Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1276 / 1679
(#) Lázár Péter hozzászólása Jan 30, 2015 / 16
 
Mért van az ezen az oldalon, hogy lassan már az ötéves bilin ülőtől is elvárják a professzionális munkát. Ha csak visszagondolok a saját kezdetleges munkáimra én se csináltam szebbre semmit az elején, sőt... Ehhez gyakorlás türelem és odaszánás kell ami idővel úgy is kialakul. Egy csomó cuccom magam is elbontottam mert idővel már nem tetszett de erre magamnak kellett rájönnöm, és végül építettem sokkal jobbat. Másodsorban az emberek szépérzéki küszöbe sem egyforma, illenék ezt azért tiszteletben tartani, szóval ami itt ronda az a hozzászólás, finomabban illenék fogalmazni. Elvégre ez hobbielektronika oldal szerintem nem az a célja, hogy elrettentsük az alkotókat hanem hogy terelgessük bátorítsuk. Bocs az offért nem vagyok moderátor de ez kicsit sok volt nekem.
(#) mofesa válasza zenetom hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm szépen.
(#) nagym6 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Igen. Nagyon időigényes a szép dobozolás. Én sokat be sem dobozolok, mert nincs rá idő, meg úgyis szétszedés lesz belőle, csak szórakozás volt.
(#) messius válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Egyetértek! És még hozzátenném:
"Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!"
(#) messius válasza mofesa hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Gratulálok, igényes "darab"! A kapcsolás publikus?
(#) mofesa válasza messius hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm. Igen, publikus, de mivel ez itt off, keress meg privátban.
(#) don_peter válasza mate_x hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Az elektronikáról nem mutatsz képet?
Érdekelne a belseje is..
(#) don_peter válasza mofesa hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Nincs miért szégyenkezned, szép kívűl belül.
Grat
(#) mofesa válasza don_peter hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) mate_x válasza don_peter hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Arról már mutattam régebben: Bővebben: Link
A többieknek pedig: Lehet nem a legszebb doboz a világon, de nem is foglalkoztam vele heteket, és nekem így is tetszik.
(#) (Felhasználó 46585) válasza mate_x hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Legközelebb megpróbálhatnád hungarocellből. Nem az expandált, hanem az extrudált fajtából. Az erősebb.
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ha ez most "így sikerült", akkor mi az, ha azt mondod, hogy igazán jó lett? Szerintem nagyon tetszetős, kívülről gyönyörű, belülről pedig látszik, hogy hozzáértő kezek szülték.
Ha olyanom lesz, lehet kölcsön veszem tőled ezt a széklábas dizájnt, nagyon tetszik!
A dokumentáció engem is érdekelne, ha elküldenéd az email címemre, azt megköszönném!
(#) don_peter válasza mate_x hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ohh ez a kimaradt valamiért.. Gratula, ügyes vagy..
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Elküldtem.
(#) Szammer válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Szia!
Bocsánat, de látom ez nekem szólt.
Túlreagáltam a dolgot (meg különben is relatív, hogy mi a szép és a nem szép közötti különbség).
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza mate_x hozzászólására (») Jan 31, 2015 / 1
 
Szia!
Tőled meg elnézést kérek, nem akartalak megbántani.
Üdv:
Zsolt
(#) Justo válasza Wallami hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Milyen ic-t kell/lehet beletenni?
(#) mark.budai válasza mate_x hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ha azt mondod, hogy direkt ilyen, sőt még ha egy kicsit pontatlanabbra csinálod, azt mondom, hogy milyen jó stílusa lett. Persze ha szabályosat akarsz, akkor a következő dobozodra csak annyi munkát áldozz pluszban, hogy összecsiszolod a széleit, meglátod, nem nagy meló.
De azok a sárga csavarfejek.. Legközelebb kereshetnél más megoldást. Ami engem zavarna, hogy nagyon hátul vannak a csövek. Ha fel van téve egy polcra, te meg az ágyból meg akarod nézni az időt, hamar kitakarja a doboz a csöveket. Persze ez attól függ, hova akarod tenni, például egy nappaliba így is jó.
Összességében szerintem nem rossz ez, főleg nem ronda, majd a következő még jobb lesz, aztán azután még jobb, ez így meg egy darabig.
(#) Bakman hozzászólása Jan 31, 2015 / 13
 
Napot!

Sok elektronika nincs benne, de a receptben szerepelni szokott. Egy panelszeletelő. Az alapja egy Proxxon KS 230 -sa körfűrész. Az eredeti fűrész alapja jó, de többször felmerült, hogy kicsi az asztala, hosszú vágásnál már nehéz tartani vele a derékszöget. Ez lett belőle, gombhoz a kabátot címszóval.

Jelenleg manuális működtetésű, de tervezem a léptetőmotoros kiegészítést is megcsinálni. Perpiallanat ennek is nagyon örülök. Kb. 20 x 20 cm -es négyzetet próbáltam vágni vele üvegszálas bakelitből (a képen nem az van) és a párhuzamos oldalak 0,1 mm-rel térnek el a valódi párhuzamostól. A famunka az asztalos nagybácsi érdeme.
(#) vicsys válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Hoppá! Ez nagyon szép lett! Gratula!
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ez nem akármi! Gratulálok!
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 / 2
 
Jól néz ki. Ujjakat vágás előtt és után megszámolni...
(#) Istvanpisti hozzászólása Jan 31, 2015 / 7
 
Készülget a LED mátrixos órám. lajos1969 fórumtárs építette meg először, ezt a pompás órát. A LED mátrix 8x48 méretű, az óra tartalmaz egy DS1307 RTC-t, 4 nyomógombot, és tud kezelni 2 db DS18B20 hőmérőt. Sajnos a neten fellelhető programja hiányos, illetve kész verzió nem elérhető. Abban az állapotban ahogy Lajos letöltötte, nem lehetett az időt és dátumot, fényerőt állítani.
Én egy kicsit átírtam programját, így már nem fér bele az eredeti ATMEGA8-ba, - erre számítottam - emiatt eleve ATMEGA328-at vettem bele, ami láb kompatibilis, de regiszter szinten nem.
A gyári nyák H2opok fórumtárstól származik, nagyon szép, jó minőségű.
Az elmúlt napokban élesztettem és megoldottam a dátum, idő beállítását, valamint néhány megjelenítési, kijelző törlési variációt írtam meg hozzá.
Videó a működésről :
(#) Csupasz válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Hoppá! Nagyon jó lett! Gratula!
(#) kocsgab002 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nagyon jo lett, gratulálok. Esetleg publikus a program?
(#) Istvanpisti válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Megadtad a módját, de szerintem ez túlzás. Akár egy sima fémfűrész, akár a karos lemezolló is hasonló eredményt ígér, de azért a vágott élet nem árt megcsiszolni. A pontosság másodlagos, 1-2 tized itt nem számít, de ha mégis, akkor csiszolással századra belőhető.
(#) Istvanpisti válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Köszönöm!
Mivel én szórakozásból csinálom, emiatt nem titkolódzom, ha van érdeklődés, akkor felteszem, mikor teljesen kész lesz.
A hardvert is módosítani szeretném, - mert most 4 uC lábat foglal le a 4 (fel,le, jobbra, balra) nyomógomb és már nincs szabad láb- úgy, hogy 1 ADC bemenet felhasználásával tudjam a kezelni őket. Szívem szerint még 1 nyomógombot használnék (MENÜ), de a szép nyákra nincs szívem felgányolni. Visszatérve a felszabaduló lábhoz, ezen mérném a külső megvilágítás erősségét az ehhez alkalmazkodó LED fényerő vezérléshez. Jelenleg is tud ilyen funkciót a nyák, de külső (555-ös IC) alkatrésszel, nem a uC-vel magával.
(#) Kovidivi válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Jók lettek az animációk! Gratulálok! Több betűtípussal fel lehet még nagyon dobni a kinézetet! Van benne valami menü?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nem tudom mennyit vágsz vele, de az üvegszálas nyáknak az így keletkező nagyon finom pora rendkívül ártalmas a tüdőnek. A sima porálarc semmit nem ér, nem tömít a széleknél. Gumi gázmaszk porszűrő betéttel, minimum ami véd.
Következő: »»   1276 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem