Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 32
(#) krampi hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Üdv! Kicsit elakadtam. A Johnny004 féle wsp80 állomáshoz most melyik a legfrissebb kapcsirajz és hex file? Olyan kellene, ahol az 5VDC is a páka trafójából van megregulázva, mivel csak egy 24VAC-os trafóm van. Köszi!
(#) orcika70 válasza krampi hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Erre gondolsz?Bővebben: Link
(#) krampi válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
inkább erre, de nem tudom, hogy ez ugyanazt a hex-et használja-e
(#) Johnny0004 válasza krampi hozzászólására (») Feb 17, 2015 / 1
 
Üdv! Én ktamas66 rajzán módosítanék egy picit, kis GND alakítás pirossal berajzoltam egy átkötést és egy vágást. Most annyi változott hogy R1=510ohm, R3=10kohm, mivel csökkentettem a termisztor áramot. Ehhez van a hex. Ebbe már van hőmérséklet átlagolás is.
(#) ktamas66 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Nem emlékszem erről beszéltünk-e, de a kész terven már rajta van a lehetőség. Vagy csak féltem a földhuroktól (elvágni könnyű).

ForrAll.lay6
    
(#) Johnny0004 válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Nem beszéltük, így jó, de a MOC felett elvágnám.
Kimarattam én is ezt a nyák-ot, de jó vékonyak a fóliák. Ezek 0805-ös ellenállások?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) vottokar hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Tudom, hogy nem pontosan ide illik, de megépítettem Massawa és Johnny0004 fórumtársunkkal való eszmecsere után a Johnny0004 "féle" Weller PES50-hez való állomást. Elsőre működik, kicsit átmókolt panellal.
Én nem PES50-el, (mert inkább beszereztem egy WSP80-at Weller fronton), hanem egy itthon talonban tartogatott pár éve vásárolt FAHRENHEIT 28112-es pákához illesztettem. Sajnos a Fahrenheit 60W-osnak kikiáltott (valóságban inkább bekapcsoláskor olyan 150W-nyi) teljesítménye igen komoly túllövésre kényszeríti a szabályzót. Normál forrasztási hőfokon kipróbálni sem tudom, mert belép a biztonsági jelzés. 250C-ra leállítva a kapcsolási pontot is olyan cca. 130-140 fokos túlfutást produkál. Bezzeg a hegy végén mért hőmérséklet az olyan 245fok. Azt hiszem valami úton módon a fűtőáramot korlátozni kellene olyan maximum 3A környékén. Trafós tápról (160W-os toroid) használom. Törpöltem sok mindenen, de okos ötlet nem igazán jutott az eszembe...
(#) Johnny0004 válasza vottokar hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Helló. Nem tudom milyen a panelod: "kicsit átmókolt panellal", lehet ott a baj, mert nálam hőelemes pákánál ugyanilyen hatalmas ugrások produkálódtak ha nem csillagpontos a GND, nagyon érzékeny rá. Ezért kellett új panelt készítenem.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) vottokar válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia. Ha egy halogén autóizzóval "áramkorlátoltam", akkor sokkal kisebb lett a túlfutás. Lehet, hogy hagyom a fe*ébe, és eladom ezt a pákát, és berakom a wsp-t inkább. Túl sokan szenvedtek már a fahrenheittel, és talán nem nekem kellene megváltani vele a világot. Különben is lassan már pákatúltengésem van. Egy próbát azért megért. Kipróbálom még a forrólevegös állomáshoz, de arra csak talán a jövő héten lesz időm..
Addig is megkeresem az általad tervezett wsp-s állomás utolsó furatszerelt verzióját.
(#) krampi hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
készítettem saját paneltervet a legutolsó verzióról, ha valaki ránézne hány tervezési hibát vétettem, azt megköszönném

wsp80.png
    
(#) Massawa válasza krampi hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Nem látom rajta az 5V-s stabilizátort....
(#) krampi válasza Massawa hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
ha a voltrefre gondolsz, az ott van az opamp tetején
(#) Massawa válasza krampi hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Melyik rajzot tervezted erre?
Ha jol emlékszem a mi verzionkban ott van a 7805-s is ( legalábbis az enyémben ott van ahonnan a PIC meg a többi IC kapja a tápot).

Már látom, megint az eredeti kapcs rajz került elö. Ott hiányzik a Vdo forrása.
Ezt már többször átrajzoltam, de ugy látszik hiába...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) krampi válasza Massawa hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Ez Johnny0004 kapcsolása kiegészítve egy MC34063-as sd konverterrel, hasonlóan ktamas66 tervéhez.
(#) Massawa válasza krampi hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szoval arrol van szo, hogy nem a legjobb megoldás, ha extra 5V-t kell a panelra vezetni, amikor ott jelen van a trafo kimenete teljes szépségében (24V~).
Ezért rajzoltam bele anno az 5V-s tápot is az elektronika ellátására, ami leeugyszerüsiti a drotozást, és nem kel külön veszödni az 5V-vel.
A legujabb verzioban már jumperezett bemenet volt 0-12V-24V~ ha valakinek volt leágazos trafoja. Ha nincs, akkor a 24v-bol lett az 5V a panelon elöállitva. Egy kicsit jobban melegszik, de gond nélkül müködik 4 leddel is.
Nem tudom mennyivel jobb egy ilyen DC-DC konevertre amihez még egy marék alkatrész is kell egy ilyen egyszerü feladathoz.
Ráadásul a rajzot sem teszed be, hogyan akarod, hogy ellenörizze valaki?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) krampi válasza Massawa hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Én nem találtam olyan rajzot ebben a topikban (persze lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem), ahol a táp is a panelon van, ezért terveztem egyet. Ha felrakod a tied, azt szívesen látnám. Itt van az enyém egyébként (Johnny0004 által közzétett + a táp)
(#) Massawa válasza krampi hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Itt van Johnny és általam átalakitott egyik kapcsolás ( igaz ez egy másik pákára valo, de a táp része azonos).
Ez is volt már itt.

image.jpg
    
(#) Johnny0004 válasza krampi hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia! Jónak tűnik, csak egyre kell figyelni a DC-DC-nél, hogy ha nem pont 5V a kimenete, akkor az áramgenerátor sem pont annyi amennyi a program számításában, így pontatlan érték lesz a kijelzőn. 47 ohm-mal tudod ellenőrizni, 325 fokot kell mutatnia.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) bjina válasza Johnny0004 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Helló!

Megépítettem az itt közölt kapcsolást. Kiválóan működik csak egy kisebb problémám van vele:
a encoder nyomógobja által aktivált "készenlét" valahogy nem úgy működik ahogy a leírtak alapján értelmeztem. Egy megnyomásra 320 fokra áll a beállított hőérték és a második megnyomásra 420 fokra ugrik. (természetesen a szabályzó követi a "beállított" értéket, csak azt hittem, hogy a készenlét egy erőssen aláfűtött értéket jelent és a következő megnyomás vagy az előzőleg beállított(használt) értéket állírtja vissza (üzemi) vagy egy általános értéket pl 320 esetleg 420 fokot vesz fel.
Rosszul értelmeztem a készenlét fogalmát vagy rosszul használom vagy esetleg hibásan került a PIC-be a tartalom?
A válasz(oka)t előre is köszönöm.
(#) CHZ válasza bjina hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Jól értelmezed. Módosított HEX amit letöltöttél, kérésemre írta át Johnny0004.
Én ólommentes forrasztásokhoz használom, gombnyomásra átvált.
Készenlétre nem volt szükségem, az valójában kikapcsolt állapot.
(#) bjina válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Kösz a gyors választ, most már csak az az információ kellene, hol talalálom azt hex file-t ami az eredeti készenlét üzemmódját tartalmazza.
Előre is kösz...
(#) CHZ válasza bjina hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
visszakeresel, meg lesz itt.
(#) bjina válasza CHZ hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Visszaolvastam, megtaláltam, bár a készenlét nem előfűtött állapot, csak kikapcsol... ahogy írtad.
Mégegyszer köszönöm!
(#) Johnny0004 válasza bjina hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia! Félre értettétek. Jót szedtél le csak nem jó lábat kötöttél be van abba készenlét. Pont úgy működik ahogy írtad, 200 fokra hűl a páka. Illetve ha kikapcsolt ír ki az egy régi verzió, ami itt van legutolsó azt tedd fel.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) bjina válasza Johnny0004 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia!
Egy kicsit belekeveredtem a file-kba... Ha csak annyit kérhetnék hogy a hozzászólás dátumát -ahol a készenlétes hex van- meglelölnéd ill melyik lábat kötöttem rossz helyre, megköszönném! Én a rotary encoder nyomógombját az RA4-re kötöttem ahogy a 2015. febr 17.-i hsz csatolmányában is látszik. Ua. az a fóliaterv is csak kicsit megvastagítottam a vezetősávokat (lay6-ban)
Azt hiszem mindegyiket kipróbáltam, de csak egy volt készenlétes, de az visszahült szobahőmérsékletre (kikapcsolt) de a kijelzőn kiírta a "készenlét" állapotot, a visszakapcsoláskor az utoljára beállított értékig fűtött. /Az utolsó hex az 2015 febr. 17 és ez nem készenlétes... 320 ill 420celzius közt váltogat/
A segítséget elöre is kösz.
(#) Johnny0004 válasza bjina hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia! Na tényleg nagy kavarodás volt, ide felrakom most az összes fájlt, ebbe minden benne van, leírás is. Ez az utolsó verzió, ebben minden javítva van. Nem tudom lenne e igény egy ilyen cikkre?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015

WELLER3.1.rar
    
(#) bjina válasza Johnny0004 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Az igényeket nem ismerve de én nagyon köszönöm!!! Én az smd verziót építettem meg ha kell bárkinek szivesen felrakom a vastagított vezetősávos lay6-ot a tervezője engedélyével...
(#) Johnny0004 válasza bjina hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Megcsináltam a programban, hogy Készenlét után az előtte beállított hőfokra álljon vissza az állomás. Tehát akinek kell ez a legfrissebb verzió.
(#) volna hozzászólása Szept 26, 2015 1 /
 
The correct formula for the calculation of resistance temperature sensors at P20 Soldering Weller:
R = 20 + 0.077 * T, wherein R in ohms and T in degrees Celsius.

http://trengtor.blogspot.ru/2015/09/weller-wsp80wp80_21.html
(#) Johnny0004 válasza volna hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Szia! Ez a számolás gyakorlatilag biztos, hogy rossz. Csak egy méréssel megállapítható, hogy szobahőmérsékleten, ami legyen mondjuk 24 fok, ezzel a képlettel 21,848ohm jön ki, ami kevés.
Még mindig ez a képlet a legpontosabb:
Rt=R0x(1+αxT) = R0+R0xαxT ,ez a képlet T-re rendezve: T=(Rt-R0)/(R0xα)

α (alfa): hőmérsékleti tényező, értéke platina szenzornál: 0,00385 1/fokcelsius
T: hőmérséklet
Rt: szenzor ellenállása T hőmérsékleten
T0: 0 fokcelsius
R0: szenzor ellenállása 0 fokcelsius-on. (Weller termisztornál: 20,9 ohm (eSDi mérte))
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
Következő: »»   28 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem