Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „Köszi, keretem a szegedi képviseletet, de nem érem el őket (gyanús, hoyg nem festékkel kereskednek, hanem ők egy nyomda, akik felhasználják az anyagot)” Ha az a link igaz, akkor a pici kiszerelés 5 kg... Idézet: „nem találok olyan műkörmöst aki értené mit akarok...” Nem csoda: Műkörmös lányok ritkán maratnak NYÁK-ot Idézet: „Valakinek nincs ismerőse műkörmös, aki tudna infót és tapasztalatot szerezni, bírja e a maratást az ő festékük?” Majdnem azt mondtam, hogy küldd el az asszonyt műkörmöshöz, utána dugd a kezét savba Ez még viccnek is gáz Ha a kobaltkék tus/filctoll/körömlakk bírja, ez miért ne bírná? A kérdés inkább az, hogy a nyomtató bírja-e?
Azt hittem, nincs ember, aki nem ismerne a P20-at (ha jol tudom, Positive 20 a becsuletes neve).
En soha nem hasznaltam, mert lehet kapni gyarilag fenyerzekeny NYAKot (kek vag yfekete folia takarja, csak felhasznalas elott kell lehuzni rola) es mivel nalam altalaban par negyzetcenti csak a NYAK, ezert arban sem erzem meg a kulonbseget. A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
Na igen. P20 is van, de az elég karcos árú. Ráadásul utána levilágítani kell. Itt meg csak szárítani. Van EBAY-en festék is, csak elég sűrű, és nem tudom mivel lehetne hígítani. A körmösöknek meg van hígítójuk. (talán)
Galfy: Valakit próbáltam meggyőzni, hoyg ha leszedi a körmét teszteljük egy kis vaskloriddal... Nem jött össze A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
Nem tetszett erteni. A gyarilag fenyerzekeny NYAKon levo film MEGVILAGITAS NELKUL IS vasklorid-allo (ott lehet majd luggal oldani, ahol fenyt kap, egyebkent csak szerves oldoszerrel jon le). Ha mechanikailag lekaparod, akkor ott megtamadja a vasklorid. Ezt kellene a plotterrel csinalni.
Semmit nem kell vilagitani. P20 detto.
Hja... azt hiszem értelek. Plotter nekem is eszembe jutott, de az nincs, és elég macerás megcsinálni. Arra már gondoltam én is, hogy leragasztom a NYÁKot celluxal, plotter meg kivágja. (régen csináltunk ilyet szigszalaggal, és késsel. Az nem kicsit volt macerás.
De most én nyomtatóval szeretném megoldani. Most vettem olyan festéket ami vízbázisú, és elvileg száradás után vízálló, talán saválló is. De lehet maradok a P20, fóliára nyomtatás, világítás megoldásnál. NAgyon macerás ez a PCB nyomtató (pedig szerintem lenne benne fantázia)
Olyat en nagy feluletu nyakoknal csinaltam, hogy ami nem kellett, leragasztottam celluxszal, de 1. igy is alamar 2. en forro vaskloriddal csinalom, az meg felpuhitja/leaztatja a cellux ragasztoanyagat. Tehat csak kis igenyu nyakoknal jo szerintem.
Valahogyan vezeto festeket kellene felvinni muanyag lapra, az lenne az igazi. Vannak ezek a szelvedofutes-javito keszletek, csak ha jol emlexem ezeknek az ellenallasa jelentos. De a jelenlegi lehetosegeink szerintem is a lezer-fenyerzekeny gyari nyak-elohivas-maratas. En regebben egyretegben pauszra printeltem, de mostanaban lezerfoliara ketszer es azokat osszeragasztom. Igy a nagyon finom rajzolatok is erosen kontrasztosak maradnak, illetoleg az esetleges hibak (festekhianyok) is eltunnek, meg az oriasi telifoldek is tokeletesek, amik a regi egyretegu eseten bizony rendesen megmartak lettek a rossz fedes miatt. Jut eszembe: a vizbazisu festeket szaradas utan nem probalod 'raegetni' a NYAKlapra? (sutoben szazegypar fokon nehany percig) A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
Festék nem ok. HA felhígítom annyira hogy a nyomtató megegye, akkor nem fed rendesen. Így nem is kínlódok vele...
Kérdésem az lenne, hogy ismeri e valaki ezt a kék festéket? Kék fényérzékeny festék Sajnos az előhívóját nem rendeltem meg, csak a festéket (már sajnálom), de remélem azt is lehet mosószódával előhívni és oldani. Tud róla valaki valamit? Esetleg használta már valaki?
Az ipari nyomtatókban használt festék beválhat erre a célra nekem sikerült szereznem egy keveset tesztelési célra és eddig működik lehet vele szépen nyomtatni.De még én is csak kísérletezgetek vele jelenleg szerencsére sikerült egy olyan nyomtatót vennem amivel átalakítás nélkül is tudok nyomtatni és ha a fejeket nem kezdi ki a festék akkor akár a háttérbe szoríthatja a laminálást is.
Sziasztok!
Először is gratulálok a nyomtatóvásárláshoz! Megkérdezhetjük, hogy milyen nyomtatóról van szó, illetve miért nem szükséges átalakítani? Ugye nem optikai lemezre is nyomtatni képes készülék ezen funkcióját használod..? Vannak bizonyos gyártók, akik közép és alsókategóriás nyomtatókba IS gyártanak PIGMENT feketét. Azt hiszem, hogy az lenne az a festék, ami nagyon nehezen jön le bármiről is. Az biztos, hogy a víz nem oldja, és szappannal is lehetetlen ledörgölni. Konkrétan a Canon cégre gondoltam, és például az IP4200 -as nyomtatójukra. A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
Idézet: „akkor akár a háttérbe szoríthatja a laminálást is.” Feltételes mód használatára semmi szükség Ezt már sokan megvalósították, köztük a téma indítója is.
Természetesen megmondom,hogy milyen típusról van szó hisz a fórumnak az a célja ,hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat ,sikerekkel,kudarcokat stb.Ez egy EPSON photo stylus 950 es típusú nyomtató és mivel alkalmas CD lemez nyomtatására ezért a nyák lemez minden további nélkül befér alája. És mivel több patronnal dolgozik ezért ha minden patront fekete festékkel töltünk meg akkor több rétegben viszi rá a rajzolatot a nyák lemezre.A festék típusát nem tudom pontosan az ipari nyomtatókban használják és hőkezelés nélkül is megtapad a réz fólián.
Szia! Azóta is működik? Ja, hogy mindegy milyen, csak CD-t is nyomtasson, és házilag kéne töltögetni ismeretlen festékkel?
Üdv Néktek!
Elővenném a témát... Felmerült bennem egy ötlet - ha már más is írta, nyugodtan kapjak fejmosást, nem olvastam el sokévi anyagot... - mi volna, ha a festékpatront Hollótussal töltenénk fel, és azzal nyomtatnánk a nyákra? Ha van valaki, aki rendelkezik olyan nyomtatóval, ami képes befogadni a panelt (vagy CD-t), kipróbálhatná, és leírhatná a tapasztalatait. Én elkezdtem egy nyomtatót átalakítani, hogy tudja fogadni a lemezt, de úgy látom, nem is olyan egyszerű... Viszont ha nincs értelme, nem is kínlódnék tovább... Tudom, hogy létezik már spéci festék erre a célra, de én inkább a "Magad Uram" híve vagyok No és az anyagiak.... Köszi
Szerintem arra hiába vársz. Vajon az ilyen fotónyomtatók képesek rá nyomtatni, és a tinta megmarad?
Én ezzel nyomtattam évekig a NYÁK-t. Anno Sinclair hajtotta, és EDDING filztollal vagy csötollal rajzolt.
Ebből nem tudtuk meg, hogy ez mi, milyen mi, mennyibe kerül, működik-e 64-bites W8/Linuxról és, hogy már miért nem ezzel rajzoltatsz.
A gép müködik (kb 1 évig volt használva - azota egy dobozban tölti az életét), csak PC-re akkoriban nem tudtam megirni a meghajtot (hasonlo a bemenet mint a mai CNC marogépek, irány és lépés). Elvben ma egy MACH3-s simán meghajtaná HPGL nyelven. (2 léptetömotor meg 2 iron mozgato mágnes van benne és a4-s méretre irt. Eredetileg a gyár sima nyomtatot készült gyártani, de plotternek sikerült, igy hamar abbahagyták a gyártást.)
Közben már nem gyártok annyi NYAKot és vannak más lehetöségeim az otthoni gyártás helyett. Igy eléggé felesleges lett, kidobni meg sajnálom.
Epson. Tökéletesen működik nyákra, és karton papírra.
És milyen festéket használsz hozzá, NYÁK-ra? És mi a nyomtató pontos típusa?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
A nyomtató típusa az S21? És valamit a burkolatok levételén kívül alakítottál át rajta esetleg?
A festéket van valami tipped, hogy esetleg boltban hol lehet kapni, olyat, amit használsz?
Ki kéne próbálni a hollótus-t. Csak egy régi, öreg festékkazetta bánná..
Ami mondjuk valószínű, hogy a tus gyorsabban beleszáradna a kazettába, és száradás után kimosni kétséges... Ezért - ha eljutok odáig - én kevés tintát fogok használni és rögtön utána kimosom. De az is lehet, hogy a kazetta szivacsában másképp viselkedik...? De tuti lenne, ha működik!!
A holló tus sem egy egyszerű anyag ha jól emlékszem csak fém csőtollal lehetett használni mert megette a műanyag alkarészeket, egyébként ha minden nyáknyomtatás után ki kell mosnod a patront akkor előbb utóbb beleunsz és kihajítod a nyomtatót és más módszer után nézel . Az epson durabrite fekete tintája többek szerint használható nyáknyomtatásra én inkább avval kezdeném a kisérletezést.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
Epson S21. Az egész hátulja le lett vágva, újrakészítve, hogy síkágyas legyen. Festéket nem tudom.
Attól több munkám van benne hogy rizikózzak. Nem kazetta van, hanem parton amit ki lehet dobni, de a fejet nem.
Festékkazetta, festékpatron, ki hogy hívja.
Max a patron bánhatja. No mindegy, azért köszi, akkor építkezem tovább, aztán majd én kipróbálom - vizes bázisú festék ezis, azis, mit veszthetek? Majd jelentkezem az eredménnyel....
Mi lenne ha a tojásfestökhöz hasonloan olvasztott viaszt használnátok. Ha csötollat raktok be ironnak ( mint az én gépemben is ez van) a csö külsö felületére kell néhány menetes fütötekercset csavarni ami megmelegeti a csöben a viaszt. Az a tü suhasem dugulhat el és a viasz talán a legjobb festék maratásra.
A cél az lenne, hogy automatikusan kirajzolja helyesen azt amit kell. Mondjuk a tollasnál sem értem, hogy rajzolja ki, ha mondjuk síkban rajzol, és nem emeli fel. Plusz kézzel húzva is hol így fog, hol úgy. A viasz pedig vagy így folyik, vagy úgy, vagy sehogy. Hogy az úgy olvadjon meg, hogy annyi follyon ki, és úgy ahogy kell, és ne dermedjen meg túl hamar, se túl későn. Nekem nem tűnik egyszerű beállításnak, főleg ha hol kell folynia, hol nem, hol rövidebb, hol hosszabb ideig megszakítva, aztán ahol kéne ott még nem folyna. De kézzel lehet jó lenne.
Én csak azért gondoltam, hogy egyszerűen kivitelezhetően megoldható-e a dolog, hiszen ez a téma - nem csak itt, sok helyen kérdéses, és érdekes mód senki nem vetette fel, vagy próbálta ki, hogy az egyszerű hollótus - amit sokan használ/t/unk, képes-e fogadni ill. kezelni a nyomtató. Számtalanszor töltöttük festékPatronjainkat, és számtalanszor tettük fel a kérdést, miként lehetne kényelmesebben, egyszerűbben, olcsóbban, szebben nyákot készíteni, a GÉPI munkát, nyomtatást felhasználva. Olvastam már spéci festékről, elvekről, hogy fényérzékeny panelt lézerrel "világítsanak" meg, de ha az elvem működik, úgy érzem, áttörő erejű lenne! Okken borotvája.?!
Van 3 nyomtatóm, sajnos amelyik épp tartalmaz patront, azt fűrészeltem szét átalakításra, hogy panelt is tudjon "tologatni". Utána jutott eszembe az ötlet... A többi jelenleg nem rendelkezik festékkazettával, a pénztárcám pedig a festékkazetta árával... De nem adom fel, eljutok a tesztig; hamarosan |
Bejelentkezés
Hirdetés |