Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számítógépes áramkörszimuláló programok
Témaindító: dB_Thunder, idő: Dec 7, 2005
Egyébként meg zoomnak hívják a kicsinyítést, nagyítást is, de azt lehet sokféleképpen...
Alul a skalara kattintva lehet megadni a kezdo es vegso skalaerteket.
És tényleg. De menübe kell lépni, és kézzel beírni a kívánt értéket, úgy egyszerűen nem lehet zoomolni mint a multisimben. Van ugyan zoom ikon, de arra kattintva nulla idő lesz az x tengely, azaz nem lesz rajta semmi.
Sziasztok!
A tl494 ic-t lehet szimulálni a multisim 10 programban? A problémám, hogy nincs benne a listába a kérdéses ic.
A modell Albinolynx kollégánktól van. Itt egy fájl vele, de nem esküszöm meg, hogy minden jó az ic-ben, tehát rendesen tesztelni kell.
Sziasztok!
OS X-re tudtok ajánlani valami jó, ingyenes schematic capture programot (mac)SPICE modellek előállításához?
Ami ingyenes és jó, olyat nem hiszem, hogy találsz...
Nézz körül a National Instruments oldalain a szimulátorok között, hátha van OS X-re írt változat is. A többit ki lehet találni...
Most néztem, hogy itt azt írják, hogy már Eagle-ből is lehet spice makrót exportálni. Igaz, hogy LTspice-hoz de ez nem gond mert az van OS X-re is így tudom használni. Most úgy látom, hogy akkor ez így működhet nálam is, gondolom tudja az Eagle light is ezt, majd kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
Sziasztok.
Szerintetek melyik a jobb szimulátoros program, egyszerű áramkörök tesztelésére, Tina&Proteus? Vagy tudtok valami jobb, megbízhatóbb programot ajánlani?
Tedd fel a tinát meg a multisimet, elvagyok velük évek óta.
A legegyszerűbb a circuit. Paul Falstad munkája. Kicsi, de nagyon hatékony. Mivel Java alapú, ezért multiplatformos. Én belekezdtem a fordításába is, így sok mindent magyarul el lehet érni hozzá a saját verziómban, bár megérne egy önálló magyarítási fórumot a korrekt fordításokhoz. A circuit elérhetősége és letöltése.
Ha valaki komolyan gondolja a szimulátorok használatát, akkor kezdésnek jó. Egyszerűbb dolgok megoldhatók vele, de nem kerül sokkal több időbe pl. a Multisim megtanulása sem. És az már egy nagyon komoly program.
Ebben nincs vita közöttünk. Engem a szoftver egyszerűsége és azonnali használhatósága fogott meg. Azért a Multisimm-el én megkínlódtam párszor, de a Tinával is, miközben pilótavizsgások, nem olyan kézzelfogható és prompt az eredmény. Nyilván többet tudnak, de én szívesen látnék egy bővített circuit-ot a mindennapi munkában, mert nagyon jók a filozófiai alapjai.
Pedig a Multisim is nagyon egyszerű. Egyszerű, windows program. Csak egyszer kell rájönni, hogy mi a "filozófiája". Kevés dolog van, amit 5 perc alatt ne tudnék megcsinálni rajta... És a kiértékelésekben verhetetlen. ( Bár ezen még javíthatnának... )
Akkor nekem nem sikerült eddig jó verziókat kifognom. A multisim nem fizetős?
Dehogynem... semmi sincsen ingyébe... de ha a számgép rendszeróráját visszaállítod, akkor az evalúciós progi kiírja, hogy mondjuk még 1322 napod van a korábbi 30 helyett... ( 10.1 verzió )
Hali.
Köszönöm az ötleteket, a programokkal kapcsolatban. Ezidáig a Tina, és Proteus programmal kísérleteztem. A Proteus eléggé látványos program, de olyat is leszimulál sikeresen, ami a valóságban nem is működik, ellenben a Tina nem. Legalábbis eddig nekem ez a tapasztalatom a két programmal kapcsolatban.
Valamit meg kell érteni! A számítógépes szimuláció a modellkönyvtárakon alapul. Nagyjából az összes szimulátor ugyanazt használja. Maga az algoritmus nagyon régi és biztosan jó. Teljesen kizárt, hogy valamiről azt mutatja, hogy megy, amikor a valóságban egy zöldség. Ezek a progik annyira megbízhatóak, hogy ha valami ott rendesen megy, akkor nyugodtan tervezheted hozzá a nyákot, a valóságban is menni fog. Egy szimuláció eredménye lehet nagyon jó is, persze ehhez nagy pontosság kell, meg hozzáértés. Félig, vagy addig sem kidolgozott áramkörök, beállítások nem vezetnek sehova és ez többnyire azt eredményezi, hogy azt mondják, a szimulátorok által hozott eredmény nem fedi a valóságot, pedig csak a hozzá nemértést tükrözik. A szimulátorok nagyjából ugyanazt az eredményt fogják kihozni, csak kiértékelni kell őket helyesen. Ehhez nagyjából tudni kell a végeredményt és elég magas szintű áramköri ismeretekkel kell áramköri szinten rendelkezni. Akinél ez nincs meg, az maradjon meg a pákánál... ( Ott is kell ugyanez, de ugye senki nem fogja saját magát hibáztatni... ) ... megmaradhatnak annál az elméletnél, hogy a szimulátorok semmire sem jók ... Pedig, elképesztő dolgokra képesek, amit csak napok, hetek munkájával lehet "gyalog" megcsinálni.
A programokkal kapcsolatban, a tapasztalataiddal kapcsolatban csak annyit, hogy kezd előröl... Ha a szimulátorban nem működnek, akkor a valóságban sem...
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Tina ában hogy lehetne egy két áramkörű váltó relének 3D képet adni hogy a nyák tervet is meg tudjam csinálni vele és ne tök más alkatrész illesszen be?
Szervusztok!
Ha létezik a TINA 8 nak magyar nyelvű kezelési utasítása, kérem áruljátok el honnan tölthetem le? Üdv.
Ha jól tudom magyart csak a 7-eshez találni, de nem gondolom hogy a 8-as bármiben különbözne.
Letöltöttem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Üdvözlet.
Sziasztok! Az Elektronic Workbenc-ben elkészítettem az alábbi, fizikailag általam megépített kapcsolást, és nem villognak a ledek. A valóságban kb. 1s -onként villognak. Mi lehet a probléma?
A szimulációban egyformák az alkatrészek és ezért teljesen szimmetrikus a kapcsolás , a való életben nincs két egyforma kondi - tranzisztor . Ha az egyik kondi vagy ellenállás értékét megváltoztatod valószínűleg a szimulációban is el fog indulni a villogás
Próbáltam az ellenállást, kondit változtatni, sőt még az egyik tranzisztort is, de így sem működik. Bekapcsoláskor villannak egy gyorsat a LED-ek egyszerre aztán ennyi. Folyamatosan világítanak.
Ne a ledeket nézd hanem tegyél rá egy szkópot, és akkor kiderül hogy valóban nem megy vagy csak a megjelenítés szivat.
Rátettem egy szkópot, és ugyanazt mutatja, mint a LED-ek. Állandó feszültség van a LED-eken!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |