Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FITE mozitechnika
 
Témaindító: q765, idő: Júl 12, 2015
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   15 / 18
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Meghallgattad ezeket?
(#) q765 hozzászólása Aug 20, 2015
Kerestem másik fórumot, de nemtaláltam. Ide passzol minden bizonnyal.
Tovább túrtam a netet vetítők után. Mivel még soha nemláttam ilyet működés közben elhatároztam, hogy először az enyémet rakom rendbe. Ez egy super8 -as gép. Pár oldallal ezelőtt már beszélgettünk róla. Se filmem, se "csévém, se semmim nincs hozzá.
Próbálom kiporolni, de előtte kérdezek. Maga a fordulatszámszabályzója dörzskuplungos. Ha lefogom, előfordul, hogy nem pörög újra. Van a motor sarkain állítócsavar a nyomás beállítására. Azzal a csavarral csak a nyomást lehet csökkenteni, de ráadni nem.
Ennek a kuplungnak a teljes nyomatékot kellene átvinni, semmi fordulatszámbeállító szerepe nincs - jólgondolom? Ha egyújjal rásegítek a motor döntésére, mintha egy picit nagyobb lenne a fordulat.
A tapadás szerintem megfelelő. Valahogy a rugó nemnyomja eléggé a gumitányéroknak.

Ronin: Az utolsó képeken az izzó átmérője 50mm. 12V.

Illetve a piros bovdenes gomb, a motor előtt micélt szolgálhat. Próbáltam rájönni, de nemsikerült.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Hány Wattos az izzó? (Jó a polód )
A dörzskuplunggal biztos nem szabályoztak fordulatszámot, inkább biztonsági szerepe van, inkább az csússzon meg, mint a film szakadjon. Lehet, hogy a motor is tele van kosszal, azért erőtlen.
Sebi biztos többet tud mondani.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Fogalmamsincs mekkora teljesítményű. Lekopott az írás róla. (talán ..5W?)
Azvan ráírva, hogy a sör jó. Hehe.
Utánanéznél, van -e neked ilyen? Aztán szembeküldöm a kondikat.. Amit látsz a képen, akkora filmem van hozzá..

A motorral nincsgond. Szépen jár. Inkább a rugó nemmegfelelő erősségű. Vagycsak énvárok el tőle többet, így láttatlanba.

Ezek a 8mm -esek mekkora távolságra használatosak? 1-2méter megfelelő?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) Gafly válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Na ezzel el leszünk egy darabig. Bár jobb állapotban van mint az erősítő
(#) q765 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 20, 2015
Mármint én a helyesírásellenőrzéssel, vagy mi a vetítőstémával.. ?..
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Biztos több, mint 5W, azzal még a filmet sem világitja át, nem hogy a dobozból is kijöjjön néhány foton Keresgélek, mondom majd mim van. Bár most káosz van, ne tegnapra várd. Addig ugyis van szöszölni valód.

Vajon ki irhatta rá?

Szerintem azért többet is birnak, sötét szobába azért 3-4m-t is. De ez gépfüggő is.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
revuelux 4004 ton

..5W . az eleje lekopott.. 75W. Adatok alapján mitmondtok? Sebi? Gondolom nemakkora a szórás, mint a mai kütyükben.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Eumig, az a másik vetitöm. De nem a képen levő, 56 vagy 58-as gyártású.
Vicc volt, gondoltam, hogy van még elötte valamilyen szám. 75W akár lehet is, bár van 225W-os izzóm is. (Azt ki találta ki).
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Az talán nemveszik el annyira a sarokban, mint ez izzó. Kérünk képet róluk...
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Az izzók földrajzilag közelebb vannak, a vetitők a melóhelyen (65km)...

3968.jpeg
    
(#) q765 hozzászólása Aug 20, 2015
Na? Kisbevezető? Virtuóz basszusgitározás? Szakmai fórum? Extra Off?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Azért más ez a DLP, mint a 8 milis. Gondolom. Nekem nosztalgiázni kellene. Ahhoz viszont már nempasszol. Amit észrevettem, ez a Yamaha -Erik szobájában- nagyon természetes hangú. Munkapontot még biztosan állítani kell a duónál. Valahogy még fülre a tranyós nyer.
Remélem az anyja letudja fektetni 4méteres képátmérő után. mostlátott először ilyet. Iglipigli : )

Extra, hogy két ilyen DLP-m van. Nagyon szeretnék klikkegést hallani a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Azért a Duo-tól ne várd el azt a hangzást, amit a mai cuccok tudnak. Csöves és csöves közt is van hangzásbeli különbség, nem hogy a mai cuccokkal összemérve. Az egy relikvia, úgy szól ahogy akkor kitalálták.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
1974 Nemtaláltam adatlapot. Sőt semmit róla. Csak 20 évvel idősebb. Nála látszódik, hogyan mossa a hifi a hangokat. Duó egyenesen, szín nélkül az arcodbatolja. El34 még szögel is mellé.
Kell még hallgatnom. Fiatal vagyok. Még -már sajnos.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
A másik az, hogy igazából melyik szól "jól"? Amelyik a fülednek "jól" esik. Lehet, hogy másnak más tetszik. Innentől szubjektívvé válik az egész. Ki mit hall, milyen "lelki", "hitbéli" dolgok társulnak az adott cucchoz. Szóval szerintem, bár sokan tagadják, van egy "misztikum" része a dolognak.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
EBBE egyetértünk. Folytathatnánk, de ha most én megszólalnék- nák, kiSepregetnének utánam.. , mint a csövesbe. Ha érted.. hehe .

_hozzátartozik, hogy ott másik szobában voltam. Neki volt tere. Ami a duónak itt nemmondható el. Majdha készlesz, jólviselkedik, kap nagyobbat. Duó nyer úgyis.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Pedig állítólag a cenzura megszűnt Szólásszabadság, vagy hogy hívják van.

Egyes emberek, állítolag úgy építkeznek, hogy külön zene szoba van. (Gondolkozom, hogy a gyerekeket kirakom valahova )
Neked is kéne egy méltó hely, minimum egy kisebb moziterem. Lassan megvan hozzá az alapfelszerelés.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Demokráciában mindent szabad. MIndig aztcsináhatjuk, amit akarunk - mikor megengedik.

Kameleonnak szólhatnál.. Én bennelennék egy ilyen témában is. Gondolom köbzoli csak fésűzik, üzenetet nemad át. Táboros, vetítős mozi. Mikiegérrel, meg csöves cuccokkal. Világítós glimmekkel. Hirtelen nemlátom a témát. Hogyíshívták? Lehet kitörölték az emlékezetemből.
Vastagon fog a pennám.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Az a baj, hogy megint baj lesz. Előkerül a Seprő.
Tényleg, hozhatnád a cuccot, illetve ha nálad lesz tartva helyileg, nem is kell. Mozi tábor. Bár mostanság modern nevek kellenek. Legyen média tábor. Egyébként nem rossz ötlet, csak a nagyfesz nem kiskölköknek való.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Nemkapnak inni reggeltől. Talán nemlesznek akkora vezetők.

Most gondolj bele. Állsz a tanári asztalnál, mint Ronin Gábor. Néznek téged a lurkók.
Nemgondoltam hogy a kezükbeadod a fél kVot. Eléglenne messziről is. Bedugod az ájfónod a világító csövek közé, s márcsak aztkellene elmagyarázni nekik, hogy szebb színusz jön ki a másikvégén. Boseról kell még előadást tartanod utána, hogy "elhiggyék.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Ezt be kéne vezetni másoknál is. Hogy ne legyenek akkora vezetők

Ha engem néznek, akkor már nem kell a kezükbe adni a fél kV-ot. Remélem viszont, hogy akkor a szponzorok, biztosítják a zájfónt, mert nekem nincs. De erről tudok nekik nyomni a yútyúbról elektrik háuz muzsikát, amit átkergetek a Duód vákumján
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Marci beszúrt pár ötletet. Bár azcsak GU-n szól jól. Justin bíber, Marún öt. Majdnem kilukasztotta a falat nálam. Féltem, nemhallgattam sokáig. Lemásztak a meztelencsigák.

Bocsáss meg... : )

Csak semmi személyeskedés..,
Torrente: csak semmi buzulás...
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Link

Akkor majd addig összeütsz egy GNÚ-t. Kell az neked. Evolúció. Látókör bővítés. Hogy kijöjj a pincéből a napfényre. Fogadok, hogy rejtehetsz egypárat a sublót mélyén. Ne tagadd. Add elő. Vagy rekvirálás lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Nemjó a link...

Persze, hogy rejtegetek.. SRS552. Ez valamivel kultúráltabb.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Most próbáld.

Sejtettem. Persze, hogy nem eredeti. A germánok gyenge koppintása. Karira kapsz ajiba igazit. Amit Mása puha keze rakott össze, miközben Szásával szemezett. Rendes, tányérsapkást. Mert egy úrnak kalapban kell járni, nem fedetlen fővel, mint a pór nép.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Dejót nevettem... Szavadonfoglak, vigyázz.. Erre már tényleg nemtudok mitírni. Erre ennikő, enikő.
(#) Sebi válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Ha a motor fordulatszáma döntésre változik, azt - nagy valószínűséggel - a siklócsapágy tökéletlensége, vagy szennyeződése okozza. (Sokszor a kenőanyag alakul át sok év alatt valami filmszerű szilárd anyaggá.) Kimosni nem szabad, de pár csepp gőzturbina olaj, vagy szilikon olaj csodát tud tenni.
Ilyen kisfilmes géppel sosem volt dolgom (nekem egy lengyel 16mm-es van itthon), de nagy vonalakban ezek sem nagyon különbözhetnek. A szakaszos mozgatás nyilván nem máltai keresztes, hanem valami egyszerű lemezes-villás. Motoron szokott lenni kuplung, ami a mechanikát védi a töréstől. (A filmet a nagy áttétel miatt baj esetén mindenképp szakítja.)
Izzó: ebben a méretben 100W-os a legnagyobb amit láttam, ha biztosan a második szám az ötös, akkor 75W-os lesz. A régi Lemezárugyári diavetítőben is 50W-os izzó volt, azzal sötét szobában akár 3m széles kép is élvezhető volt (de 35mm-es filmről).
(#) q765 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 20, 2015
Erről mi a véleményed? Ittvan mellettünk. Bayen extra ára van. Ad hozzá filmet is.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) Sebi válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Háát, anno nagy ára volt ennek... Az enyémet 25-ért vettem, de ezt - a leírás szerint - a 12 évvel ezelőtti felújítás óta csak párszor használták. Nagy előny, hogy ad hozzá egy filmet, kár, hogy elhagyta az üres orsóját.
Bedienunsanleitung

Jó a kép: "A balerina pihenője"
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Következő: »»   15 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem