Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szimmetrikus tápegység
Lapozás: OK   36 / 41
(#) Qju válasza ManiaN hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia! Az alábbi képen is látható az általam javasolt bekötés Bővebben: Link
(#) ManiaN hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok. na kimértem, a két középső kábelt kell összekötni, ha ezt előbb megnézem akkor jól tippeltem volna.
Mindegy akkor is meg kellett volna mérni hogy melyik melyik.

Köszönet mindenkinek!
(#) Balaa16 hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Üdv! Egy keverő paneljén a következő bemenetek vannak: -15V, G, G, +15V, G, 8V. Egy ilyen tápot készítettem 2 trafóval. Valamiért búgás van benne. Az miért van, hogy a szimmetrikus 15V-nak 2db GND-je van? Én azt egybe kötöttem. Okozhatja ez a búgást?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) proli007 válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Hello! Ha búgás van benne, akkor vagy szűretlenség van, vagy földhurok. Vezesd oda a 3db. GND-t a tápodhoz külön-külön vezetéken, és ott egy pontban kösd össze. De a tápodat is át kell nézni, nem követtél el esetleg ott valamit. És a fogyasztást is meg kell mérni a tápoknál, trafó feszültséget, pufferkondit ez szerint választani. Mert a "Egy ilyen tápot készítettem 2 trafóval." nem túl információt ad.
(#) kollarcsaba hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Adva van egy 3...30 V között működő tápegység. Szeretnék hozzá készíteni egy terhelhető feszültség szimmetrizálót. A kérdésem, hogy az alábbi linken levő kapcsolást már megépítette valaki?
Bővebben: Link Én megcsináltam próbapanelen, de nem működött...

Minden tippet/ötletet, egy másik - már megépített és működő - kapcsolás rajzát hálás köszönettel fogadom.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) reloop válasza kollarcsaba hozzászólására (») Aug 26, 2014 / 1
 
Szia!
Gyere mondjuk ide a kérdéseddel. Addig tanulmányozd ezt a tápkialakítást
(#) reloop válasza kollarcsaba hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
A TLV272 tápágában elhelyezett Zener-diódák miatt 33V bemenő feszültségig a kapcsolás nem csinál semmit. Milyen feszültségtartományban szeretnéd használni?
(#) morgo válasza kollarcsaba hozzászólására (») Aug 27, 2014 / 1
 
Szia! Ha elhagyod a zenereket, és és a TLV helyett 741, vagy hasonló IC-t használsz akkor működik. Arra kell figyelni, hogy az IC elviselje a maximális tápfeszültségedet. (A TLV csak max 16V-ig használható)
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) kollarcsaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
3...30 V között. Az alaptápegység már megvan, csak szeretném kiegészíteni egy feszültség szimmetrizálóval, ami terhelhető. Ezért nem jó pl. a sima ellenállásosztó.
(#) reloop válasza kollarcsaba hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Műveleti erősítőnek akkor az LM158 (LM358) -at tudom ajánlani az előbbi kapcsolásba, természetesen Zener-diódák nélkül.
(#) djface hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,mégpedig olyan ügyben,hogy végfokhoz építek tápegységet és valami nem klappol.
végfokpaneleim építése során a trafó adott volt,de csak 1 Graetz hidat használtam annak két kimenetére kötve a két puffert ezáltal kialakítva a földpontot.Ez a kialakítás működött is rendben.
Most hogy ténylegesen összeraktam az erősítőt 2 Graetz hidat haszáltam ezáltal szimmetrikus tápot kialakítva és azok kimenetére kötöttem a puffereket ahogyan azt kell.Viszont a baj az ,hogy amint a hálózathoz csatlakoztatom a trafó zúgni kezd egy picit aztán a kismegszakító le is old.
Lágyindítót nem használtam eddig EI magos tekercsem van, a lágyindító használata meg is oldaná a bajom?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza djface hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szia!
Ha kiveszed a puffereket, akkor is leold a bizti?
(#) djface válasza kadarist hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
nem akkor nem de valószínűleg megvan a hiba oka reloop kolega rájött,hogy az én trafóm nem alkalmas szimmetrikus táp kialakítására és emiatt van zárlat
(#) kadarist válasza djface hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Na jó, de ha nincs puffer, akkor nem nyomja le a biztit, tehát nincs zárlat. Az más kérdés, hogy szimmetrikus erősítőhöz szimmetrikus táp kell.
(#) pucuka válasza djface hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Ha a trafódnak két egyforma de független szekunder tekercse van, akkor 2 egyenirányító híddal, ha középleágazásos szekunder tekercse van, akkor egy egyenirányító híddal tudsz kettős tápot, közös földdel készíteni.
Illetve lehet még egy szekunder tekerccsel, és két (egy egy) diódával egyutasan egyenirányítva is, de ez nagyobb áramoknál nem ajánlatos a nagyobb brumm feszültség miatt.
Ha ezek egyikét sem használod, akkor már a diódahíd is zárlatot okoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) djface válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Kozepelagazasos sajnos,akkor a szekunder oldali kozepso elagazast ossze kell kossem a test vezetekkel? Vagy azt a kimenetet nemis kell hasznaljam?
(#) pucuka válasza djface hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Igen, az lesz a test, Egy Greatz hidat tudsz használni, A + kimenete a testhez képest pozitív, a - kimenete a testhez képest negatív kivezetése lesz. A puffer kondikat a test és a pozitív, ill. a negatív és a test közé kötöd. Így lesz kettős tápod. Miért sajnos? Ez volt a kívánságod.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) vegzetur hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Üdv,

Kellene nekem egy stabilizált szimmetrikus táp 5-5A terhelhetőséggel, régi erősítőmben van egy, még a suliban tanultuk kb 15 éve, de annál egy picit egyszerűbbet szeretnék, a mellékletben levő jó lehet?

BD243, BD244 tranzisztorokkal gondoltam

Köszönöm
(#) reloop válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia! Az 5A elég komoly kihívás, mire szeretnéd használni? Mekkora feszültségesés várható a stabilizátoron, azaz mekkora tápfeszültségből mekkora szabályozott feszültséget szeretnél? Ezt ugye terhelés közben el kell fűteni.
Az általad csatolt rajz 100mA-es áramkorlátozót tartalmaz, ilyesmire is szükséged lenne?
(#) vegzetur válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia

Terepasztalhoz kellene, lehet nincs szükség 5A-5A-re, de egyszerre max 5A folyhatna.
Mozdonyok átlag 250-300mA-t esznek maximum, 5 áramkör lesz, szóval egyszerre 3-4A a felvétel összesen. Ezek szerint nincs túl nagy szükség a 100mA-s áramkorlátra sem
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2014
(#) reloop válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Nézegettem a kapcsolódó témákat, ezt ajánlom.
(#) vegzetur válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Ezt neztem mar, hatalmas agyproba utan egy 741-es ic-vel es egy feszultsegosztoval par tranzisztorral megoldottam a szabalyzast, a tapot 7912 es 7812 adja de tobb aram kellene neha es tobb ilyen kapcsolas, amihez ugye tobb aram is kell.
(#) zosza18 válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!
PWM szabályzón gondolkodtál már? 50%-os kitöltéssel 12-13V-ot kapnál és az nem lenne kazán, mint az áteresztős kapcsolásod. Az áram maximálisan kivehető, de mivel 50%-os így a 24-25V-ból kb. felét engedi át.
(#) vegzetur válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Kínából rendeltem egy irányváltós PWM-et, az a bajom vele, hogy van egy kapcsoló is az irányváltás miatt, ami nem nagyon tetszik...
(#) pont válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Ha egy szabályozható tápot csinálsz az összes mozdony egyszerre "szabályozódik". Minden külön működő szakaszhoz külön táp kell. Beváltak az áteresztő tranzisztoros kapcsolások még a legegyszerűbb is: Bővebben: Link De ha mindenképp egy szakasz terhelhetőségét növelnéd, megoldás ha emitterben tized ohmos ellenállással párhuzamosítasz többet.
(#) vegzetur válasza pont hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Mindenképp szakaszolni kell analóg megoldásnál, digitális egyszerűbb lenne, de semmi kihívás nincs benne

Kb 20 éve építettem a legutolsó hasonló kapcsolás, ott is 0.1ohmos ellenállások voltak úgy rémlik, átnézem majd ha megtalálom

Megnéztem a linket amit küldtél, hasonló megoldást találtam én is ki, picit lehet kifinomultabb és nem is bonyolultabb sokkal, de az alapelv teljesen ugyanez, csak a betápot szeretném állandósítani és beállítani max 13 voltra. A stab előtt az 1500W-os trafóm, egy régi szünetmentesből való, tudja az amperokat és a kimeneti feszültsége is 14V x a kondi, szóval lenne benne tartalék, de majd elidőzöm vele
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2014
(#) zosza18 válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Arról nem esett szó, hogy mekkora a trafód kimenete. Így ismerve az adatokat, az áteresztős megoldás is jó lesz.
Én a 18VAC-vel számoltam, amit ha egyenirányítol és szabályzol, akkor rengeteg az elfűtendő teljesítmény.
(#) reloop válasza vegzetur hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
(#) Attilawap hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Légyszi mondjátok meg, hogy miért kell 2X4700µF-os kondenzátort tenni a graetz híd után bizonyos tápegységekbe pufferelés céljából, miért nem elég 1X10000µF-os?
(#) proli007 válasza Attilawap hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Hello! Nem tudom számodra van-e jelentősége, de ez itt a "szimmetrikus tápegység" topikja. Vagy is mind a plusz, mind a mínusz oldalra kell kondi. De ha nem ez volt a kérdésed oka, akkor a válasz mindegy, csak általában a két 4700µF alacsonyabb magasságú, mint az egy 10000uF.
Következő: »»   36 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem