Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1064 / 1385
(#) Hurkafej1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
De, viszont szeretném magam elkészíteni! Azért köszönöm!
(#) pjg válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Én meg pont ott.
(#) soskajoska válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Én is vasalok! De próbálkoztam UV levilágítással is.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Az
Idézet:
„inkább hőfok függvénye”
lehet ! A hűtőből kivéve biztosan visszahúzható , de ha nem tökéletes a lamináló akkor egy nedves ronggyal áttörölve laminálás előtt a panelt tuti 2-3 igazítás elvégezhető . A lakkfilc tényleg jó cucc csak figyelni kell a megfolyásra beszáradásra.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Pausz papírral próbálkoztam, ez lett az eredménye, de mitől?
(#) Szpisti válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Valami egzotikus pausszal próbálkozhattál
Gondolom a laserben felhólyagosodott a hőtől.
Hasonlóan jártál mint a vasalós műnyomópapírral szoktam.
Nyomtatás előtt egy 15 percre tedd rá a radiátorra, vagy a sütőbe (de csak ha villanyos) szárítani.
Valószínű a bent maradt pára dobta szét.
(#) djuri hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Sziasztok,
***
Erre van az apróhirdetés!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Mircsof válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod!
Nem a nyomtatóban lőtte szét magát hanem a vasaló alatt!
Egyébiránt leteszek a pauszolásról, drága is volt a papír (eladó mondja "valahol volt....." Erre 15 perc múlva jött vissza addig kereste).
Most próbáltam egy lézer nyomtatóhoz való papírt, amivel elsőre kecsegtető eredményt kaptam.
Elnézést a rossz képért, de ennyi tellet a mobilomtól..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Azért van mit még javítani ezen a technikán.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Tintás nyomtatókhoz is létezik denzitás növelő spray vagy csak lézerhez?
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Ez hirtelen felindulásból készült csak teszt képen, hogy a papír megfelelő-e Egyébként igazad van van mit javítani élesben is!
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Egy két instrukciót talán , ha elfogadsz , akkor segíthet hamarabb elérni azt a szintet ami már ütős lenne.
Szóval túl vastagnak találom a papírt bár a kép nem olyan jó , tehát nehéz kivenni ,de nekem ez jön le.
A továbbiakban túl erősen nyomtad a vasalót , és nagy a hőfok .Szét lapultak a vonalak , deformálódott a rajzolat. És talán a nyák tisztasága ami nagyon fontos lehetne tisztább , mert az a tapadást elősegíti nagyban.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
És ha tökéletesre fejleszted a technikádat , mert azt mindenkinek saját magának kell elérnie .
Akkor talán már ilyet is fogsz tudni csinálni , és ez azért már jónak mondható ugye ?

Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsot próbálok figyelni az ilyesmire, egyelőre a számomra megfelelő jó és olcsó papírt próbálom megtalálni, de most hogy felhívtad a figyelmem rá megpróbálok változtatni (csökkenteni) a hőfokon. Itt fullon volt!
Nekem ez volt eddig a legnehezebb nyákom.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Kisebb nyák rajzokkal próbáld meg először .Egy kevesebb idő , hamarabb látod a végeredményt , illetve a hibákat , és gyorsabban tudsz korrigálni.A másik , hogy nem árt megjegyezni , hogy milyen munkafázis , hogy sikerül , hogy tudd hol kell esetleg javítani a dolgon.A papír az olyan dolog , és a hőfok is , hogy nem lehet minden rajzolatot egyforma papír , és ugyanolyan hőfokon vasalni .Gondolod el a te nyákrajzod szét lapult , pedig az sokkal vastagabb rajzolatú mint , amit mellékeltem neked , akkor az hogy nézett volna ki azokkal a beállításokkal , és folyamattal , ahogy te csináltad.Nem kevés idő különben , de ha nagyjából meg lesz , hogy mekkora nyákhoz , és milyen finom rajzolatú nyákhoz , vagy éppen fordítva milyen beállítás kell , vagy papír , akkor már el sem fogod tudni rontani.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
De hogy ne csak kis nyákról szóljak legyen , itt példa egy A4 es méretű nyákra is , vasalással készítve .A4 méretre még nemigen láthattál példát vasalással készítve , hát meglehet csinálni.
És ott az oldalon pedig egy nagyon kicsire is egy példa .Szemléltetésnek ott az 1 forintos mellette.


Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) neoone hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok.

Tud valaki egy jó nyomdát ahol interneten keresztül lehet nyomdai levilágító filmet készíttetni és ki is postázzák? A Teleprintnél már nem találom ezt az opciót.
(#) gulasoft válasza neoone hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Az információnál még benne van, kérdezz rá:
Szállítás, számlázás, ÁFÁ-s számla
A kosár menüponton belül, a tovább gombra kattintva beállíthatja a szállítás módját. ÁFÁ-s számlát is igényelhet ugyanitt.
A szállítás módja lehet:
személyes
posta (260 Ft)
Pick pack pont (600 Ft)
Gls futárszolgálat (1000 Ft)
(#) neoone válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia! Megnéztem az oldalukat és ezt találtam.ezt
(#) elodke válasza neoone hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Az én e-mailemre is ezt a választ kaptam.
(#) laszlokunstar válasza neoone hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ismerősöm nyomdász, velük szokott dolgoztatni, az anyagot pdf-ben küldi nekik. Meg kell kérdezni Litofilm.hu
(#) neoone válasza neoone hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
A tegnapi nap folyamán felvettem a kapcsolatot Bővebben: Link linkelt nyomdával, e-mailben elküldtem nekik az anyagot és ők az A5-ös méretű filmet 634 Ft-ért postával együtt megcsinálták. Ma délelőtt csengetett a postás a borítékkal.
Ezért javasolom őket másnak is.

Köszönöm az eddigi javaslatokat!
(#) gernerakos hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Üdv mindenkinek! Megint jönnek a láma kezdő kérdéseim.
Ha gyorsmaratót használok, azt muszály melegíteni, vagy szobahőmérsékleten is lehet vele maratni?
Ha muszály, hogyan melegítsem?
Mindegy, milyen műanyagból van a tál amiben maratom? (félek, hogy azzal is reagál)
A használt vaskloriddal mi legyen?
(#) elodke válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
ÜDV.

ha nem melegíted akkor lassabban fog maratni,
használt vas-kloridot újból fel tudod használni.
(#) gernerakos válasza elodke hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
De mennyire lassan? Órákig, vagy fél óra? Kis panelről lenne szó. A válaszodat azért köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) papus51 válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!
Azt kellene először tisztázni, hogy gyorsmaratóról van szó vagy vaskloridról?
A gyorsmarató (HCl + H2O2) nem bántja a műanyagot, a vaskloridtól meg minden barna lesz, gyakorlatilag letakaríthatatlanul.
A hőmérséklet emelése mindkét anyagnál gyorsítja a maratást. Vaskloridnál fontosabb, mert hidegen megőszülsz mire végez a panellel. Vaskloridnál 40-50 fok elegendő, gyorsmaratónál 30 fok.
Használt vasklorid mit jelent nálad? Volt már egyszer használva vagy már nem működik? Előbbi esetben lehet még használni feltehetően. Utóbbi esetben kidobandó.
(#) gernerakos válasza papus51 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
lötyi Erről lenne szó. Egyszer volt (van) használva, de hol tároljam?
(#) papus51 válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Ez vasklorid alapú. Tárold abban amiben vetted.
(#) gernerakos válasza papus51 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Köszönöm a válaszaidat!
(#) gulasoft válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Úgy szokták, hogy a műanyag edényedet berakod a mosdóba amit teleeresztesz forró vízzel. Ezt időnként cseréled. A másik megoldás ugyan ilyen csak egy mémedényt felraksz a tűzre, és melegen tartod a vizet, és közben nyomod lefelé a műanyag edényt vigyázva, hogy a lábos aljához ne érjen.
Van még olyan is, hogy egy tűzálló jénai edényt teszel a tűzre, abba rakod a vaskloridot, és így melegen tudod tartani.
Nálam a nátriumperszulfátot egy akváriumfűtő fűti.
Következő: »»   1064 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem