Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   40 / 2208
(#) burgdavid hozzászólása Feb 14, 2008
Szegény kocos mennyit szenvedett a gerjedéssel. Nekem annyi drót van benne össze vissza mint egy telefonközpontba, mégse gerjedt csak nyitott bemenetnél. A nvcs óta gerjedezik csak. Hálistennek ma megjött a szkópom, úgyhogy rá tudok nézni a jelalakokra, mit művel

Amúgy lehet hogy meg fogtok kövezni amit most írok, de tv kapcsüzemű tápról próbálgatom Volt itthon sok Viking tévé alkatrészem Azokba ugye külön modul a táp. Legalább nem szenvedek az 50Hz es brummal De azért természetesen vadászok rendes trafóra Van itthon sok PY88am abból akarok majd kétutas egyenirányítást.

Arra gondoltam még, hogy a PCL85 triódájának a munkapontját is módosítanom kéne, mert azt a rész úgy hagytam mint a 86nak volt.
Jameg megtaláltam nagybátyám főiskolai könyveit, ami tele van csöves kapcsolások méretezésével. Ha lesz időm akkor beszkennelem és földobom ide.
(#) Imi65 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Csak akkor még 10 Ft-ért vettük a kisöregtől a Használtcikk Piacon. Mekkora oázis volt, több száz (ezer) cső között lehetett turkálni. Ha látom előre a jövőt....
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 14, 2008
Nem sokra mész a jelalakkal, az úgyis valami koptól kopig fűrész-négyszög-háromszög. Inkább az lesz benne a jó, hogy látod, mit is csinál. (Van- nincs.)
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 14, 2008
A 85-össel meg az a baj, hogy nem multivibrátort szeretnénk csinálni belőle, mint ahogy tervezték egykoron létrehozói... Más rajz meg nincs....
Tehát itt nekünk kell vele valamit kezdeni.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Kipróbáltam a kimenőt. Bekötöttem a már kész stereo el84 se-be. Jól szól. Mondjuk akkora mélyet nem ad mint a nemrég tekert légréses M magos kimenők.
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 14, 2008
PY88 naggyon izmos cső. Gréc lesz, vagy szimm trafós?
Az Orion táp a színvégfokoknak adta a legnagyobb feszt, 200V körül.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 14, 2008
No, megvan, ki fogja gyártani a kimenőket
(#) kocos válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 14, 2008
Idézet:
„ameg megtaláltam nagybátyám főiskolai könyveit, ami tele van csöves kapcsolások méretezésével. Ha lesz időm akkor beszkennelem és földobom ide.”


Az nagyon jó lenne , mert én is főiskolai/egyetemi elektrotchnika könyvekre vadászok a 60 as évekből, mikor még a csöves technika volt elterjdve jobban. Mert vannak ilyen "ezermestereknek", meg barkácsolóknak való könyv, de elég gyakorlatiasan közelítenek meg mindent, aztán én meg vágyom a képletekre
Pl az erősítők fejezet kimerül mindnehol abban, hogy munkapont beállítás, meg katódkondi, oszt szevasz ..csatolásokról, többfokozatú csöves erősítőkről szó nincs..
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Huzal van meg házi gyártmányú tekercselőgép a melóhelyen. Elég jó kis cucc van rajta mechanikus számláló. A csévetestet egy lasú áttételes dc motor hajtja egy pedállal lehet működtetni. Egy baj van csak hogy nincs már vasmagom.
(#) burgdavid válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Középleágazásos kétutas egyenirányítónak akarom. Valóban izmos, emlékeim szerin 400mA-t olvastam valahol az adatlapba.

Jaja 180-210V között lehet egy potival szabályozni. Annyi, hogy egy 25wattos izzó folyamatosan terheli, mert különben letilt és csak cicereg.

A PCL86 alapkapcsolásába tettem először bele, de alacsony katódellenállás miatt izzott halványan az anód. Aztán feljebb húztam, kb 13-15V on van a katód, így áll be a 75mA es munkapont. De még van mit finómítani. A legnagyobb bajom az, hogy nincs egy "referencia" kimenőm, amit tudom hogy nem vagy csak kicsit torzít. A legjobb hangja az Orion 60 as hiperszil képkimenőnek van eddig. De át kellene tekerni osztott primeresre, meg kifejezetten 8ohm os illesztéshez. Úgy véleményem szerint mégnagyobbat szólna.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az 1968-Rt évkönyv nagyon sokféle erőlködőt ismertet. De sajna pdf-be van meg, azt meg nem lehet felrakni.
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Most néztem a PY88 adatlapját,tényleg brutál cső.
Egy nem teszik benne,hogy felül van a katódkivezetése.
De lehet hogy megpróbálkozok vele,úgyis van pár darab belőle még a FF TV bontásból.


üdv.
(#) Moszkvai hozzászólása Feb 14, 2008
Ha tudna valaki válaszolni megköszönném. 6,3voltos fűtés helyett csak 5,6voltom van a trafón. A cső 6N2P EV ill 6N14P EV.Milyen hatással van ez a csőre ill. hangzásra?Segítségül rakok fel adatlapot.Előre is köszönöm!Sürgős!
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az nekem is megvan, de nagyon szét van hulllva, meg hiányos is esetleg mélben elküldhetnéd Vagy nincs valami tárhelyed, vgy Ftp-d?
Amúgy a Rózsa Sándor féle hangerősítő kapcsolásokra gondolsz? meg van benne ECL 86 meg ECL 82 PP is, d elehet az a 69 ben?
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 14, 2008
Hát igen. Erről a lámpásról a Tesla katalógusban sem szerepel ajánlás "AF output amplifier A class" beállításra. Ahogy említettem, itt sajna csak kísérletezni tudunk. Holnap - remélem - tudok vele foglalkozni.
(#) djhans válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Csak az a baj hogy 30V-ról kell fűteni. Én 550 mA-t láttam maxnak megadva.
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az nagyon alá lesz fűtve!!! Sztem öregítis a csövet! VAgy tekerj rá még pár menetet a trafóra, vagy egy pár amperes graetz-cel egyenirányítod+puffer, így lesz kb 7.9 Voltod, amit egy soros ellenállással 6.3 votlra állítasz

6N2p-EV csőre vevő lennék, honnan szerezted?
(#) Mate78 válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 14, 2008
Helló

Sem az alul,sem a túlfűtés nem tesz jót a csőnek.Én úgy tudom,hogy az alulfűtés károsabb,mint a túlfűtés.
Ha van rá lehetőség tekerj pár menetet a fűtőtekercsre,hogy meglegyen a 6,5-7V.

üdv.
(#) Imi65 válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 14, 2008
Rajta van az adatlapodon. A 6P14P 5,7-7V, a kettőstrióda 6-6,6V.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 14, 2008
Viszont a katódja állatira el van szigetelve a fűtősszáltól, és a kalapon van kivezetve ( a katód).
(#) Moszkvai hozzászólása Feb 14, 2008
Köszönöm a gyors választ!Akkor valamelyiket megcsinálom.MSN-en tudom a címet küldeni ha jó?Vagy email?
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Holnap megpróbálom emilbe elküldeni.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az utolsó generációs csöves Orionok (60-as, 70-es,..) félhullámú fűtéssel mentek. Ha néha átütött a dióda, akkor teljes hullámmal kezdett fűteni. Kész volt az egész, az áramkörök egyensúlya felborult, sorszinkron, képszinkron, képméret, .... semmi sem működött. Általában még idejében kikapcsolta a tulaj.
(#) Moszkvai válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Elküldtem a címet emailben.
(#) kocos hozzászólása Feb 14, 2008
Sztem stabil ksi erősítő lett ez, már majd 3 óráaj hallgatom, és még semmi gond bár most már lejebb vettem egy kcisit a hangerőt, d evagy két óráig az elviselhető torzításig votl hajtva
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Nagyon érdekes ezeket a régi csöves sztorikat hallgatni...úgyhogy ne fogd vissza magad.

Gondolkozom ezen a PY88-ason,2*300Voltos trafóm van,két csővel meg is tudnám oldani.
Csak az a fránya katódkivezetés ne lenne olyan..már meggyűlt egyszer vele a bajom a PL504 kapcsán.

üdv
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Forraszd rá a vezetéket...jujj mit mondok
(#) sturbi hozzászólása Feb 14, 2008
Az alulfűtés akkor árt a csőnek, ha a fűtés hatására nem keletkezik a katód körül elegendő szabad elektron a katódáram biztosításához. Az elektronszám csökkenés (a fűtőteljesítmény csökkenésével) azonban korántsem lineáris, ezért nem nagyon érdemes vele kisérletezni. Láttam olyan áramkört lokátorban, ahol a csőnek csökkentett fűtése volt, minimális anódárammal, soha nem romlott el, sőt mintha oszcilloszkópban is találkoztam volna ilyennel kiszajú fokozatnál.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Feb 14, 2008
Azt hiszem electrometer kapcsolásnak hívják, kiszajú kisjelű fokozatoknál ahsználják talán,és mintha az anódfesz is alacsony lenne ???? Én csővoltmérőben találkoztam ilyennel
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Lehet, hogy csővoltmérőben láttam én is, nem szkópban. Az ember 50 fölött már van hogy keveri az emlékeit a képzelgéseivel (ez csak velem van így, nem általánosítani akarok)
Következő: »»   40 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem