Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó egy fázisra
Lapozás: OK   7 / 10
(#) Orbán József hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Uraim! A kalapácsütés és az autószerelő adomára biztos mindenki emlékszik. (tudta, hova kell ütni, etc.)
Egy frekvenciaváltó cserére hívtak meg, Danfoss VLT3500, ez annyira zúg - mondta a tulaj - egy fagylaltgépbe, hogy meg lehet tőle bolondulni! Mint a végére rájöttem, igaza volt, már meg is történt. Aki 3 éve gyártotta a cuccot, az ország túlsó felén lakik, borzasztó a költség, de ingyen megcsinálja, ha elviszik hozzá. Ez nem működött, kérték volna a szállítás díját is. (garancia? 3év után? gyanús) Küldött a gyártó egy J1000 váltót ingyen, 3.7kW talán, (100ezer kb) nem érdekes, nincs, aki kicserélje, programozza.
Elmentem, hiba nem jeletkezett - majd, ha fagylalt, meg pár óra - mindegy nézelődtem.
A hajtóműves villanymotor venti burkolata beleért egy inox lemez élébe, amin a kábelcsatorna futott, kis nútot reszelt már bele.
Levevés, kalapácsolás, gazdi tamáskodik és látom, hogy be van varrva a zsebe. Amikor nagy nehezen megkérdezte mivel tartozik, az üzemanyag és a kiszállás - munkáért semmit kértem - kis híján szörnyethalt. "Hiszen nem is csinált semmit!!! - mondja. Nem csak, hogy megcsináltam, autóztam a kisteherrel 100km-t és kiszálltam, hogy elüssem a délelőttömet nála...

Műszaki tanulság: Ne gondoljunk mindjárt a legkomolyabb hibára.
Ha előtted 3 szakember is nézte, nem mert hozzányúlni, nem biztos, hogy olyan komoly a helyzet.
Nekem az első, telefonos megkeresésre is az ugrott be, ott egyéb mechanika csinálja a bajt.
És úgy volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) Szirty válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Üdv Orbán József!

Idézet:
„Műszaki tanulság: Ne gondoljunk mindjárt a legkomolyabb hibára.”


Szép a történet
Nem ritkán előfordul az ilyen. Én is sokszor zarándokoltam már vissza géphez gombot megnyomni. Jajjajajj nagy a baj, nem megy semmi, fű fa ígérése, és csak egy beállítás volt: a szervónak nulla sebességet írtak elő és az meg serényen ment előre 0 sebességgel azaz sehova. Aztán egy érték átírása nullánál nagyobbra és már megy is. Fizetni nemakarás, mert szerintük semmit se csinálás.

Sajnos a ló másik oldalát is látogatja néha a szaki, amikor is "áhh, bagatel, csak ezt vagy azt kell cserélni, 10 perc az egész". Aztán lesz belőle egy hetes ott alvós buli és az időszakos hiba várása.
(#) Szirty válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2013 1 /
 
Üdv József!

Én is a te oldaladon állok. *

A ventilátor lapát zajról jutott eszembe, hogy ilyet és is megkajáltam egyszer a cégnél. Igaz nem kellett sokat utazni és idegenen az árat behajtani, de szakmailag kb ugyanolyan bukta volt.
Egy SEW MDX61B szinkron szervós hajtás (a motor) miután felgyorsult, nagyon brutális búgó hangot hallatott lassulása kezdetéig.
Ez a hang olyan zavarba ejtően emlékeztetett arra, amikor a szabályzó beleng, hogy szaladtam "szkópolni" a hajtást, hogy alakul a motor sebesség, áram, követési hiba stb. De semmi nem derült ki.

Szerencsére időben szóltak a kollégák, hogy figyelj! A hangot az adja, hogy a bordás szíj beleér a lemezburkolatba mert félre jár, amikor felgyorsul a hajtás...
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) Orbán József válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Hoppá, most láttam. Szóval nekem nem jutott eszembe az egy fázisú motor szabályozása a 3 f frekiváltóval, mesélj, hogyan, érdekel.
(#) dcsabi válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Az egy fázis be, három ki frekiváltók 3x230V-t adnak ki. Két fázis között 230V van,
Tetszőlegesen választhatsz, gyakorlatilag három variációja van melyik kapocsba kötöd.
Jó ideje így hajtunk több füstgáz ventillátort, ami egyfázisú és még 2-3µF kondi is van rajta.
Tehát, az egyfázisú motor a kondival az egy egység, mintha az egyfázisú konnektorba akarnád dugni, csak éppen a három fázisú frekiváltó kimenetének két kapocsára kötöd.
"Több oldalról nem tudom megvilágítani"...
(#) Orbán József válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Értem én, csak azt hittem, a segéd és főfázis külön van táplálva és nem fért fejembe a 120fok a 90 helyett... Ki fogom próbálni.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Miért is ne, gondom van ismét.
ATV12H 180W, 2 napi üzem után kiírta - nLP és szerinte ez rendben van, mást nem csinál.
Külső poti és indítás volt - nincs.
Nem is lelek ilyen (hiba) üzenetet...
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
No, ez a vonali feszültség kevesellését hivatott kijelezni - nLP...
A felhasználási helyén feszültségmérést ajánlottam, 300m vezetéken megy oda az energia, lehet ez a baj.
(#) kalasz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv. mindenkinek!! Frissen regisztráltam, és mindjárt van kérdésem is. Nemrég vettem egy KEB 4-es frekiváltót, a programozásában szeretnék segítséget kérni.Ha valakinek van leírása,internetcíme,ismerőse, kérlek segítsetek!!! köszönettel:Laci

UI: A frekiváltó adatai: input 50/60 hz ac 1ph 200 264v./8.0a ul 7.0a
output 0-409hz max. ac 3 ph 0-240v/4.0a ul3.6 a. power1.6kva ac mot.0.75kw 2/4p 50/60 hz.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) Szirty válasza kalasz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Helló kalasz!

Idézet:
„Nemrég vettem egy KEB 4-es frekiváltót, a programozásában szeretnék segítséget kérni.”


Miért nem írtad le pontosan milyen frekvenciaváltó? Legalább a gyártót, de a pontos típusa és a gyártó együtt lenne az igazi.
Ha már úgy is ott van melletted akkor mibe került volna megnézni és ide leírni?
Ez egy combivert? Mert ha igen, én olyat nem találtam hogy KEB 4. Csak KEB F4-S,
F4-C és F4-F van.

Konkrétan milyen segítség kellene?
(#) kalasz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv.Szirty! KEB F4 a masina. Karl E Brinkmann GMBH Barntrup art.nr. 07 f4 soc-M220/ Egy programozás leirásra lenne szükségem. Egy 370w-os egyfázisra kötött motort szeretnék erősebbé tenni, és a 80-as fordulatát 110-120 ra növelni esetleg oda- vissza forgatni.
(#) Peter65 válasza kalasz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Üdv! Ez valószínűleg az F4-S sorozathoz tartozó. Csatolom azt a manualt, ami nekem, van, de a neten lehet találsz jobbat.

KEB F4_S.pdf
    
(#) kalasz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv. Peter65! Ezaz! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) iramko válasza kalasz hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Felhívom figyelmedet, hogy ez a frekiváltó háromfázisú motorhoz való! Nem elképzelhetetlen hogy működik, de a motor sokkal jobban fog melegedni, illetve gyengébb lesz.

Hirdetni az apróhirdetésben kell, nem a fórumfelületen!
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) kalasz hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! A motorom 3 fázisú, de jelenleg 1 fázisról működik,kondival természetesen.A fájl amit Peter65-től kaptam áll legközelebb az én frekiváltómhoz,csak ez nem kombivert.
(#) Zsolt50 válasza iramko hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Egy "névtelen" alternatíva: pl. 52 GBP
(#) kadarist válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia!
Ezzel csak az a baj, hogy háromfázisú a kimenete.
(#) sanya válasza Ideiglenes hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia !
Olvasgattam a kisérleteidet a segédfázisú motorok szabályozására.
Folytattad a leírásodhoz képest ?
Ebben a projektben milyen teljesítménymodult használtál pontosan ?
A mellékelt pic programmal működött neked ?
Gondolom megkérdezem mielőtt nekiállok a saját projektemnek.
(#) Orbán József válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Kedves kadarist!
Mi a véleményed: Egy motorral szerelt frekvenciaváltó a felhasználónál tönkremehet-e attól, hogy permanens kontakthiba áll fenn egy fázisnál?
A frekiváltó terheletlen motorral is túláram hibaüzenettel kiáll.
Én arra gondolok, hogy a kimeneti teljesítmény fokozat emiatt elszállt és ahogy a lassú felfutási parancs a kimeneti frekvenciát-feszültséget növeli, belép a zárlati áram és kiáll a gép.
(#) pietro hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Nem a szakmám, de szeretnék a képen csatolt szinkron motorhoz fordulatszabályzást
,egyszerűen , ha lehet potival. A motor egy plotterben volt.
Előre is köszönöm.
(#) Traimmm válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
1 fázis be, 3 fázis ki frekiváltóba a képen látható 1 fázisú aszinkron szivattyú motort bekötöm 10 µF üzemi kondival. A frekiváltó kimenetére a nullát, fázist, meg a földet kötöm be.
A motor segédfázis tekercselésű.
Értelemszerűen a nullából is fázis lesz a motorig, csak a földelés kábele marad változatlan.
Felrobbanhat a kondi, vagy a frekiváltó, ha így beüzemelem ?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014

IMG_0510.JPG
    
(#) Traimmm hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Altivar 32 1/3 frekiváltó
Motor: 1 fázisú, üzemi kondis, 800w szivattyúmotor
Paraméterezések a mellékelt képeken
Rossz gombnyomás robbanást, halált, drogfüggőséget okoz
(#) Traimmm hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Rosszabb mint egy túlhevült gázpalackon ülni. Halállal fenyeget egy húzomban a használati útmutató
(#) Traimmm hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Tescoban kapható (Tesco márka) 800 wattos 1 fázisú szivattyúmotorra kötöttem a frekiváltó 3 fázisát kondi nélkül, simán megy a motor 2 hz-en is. Igaz, kis fordulaton melegszik, de a benne lévő hővedelmet 70 fokra állítva a frekiváltó leszabályoz, vagy leállítja a motort. Esetleg érdekelne valakit....
2 fázissal + üzemi kondival állatmód sípol, letiltja a frekiváltó, fázishiányra hivatkozva.
(#) Traimmm hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Tescos 800w szivattyú adatai 3hz-en, 20hz-en
fordulatszám, nyomaték, hőmérsékletek
(#) Traimmm hozzászólása Aug 19, 2014 /
 
450w jet szivattyú 130 voltról, 20hz-ről próbálva, (lefojtva a nyomóoldal) órákon át tesztelve, 3 fázisról hajtva
Méri a frekiváltó a motor+frekviváltó belső hőmérsékletét. Méri a motor belső ellenállását a hőmérséklet függvényében. Méri az induktivitást, a motor nyomatékát, fordulatszámát stb.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014
(#) Doncso hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok.
Lenne egy egy fázisú aszinkron motorom, mely 230-ról működik, és 65w-os. Szeretném a fordulatszámát változtathatóvá tenni. Olvastam itt a topicban, hogy (enyhe túlzással) lényegébe egy nagy kimenő feszültségű audio erősitőről is lehetne hajtani, aminek a bemenetén 20-100Hz-ig szinusz lenne. A kérdésem az, hogy ez irányba érdemes lenne e elmozdulni, esetleg létezik erre valami kapcsolás? ERRŐL a motorról lenne szó.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Nemcsak enyhe túlzással, de használták is a módszert kis teljesítményű motorok szabályzásánál. Pl. lemezjátszó fordulatszám stabilizálása, vagy szalagos magnó hangtengely fordulatszám, és szalagfeszítő erő stabilizálására az STM magnóknál. Olyan nagyon nem kényes a motor a színusz formájára, némi torzítás még nem okoz problémát. De ilyen esetekben nem túl nagy a frekvencia változás.
A gond ott van, hogy a motorban a gerjesztő áramot kell állandó értéken tartani, és mivel a motor induktivitás, az impedanciája a frekvenciával növekszik, ezért az állandó gerjesztő áramhoz növekvő feszültség tartozik.
Ha 50 Hz -re méretezett motornál csökkented a frekvenciát, a feszültséget is csökkentened kell, különben megnő a gerjesztő áram, ami esetleg a vasat is telítésbe viszi, és melegedni fog. Ráadásul a motor saját ventilációja is csökken a csökkenő fordulatszám miatt.
Frekvencia növelésével ha nem növeled a kapocsfeszültséget, csökken a gerjesztő áram, ezzel a nyomaték is.
Ezt csinálja a frekvencia váltó. Erősítővel is megoldhatod, ha gondoskodsz a gerjesztő áram állandó értéken tartásától, pl áramfigyelő erősítés szabályozással. Egyszerűbb végfokot is használhatsz, mert a torzítás nem lényeges szempont.
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Köbzolival beszélgettem ma, és kicsit félre tettem a dolgot. De elméleti sikon azért érdekel. A motor 230V-ról üzemel. Ha kisebb frekiről járatnám, mondjuk 25Hz-ről ahhoz a villanymotoros topicban tárgyalt képlet alapján 100V kellene. Nos én megpróbáltam 50Hz-100v-ról járatni, ekkor ha jól értem azt kellett volna tapasztalnom, hogy gyengül a motor. Bizonyára igy lett, de még mindig elég erő volt benne ahhoz, hogy tekercseljen. Ez a nagy áttételnek köszönhető. Lehet ráció a dologban. Ha 100v-ról járna, akkor 25-50Hz ig nem is nagyon kellene változtatni a feszültséget, csak a frekvenciát, a csökkentés már meg lenne oldva. Lehet, hogy az a 100v éppen elég lenne kicsit magasabb frekire is, mivel ott már nem kell nagy erő, nagy fordulaton csak vékony huzallal tekernék.
(#) gaben110 hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Sziasztok!
A képeken látható egy fázisú(230v/0.75kw)Frekvencia váltó bekötésében szeretnék segítséget kérni.
Alsó sorban vannak az erősebb csatlakozók gondolom ott a bemenet és a kimenet is betűkkel van jelölve (R,S,T,P,PR,U,V,W) De melyik a bemenő 230v és melyikre kell kötnöm az egyfázisú villany motrot,és ugyanúgy kell a kondenzátor a motorra ?
És még egy kérdés ez képes lehet arra is hogy a 230v egy fázisból,3 fázist állít elő ,tehát működtethető róla egy 3 fázisú 380v 0.5kw os villanymotor is?
Sajnos ehhez nem értek de ki szeretném próbálni.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014

Kép2015.jpg
    
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem