Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1017 / 1272
(#) jdani hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Hali. Van egy LG 21FS2RLX TV. A TV be, és ki kapcsol rendesen, távirányítóval is. Hang van rajta. Csak kép semmi. MI lehet ilyenkor a gond, ha nincs kép? (sorvégtrafó működik, sípol)
doksi
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A képcsőfűtés működik, izzanak a katódok?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ja azt vizsgálom most. Izzanak, bár a szokásosnál gyengébben. Az IC901 6os lábán 170V van, de ha jól veszem ki a doksiból, 188V -nak kellene lennie.
(#) dani9228 hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne megszüntetni az anód csatlakozó felöl érkező sercegést. A hang egy időitán megszűnik de ha a tappancshoz érek vagy a vezetéket meg mozdítom a hang ismét előjön de már hangosabban, de ez is megszűnik egy idő után. Hogy lehetne ezt orvosolni? Köszi
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Most mérem, az IC901 5ös lábán, amin 6,5V-nak kellene lennie, csak 2,7V van.
(#) jdani hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
E hozzászólás alapján, az én képernyőm se reagált semmire, ahogy a kérdező pitro TVje sem.
Hogyan tudnám lemérni a G2 feszültséget? A multiméterem csak 1000Vot tud.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) eyess válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Egyszerű a válasz ne érj hozzá !!!!!!!!!!
Mert életveszélyes.
(#) dani9228 válasza eyess hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Oké, de a sercegést hogy lehetne megszüntetni? Olyan mintha a tappancs áthúzna.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Most letisztitottam a csatlakozó alatt az üveget meg amibe csatlakozik is, most úgy néz ki hogy jó.
(#) FLaci81 válasza attila1 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Hát mostanra már odáig fajult a helyzet, hogy a tv-t már csak úgy lehet bekapcsolni, ha bekapcsolás közben a nagyfesznél a G2-t tekergetem.
Őkelmének már az sem elég ha maximumra tekerem... Tekergetni kell és úgy jön meg a kép, majd ha van kép egy kicsit visszább venni, hogy a csíkok eltűnjenek. Onnantól kezdve viszont amíg ki nem kapcsolom használható a tv és a kép is jó rajta.

A szerelő ajánlása szerint kellene bele egy másik képcső, mert a mostani nem fűtődik fel kellő időben és ezért nincs kép a bekapcsolás után. Ő Philips gyártmányút ajánl. Állítólag azok tovább bírják, később "lustulnak el" . Nem tudom ez igaz e.
Csak amennyi a csere lenne, annyiért már majdnem veszek még egy ugyanilyen, vagy egy másik tv-t.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Tekerd le nullára a G2-t majd lassan tekerd fel és közben mérj feszültséget a képcső kivezetése és a test között. A mérésed nem lesz teljesen hiteles, mert a műszered belső ellenállása beterhel.
(#) kadarist válasza FLaci81 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia!
A képcső túlfűtését kipróbáltad? Zárd össze valamelyik fűtőáram-korlátozó ellenállást.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nullára, azaz az óramutató járásának ellentétes irányába nem? Ha test, én általában a tuner házát szoktam használni. A képcső melyik lábára gondolsz? Még mielőtt félreérteném.
(#) leeheel hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
szép jó estét
van egy hyunday hrh 2134 es tv-m ami nem akar indulni , a led sem világit megnéztem a tápot és a szekunder felin nincs áram nem látszik semmi égés sehol , rajzot is kaptam de nem tudom mit nézzek . tudna valaki segiteni ?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A rajzot tessék elővenni és abban benne van a G2 bekötése.
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia!
A C804-es kondenzátoron van feszültség? A mondatokat kezdd nagybetűvel!
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Igen, 320v körül ,és meg is marad nem sül ki
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Stabil 0V...
Viszont ha menet közbe áramtalanítom, abban a momentumban amint áramtalanítottam,a feszültség megugrik úgy 200Vra, és csökken. Majd újra áram alá helyezem, bekapcsolom, és 0V.
A screen trimert tekergetve sincs változás. Látni is a képcső nyákján, hogy a G2 kivezetés, meg a nyákon a vezetés, kicsit meg van feketedve. De csak nagyon picit, természetesen kontakt van rendes.
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Az R804 ellenállás jó, nem szakadt? Az IC Vcc lábán mekkora a feszültség a nagy pufferkondi negatív kivezetéséhez képest?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Válaszd le a képcső G2 kivezetését a bemenettől, csak a szűrő kerámiakondi maradjon a G2-n. Így mérj!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
300V, és a G2 trimmerrel állítható +/-
(#) FLaci81 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia!

Rendben, megpróbálom valahogy.
Találtam valamit ezzel kapcsolatban, csak az a baj, hogy ennyire nem vágom a dolgokat:

Thomson 28dn420g 26-os hibakód

THOMSON ICC20 G2 beállítása
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nem szakadt , 15-16V-ot mértem
(#) Sanitatum válasza eyess hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Köszönöm a segitséget megoldottam :3
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
És hogy oldottad meg? Nem titok?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Valószínű, hogy képcsőzárlat esete áll fen. Lehúzott képcsőfoglalat mellett nézd meg, hogy van-e összeköttetése valamelyik másik kivezetéssel a G2-nek..
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Lehúztam a nyákot, mérem a képcsövet, de a G2, és akármelyik más láb között nincs zárlat, tehát nincs 0R.
G2 és G1 között olyan 15K az ellenállás.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Akkor ott a zárlat. Égesd el a zárlatot úgy, hogy hozzáérintgeted a trafóról jövő G2 vezetéket a képcső G2 kivezetéséhez úgy, hogy fel van tekerve a trafó potmétere.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Csak egy kérdés... Labortáppal nem lehet?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Félek, hogy a 15 kohm-ot nem tudod leolvasztani labortáppal, de próbáld ki, hátha sikerül.
Következő: »»   1017 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem