Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   6 / 11
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Nem meleg a trafó. Ha a mélyhangszórót lehúzom akkor csendes lesz. Nem a trafó búg.
A 4 diódára gondolsz amit bekarikáztam ? itt ?
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Eredetileg egy 8 ohm/ 10W hangszóró van rajta, kipróbálni csak egy 4 ohm /20W tudtam, de igen azzal is búg csak talán egy kicsit halkabban.
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Amíg nem szerzek másik IC-t helyette, hanyagolom a dolgot.
Köszi a segítséget
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) Saggitarius válasza rostiron hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Okozhatja a trafo szort magneses tere is
(#) rostiron válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Ezt hogy kell érteni ?
(#) Saggitarius válasza rostiron hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A fotodon jol kiveheto, hogy a halozati transzformator egy sima EI vasmagos, kozel minden alkatreszhez, vezetekhez. A trafo szort magneses tere kepes feszultseget indukalni a kornyezeteben levo alkatreszekben. Ilyen zavaro gond Bővebben: Link elkerulese vegett alkalmazzak a toroid transzformatorokat, illetve magnesesen arnyekolo boritas a trafon.
(#) rostiron válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Na jó, de idáig nem zavart semmit ?
(#) Saggitarius válasza rostiron hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Esetleg nezd meg a C14-et, ha minden igaz, akkor az IC 8-as labjara van kotve es tapszurest vegez. (lehetseges, hogy 100µF az adatlap szerint)
Ha "semmi" nem valtozott, akkor a legvaloszinubb az alkatreszoregedes. Ez legvaloszinubb az elkok kiszaradasaban fordul elo, vagyis a Te esetedben is valamilyen tapszuro kondi kiszaradasa/ertekvesztese.
(#) rostiron válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A kondikat már kicseréltem, nem javult a helyzet.
(#) mumin hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Logitech Z623 2.1 hangrendszerrel van egy problémám.
Mielőtt kiszerelném belőle a panelt, szeretném tudni mire is számíthatok.
Tapasztalatokra alapozva, leírnám a hibajelenséget, remélem tudtok nekem segíteni.
Bekapcsolom "koppan" de csak a kicsi hangszóró, a mély nem ad ki hangot, nem is "koppan".
Ezt követve egy kb 1-2 másodperces időintervallumban, sípolás hallható és kész.
Se a bemenetre kötött csatlakozón, sem az aux on nem ad életjelet.
A visszajelző led világít.
A mélynyomóban található az erősítő, szemrevételezésre nem láttam rajta égést, fizikai sérülést.
Természetesen ki fogom szerelni, de egyelőre még itt tartok vele.
Van valakinek ötlete, mire vezethető vissza a leírt jelenség?
Előre is köszönöm! Szép napot kívánok!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) Patrikova hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Üdv.
Elhatároztam hogy építenék egy sima 2.1-es rendszert Somogyi hangszórókkal olyan max 50W-ra gondoltam ami szerintem tisztes egy 2.1-től ehez kérnék segítséget hogy hogyan és miképpen is tudnám ezt megcsinálni.
Tranzisztorosra gondoltam de ha IC-s az sem éppen probléma, a hangszórók pontos típusát nem tudom mivel nincs nálam még,azt hiszem hogy a mély az 50W körüli a magasok meg olyan 25W darabja és ha jól tudom 4 ohmosak.
Hangszín szabályzó az jó volna bele,magas mély meg master.
Ha valaki tudna esetleg működő kapcsolást azt megköszönném.
Előre is köszi
(#) szentivanyilpeter hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy Sony SDP E-300, 2.1 es erősitőm! Az a probléma vele hogy bármelyik bemenetre is csatlakozom, nem szól csak a center hangszóró, de az is csak néha! Végfok hiba szerintem kizárva, mert bekapcsolás után mind a két relé szépen bekapcsol! 7812 és 7912 után ellenőriztem a
feszültséget és az meg is van!!! Nem tudok rájönni hogy mi lehet a probléma!!! Szerviz könyvet és kapcsolási rajzot találtok itt!!! Segitségeteket előre is köszönöm!!!!!!]
(#) voodoo válasza szentivanyilpeter hozzászólására (») Feb 18, 2014 / 1
 
Megértjük mi egy felkiáltójellel is.

Én csak egyet nem értek... Ez nem inkább 5 csatornás erősítő?


Először is én megvizsgálnám, hogy a végfokok IC-k megkapják-e a feszültséget. Ha igen akkor adott a probléma.
(#) szentivanyilpeter hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Most veszem ki a kapacitiv telepet belőle, igy vissza állnak a gyári beállítások! Utána ellenőzön a végfok tápját is aztán irok hogy mi lett vele! Am köszi a segítséget!!
(#) Soler hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Sziasztok van egy 2.1 es genius rendszerem pc hez

elég öreg már, pár dolog lett benne cserélve pl poti mert recsegett de még mindig nem az igazi ..
a trafó zúgása átjön a hangszórókon is.. akkor ez trafó hiba lesz? vagy az erősítő nél keresendő a hiba? az van a trafóra írva hogy 220V / 10 V AC 1000 mA
megmértem és 16,5 öt ad le lehetséges hogy a végét járja már? köszönöm a segítséget
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Szia! Nem trafó hiba, az nem öregszik. A tápszűrő kondi kapacitása szokott megcsappanni.
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Értem és azt hol találom a nyákon ? van egy 2200 µF 50v os kondi azt kicseréltem
viszont nagyon melegszik van két alkatrész azt nem tudom pontosan hogy mi le van ragasztva és van rajta borda szerintem ic de ha nem akkor javíts ki nyugodtan

azért lett szétszedve mert a hangerő poti recsegett az alsó tartományban vettem is másikat
az be lett téve ja és búg is
ha szól valami ha nem ...
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
eddig ha ment nem volt gond mert hosszú idő alatt melegedett fel
most kb 1 perc alatt olyan forró lesz a borda vagy hőelvezető lemez hogy nem tudom rajta tartani az ujjam
(#) Soler válasza Soler hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
itt van 3 kép hátha így könnyebb
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Gyanítom, hogy TEA2025 van a hűtőlemezek alatt. Mindkettő forrósodik? Bővebben: Link
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A búgás összefügg az erős melegedéssel, mivel mindkettő a jelentős áramfelvételtől van.
Elképzelhető, hogy az IC-t cserélni kell, nem egy drága holmi.
A rossz IC eltávolítása odafigyelést igényel, mert a vezetősávokat csak az imádság tarja a NYÁK-on. Hegyes csípőfogóval szoktam a lábakat elvágni, közvetlenül az IC tövénél, és egyenként forrasztgatom ki őket. Így sérül legkevésbé a panel. Összeszerelésnél használj hővezető pasztát a lemez és az IC találkozásánál!
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Szerintem igen látni lehet az egyik képen hogy sötétebb a nyák mint máshol,
le kéne szednem a bordát hogy mi van alatta konkrétan. De az a baj, hogy szoci forr pisztolyom van és eléggé meleg vagy én vagyok béna
Sok helyen a forrasztási pontok feljöttek a helyükről pl a táp lábainál, a potmétert is most tettem be és az előző kapcsolós volt amit most rövidrezártam. Két vezetékkel majd lesz rá kapcsoló viszont amikor leteszteltem a potit, akkor a jobb oldal nem, de a bal halkan szólt, úgy hogy teljesen le volt tekerve
Nem értem, ja és persze szétszedés előtt, a bal oldalt szinte nem is lehetett hallani a jobb meg ordít hozzá képest, biztos ic hiba vagy valamelyik kondi passz.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Igen látom a pasztát persze tennék bele, viszont ez új hogy előtte elvagdosom az ic lábait ez jó eszembe nem jutott volna, híradástechnikai boltban kapok ilyet vajon?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A pisztolypáka kíméletlenül felégeti a panelt, mint azt tapasztaltad is. IC cseréhez komolyabb szerszám kell, valaki ismerős a közeledben nem tudna kisegíteni?
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nem sajna nincs senki 4 kondit vettem bele azokat kicserélem aztán meglátjuk mit csinál.. Először a lemezeket kéne eltávolítanom hogy lássam milyen ic van pontosan alatta aztán gondolom csere lesz mert a bal oldal nagyon halk és nem hiszem hogy a hangszóró ment tönkre..
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A lemez egyszerűen be van forrasztva, könnyen eltávolítható.
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Értem leírom milyen pontosan
(#) Soler hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Igazad volt a kissebet még nem néztem akkor ez a végfok ic?

DSC_0161.jpg
    
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A másik is végfok lesz. Egy IC két csatornás, a mély csatorna pedig hídkapcsolású. A belinkelt adatlap 3. és 4. ábráján láthatod a működését.
(#) Soler hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Igen egyforma mind2 csak azt lenne jó tudni hogy melyik a mély é avval nem volt semmi gond bár nem egy nagy tétel és öreg benne minden érdemes kicserélni szerintem . Ami még el tud öregedni fáradni azok mik? Melyik alkatrészeket kellene még cserélni? A kondikat gondolom igen
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem