Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 213
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ellenőrizted is? Mérted a tápfeszültséget?
(#) csabex18 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
persze
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Akkor most el kell döntened, hogy mit akarsz én nem pártolom a házilagos ledesítést, főleg, ha nem csináltál még ilyet, mert elég könnyen ki lehet nyírni a kijelzőt.
(#) csabex18 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
menyi lenne az uj cső ho hozá mert kozbe ki deritetem az egyik cső adta meg magat
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Fogalmam sincs, előtted az internet, nézz körül.
(#) csabex18 hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
Hát nem egy olcso dolog az új cső úgy hogy maradok a ledezésnél .... vmivel olcsobb...
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Akko keress bontottat, használtat, de gondolom mindenáron megakarod csinálni, hogy trendi ledes tévéd legyen, mgha a képe hulladák is lesz, mint minden ledesnek.
(#) csabex18 hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
bontotnak is van bőven ára... de mindegy is akkor hagyom a ...... ki rakom lomtalanitaskor....
(#) pjg válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Hol van ez a TV?
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Az én TV-m LED-es IPS Paneles. Szerintem gyönyörű a képe.
(#) Buvarruha válasza csabex18 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Tegyél fel kérést az elektrotanyára és szerintem lesz olyan, aki küld neked postaköltség áráért, vagy, ha közel vagy elugorhatsz érte. A csőhiba nem annyira gyakori a Tv kijelzőknél, viszont törött annyi van mint a szemét.

pjg Szerinted... Megszoktad már volt nekem is nem is egy monitorom, sőt prémium kategóriásakat is szoktam látni, de, ha melléraknál egy jó csöves IPS-t utána már nem tetszene annyira.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Inkább a műsorral van bajom.
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Miért ki néz egyáltalán TV műsort manapság a TV-n? Ezért csináltam monitort egy 47-es kijelzőből.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Filmnézésre van eszközöm 3LCD-s. Sajnos kicsi a lepedő, de tudna otthon 4.5m képátlót.
(#) gyuszko77 hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném.Van egy Sony Bravia 32"(KDL-32T2800) lcd tv-m.Nemrég kaptam egy ismerősömtől.A képeken látható sötét folt van a képernyő bal oldalán.Mi miatt lehet ez,illetve hogyan lehetne javítani? A kép minősége egyébként jó a sötét részen is(nincs torzulás alatta).A tv színei élénkek,viszont kicsit sötétnek tűnik az adott kép pedig közel 100% van állítva a háttérvilágítás és a fényerő ,hogyan lehetne ezt orvosolni hogy világosodjon a kép? (a fénykép minősége a fényképezőgép hibájából van.) Előre is köszönöm a segítségetek. üdv.gyuszkó
(#) tothzsolt hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Üdv. Van 1 LG 32LD750 tipusú tv-m. Az lenne a problémám vele, hogy nem jön be semmi csatorna a kábelről. A keresés végig megy, de nem talál semmit. Járt igy valaki még?
(#) q765 válasza gyuszko77 hozzászólására (») Jún 27, 2015 / 1
 
Tipikus bravia hiba. A kijelző WDS (vagy hogyan hívják) kábelei engednek el a bal felső sarokban. Egy vékony gumicső elé, és működni fog tovább. Ez később pirosodásba vált át. MElegedéssel nemtűnik el?
Markolj rá a tv -re, és csavargasd meg a sasszit. Kjelzőre vigyázz.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Vagy a tuner hibás, vagy a processzor nem vezérli a tunert. Előéletéről van infó?

Gyuszko: Kijelzőcserével javítható.
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Eloeletrol semmi info sajnos. Mas mukodik tokeletesen, scart, hdmi, internet stb...
(#) gyuszko77 válasza q765 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
q765,Buvarruha :Köszi a tippeket ,holnap szétkapom mint Üzbég paraszt a tangó harmónikát Meglátjuk lesz-e változás.Egyébként csak megkérdezném hogy alapból az Lcd tv-nél normális az hogy a fényerő illetve a háttérvilágítást magasra kell állítani hogy nézhető legyen a kép vagy elöregedő alkatrészeket (pl.kondikat ) kell cserélni az alaplapon?
(#) Buvarruha válasza gyuszko77 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nem normális, az a kijelző halott, kész vége.
(#) didyman válasza gyuszko77 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Van nálam egy közeli rokon, ami vagy scaler, vagy tcon hibás, lehet, hogy nem akarom javítani-ha esetleg kijelzőt cserélnél.
(#) gyuszko77 válasza didyman hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Gondolom az is Sony bravia,a pontos tipusát ha leírnád megköszönném.
(#) gyuszko77 válasza q765 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Sajnos sem csavarás sem a kábelek nyomkodására sem változott a sötétedés
(#) q765 válasza gyuszko77 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kidobta a sony a piacra a tv-t és túl drága volt, ezért olcsóbb kijelzővel szerelte egy idő után. Nálam már 2 éve megy egy nagyobb darab, gumicsöves tákolás után ( Ezek azok a csatlakozók ). Próbáld meg még a vízszintes kábeleket is nyomkodni. Csak óvatossan. Bár lehet máshibbája lesz.
Tényleg csak saját felelősségre!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) Buvarruha válasza q765 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Az a gond, hogy ott még allapban is sötét a kép, tehát minimum a gamma korrektor is hibás (szintén jellemző), plusz még a kép egy része is sötétebb ezen felül. Az AUO kijelzői sajnos ilyenek.
(#) q765 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Azért még mindíg aztmondom, hogy próbáld tákolni. Maga a board nemrossz, csak estére is bekapcsolják a szalagod a pici ferdeszeműek. Gyorszan kell dolgoszni. Szerintem még mindíg kontakt lesz. Hamár a kijelzőt ugyis kukának nyilvánítjuk, azért még megéri vele dolgozni. Nekem fél évig tartott, mire rájöttem a nyűgbajára. Azóta a gyerek csapdossa minden irányból.
(#) gyuszko77 válasza didyman hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Tegnap írtam neked,mert valószínű kijelző csere lesz a megoldás. Igy ha megtudnád adni a pontos márkáját és a tv típusát amelyből a kijelzőt említetted.üdv.gyuszkó
(#) didyman válasza gyuszko77 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Rosszul emlékeztem, KDL-26U3000, nem 32-es.Ennek amúgy az a baja, hogy nincs kép, egy darabig, hang van, aztán ahogy megmelegszik, megjöna kép-vagy nem. A scalert átforrasztottam, nem hozott változást, aztán azóta nem foglalkoztam vele.
(#) gyuszko77 válasza didyman hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Nagyon sajnálom,mert most nekem pedig jól jött volna a kijelző.Még annyit szeretnék kérdezni hogy Sony Bravia-n belül ami 32" és KDL-el kezdődik a típusa mindegyikhez ugyanazt a kijelzőt építették vagy van különbség igy típuson belül is.Ha véletlenül rábukkannék egy hasonlóra az interneten,nem szeretnék rosszat venni.Mik azok a fontos paraméterek aminek feltétlenül egyeznie kell?
Következő: »»   57 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem