Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangdoboz-láda méretezése / szoftver
Lapozás: OK   7 / 10
(#) Hangszoro2000 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ne haragudj, nem szerettem volna neked írni. Szerintem nem is történt ilyen. Csak a hozzászólásodhoz kapcsolódva volt mondandóm, bárkinek, aki olvassa.
(#) ptesza válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Csak éppen 5 literes dobozba nem lehet egy ekkora hangszórót beletenni. Maga a hangszóró is elvesz kb 2 litert.
(#) Hangszoro2000 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
5+2=7?
(#) Gafly válasza marci1 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Idézet:
„Mi lehet a gond?”

Leginkább az, hogy ez a kapcsolás még viccnek is durva
Szerintem sem elméletileg, sem gyakorlatilag nem működhet...
(#) BladeAttila válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ennek az oldalnak én (is) a szerkesztője vagyok, de azért köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! Az egyetlen ilyen témával foglalkozó blog/honlap, amely ilyen részletességgel tárgyalja a termoakusztikát. De ez itt Off és bocsánat érte...

Hangszóró2000 írta, hogy netto 5 liter, tehát bármi, amit beleteszünk az ugye hozzáadandó. Egyébként a hangszóró mágnese tényleg elég bika és nagy, de nincs 2 L.
Ettől függetlenül köszönöm mindenkinek, aki segítő szándékkal hozzászólt a témához!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) Gabibá hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Ennek valaki ismeri a paramétereit?
FSB52605A-5603
köszi
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Valaki épített már doboztilyen hangszóróval?

Dj monitornak lenne, tölcséres magassal.
(#) golem hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Valakinek nincs meg véletlen a Bass Box Pro6 mert már letöltötem egy csomot de mindegyik csak tele szemetelte a gépem.
(#) Nagy Tamás válasza golem hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Szia! Ajánlom az unibox nevű egyszerű és nagyszerű progit. Én egy zenekari bassreflex ládát építettem a segítségével és tök jó lett. A reflex hangolást nagyon pontosan számolja.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) golem válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 21, 2015 /
 
Köszönöm Tamás megvan az unibox jó kis progi csak az én hangszoróm adatai sajnos nincs benne.
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Márc 21, 2015 /
 
Ha megvannak a hangszóró TS paraméterei, azt fel lehet vinni az adatbázisába (balra fent a tipusnév alatt). Utána már csa át kell írni a hangszóró nevét és jobbra, a választó listánál katt a "save" gombra... A többa szükséges adatot a(z) Unibox kiszámolja magának.
(#) dave500 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Üdv!
Szóval, hangdobozt szeretnék építeni, 2 utast, ezzel a méllyel és valamilyen tölcséres magassal, b-reflex kialakításbán, 30 Hz-re hangolva (ami a HA31 gyári ajánlása is)
Hasonló kialakitásban, mint itt.
Ezzel a magassal, tölcsér majd még alakul.
A kérdésem.
WinISD miért számol ilyen rossz átvitelt 50 Hz alatt, amikor gyárilag 60-84 literes b-reflex doboza ajánlják 30 Hz-re hangolva? WinISD ehhez 300! literes dobozt számolt..
Mellékletben ott a kép.
Illetve, milyen hangváltót kellene használnom? (hozzáteszem, nem építettem még hangdobozt!)

sdsdf.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
A hangolási frekvencia nem egyenlő az alsó határfrekvenciával.
64 literes dobozban 30Hz-re hangolva 40Hz az alsó határ (töréspont), a képen látható módon.

A programok számításai csak bizonyos függvényekhez és szűrőkarakterhez kiszámolt dobozméretek/hangolások, nem ajánlások.

A hangváltóval akkor lehet haladni, ha megvan a tölcsér. Mindenesetre nehéz ügy lesz, mivel a magasról nem sok infó áll rendelkezésre, a mélyközépnél pedig vannak gyártási eltérések, körülbelül úgy, mint a Videotonnál.

Azért megpróbálok majd segíteni, a mélyközépnél szükség lesz egy olyan szűrőre, ami csökkenti a 2-3kHz körüli, túlzottan nagy hangnyomást. Ehhez tudok mérések után egy körülbelül jó ajánlást adni.

Ilyen magashangszóróm viszont nincs, azt majd hallás után kell hozzáigazítanod.

ha31_64.gif
    
(#) dave500 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Na, például ezt sem tudtam.. nem nagyon vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, én "hangra" megyek.
De igazából bármit meghallgatok, ha esetleg tudsz / tudtok hasonló árkategóriában más hangszórót, ami jó lenne nekem, figyelek! ( 30 cm-es legyen , ha lehet, és 130 W-ot minimum viseljen el)
Magas is lehet bármi, amit ajánlotok, csak tölcséres legyen.
Ilyen végfokról lesz hajtva, +-45 V-ról. (A hifiben ez van.)
Ami fontos lenne, a relatív jó mélyátvitel, (de gondolom ezekhez a gyári 13 cm-es meg a 20 cm-esekhez képest ég és föld a HA 31 is), meg a terhelhetőség.
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Még igazából SAL SRP 4050-el is barátkozok.. tudom, hogy a sal sz*r, de 4500 Ft-ért darabja nem is olyan rossz ár.. és ugye nem audiofiil füleknek lesz tervezve.. szerintetek?
(#) Gabibá válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
(#) dave500 válasza Gabibá hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Tölcséres helyett inkább ez?
(#) Gabibá hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sokat kerestem, 5 közül ez lett.
Ezzel, jolmegértik egymást.
http://www.cserebere.hu/termek/mnc-hangszorok
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Igazából a többi hasonló árú hangszóró sem jobb, mint a H2000/Videoton. Legalábbis amikről én tudok. De ha van még ötlet, a többiek biztos kiigazítanak. A HA31 mélyátvitele nem rossz annyira, érzékenysége is van, a terhelhetőség nem annyira magas, de sokszor még a textilszélű PA célokra árult hangszóróknál is >50mm a lengőcséve mérete. Tehát nem is annyira vészes.

Remélem az STK még eredeti. Mert újat nem vennék, amióta a SANYO nem gyárt. Legalábbis az ONsemi gyártmányokon kívül (ami kimerül az STK404 és 433 különböző változataiban) a többi (pl. PMC) szerintem nagyon bizonytalan.

Magasakat a többiek jobban ismerik, de szerintem ez az fs audio is használható lesz, mert ami biztosabb gyártótól származik, úgyis többszörösébe kerülne.
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Valószínűleg sokkal jobban lehet nyúzni, de tény, hogy mély- és középtartományban is rosszabb a hangja.

4500,- tényleg nem sok érte, ha még egyben van.

Ez az ortodnamikus AKAI és az MNC együtt nagyon mosolyogtató. ))
(#) dave500 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Tudom tudom, vagyis sejtem.. csak közben olvasgatok utána ezerrel, és találtam olyat, hogy a HA31 b-refflexben 40 Hz-en már 13 W-nál eléri az Xmaxot.. ez kissé zavaró, mert a 13 W a hifin kb 2-es hangerő. Nem 2-esen szeretném használni, és mivel főként house fog menni rajta, igen sok 40 Hz vagy azalatti hang kerül rá, és gondolom mocskosul torzít, miután eléri a maximális kilengést. Ezért jutott eszembe a SAL, egyrészt 40 cm-es, tehát (gondolom) valamivel jobb mélyátvitele van, meg talán kisebb hangerőn is adja ugyanazt a hangnyomást. Néztem youtube videót SRP4050-ről, szép mélye volt abban a dobozban, nem puffogott, nem kopogott.. szinte tetszett!
Természetesen eredeti! (kicsit öreg már, ráfér egy átkondizás, de nagyon szép hangja van még így is )
Nem ezzel akarok termet hangosítani, de amire használnám talán? elég.
Szerk:
Csak most viszont bajba vagyok hogy H31 vs SRP.. zavar az a 13 W-os Xmax-os dolog, de az sem tetszik túlzottan, hogy rosszabb hangzás.
Ennyi a max keret sajnos, ebből kéne kihozni, amit lehet!
Igen, egybe van, szinte újnak néz ki!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) Gabibá válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Igen, halgatás közben, mosolygok.
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az SRP mondjuk halkabb is valamivel, tehát több bemenőteljesítmény kell ugyanahhoz a hangnyomáshoz.

Elméletileg, ahogy nézem, a modellezés szerint 55W-ig lineáris tartományon belül marad a 31-es mély, ez maximum +-4,0mm-t jelent, 22Hz fölött. Magasabb hangolási frekvenciával tovább csökkenthető a kitérés mélytartományban.
A +-6,0mm-hez tartozik a kb. 120-130W
(#) dave500 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Értem amit mondasz, de most már nem tudom mi legyen.
Az a "baj", hogy az erősítő tényleg leadja azt a 150 körüli Wattot, és jobb lenne egy akár kevésbé hangos, de jobban terhelhető hangszóró, mert esetleg illuminált állapotban odacsavar neki az ember, aztán kijön belőle a füst -na ezt nem szeretném-..
Meg a szemem előtt van az, hogy 10 alatt meglenne a 2 mély.. így talán még 30ból is kijönne az egész, ami elég kecsegtető.
(ha meg picit halkabb, hát majd EQ-val kompenzálom. A Hifi +12 dB-el tud kiemelni 23 és 60 Hz-en..)
SRP 4050 hol találtad meg a T/S paramétereit? Megtaláltam ugyan a gyári PDF-et, de én nem értem mi-mi..
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Füst szempontjából hasonlóan reagálnak, mindkettő 50mm-es lengőcsévével készül. Ha torz a bemenőjel, akkor előbb-utóbb füstölnek. Mechanikailag nyúzható lényegesen jobban az SRP. Mivel a h2000 hangosabb, ezért kevésbé igényel nagy bemenőteljesítményt, de tény, hogy jobban kell vigyázni rá.
(#) dave500 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Na, nekem ez a mechanikailag jobban nyúzható dolog tetszik nagyon!
Sajnos észrevettem, ezzel a végfokkal 2 pár hangdobozt pusztítottam el (egyszer nem figyeltem, hogy 4 Ohmos és 100W a másik meg a saját, gyárija (elégett az egyik mély konkrétan + vitte a magasat is)
Itt ez a vigyázás kevésbé menne egy házibuli alkalmával, attól félek. Valaki megnézi, "óóó ez még csak 6oson van, adjunk neki" aztán pápá..
Szóval most SRP felé húz a szívem, meg a pénztárcám is..
Eléggé elképzelhetőnek tartom, hogy ezzel lesz, még dobozterv is van (bár érdekes.. van 2db reflexcső, + egy lyuk a hátulján.. minek?
Nagy dilemma..
Ja meg a váltó. Mivel tölcséres magas lesz, elég 1 kondi.
Csak a mélynek kell egy váltó, ami csillapítja mondjuk 2000 Hz felett..
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) P_Laszlo válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az SRP-vel közép nélkül nehéz elképzelni életképes hangot. Olyan alacsonyan az a magas nem használható.

Van olyan ismerős, aki sokáig használt HA31-es mélyeket bulihangfal célokra, és elégedettebb volt vele minden szempontból, mint az azonos méretű SAL-lal. A HA31 volt a szub a 30cm-es SAL alatt. Hogy aztán kinek mi tetszene jobban, azt én nem tudom.

Ha az erősítő ennyi hangszóróval gondokat okozott, akkor biztos, hogy nem csak a hangszórók tehettek erről. Főleg, ha a magas is tönkrement, akkor nagy valószínűséggel torzításba volt vezérelve a végfokozat.

A dinamikus tölcséres magashangszóró is legalább másodrendű szűrőt szeretne alacsonyabb keresztezési frekvencián. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) dave500 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Közepem még talán van is.
Énis valószínűleg elégedett lennék, csak félek, füst lenne a vége.
Ezen a videónis közép nélkül szól, ha valami ilyesmit szólna én már örülnék.
Első esetben, amikor elhalálozott, az a 4 Ohm miatt volt. 8 Ohm-ra ad le 150 W-ot maximum kivezérlésen, és 4 Ohm-os kapott közel maxot, ha jók a pufferek kaphatott 2-300 W-ot is kis időre, nem is bírta.
A gyári meg.. a franc se tudja. Sima 775 mV-os jelet kapott EQ nélkül, de nem bírta.
(#) Gabibá válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Erre, inkább használt, autos subbcső, 2db és szétesik a ház.
Talán, http://olx.hu/hirdetes/surgosen-elado-egy-autos-passziv-szublada-ID...b94fa8
(#) dave500 válasza Gabibá hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Köszi, de megint ott tartok, hogy nem futja.
A fő ok, amiért egyenlőre mellőzném a subot, hogy nincs hozzá semmim. Se végfok, se trafó, semmi.
SRP lesz.. még ha sz*r is, a mostani oda vissza alázza 50x, az biztos.
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem