós, tessék használni. Legalább egy próba idejére, azzal jól megy-e.

Üdv, Tom
(#) Sacky hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Kösz fiúk és bocs a hibáim ért!!
(#) Gyu válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Hali!
Anódokat közvetlen kapcsoltam a tápra, 74141 bemeneteit testre raktam a csöveken 0 jelent meg, szóval ez a rész működik.Levettem az anódokról a közvetlen tápot 74141 bemeneteit hagytam testen, a 33K ohmos ellenállások PIC felőli lábára egyenként adtam 5V-ot a csövek egyenként világítottak, ez is jó.Szkópom nincs, a PIC 74141 felőli kimenetein 1,9V-ot mérek testhez képest, az anód felőli kimeneten 0V van testhez képest.A kvarc mellett cseréltem a kondikat, de nem lett jó, lehet, hogy a kvarc rossz?
(#) Szamy válasza Gyu hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
lapaj módszer,de bevált: mérd meg a kvarc lábain a tápot dc-ben kb 2,3-2,5 V kell legyen(földhöz képest!) .ha jelentősen eltér:nem megy a pic.
(#) vicsys válasza Szamy hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Na, ja. De, lehet a PIC, a progi, és a kvarc is rosz. Én összeraknék dugaszpanelon egy led villogtató kapcsolást azzal a PIC-el és kvarccal. Ha villog a led, a PIC és kvarc kipipálva.
Bővebben: Link
például...
(#) Gyu válasza Szamy hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Testhez képest a kvarcnak azon a lábán a mi a PIC 16-os lábához megy 1,21V-ot mérek, ami a 15 ös-höz megy azon 0V-ot, de amikor a 16-os lábhoz és a testhez érintem a multiméter csatlakozóit, akkor kigyullad az első csövön az 1-es és ez után kb 2 másodpercig a 15ös lábon 5V jelenik meg testhez képest.Van itthon még egy 16F84-es PIC-em is, abba nem megy bele ez a program?Mert, ha igen akkor bepróbálnám a 16F628 helyére.Ha hülyeséget kérdeztem az utólsó előtti mondatommal, akkor bocs, de nemnagyon értek a PIC-ek-hez.
(#) Tom025 válasza Gyu hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ez mindenképpen azt jelenti, hogy nem működik jól a PIC-ed. Próbáld meg a nagyfesztápot a csövekhez trafókkal megépíteni, illetve ha ez nem megy, tegyél nagy pufferkondit a a kapcsizüemű táp bemenetére, és szűrést is (100nF), valamint próbáld meg külön tápról járatni a PIC-es szabályzó részt, és a nagyfesztápot (persze a földek legyenek közösítve)...

A progi jó, már többünknek sikeresen működik.

Üdv, Tom
(#) vicsys válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia Tom!
Bocsánat, én úgy értettem a hozzászólásomban, hogy a beégetésnél történhetett hiba. Visszaolvasni, vissza lehet a hibás kódot is.
(#) Tom025 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia!

Semmi gond, nem azért mondtam, csak hogy félreértés ne essék. Bár nekem hibásan égetett PIC-et visszaolvasni még sosem sikerült..
(#) Gyu válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Elfelejtettem írni, de próbáltam trafós táppal is.
(#) san398 hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Gondolkodom az óra megépítésén,de nem nagyon lehet kapni az SN74141-es ic-t. Az lenne a kérdésem: lehetne helyette használni a CD4028-at ?(az is BCD to Decimal decoder)
(#) Tom025 válasza san398 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Lehet helyette használni, de nem bírja az anódfeszt, ezért a kimenetére tranyókat kell rakni. A cikkemben ezt is bemutattam. Tényleg olvastad? (Bővebben: Link)
De a limiált készletből egy-egy 74141 IC-t kaphattok tőlem is.

Üdv!
(#) san398 válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Mivel DCF-es órán gondolkodtam igy elkerülte a figyelmem a Te írásod.Most már elolvastam,köszi.
(#) kocsgab002 válasza san398 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia!

Itt lehet kapni SN74141-et asszem 75 forint, én 2 hete vettem belőle jó sokat. érdemes feltankolni belőle, azt mondták nem tudják meddig lesz...
üdv
kocsgab002
(#) _JANI_ válasza Gyu hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
AZ MCLR-t is ellenőrizted?
H szint van a lábon?
(#) TyeDa válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Tud valaki infót az orosz K155ЛA3 ICről? VAn itthon ilyenem.
Mintha valaki ezt használta volna 74141 helyett, de nem találok semmit róla. Katalógus érdekelne, vagy összehasonlító táblázat a régi orosz ICkről.
(#) Spagoca válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
A K155ЛA3 Ic az európai SN7400 orosz (szovjet) megfelelője. 4 db NAND kapu van a tokban. A két tipus teljesen kompatibilis.
Tehát nem használható 74141 helyett.
(#) Tom025 válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia!

A 74141 orosz helyettesítője ez: kép (hadd ne írjak orosz betűket). A te IC-d ről nem tudok sokat, kérdéses..
(#) TyeDa válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia! Bocsi, a lábszámot elnéztem. És az a nagy cupák a képen?
Jó lenne vmi infó, hogy mi a logika az orosz ICk neveiben.

K155xxx.JPG
    
(#) TyeDa válasza Spagoca hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Köszi Spagoca, előbb keresnem kéne... nem gondoltam h a tipusszám vége a lényeges, de mostmár értem.
K155család
(#) _JANI_ válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
K155ИДЗ = SN74154

K155ЛА4 = SN7410

155ЛА3 = SN7400


S egy orosz helyettesítő atlap is fel lett töltve a Katalógus >> -ba. Remélem hamarosan aktív lesz...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ja ez lemaradt!

K155ИД1 = SN74141
Következő: »»   17 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem