Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   5 / 5
(#) BEMcorp válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Én ezeket (ha hiszed ha nem ) már megnéztem, és ezek után írtam. Ennél én egyszerűbbre gondoltam (tesco gazdaságos megoldás a tesco gazdaságos fűtő elé...)
Nem kell nekem hogy iszonyat pontos legyen, csak a baba szobájában szeretnék egy kicsit jobb időt elérni , viszont ha a fűtő saját belső termosztátjára bízom (mert olyan is van bizony.. :eek2: , inkább ne lenne...) akkor vagy szinte azonnal leáll, vagy megy amíg szaunát nem csinál a szobából
Mellékeltem egy rajzot (a szilárd test relét elvetettem, mert sajnos túl kicsi hozzá), ezek vannak itthon is, talán még panelt se kell hozzá készítenem (jó ,forsávos nyákom is van itthon még talán)
Szóval? Mi a hiba a képen? (ha van...)

rajz1.jpg
    
(#) vaszil29 hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy fűtő ventillárort. Egy kamrát akarok vele felfűteni 50 fokra. A kamra elég pici, olyan 160l légköbméter.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám átalakítani a melegítő ventilátort, hogy 25fok nál ne oldjon le a bimetál.
Esetleg valakinek van e ötlete, hogyan tudnám megoldani, hogy változtatható legyen a hő kioldása.

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) 256kb válasza vaszil29 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia!
Sztem cseréld ki a bimetált egy 50 fokosra!

üdv!
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek a mellékelt képen található kapcsolás működik-e 5V-ról,mert elvileg az a komparátor képes rá az adatlap szerint,és gondolom csak a relé miatt 12V-os az áramkör.Nekem csak egy 1A-os Tranzisztort kellene működtetni vele.Csak biztos szeretnék lenni benne....
A másik kérdésem az,hogy működhet-e NTC-ről is,vagy csak a KTY 81-110-es érzékelővel működhet?
A válaszokat előre is köszönöm.
Szép napot!

krajz.jpg
    
(#) mhmax válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szia!

Megépítetted 5V-ra? Működik? Én is 6V-os trafóval szeretném megépíteni, meg hozzá való relével (ezek vannak itthon).
Az oké, hogy a led elé 470ohm kell, de a feszültségosztókat hogy alakítottad át, ha egyáltalán kell?

Köszi!
(#) bancsi15 hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy egyszerű hőfokkapcsolót építeni a következő problémára. A teknősök akváriumában van két fűtőtest (természetesen 230V~ feszültségről üzemelnek). Ezeknek a szabályozását szeretném megoldani úgy, hogy egy kis áramkör egy relét működtetne, ami a hálózati feszt kapcsolgatja le/fel a fűtőtestekre a víz hőmérséklete függvényében. Én valami hőellenállással gondoltam megoldani, amit beleragasztok egy kis alumínium testbe és bele lógatóm a vízbe. Kb. 25-27 fok körül lenne (mondjuk kis állítási lehetőség nem ártana), ami felett kikapcsolna a relé, alatta, pedig bekapcsolna.
Így képzelném el a dolgot. Megvalósítható ez?
Köszi szépen!
(#) bancsi15 válasza bancsi15 hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Úgy nézem deguss kapcsolása szerintem nekem megfelelő lehet, csak mivel én kikapcsolni szeretném a fűtést arra kell figyelnem, hogy a relé alaphelyzetben zárt lábára kössem a fűtést, így az majd szétkapcsol, ha a 311 meghúzza a relét.
Szerintetek jó lesz ez?
Csak még két kérdés: 1. A relének jó bármilyen 12V-os tekercsű 250V-ot elviselő kontaktusú? Úgy értem a 311-esben lévő tranzisztor miatt a tekercs ellenállása mekkora lehet min, max? Jó lehet egy hagyományos G2R tokozású?
2. Esetleg a KTY-10 helyett jók lehetnek ezek vagy egy sima PTC ellenállás? Viszont, ha PTC, akkor mekkora kellene?
Köszi szépen a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) bancsi15 hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Vagy esetleg a mellékelt kapcsolás?
(#) fongab válasza bancsi15 hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Szia
Elvileg jó, csak arra figyelj, hogy a potmétereket, ne vidd a legkisseb ellenálás, végére.
Pl.: a P1 ha a NTC felé viszed, akkor a tápot kapja, a NTC. Nem a legszerencsésebb eset.
Ugyan ugy, a P2, ha a test felé viszed, akkor soha nem fog kapcsolni, mert a testnél lejjeb nem tudsz a NTC vel menni. És a ki/be kapcsolási különbséget is veszted.
De alapnak jó. Csak le kell határolni a vagyis mindegyik potival sorba kell egy ellenállás.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
(#) fongab válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Szia
Bocsánat barcsi15 nek cimeztem volna, csak elszürtam, és INOX 4 lett belőle

a másikkal kapcsolatba. esetleg használj darliton a relé meghajtáshoz akkor majdnem mindegy a tekercs ellenállása.
Azt még jó lenne figyelni, hogy mekkora áramot akarsz, a relén érinkezőjén áthajtani.
Szerintem sürű kapcsolgatásnak lesz kitéve én javasolnám, a szilárdtest relét. Akkor a LM311 tranzisztora biztos elég.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
(#) proba válasza bancsi15 hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Ha nincs otthon meg hozzá sok minden, akkor nem hanyagolnám el a villanybojler/keringető szivattyú hőfok kapcsolóját mint lehetőséget sem .Lehet bontásból olcsón hozzá lehetne jutni. Előnye az abszolút nulla fogyasztás, hátránya talán a hangosabb kapcsolás.(cserébe nem zúg folyamatosan, mint a transzformátor.)
(#) bancsi15 válasza fongab hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm a választ. Szerintem maradok az LM311-es változatnál.
Ehhez is lehet valamilyen sima NTC ellenállást használni a KTY helyett? Nem tudom tudok-e szerezni. Ha igen kb. mekkora kellene?
25W az összteljesítmény, amit kapcsoltatni akarok, szerintem ha később több is lesz, se sokkal. Nem gondolnám, hogy nagyon sokszor kellene kapcsolgatnia, úgyhogy szerintem egy hagyományos relé jó lesz, de azért meggondolom ezt a szilárdtest relés dolgot.
Darlingtonnak te milyen tranzisztort ajánlanál? Úgy látom HEStore-ban nem nagy a választék.
Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) nzozz hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan termosztátot keresek, amivel 100-350°C közt tudnám szabályozni egy elektromos kemence hőmérsékletét! Nem kell túl nagy pontosság.

Köszönöm
(#) nzozz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Nem is rossz, köszönöm!
(#) szudan hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Szidasztok!
Ezzel a kapcsolással szeretnék egy relét kapcsolgatni. 12VDC mekkora áramú relét válasszak hogy be bírja húzni?
(#) Bakman válasza szudan hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Mindegy milyet választasz, mert ezzel a kapcsolással nem fog működni. Mit szeretnél pontosan csinálni?
(#) Libertyy hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Sziasztok!

érdeklődni szeretnék , hogy létezik-e olyan dióda vagy tranzisztor esetleg kapcsolás amely nagyon egyszerű és a lényege ha a hőmérséklet elér egy bizonyos pontot akkor bekapcsol egy ventilátort (modem hűtéshez kellene) tehát olyan kapcsolás kellene amely működik 5 volt, 0,5 amperrel.
(#) kokozo válasza Libertyy hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/_hoerzekelok_hokapcsolok.html

Vagy a legegyszerűbb bimetál kapcsoló..
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) dB_Thunder válasza Libertyy hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Termosztát a neve, 12millió variációban gyártják.
Modemre meg direktbe raknék ventit, nem kapcsolgatnám.
elég hitvány lehet a termék ha kell rá venti
(#) Csupasz válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szerintem ez a legegyszerűbb.....

bimetal.JPG
    
(#) dB_Thunder válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
De ez a legegyszerűbb, de ez is termosztát. A bimetál a működési elve...
Ez mondjuk nem lehet állítani...
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem