Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FITE mozitechnika
 
Témaindító: q765, idő: Júl 12, 2015
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   13 / 18
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Méregettem. 10W -ig bírja a 20Hz-22kHz -et. Utána a magasfreki visszaesik.
Mint a múltkor is, 4W nál van a szoba fájdalomküszöbe. Nemtudom olyan hangosravenni, hogy torzítson. Dobozok bánják.. Hát ez tényleg húbazzeglett. Igazatokvolt, hogy ne hallgassam, hanem mérjem. Köszönöm nektek, főleg az Ufónak.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Magadnak köszönd, Te vitted véghez a dolgot
Akkor most vége, bezár a topic?
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Nem, de egy utolsó képet kapsz erről a rackről. Nemhalok még meg.. Remélem. És neis kérdezdd.. : ) Ez nemes egyszerűséggel fasza lett... Kár, hogy a talin nemez fog zenélni..

Van még 4 ebből.. A szekrény cifrább lesz..
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Egy rendes képet készíthetnél
Vidd el nyugodtan a talira, mutasd meg a Körtefásnak
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Ha szivart hozol... Épp az
a jöszt kall to széj, áj láv jút hallgatom. Rá asszociáltam. Nagyon veszettül zenél. Most tényleg aztmondom kész.
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Örülök, hogy végre siker koronázta munkál(kap)kodásod! Akkor most,-mivel a szellemed felszabadult a nyomás alól,- rátérhetsz a helyes útra! Már így nyelvtanilag.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) q765 válasza granpa hozzászólására (») Aug 11, 2015
Áj zsöszt kal to széj, áj láv jú.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Képet, rendes háttérrel. Tisztelet a 60 évnek. Egyet félhomályban, ahogy világít az egész. Ráér, ha majd visszatérsz a Földre
(Szivar csak neked jár)
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Énvagyok a duophon Don Matteoja. Lassan jobban tisztelem, mint sajátmagam. : )
Már nemtalálok benne hibát. Még lekell ismét fűznöm. A sok próblgatás alatt még van 1-2 vezeték ami nem a helyén van.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 11, 2015
Jó lett, szép lett
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 12, 2015
Ma kicsit rendezgettem, hogy meglegyen sztereóba. MOst már nemolyan a hangja, így 12 ohm -al. Sebaj, tesztelgetni jólesz.
Ma a többi időm az árammérőjére fordítom. Nagyon gondolkozok, hogy lecserélem CRT-re. Spektrumalanizátorra gondoltam. 7 centi ami elfér, 20 centi hosszan. Csövek után kutattattam eddíg. Kaptam is ajánlatot a városomból, még válaszra várok. Szerintem nemcsinálok akkora szentségtörést.. Akkor világosodtam meg, mikor tegnap hallgattam, és a szkóp rávolt rakva a kimenetére. Zöld CRT-vel nagyon csinos lenne.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 12, 2015
Igazi spektrum analizátor? Szerintem ahhoz már mikrokontroller kéne, az meg nem illik bele. Építhetsz bele egy egyszerű csöves szkópot Spektrumanalizátor, szkóp, kivezérlésmérő. Ezeket bele alkothatod.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 12, 2015
Még nekemsem rajzolódott ki a kép, csak elképzelésem van. Nem is kapcsolóüzemre gondoltam. Eléglehet egy villard is.
(#) bakos13gab válasza q765 hozzászólására (») Aug 12, 2015
Én régen ezt megépítettem. Működik rendesen, de nem a legkompaktabb.

Attila spektrumanalizátora

Vagy, hogy korhű legyen kétcsöves kivezérlésjelző IN13-as bárgráfokkal.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) q765 hozzászólása Aug 13, 2015
Nézzétek MIT találtam.
Kár, hogy terhelés nélkül járatta. Ahogy nézem egy darab biztosító sincs benne.
(#) Sebi válasza q765 hozzászólására (») Aug 13, 2015
Ha nem vezérelte, akkor nem történt baj. Azért én nem adnék érte 10-nél többet, csak ha gyűjtő lennék.

Rafilm25.GIF
    
(#) q765 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 13, 2015
Repkednek többezer forintok a piacterek sűrűjében kimenőtrtafókra. Ez egy komplett berendezés.
Nemtudom én miért vagyok oda ezekért annyira. Lehet én azért hallgatom őket, mert megfog a cső illata.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 13, 2015
Komplett mindig "olcsóbb".
Fogd meg a csövet, és akkor a böröd illata is megfog
(#) Sebi válasza q765 hozzászólására (») Aug 13, 2015
Én is jobban szeretem a hangjukat, de ez nagyon régi darab. Moziüzemben a 10kHz-et célozták még abban az időben, mert jelforrás sem volt, ami többet tudott. Persze ettől még biztosan többet tud 10k-nál, de nem volt nagy divat a sok részre osztott tekercselés a kimenőnél.
(#) q765 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 13, 2015
Pont énnem vagyok az az ember, aki úgyhallgat zenét, khm az alkotását, hogy mérőműszerekkel körbeállígatja. Inkább elkap egy érzés, mikor kezembefogom. Ha ez elkap, akkor megígérem neki, hogy felújítom. Ilyenkor már mindegy, ha 100-5k -ig zenél is.
(#) bakos13gab válasza Sebi hozzászólására (») Aug 14, 2015
Újra kell tekerni és kész...
(#) q765 hozzászólása Aug 18, 2015
Sziasztok!

Régen jártam itt, vagyis nemírtam ide. Ezalatt is működök - ám. Várom a vezetékeket a második rackhez. Amcsiból jön a kábel. Márcsak 2 hét. Így ígérték.
Egyre jobban tetszik a működő végfok.

A vezérlő, és a dobozok jártak a fejemben addígis. A vezérlő úgynézki kap egy CRT kivezérlésmérőt.

Hátra
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Minden jól felszerelt családban találhatók efféle cuccok. Általában a konyhaasztal sarkán, az asztal kihasználatlan perceiben ütik össze öket a családfők, a vasárnapi rántott hús okozta kajakóma hatására
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Hétfőre meg mindíg össze kell pakolni..
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Igazi öregített rezet veszel akkor, úgy látom. Bár azért nem bízz meg bennük, 2 hét nem sok idő az öregitésre, szerintem megérkezés után pihentesd még egy két hetet. Ennyit várni egy drótra...
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Hmm.. Kerestem sokat szövettel bevont tyúkbelet. Etronicnál kaptam. Őket kiraboltam. Csaknem csinálom a másikat másmilyenből... Útálok várni, de szeritnem ez megérdemli.. Ne szekálj...

Mofesa: Tudom, hogy nálad mindíg muzsikál valami. Hallgasd meg az előző linket. Kíváncsi lennék nálad mit produkál..
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Ekkora szentségtörést, youtube-ról zenéthallgatni. Ha zenét hallgatsz, add meg a módját, töltsd le veszteségmentes formátumban (Pl:FLAC), de legalább egy jobb bitrátájú MP3-at hallgass. Hidd el, észrevehető a különbség, még egy rosszabb hangkártyával is.

Bocsi a beszólásért
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
Bocs a beszólásért de a szentségtörést Te követed el, mikor meghallgatod Öket YouTube-ról. Ugyanis ök nem onnan hallgatják saját magukat, hisz ök játszanak.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) gerleimarci válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 18, 2015
Na mindegy, csak arra céloztam, hogy a YouTube minősége hagy némi kivetnivalót maga után.
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 18, 2015
Ésha nem? : ) Zenét hallgass, ne párosítsd a színuszokat a cuccodhoz.. Ez lesz a következő lépcső.. Ha a csövesben készvagy, akkor mozogj e téren is.
Következő: »»   13 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem