Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Szia,
ugyanilyen kondenzátort már nem biztos, hogy találsz. Teljesen megfelelő bele a két különálló kondenzátor, akár bele is rejtheted a régi házába. Érdemes a rajz szerinti értékeket visszaállítani, az összes cseréje lehet, hogy felesleges, ha nincs gond velük.
Nálam ugyanilyen forrfülesek vannak abban amit éppen újítok. Érdemes cserélni, nem olyan drága. Nálam a ház a GND. Az macerásabb. Apróban szokott lenni.
Amúgy megfelel. Attól függ, hogy gyárira újítod, vagy használni akarod. Beműtést csak akkor, ha tudod mit csinálsz.. NEMúgy, mint ÉN. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
Csere.
Vagy belerejted, vagy csinálsz egy kis igényes nyákpanelt és berakod a helyére. 50µF-ost nem fogsz találni csak 47uf-osat. Ha marad benne az EZ81, akkor az első puffert semmiképpen ne cseréld nagyobbra, mert az EZ81 nem fogja szeretni hosszú távon. Az első szűrőellenállás után már nyugodtan rakhatsz nagyobbat, de nem szükséges. Viszont áthidalhatod 470nF-okkal, legalább az első kondit. A C14 és C13-ast tesztelheted szivárgó áramra, ha tudod hogyan kell (Bővebben: Link). 10nF papíron elég, de én legalább 10x ekkorát raknék oda, új wimát (MKP4 vagy 10) vagy elfekvőből axiális ERO-t.
Ilyen pufferkondit lehet még találni. Érdemes körbenézni itt-ott.. a "garázsban". Nálam van egy halom nyákos. Igaz a zöme 100+100uF. S igaza van annak aki azt mondta a csöves egyenirányítás miatt nem ajánlatos a nagyobb kapacitás.. Amúgy a csatolókondikat cseréld. Az egyéb papír kátrányos, és az aluházas (álló, fekvő kivitelű) epoxy kondik is szintén vacakok.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
Sziasztok!
Van itt esetleg valaki, akinek volna 6f3p (orosz ECL82) beszerzési forrása? Köszi!
Kimarattam a NYÁK-okat. Olyan lett, amilyen, de talán ez lett eddigi legszebb és legbonyolultabb munkám.
Szevasztok!
A minap láttam ezt a kapcsolást, akkor nem foglalkoztam vele. Most érdekelne, hogy van ennek (leginkább valami hasonlónak) használhatósága. Akkor a hibákat megírtátok; de alakítható jónak is?
Van NYÁK-os topik is, ha esetleg segítségre vagy infóra van szükséged.
Egyébként mivel nyitottad meg a weboldalra feltöltött tervet? (vagy csak a feltöltött képet nyomtattad ki?) Töltesz fel képet az elkészült NYÁK-ról A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
Egyenlőre nincs szükségem segítségre. Vasalásos teknikával készült, sósav+h2o2-vel maratva. Az a baj, hogy tükrözve nyomtattam ki, de csak simán kellett volna, úgyhogy kezdhetem előről.
Egyébként CorelDraw-ba import parancsal. Fényképet a következőről töltök fel.
Legalább a táp része jó lett (nem tükröztem)
Csöves cuccot nyomtattam már én is ki fordítva, aztán pont úgy lett jó, mert a csövek és alkatrészek külön oldalra kerültek, ennyi. Aztán meg azt mondom, direkt így akartam.
Én eleve úgy terveztem, hogy a csövek a fólia felöli oldalon, az alkatrészek a másikon.Bővebben: Link
Nekem is csak az első volt véletlen, amit valahonnét másoltam, a többi már készakarva ment külön oldalra.
Mivel szobafestésbe fogtunk ezért csak 1-2 hét múlva lesz belőle valami.
Sziasztok!
Már régóta szemezek ezzel a kapcsolással. Szerintetek működhet? Hogy kellene átalakítani a bemenetet hogy csak "föld" és "jel" legyen, mert így ez a három szál nekem zavaró. Előre is köszönöm a segítséget!
Ez egy szimmetrikus bemenetű kapcsolás. Szerintem ehez még kell egy fázisfordító, de a többiek biztos jobban tudják.
Sziasztok!
Ez a kapcsoló tudná az erősítőben a 230V-ot kapcsolni? Elvileg 12V-ra van tervezve. A led az anódfesz késleltető relével (8-12V) lenne párhuzamosan kötve Szerintem nagyon tetszetős darab, de nem tudom passzolna-e az erősítő összképébe.
Idézet: „Elvileg 12V-ra van tervezve.” Igen a LED ...
Hivatalosan nem használhatod 230V-ra. Ha megnézed a leírást, akkor 12V-os, autós rendszerekhez tervezték. Lehet, hogy lazán kapcsolja a 230V-ot. Egy darabig, aztán megrázó élményben lesz részed. Ha fém a sasszi és az földelt és ez galvanikusan kapcsolódik hozzá, akkor talán nem vagy életveszélynek kitéve. Nemrég érdeklődtem a lomexben. Az, hogy egy kapcsolóra rá van írva, hogy 250V-ot tud kapcsolni nem jelenti azt automatikusan, hogy alkalmas a hálózati feszültség kapcsolására/leválasztására.
Sőt. Ez ha jól látom egy egykörös kapcsoló. Ilyet nem használhatsz, csak kétköröset, hiszen bedugás esetén honnan lehetsz benne biztos, hogy a fázist kapcsolod vele? A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
És ez + egy 230V-os relé?
Csövesbe inkább tegyél egy nagyobb fajta fém, karos kapcsolót, jobban illik az összképhez. És bizony, két áramkörös kell, mindkét "szálát" kapcsolni a hálózati feszültségnek. Mellé tegyél két glimm lámpát, és meg van oldva a visszajelzés.
Akkor inkább egy fekete billenőkapcsolót rakok a hátúljára, mert nem igazán tetszenek a karos kapcsolók Saját vélemény/ízlések és pofonok, de ha megoldható akkor az a kéken világító szerintem egy "modernebb stílusú" csöves erősítőbe passzolna
Van modernebb változat. Több variáció is létezik, ez csak a funkcióktól függ. Egy nyáktrafó és relé segítségével mindjárt nem a 230V -ot kapcsolgatod.
Igazából nem akarom, hogy emiatt folyamatosan fogyasszon egy trafó
Felénk kapcsolós elosztóba dugják. Ha nincs felkapcsolva, akkor nem fogyaszt, és még megrázó élményed sem lehet tőle közvetlenül.
Ez csak 1 áramkörös, de direkt 220V-ra
Viszont én is 2 áramköröst építenék bele. Amit te linkeltél inkább Mute kapcsolónak használnám. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
De egy relével lehet 2 vagy akár 6 áramkörös is
Amit másodjára linkeltem arra 250V 5A volt írva, de a tiédhez képest fele árba
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
Lehet kapni a lomexben például ilyesmit, ami alkalmas a 230V-ra talán, de a házát mindenképpen földelheted. Az a baj, hogy ezekben belül a mechanikai kialakításnál nincs meg esetleg a kellő szigetelési távolság és emiatt vagy átüthet, vagy kikapcsolásnál ível stb. Mi úgy oldottuk meg, hogy a kapcsoló fém részeire forrasztottunk egy zöldsárga vezetéket és azt a földelőponthoz kötöttük.
Úgy kell megoldani, hogy vész esetén se legyen érintésvédelmi kivetnivaló. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
Ne ötleteljünk már. A magyar szabványok szerint (ha még aktuális) hálózati földeléssel rendelkező készüléknél a hálózati trafó primerkörét kétaramkörös (fázis-nulla) kapcsolóval kell kapcsolni. Két (olvadó) biztosítékkal kell védeni. Földelt készülékeknél, márpedig ezek a 10-50 kilós csupa vas monstrumoknál kikerülhetelen. Akinek van új, ÉRDEMLEGES infója, írja le.
1. Otthon az csinálsz, amit akarsz. Saját felelőségre. 2. Eladásnál, ha valakit agyonüt az áram, akár kóter is lehet a vége. 3. Az ÉV szabályok általában az emberek védelmére készültek. Esetünkben kb. 1000 Ft plussz kiadást jelentenek. Megéri? Olvasni kell, sajnos. Bocs, BG, nem neked írtam, közben jött a hozzászólásod.. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |