Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   132 / 246
(#) scooby_ válasza fecameca hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
Ezeket mindet ellenőrizni fogom akkor! Azért tippeltem a katódkörre, mert totál sötét a képermnyő. Gondolom, a gyorsítófeszültség hiányisságával is kéne valamit produkálnia a képernyőre azért? A függőleges erősítőre lesz majd még gondom, mert a nagyteljesítményű ellenállások még most is elég durván melegednek, de azt már megoldom majd valahogy...
Egyenlőre valami kép jelenjen meg végre, aztán mehet tovább a szeánsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) fecameca válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Nagyfeszültség nélkül nem lesz rajta fény. Oszcilloszkópot nem javítottam, de televíziót annál többet. A hiba a legtöbbször a sokszorozóban volt, a katódkörben szinte soha, (Kivéve a fadobozos Videotonok PE 7058 színvégtranzisztor típushibáit). De ha már van róla rajzod, leellenőrizheted, a képcső összes elektródáját, legalább abból is tanulsz. Én még odáig sem jutottam, hogy rajzot keressek hozzá, mert olyan szerencsém volt, hogy a hiba elég szembetűnő volt.
(#) scooby_ válasza fecameca hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
No, megnézem akkor holnap azt a sokszorozót is! Bár óckodom attól a 8,5kV-tól... Majd kitalálok valamit.
(#) Chipmunk1960 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
2 m-ről a szikroszkóp, be szokott válni.
(#) gerenk válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Azért van finomabb módszer is !
A DT9205 digit műszer 1000 V DC méréshatárban 10 Mohm belső ellenállású. 9 db sorosan kapcsolt 10 Mohm 1/2 W ellenállást behúzol vastag falú mipolán csőbe és ezt iktatod a pozitív
mérővezetékbe a fenti méréshatáron. Nagyon óvatosan és körültekintően használva 10 KV-os
méréshatárig tudsz mérni.
A DT830 csak 1 Mohm belső ellenállású az erre a célra nem használható.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Egy analóg műszert inkább mernék ajánlani..
(#) sny válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Én inkább egy nagyfeszültségű mérőfejet ajánlanék. Nem szabad elfelejteni, hogy az analóg műszerek belső ellenállása általában kisebb, mint a digitális multimétereké, így más osztó kell elé!
(#) gerenk válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Analóg hideg műszerek belső ellenállása kevés max 20 Kohm/V. A 90 Mohm soros előtét
megvédi a digitális műszert és a 100 Mohm összes belső ellenállás elegendően nagy
hogy számottevően ne terhelje mérendő nagyfeszültséget.
(#) Chipmunk1960 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Igazatok van, csak már sikerült DMM-et levernem egy "kis" szikrával, 1000V-os méréshatárban, olyan 1500V körül lehetett.
(#) scooby_ válasza gerenk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Sziasztok!
A suli műszereivel felejtős, hogy Én 8500Voltot meg fogok mérni.
Inkább kiméregetem egyesével a sokszorozóban található alkatrészeket.
(#) sutiand hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Pár hete itt a fórumon kértem segítséget az EMG 1568/2A szkópom javításához amin nem volt kép.
A 110 V-os tápfesz nem volt meg, de egy pár kondi, 723-as IC és BU tranyó csere után az is megjavult, sőt már kép is van az ernyőn.
Az ernyőn látható kép kb. 1 cm széles és nem tudom széthúzni. Melyik részen folytassam tovább a hibakeresést, valakinél fordul-e már ez elő?
A fényerő potinál lévő kerámia forrlécen levő kondik és ellenállásoknál az egyik 1.2Mohm-os egy lila vezetékkel át van kötve (az előző tulaj nem tudom mi célból tette ezt...).
Mindkettőről csatolok egy-egy fotót.
Köszi a segítséget!
(#) gerenk válasza sutiand hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Szia !
A vízszintes erősítés erősen lecsökkent.A fűrészgenerátor úgy néz ki működik. Meg kellene
nézni a legnagyobb idejű vízszintes eltérítő állásban a fénypont a rövid szakaszon megy-e
balról jobbra, fénypont kioltás van-e? A hiba lehet a trigger utáni erősítőláncban, de lehet a
végerősítőben is. Elsőre ellenőrizd a feszültségeket.
(#) sutiand válasza gerenk hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Köszi a gyors választ.
Már ellenőrzöm is.
(#) proli007 válasza sutiand hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Hello!
- Mivel a szkópnak van X bemenete is, lehet ellenőrizni a X végfokozat erősítését, működését, akár egyenfeszültséggel is. (EXT.HOR benyomásával)
- Az 1,2Moh átkőtésének vélhető oka, hogy a képcső öregedésével a fókuszt nem lehetett beállítani kellő tartományban. Ezért az átkötés, de a hibádhoz köze nincs.
- Az RT '94 évkönyvben Sipos Gyula tollából elég részletes leírás van a szkópról, érdemes tanulmányozni. (De a hálón is fellelhető.)
(#) sutiand hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a hasznos segítséget a szkóp javításhoz.
Úgy néz ki, hogy rendbe jött, mindkét bemenetről tökéletesen működik, persze még némi finomítás szükséges és egy kis esztétikai rendbehozatal is ráfér.
(#) etm válasza sutiand hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Hello ! Jó lenne ha a többiek számára is leírnád a hiba okát,vagy elhárítását,hogy netán akinek hasonló gondja van tanuljon az esetedből. Mindenkinek jólesik a jó tanács,vagy segítség! Üdv!
(#) sutiand hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok
Én a kisfeszültségű táprészben lévő elkókat cseréltem újra , a 723-as IC-t, valamint a BU806-os tranzisztort is. Az R1-és R2-es 560 Ohm-os ellenállásokat 5W-osra cseréltem mert tűz forróak voltak. Ezután a minden tápfeszültség érték a megfelelő volt.
A kivilágosító erősítő részben a C107-es kondenzátor , az R 106-os ellenállást , a 2N3495-ös és 1 db 2N 2219A tranzisztort cseréltem.
A kalibrátor részben az R155-ös és az R 158-as ellenállás volt szakadt, mindkettőt nagyobb teljesítményűre cseréltem. Ezután már tökéletes fényerejű, jól fókuszált sugarakat kaptam mindkét bemenetet használva.
A legnagyobb segítséget Hp41C-től valamint Trubiánszki Úrtól kaptam a szkópom megjavításához.
Köszönet még egyszer Nekik.
Remélem hasznos információkkal tudtam szolgálni.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) ptesza hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Sziasztok. Szereztem egy régi orosz kombi műszert. Csatolok két képet róla. Az a kérdésem ,hogy felismeri valaki? Esetleg egy rajz is jó lenne mert a szkóp nem igazán működik. Csak szeretném újra életre kelteni.
(#) gerenk válasza ptesza hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Igy írd be a keresőbe, КОМБИНИРОВАННЫЙ ПРИБОР СУРА
Az első találat egy kicsit rosszul olvasható, a második 2 letölthető file, talán jobb, de érdemes
tovább is keresni. A lényeg csak orosz billentyűzettel. Addig is jelöld ki és másold be a keresőbe amit
írtam.
(#) pucuka válasza ptesza hozzászólására (») Márc 23, 2015 / 1
 
Azért annyira nem bonyolult a műszer. A kombinált azt jelenti, hogy van benne egy oszcilloszkóp, (kb. 10 MHz -es), egy funkció generátor (négyszóg, színusz kimenettel), és egy kettőstáp, amin a hálózati kapcsoló is rajta van. A generátoron finom, és durva potméteres állítási lehetőség a kimeneti feszültségre, és frekvenciára is, a tápegységen minkét csatornára külön finom, durva potméteres feszültség állítási lehetőség. A saját szkópjával mindet meg tudod vizsgálni. A nagyjából 200 W -os max áramfelvétel azt jelenti, hogy a kettőstápból sok áramot nemigen tudsz kivenni, de hangfrekis áramkörökhöz, korrektorokhoz megfelelő.
(#) ptesza válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Köszönöm az infókat. Végül sikerült egy orosz oldalról megszereznem egy jó minőségű kapcsolási rajzot. Nekem HF mérésekre kell max.
Az a helyzet ,hogy bekapcsoláskor nem jön be a sugár. Viszont amikor kikapcsolom akkor beugrik, és kifut jobbra ,egy kis zöld pontot hagyva maga után. Szétszedni még nem volt időm ,de hétvégén szertnék legalább hozzákezdeni. Remélem,hogy nem valami beszerezhetetlen alkatrész kell majd hozzá.

Amúgy a SURA a neve.

Sura.pdf
    
(#) pucuka válasza ptesza hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Ellenőrizd a tápfeszültségeket. Valószínűleg nem megy az eltérító generátor. A jó hír, nem látok beszerezhetetlen alkatrészt.
(#) Laslie hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Sziasztok!
A néhány napja kapott TV Miniscope-3 szkóp előlapjának takarításakor vettem észre, hogy az egyik bnc aljzat középső csatlakozójában a 3 rész közül az egyik hiányzik. Mivel eléggé el is van oxidálódva, ezért ki szeretném cserélni. Ide a bárhol kapható 50 Ohm-os alzat jó lesz, vagy ehhez valami speciális aljzatra lesz szükségem?
(#) nagym6 válasza Laslie hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Lehet, hogy 3 pólusú volt a BNC, és egyet gyárilag kivettek, mert ide felesleges.
Ha csak egy vezeték megy a BNC közepére, és a külső fém a szkóp fémházával egy ponton van, akkor közönséges 50Ohm BNC aljzat, bárhol kapható való oda. De találkoztam méretszóródással, jobb ha viszel magaddal a boltba egy mérőfejet, aminek dugója erre a BNC aljzatra jön, és összepróbálod.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2015
(#) Laslie válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Igen, csak egy vezeték megy a BNC közepére, és a külső fém a szkóp fémházával van egy ponton.
Közben készítettem egy képet róla. Egy kicsit sötét lett, de remélem így is látszik a lényeg!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2015
(#) nagym6 válasza Laslie hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Hiányzik a középső szigetelő, kieshetett. Ez közönséges 50Ohm BNC aljzat, ami szinte mindenhol kapható. Azt figyeld, hogy a felszerelése rögzítése ugyanolyan legyen, mint a szkópban lévő. Itt vannak különbségek. Biztosan egy anya rögzít, a menetes fémházon. Vedd ki a rosszat, vidd a boltba mintának, a felszerelhetőséget figyelve.
(#) zolika60 válasza Laslie hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Ez törött sajnos. Cseréld ki nyugodtan egy "közönséges" 50 ohm -os aljzatra. Például
(#) Laslie válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Köszönöm, és neked is zolika60 a segítséget.
(#) pucuka válasza Laslie hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
És soha, de soha ne dugj bele mást, csak BNC dugót. Se forrasztóónt, se ellenállás lábat, se gombostút, de még a mérőfej csúcsát se. Ezzel tönkreteszed a csatlakozót, ami a rugózás, jó kontaktus miatt van karestbe felhasítva. Ha mást dugsz bele, minimum kontakthibás lesz.
(#) Laslie válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot. Figyelni fogok erre.
Következő: »»   132 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem