Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1758 / 2208
(#) ronin75 válasza Something hozzászólására (») Júl 7, 2015
Szia,
ugyanilyen kondenzátort már nem biztos, hogy találsz. Teljesen megfelelő bele a két különálló kondenzátor, akár bele is rejtheted a régi házába. Érdemes a rajz szerinti értékeket visszaállítani, az összes cseréje lehet, hogy felesleges, ha nincs gond velük.
(#) q765 válasza Something hozzászólására (») Júl 7, 2015
Nálam ugyanilyen forrfülesek vannak abban amit éppen újítok. Érdemes cserélni, nem olyan drága. Nálam a ház a GND. Az macerásabb. Apróban szokott lenni.
Amúgy megfelel. Attól függ, hogy gyárira újítod, vagy használni akarod.
Beműtést csak akkor, ha tudod mit csinálsz.. NEMúgy, mint ÉN.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) bakos13gab válasza Something hozzászólására (») Júl 7, 2015
Csere.
Vagy belerejted, vagy csinálsz egy kis igényes nyákpanelt és berakod a helyére. 50µF-ost nem fogsz találni csak 47uf-osat. Ha marad benne az EZ81, akkor az első puffert semmiképpen ne cseréld nagyobbra, mert az EZ81 nem fogja szeretni hosszú távon. Az első szűrőellenállás után már nyugodtan rakhatsz nagyobbat, de nem szükséges. Viszont áthidalhatod 470nF-okkal, legalább az első kondit. A C14 és C13-ast tesztelheted szivárgó áramra, ha tudod hogyan kell (Bővebben: Link). 10nF papíron elég, de én legalább 10x ekkorát raknék oda, új wimát (MKP4 vagy 10) vagy elfekvőből axiális ERO-t.
(#) küzmös Gergely válasza Something hozzászólására (») Júl 7, 2015
Ilyen pufferkondit lehet még találni. Érdemes körbenézni itt-ott.. a "garázsban". Nálam van egy halom nyákos. Igaz a zöme 100+100uF. S igaza van annak aki azt mondta a csöves egyenirányítás miatt nem ajánlatos a nagyobb kapacitás.. Amúgy a csatolókondikat cseréld. Az egyéb papír kátrányos, és az aluházas (álló, fekvő kivitelű) epoxy kondik is szintén vacakok.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) mohinger hozzászólása Júl 7, 2015
Sziasztok!

Van itt esetleg valaki, akinek volna 6f3p (orosz ECL82) beszerzési forrása?

Köszi!
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 7, 2015
Kimarattam a NYÁK-okat. Olyan lett, amilyen, de talán ez lett eddigi legszebb és legbonyolultabb munkám.
(#) granpa hozzászólása Júl 7, 2015
Szevasztok!
A minap láttam ezt a kapcsolást, akkor nem foglalkoztam vele. Most érdekelne, hogy van ennek (leginkább valami hasonlónak) használhatósága. Akkor a hibákat megírtátok; de alakítható jónak is?
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 8, 2015
Van NYÁK-os topik is, ha esetleg segítségre vagy infóra van szükséged.
Egyébként mivel nyitottad meg a weboldalra feltöltött tervet?
(vagy csak a feltöltött képet nyomtattad ki?)
Töltesz fel képet az elkészült NYÁK-ról
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 8, 2015
Egyenlőre nincs szükségem segítségre. Vasalásos teknikával készült, sósav+h2o2-vel maratva. Az a baj, hogy tükrözve nyomtattam ki, de csak simán kellett volna, úgyhogy kezdhetem előről.
Egyébként CorelDraw-ba import parancsal.
Fényképet a következőről töltök fel.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 8, 2015
Legalább a táp része jó lett (nem tükröztem)
(#) Orbán József válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 8, 2015
Csöves cuccot nyomtattam már én is ki fordítva, aztán pont úgy lett jó, mert a csövek és alkatrészek külön oldalra kerültek, ennyi. Aztán meg azt mondom, direkt így akartam.
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 8, 2015
Én eleve úgy terveztem, hogy a csövek a fólia felöli oldalon, az alkatrészek a másikon.Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 8, 2015
Nekem is csak az első volt véletlen, amit valahonnét másoltam, a többi már készakarva ment külön oldalra.
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 8, 2015
Mivel szobafestésbe fogtunk ezért csak 1-2 hét múlva lesz belőle valami.
(#) imre.beres hozzászólása Júl 8, 2015
Sziasztok!
Már régóta szemezek ezzel a kapcsolással. Szerintetek működhet? Hogy kellene átalakítani a bemenetet hogy csak "föld" és "jel" legyen, mert így ez a három szál nekem zavaró. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) gerleimarci válasza imre.beres hozzászólására (») Júl 8, 2015
Ez egy szimmetrikus bemenetű kapcsolás. Szerintem ehez még kell egy fázisfordító, de a többiek biztos jobban tudják.
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 9, 2015
Sziasztok!
Ez a kapcsoló tudná az erősítőben a 230V-ot kapcsolni? Elvileg 12V-ra van tervezve. A led az anódfesz késleltető relével (8-12V) lenne párhuzamosan kötve
Szerintem nagyon tetszetős darab, de nem tudom passzolna-e az erősítő összképébe.
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Idézet:
„Elvileg 12V-ra van tervezve.”

Igen a LED ...
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Hivatalosan nem használhatod 230V-ra. Ha megnézed a leírást, akkor 12V-os, autós rendszerekhez tervezték. Lehet, hogy lazán kapcsolja a 230V-ot. Egy darabig, aztán megrázó élményben lesz részed. Ha fém a sasszi és az földelt és ez galvanikusan kapcsolódik hozzá, akkor talán nem vagy életveszélynek kitéve. Nemrég érdeklődtem a lomexben. Az, hogy egy kapcsolóra rá van írva, hogy 250V-ot tud kapcsolni nem jelenti azt automatikusan, hogy alkalmas a hálózati feszültség kapcsolására/leválasztására.
Sőt. Ez ha jól látom egy egykörös kapcsoló. Ilyet nem használhatsz, csak kétköröset, hiszen bedugás esetén honnan lehetsz benne biztos, hogy a fázist kapcsolod vele?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 9, 2015
És ez + egy 230V-os relé?
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Csövesbe inkább tegyél egy nagyobb fajta fém, karos kapcsolót, jobban illik az összképhez. És bizony, két áramkörös kell, mindkét "szálát" kapcsolni a hálózati feszültségnek. Mellé tegyél két glimm lámpát, és meg van oldva a visszajelzés.
(#) gerleimarci válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 9, 2015
Akkor inkább egy fekete billenőkapcsolót rakok a hátúljára, mert nem igazán tetszenek a karos kapcsolók Saját vélemény/ízlések és pofonok, de ha megoldható akkor az a kéken világító szerintem egy "modernebb stílusú" csöves erősítőbe passzolna
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Van modernebb változat. Több variáció is létezik, ez csak a funkcióktól függ. Egy nyáktrafó és relé segítségével mindjárt nem a 230V -ot kapcsolgatod.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Júl 9, 2015
Igazából nem akarom, hogy emiatt folyamatosan fogyasszon egy trafó
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Felénk kapcsolós elosztóba dugják. Ha nincs felkapcsolva, akkor nem fogyaszt, és még megrázó élményed sem lehet tőle közvetlenül.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015
Ez csak 1 áramkörös, de direkt 220V-ra
Viszont én is 2 áramköröst építenék bele.
Amit te linkeltél inkább Mute kapcsolónak használnám.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 9, 2015
De egy relével lehet 2 vagy akár 6 áramkörös is
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 9, 2015
Amit másodjára linkeltem arra 250V 5A volt írva, de a tiédhez képest fele árba
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) bakos13gab válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 9, 2015
Lehet kapni a lomexben például ilyesmit, ami alkalmas a 230V-ra talán, de a házát mindenképpen földelheted. Az a baj, hogy ezekben belül a mechanikai kialakításnál nincs meg esetleg a kellő szigetelési távolság és emiatt vagy átüthet, vagy kikapcsolásnál ível stb. Mi úgy oldottuk meg, hogy a kapcsoló fém részeire forrasztottunk egy zöldsárga vezetéket és azt a földelőponthoz kötöttük.
Úgy kell megoldani, hogy vész esetén se legyen érintésvédelmi kivetnivaló.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) FordPrefect hozzászólása Júl 9, 2015
Ne ötleteljünk már. A magyar szabványok szerint (ha még aktuális) hálózati földeléssel rendelkező készüléknél a hálózati trafó primerkörét kétaramkörös (fázis-nulla) kapcsolóval kell kapcsolni. Két (olvadó) biztosítékkal kell védeni. Földelt készülékeknél, márpedig ezek a 10-50 kilós csupa vas monstrumoknál kikerülhetelen. Akinek van új, ÉRDEMLEGES infója, írja le.
1. Otthon az csinálsz, amit akarsz. Saját felelőségre.
2. Eladásnál, ha valakit agyonüt az áram, akár kóter is lehet a vége.
3. Az ÉV szabályok általában az emberek védelmére készültek. Esetünkben kb. 1000 Ft plussz kiadást jelentenek. Megéri?
Olvasni kell, sajnos.
Bocs, BG, nem neked írtam, közben jött a hozzászólásod..
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
Következő: »»   1758 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem