Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   61 / 82
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Lehet csicsázni, de sok értelme nincsen. A direktorok hossza is frekvencia (hullámhossz) függő, és az hogy lehet szélessávú?
(#) lac08 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nincs!
De ezt sose tagadtam.
Éppen ezért egy kicsivel lejjebb van - a padlástérben - az árbócon.
(#) pucuka válasza lac08 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nem erősítő kell, hanem antenna magasság. Az erősítő nem fog térerősséget csinálni, csak zajt, zavart. Azért raknak a gyenge antennára erősítőt, hogy legalább az illesztés a levezető kábelhez jó legyen.
(#) Ge Lee válasza iZsolti hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 1
 
Az első képen látható ami a régebbiekben van, a másodikon ami az újabbakban, meg van ez a 6000 amivel még személyesen nem találkoztam. Szimulátorban megnézve nagyjából ugyanazt tudja mindkettő, erősítés és átvitel (frekvenciamenet) tekintetében.

A dipólban jobb a sima V alakú, tehát aminek nincs hajlítva a vége.
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Idézet:
„Az erősítő nem fog térerősséget csinálni, csak zajt, zavart.”
Ha így lenne, értelme sem lenne rátenni. Aztán mégis van, mert a nulla, vagy 10-20%-os jelszintből 100%-ost csinál. Innentől a zaj meg a vevőt sem nagyon érdekli, és a felhasználót sem. Mert egy a lényeg, hogy nézhető a műsor vagy sem. A többi az blabla.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ezt nem igazán értem. Az antennának a frekvencia növekedésével csökken a kapocsfeszültsége, mert csökken a hatásos felülete. Az erősítőnek pont fordítva, növekedni kéne az erősítésének a frekvencia függvényében, hogy valamelyest kompenzálja az antenna feszültség csökkenését. Ráadásul a levezető kábel csillapítása is nő a frekvencia függvényében.
(#) lac08 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ezt nekem mondod?
Én aztán tudom nagyon jól, hogy az erősítő mindig csak egy részmegoldás, sose voltam híve a zaj erősítgetésének. De ha egyszer muszáj, hát akkor ez van.
Lehet vele persze illeszteni bizonyos szinten magát az antennafejet a kábelhez,
és lehet a kábel-veszteségeket némiképpen visszapótolni
(ám az csak a nagyon hosszú vezetékeknél hoz valamit ...), pl. társasházi, több-lecsatlakoztatós belső rendszereknél ...
A magasságon viszont egyáltalán nem tudok változtatni.
Akkor már egy komolyabb kispanolt árbóc kellene, no meg a még komolyabb elektrosztatikus- és villámvédelem.
Annál kissé talán már olcsóbban kijönne csak simán megvenni egy DIGI vagy UPC lavórt - a beltérijével, avagy rákötni az ott futó helyi mittudoménmilyen kábelhálózatra.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Mint látható, van is bőven gond az erősítős antennákkal.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ezek a direktorok nyilván csak nagyobb frekvencián fejtenek ki némi irányítottságot, de én nem raktam rá (és az esetleges függőleges VHF-dipólt), ha telepíteni kellett egy ilyen antennát. Ha nem hibás a beépített erősítő (sajnos sok gyári hibás volt), akkor nagyon jó volt a vételkészség ezekkel az erősítős lepkékkel analóg és digitális vételhez egyaránt.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) iZsolti válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Én az első képen lévőt cseréltem a harmadik képen lévőre pár éve.
Sokat erősít, szerintem túl sokat is, ezért csak 9V táplálom.
Ez milyen? elvileg árnyékolt.
Belülről
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) Inhouse válasza lac08 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Kadarist megírta neked a választ! A C muxot nem jó helyen veszed, az 530MHz az a Kiskőrös frekije. Állítsd át kézzel 786-ra! Ugyanígy jártam az erősítős lepkémmel, hosszú hónapokig vettem az A muxot egy kb 90 fokra balra elhelyezkedő helyi kis adóról a nagy teljesítményű, de messzebb levő helyett (30-40-el jött, mint a többi mux a másik adóról irányban). Automatikus hangolással ezt adta ki. Véletlenül derült most ki, mint ahogy az is, hogy ráfordítva is 90, valamint háttal is 90-es jelerősséget ad közeli kis adóra. Persze ez lehet reflexió is, de nem csodálkoznék, ha az antenna okozta volna. Azóta ráfordítva a helyi kicsire és osztás után (2 lapos TV) is 70-80-at tudnak stabilan.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) lac08 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Köszi, majd megnézem.

Mert ezeddig ezek 2 helyen jöttek be (RTL Klub, TV2, News), aztán egyszer csak - már csak egy helyen. Mindig azt hittem, a csatornákkal maga az adó szórakozik.
Tehát - ezek szerint 2 adó van egymással egyvonalban, s én a távolabbit (vagy közelebbit) fogom be. Bár, ha az adófrekvencia nem azonos?
Érdekes. Az automata hangolás nem talál mást ....
Pedig van adó bőven az 530 MHz alatt is meg felett is, ám azokkal semmi gondom ...
(#) lac08 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ahogy a térképeken elnézegettem, Kiskőrős az majd 80-90 fokkal délebbre/nyugatabbra esik. Tehát - nagyhirtelen nem is tudom.
Persze - egy 180 fokban "látó" szélessávű lepkétől azért minden kitellhet ám, de ....
A beltérit csak automata keresésre tudom állítani.
Kézivel még sohase próbáltam, de lehetséges az, (no meg vele a gyanum), hogy egyáltalán nem is lehet.

Ez valami olcsóbb fajta (a Tesco-ban vettem 2 éve), csak egy simán digitális beltéri set top box, semmiféle fizetős előfizetői kártya lehetőség bele - meg ilyenek - nincs.

Hyundai DVB4H 331 PVR
Persze azért legközelebb majd jobban megnézem (meg nem is az enyém, csupán az anyósomé ...)
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Ge Lee válasza iZsolti hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Biztos jó az is, nem ismerem.
(#) Ge Lee válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
A legócskább boxon is kell hogy legyen manuális keresés. Kiválasztod kézzel hogy melyik csatornán keressen és akkor csak azon keres. De általában az összes muxot meg kellene neki találni aminek csak egy pici jelszintje is van, legalábbis nekem mindig megtalálja automata kereséssel is, és utána amelyik nem kell mert gyengébb azt kézzel ki szoktam törölni.
Pl. a fateréknál ha este csinálok egy automata keresést akkor talál több mint 40 csatornát, mert látja a magyarokon kívül az osztrák, a szlovén és a horvát adókat is. És ezek egy része nézhető is, a többi az akad, időjárás és napszak függvényében.
(#) lac08 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Haha!
A hagyományos antennákkal régen még úgy-ahogy de bejött egy-két szerbiai s román adó azon a tájékon, de digitálisban eléggé nagy csönd van a sávban.

Persze hozzá kell még tennem - leszedtem a hagyományos (analóg földi) tetőantennákat, így az is nagyban közrejátszhatott benne.
A szélessávú lepke meg nem igazán lát el arra dél-délkelet felé ...
Hisz elvileg és látatlanban nagyjából Szentesre van állítva
meg vizszintesen, de csökkenő nyereséggel a ±90 fok!
(#) Massawa válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
A szerbekkel gond lesz, mert DVB-T2-ben fognak adni, amit nem biztos, hogy tud a készüléked.
(#) Inhouse válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Idézet:
„Tehát - nagyhirtelen nem is tudom.”

Nézd már meg az adók frekvenciáit! Nincs ezen mit dilemmázni, az 530MHz onnan jön és kész.
Lennie kell kézi freki bevitelnek. Nézd már meg légszíves és írd meg, hogy mi lett!
A gond az lehet még, hogy jóval nagyobb frekvencián jönne, és lehet, hogy ott már gyengélkedik a lepke. Esetleg megpróbálhatnád ráállítani Kiskőrösre és átállítani a többi mux-ot az annak megfelelőre.
(#) lac08 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hmmm. Nem is akarom én azokat nézni.
Csak hát eddig bejött s azért valamit tudtam róla. Meg volt néhanapján magyar adásuk is. (Szabadka, Újvidék).
Talán fél órányi lehet az, amit ezeddig láttam az összes adásukból.
A szerb karatyolást úgyse nagyon értem.

Mellesleg - milyen jó, hogy megint bejött ezzel valami "nagy világszabvány", azaz mindenki más rendszerben mondja meg majd a frankót az egyetlen Európán belül!
Mint valamikor a rádió és TV szabványok (OIRT, CCIR), no meg hát a videós szabványok (U-Matic, VCR, VHS, S-VHS, Beta-max, Video-2000, stb.)
Túl sokat nem veszítek azzal, ha semmi nem jön be. Akkor nem kell nézni ...
(#) lac08 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Rövid leszek - és tömör.

Köszönöm a jótanácsokat, de!
Én Budapesten lakom és különösebben semmi bajom a nálam kábelen bejövő adásokkal.
Az emlegetett DVB-T meg tőlem teljesen messze (kb. 100 km- re) - vidéken van (Kunszálláson), az anyósom egyik régi TV-jéhez kötve.
Meg persze ott van az a már megemlített szakmai háttér is. (tetőantenna, jelerősítő, stb.)
Én csak akkor tudom megnézni, ha tényleg ott vagyok.
Ha az anyósom telefonon minden este nem reklamál, akkor minden megy.
Ha meg igen - hát akkor semmi sem jó.
Majd ha legközelebb leutazunk (mert nem minden nap van ám ez), akkor megnézem azt a kézi hangolást, és a más adóra való esetleges "áttekerést" - amit ezeddig javasoltál. Addig viszont sajna nem tudom ....
Már nézegettem a faluban a háztetőket, de a legtöbb ott lakó népség eléggé cseles!
Vagy oldalfalra, hártetőre szerelt lavórjuk van, vagy simán beköttették a faluban levő kábelt, (és hogy az anyósom meg miért nem, az hadd legyen az ő dolga ... lehet, hogy neki túl drága? Az ő dolga - a macera meg az enyém, mert persze segíteni akarok ...)
Mindenesetre elég kevés helyen van már árbócos antenna a tetőkön, vagy azok egy része már nem működik. Csak nem szedték le.
Láttam egy hasonló négyes-lepkét az egyik házon - az meg mintha észak felé nézett volna. Nem tudom, hogy működik-e, vagy hogy arrafelé - nagyjából Szolnok - létezik-e egyáltalán valami adó - mindenesetre arrafelé áll.
Nem hiszem hogy a szél forgatta el.
Lehet hogy egyszer talán megkérdezem a háziakat, bát ott már próbálkoztam ilyen kérdezgetéssel, de senki ne tudott semmit. Mind azt mondták, nekik jól bejön minden - és hát a szerelő ....
Erre én mit tehetek? Már eleve mi az a minden, ami náluk jól bejön ... Na de ezt hagyjuk!
Mindenesetre köszi előre is a jószándékot és segíteni akarást.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Massawa válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Idézet:

Mellesleg - milyen jó, hogy megint bejött ezzel valami "nagy világszabvány", azaz mindenki más rendszerben mondja meg majd a frankót az egyetlen Európán belül!”


Hát igen, és ezt mi kezdtük ki, amikor bevezettük az MP4-et. S ha egy kikezdi, akkor követöi mindig lesznek.....
(#) kadarist válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Érdemes lenne akkor folytatni a megbeszélést, ha már a helyszínen elvégeztél minden ellenőrzést, hangolást és antennaforgatást.
(#) Inhouse válasza lac08 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az hogy hol van ez és kié, és mikor tudsz kijutni, az a te dolgod, mi nem tudhatjuk.
De ha az a mux 530MHz-en jön és az az adó, ahonnan vennéd a jelet nem ad ilyet, de a szomszéd város igen, akkor ezen nincs mit gondolkodni, hogy így van-e.
Száz szónak is egy a vége, ha lemész és lesz kedved, meg esetleg az anyós süt valami finomat, akkor megnézed és majd megírod.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) quite hozzászólása Nov 5, 2014 / 1
 
Üdv!

Készítettem egy leírást a WayteQ HD-95CX beltéri RS-232 portról történő frissítéshez.
Letölthető innen.

Sok sikert mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) morpet hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Vajon hol tudnék olyan aluláteresztő szűrőt beszerezni vagy készíttetni, ami a kb. 580 MHz feletti tartományt kiszűri (kb. 30 dB csillapítás vagy több)? A UPC analóg adásai novembertől már mind 551 MHz alatt jönnek, míg a Széchenyi-hegyi MindigTV adások szinte mind 600 MHz felett, így egy aluláteresztő szűrővel kiszedhetném a UPC kábeljéből a digitális adások és az internet sávok zavaró hatását és közösíthetném a kettőt. (A földfelszíni jelből a VHF+S1/S20 tartományt szűröm, így az egyáltalán nem zavarja már most sem a UPC kábelcsatornáit.)
(#) Massawa válasza morpet hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ilyen szüröt ( nem biztos, hogy a freki is stimmel) kapsz akár a kábelesektöl is, de nem hiszem, hogy sikerrel járna igy az illesztésed. A kábel ezeken a frekiken nagyon tele van ( jelentös benne az energia), igy a szüröd nagyon sok mindent produkálna amit sem a TV-d sem a modemed nem venne tul jo néven ráadásul az antenna jeled valoszinü még szintben sem stimmel.
(#) morpet válasza Massawa hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
"Kábelesektől": konkrétan kit kéne hívnom? A kábeltévés ügyfélszolgálatot? Vagy vannak ilyen szakcégek? A dolog működik, legalábbis most is működik egy sima közösítővel a dolog, úgy, hogy lyukszűrővel a kábelből ki van lőve az UHF38, és a tévén simán jön az összes ingyenes digitális adás és a kábeles analóg adások is (elvétve egy-kettő kicsit zizisebb). Talán csak mázlim volt a jelszintekkel. De van olyan Mindig TV Extrás MUX, amihez újabb lyukszűrő kéne, ehelyett akarnám az alulszűrőt.
(#) Massawa válasza morpet hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szakcégek meg müszerészek vannak ( az elöbbiek gyakran vannak itt is linkelve).
Szerintem inkább mázlid van - vagy nagyon elhanyagolt hálozat van nálad.
(#) morpet válasza Massawa hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen a választ! Több mint 1 évet visszaolvastam ebben a topikban, de csak webshopokat találtam (Antennazone, Betacom stb.), de őket már kérdeztem telefonon. Esetleg tudsz egy linket írni, hogy kit kérdezhetnék?
(#) xule válasza morpet hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ereltronik.hu talán segit. Ha meglevő választékban van akkor nem kell fejlesztési dijat fizetni. (~12000,-Ft?) Persze a vágási meredekség itt már 16 MHz körül van ~ 2 tv csatorna.
Következő: »»   61 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem