Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1071 / 1271
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A Z és az Y modulon kívül rajta van minden, és csak villog induláskor.
Y modulba zárlatos tranzisztor... Azok amit a KIt kínál.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) csontom válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ez a TV olyan, ha bedugom, akkor automatikusan bekapcsol. A TV Rendesen be van kapcsolva, ha azt a vezetéket lehúzom.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Értem lehet , hogy terhelés kell , mert letilt .Tedd rá vissza a Z modult , és próbáld úgy.
(#) villanyipi válasza ocskay hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Kontakt hiba vagy kábel vagy forrasztás.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Mindegy, már vettem egy y modult, meg a Z be alaktrészeket, kivéve egy IC-t. Ezt nemanynira akarnám kicserélni ha nem muszáj... Gond lehet?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Hát gond , és nem is olyan egyszerű kicserélni.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A beforrasztásával nincs gond, attól nem ijedek meg.. A kivétel okoz gondot, mivel oda van ragasztva, nem elég forrasztani.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Na meg a borda el viszi a hőt.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
?
Nincs körülötte borda..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ez nem is a Hibrid ic a Hibrid az a nagy hűtő borda alatt lakozik.
És hasonló ehhez.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015

Hibrid ic.jpg
    
(#) Flashrider hozzászólása Aug 20, 2015 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Édesapámnak van egy toshiba projectoros tvje. Volt ez a nagy vihar és persze megázott minden,az órat leverte satöbbi. Apám nem figyelt és a tv bedugva maradt,ami szószerint a vízben volt. Nagy pukkanás,leverte az órát... Ma volt időm rá nézni a tv-re. A tv bekapcsol,de a kép nem az igazi. Nem tökti ki fent a képet,alul is hiányos. Mellékelek egy képet,mi mehetett ki benne?

Köszönöm a választ!

Üdv:Attila

image.jpg
    
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
A Z modulban az IGBT k mellett, egy darab IC kell cserélni, ahogy a képen is mutatja. U4001.
Akkor most mi van?...
Bővebben: Link
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Igen ezeket cseréld, szerintem ebben nincs hibrid
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Ok, a Z panelen csak 1 ilyen van, amit már kivettem, nyák sértés nélkül. - mert ugye oda volt ragasztva.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Ez a kit , amit linkeltél az a Z sus modulhoz van.De egyébként , ha nem zavar , akkor én az Y sus modulról beszéltem amiben van hibrid.Nem biztos , hogy pont ilyen lehet , hogy kisebb a típusnak megfelelően.De ettől cserélheted a Z sus modulon ezeket az alkatrészeket.Meglátjuk mi lesz kíváncsian várom a fejleményeket.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Egy oldalon szerelt a Z modul? Jól mérj át mindent, mert küldi el rögtön ahogy indítod. Ahogy "eyess " is írta, mielőtt visszadugod a Z és az Y modult kapcsold be !!!! Mérd ki a tápból kijövő feszültségeket. As- 60-90v, Vs 160-190V között kell lennie. A kijelzőn fel vannak tüntetve a megfelelő feszültségek. Azoktól eltérőt mérsz, próbálkozni sem szabad. Mert kezdheted elölről és még ki tudja mi megy tönkre. A készüléknek az említett modulok nélkül is stabilan kell indulni, ha lekapcsol, akkor máshol is gond van.
(#) Hurka hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Panasonic TX-P42G30E típusú plazma tv. A hibajelenség: nem kapcsol be, a zöld led villogása után (bekapcsolási kísérlet) a piros 3 mp-nként egyet villan. A gond az, hogy nincsen rajzom vagy szervízkönyvem hozzá. A tápegységből az egyik trafónál hallottam egy fütyülést, aminek magassága egyre magasabb lesz, majd pedig elhallgat, amint a fő tápegység reléi kikapcsolnak. Ekkor kezd a piros led villogni.

Mért értékek: Usus = 207V, minden feszültségkimeneten, ahol 15V-nak kell lennie, 16 V van. 5 V stand-by rendben.

Erről a tápról van szó: Bővebben: Link.

Merre kezdjem el a hibakeresést?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Hurka
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Valószínűleg valamelyik sus-ban zárlat van. Húzd le sorban a csatlakozókat, a jobb és a bal oldali nagy modulról. Mérd meg, hogy a kijelzőn feltüntetett feszültségek megjelennek e.
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Szia!
A Vsus 207V-os. Ennek a 207 V-os csatlakozóknak a lehúzásával semmi sem változik.
Köszönettel: Hurka
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Illetve a kijelzőn nem látok feltűntetve fesz értékeket...
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
A másik panelt is iktasd ki, a tápkábelt vedd le róla
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
A táppanelon sincsenek feltüntetve a feszültségek ? Tegyél fel egy képet róla.
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Mindenhol csak Vsusként hivatkozik rá sajnos... Feszérték sehol. Hiába kötöm ki mindkét oldalt, semmi sem változik. A többi feszt lemértem, azok OK-k, kivéve, ahol 15V-nak kellene lennie, mindenhol 16V van.
Köszönettel: Hurka
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Akkor valószínű, hogy a táppal van gond.
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Multiméter kapacitásmérővel méregettem az elkókat, eddig semmi. Gondoltam rá, hogy egyben kicserélem az összes elkót. Mi a véleményed?

Új panel nagyker áron 27 ezer forint áfával...

Köszönettel: Hurka
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Ne tedd, azt próbáljuk pontosítani mennyit villog. Tehát, bekapcsol, lekapcsol 3mp múlva villan egyet, majd mennyit utána ? Egyszer lesz egy hosszabb szünet az addigi villanások száma kellene.
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Villan, 3 mp szünet, villan, három mp szünet, villan, 3 mp szünet, villan, három mp szünet. Tehát azt hiszem 1-es hibakód, ismeretlen hiba...
Köszönettel: Hurka
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Elvileg hiányzik a 3,3 volt, illetve valami "fogja ". Zárlat, rossz kondi, stabkocka stb Bocsi, 1-t villan indítási probléma.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) Hurka válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
A 3,3V-ot mi állítja elő? A tápról nem látok ilyen csatlakozást. Esetleg az alaplap? Illetve még infó: a ventilátorok nem pörögnek fel. Ez jelent számunkra valamit?
Köszönettel: Hurka
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Igen jelent, a 3,3 volt az 5 voltból, helyileg állítódik elő. A "mainon " amin a tuner és egyéb bemenetek vannak. Kis 3 lábú tranyónak tűnő felület szerelt elemek. Környékükön elkók sokasága, valamint kis tekercsek, induktivitások vannak. Keress a " mainon " 5 voltot azt kövesd végig és talász majd 3,3 voltos feliratot is remélhetőleg. A 16v-tal ne foglalkozz az jó, az a hangvég tápja.
Következő: »»   1071 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem