Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2498 / 3581
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nem tudom az árakat, de a vas cső olcsóbb lenne mint a PVC? ..
Mondjuk mind a kettőhöz (vas, PVC) kell szerszám, (hegesztő, műanyag összeforrasztó) de szerintem a műanyag egyszerűbb. Hegeszteni, úgy h ne follyon, nem mindenki tud, sőt inkább, kevesen tudnak jól hegeszteni. Láttam hogy csinálják a műanyagot, csak beleteszik egy pisztolyba, felmelegiti, osszenyomjak a két műanyag csövet, és kész.
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Pontosan én sem vagyok tisztában az árakkal, azért írtam, hogy "tán". Mivel a vas már régi technológia eléggé bevált is az elmúlt kb. 100 évben, gondoltam az a legolcsóbb.
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
A legfontosabb különbség talán, hogy a PVC nem fog annyit hőtágulni, mint a vas, fém cső, és így elkerülhető a jellegzetes kattogó hang, mikor bekapcsol a kazán.
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Én épületgépészeti szerelő vagyok, igaz már nem benne dolgozom, mert elegem lett a sok kókányolásból, és a sok fagyoskodásból
A vízvezeték rendszert ötrétegű műanyag csőből vagy műanyag Rehau csőből szokás csinálni.

Az ötrétegű cső az olcsóbb, elég jól lehet vele dolgozni, nem olyan akaratos mint a Rehau cső.

Réz csővel is szokás csinálni, de inkább csak panel lakásban, ahol falon kívül van minden.

A fűtési rendszerhez is használható:
Acélcső, ez a leg olcsóbb megoldás, és mechanikailag a leg szilárdabb, hátránya a korrózió.

Itt is alkalmazható az ötrétegű cső.

A Rehau cső is alkalmazható, de figyelni kell rá hogy fűtéscső (piros) legyen.

A rézcső is kézenfekvő megoldás lehet, gyorsan meg lehet vele bármit csinálni, hátránya a nem olyan nagy mechanikai szilárdság, és az hogy falon kívül van, esetleg be lehet tenni a falba, de akkor az esetleges forrasztási hiba el lesz takarva.
(#) zoly15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Idézet:
„A legfontosabb különbség talán, hogy a PVC nem fog annyit hőtágulni, mint a vas,”

Csak megjegyezném, hogy a műanyag hőtágulási tényezője 8X akkora mint az acélé
(#) Kovidivi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nem tudom miért ez maradt meg. :S
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Sőt az ötrétegű cső PE cső az még többet tágul, nem beszélve a KPE csövekről, láttam már olyat hogy egyenesen volt megszerelve, majd melegedett és olyan lett mint egy kígyó
(#) Nemtudhatod válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
(#) jdani válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Én is a PVC cső mellett állok
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
PVC mellett? Ez biztos? PVC= Lefolyócső (szürke) vagy a kültéri KG (narancssárgás)
(#) zoly15 hozzászólása Szept 25, 2015 / 1
 
Belekezdtem az autóm hengerfej felújításába,ezért kellett valami célszerszám a szeleprugó összenyomására, pici internetes tanulmányozás után csináltam is egyet.
Rugó összenyomó_1
Rugó összenyomó_2

Az eszköz jónak bizonyult, pikk-pakk kikapkodtam a 16 szelepet.
(#) Szammer hozzászólása Szept 25, 2015 / 1
 
Milyen hatást gyakorol egymásra az elektronika, kémia, biológia?
-Jövök haza ma, saját építésű PIC-es kapuvezérlőm nem megy (kb. 6 éve hibátlanul ment).
-Szétszedem és mit látok?
Beköltözött egy pók és fészket rakott a sarkában.
Esett az eső és beázott egy picit a vezérlő doboz (kb. 5 csepp víz, pont ott ahol a pók lakott).
Pechjére a fészek pontosan a +5V és GND tápvezeték alatt volt.
A DC táp 5V-ja, meg a vizes pókfészek elektromos kontaktusba került.
Eredmény: Pókfészek kémiai reakcióval (valószínűleg elektrolízis, mert habot találtam a
szétbontáskor) megsemmisült, egy időben a felette lévő +5V nyákvezetéket szétmarva (lakkozva volt a NYÁK), ami viszont a pókkal együtt az én pechem is volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ügyes kis szerszám lett. Az összeszerelés is könnyen fog menni.
(#) pjg hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Szeretnék készíteni egy káposztagyalut. 4db. kés megvan hozzá. Valakinek van e tervrajza hozzá? Miből csináljam. Láttam fenyőből, de bükkből is.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Rajzom nincs, de kell az hozzá? Bükkfából tartósabb, de fenyőből is jó. Nem ipari készülék lesz gondolom, így abból is elvan vagy ötven évig.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Fenyőfám van. Csak itthonra kéne, évi 20kg káposztához.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Abból is kiváló lesz. Gondoltam hogy az könnyebben van otthon. Fenyő deszka minden ház körül akad.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszönöm!
Remélem a beszerelés is könnyen fog menni, mert kiszedni könnyű volt a kis gyűrűket mágnessel
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Jó lett! Irigykedek, hogy mikre nincs helyed és lehetőséged. Én itt a lakótelepen nem sok mindent tudok kezdeni a kocsimmal, pedig én is bütykölném sűrűbben.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) mineral válasza Norberto hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Vidéken erre van lehetőség. Én is a ház előtt szervizeltem a verdát. Generátor ki-be szerelés. (A felújítását szakira bíztam). Szíj , görgők, gyertyák cseréje.
(#) erdgab hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Elmúlt 25 éve,hogy folyamatosan,megszakítás nélkül dolgozom egy cégnél.Az eltelt évekért és a munkámért (egy veszélyes géppel dolgozom nap mint nap baleset mentesen) kaptam egy meleg kézfogást. Nem egészen ezt vártam,vagy nem tudom............
(#) AZA hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Van-e valakinek infója üzemzavarral kapcsolatban az Eutelsat 9a-n?Tegnap óta nem fogható.
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Köszönöm!
Ez csak egy gyors kis célszerszám volt, mert hengerfej felújításban vagyok
Az autómat csak én (esetleg segítséggel) szervizelem, majd 2 éve van meg és egyszer volt még csak szerelőnél, ellenben én már több 100 órát feküdtem alatta/ fölötte
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Akkor részemről kapsz egy vállveregetést, és ha találkozunk, akkor egy sört is. Ritka alkalom, legyél rá büszke
(#) zoly15 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia!
Mi volt az a tevékenység amit fojtattál?
Miért hagytad ott a céget?
Sajna a hálálkodás, megbecsülés manapság köddé vált, így kár is ilyesmi várni
(#) zoly15 válasza mineral hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Én a generátort is felújítottam itthon, csapágyak cseréje, csúszógyűrű felszabályozás, és szénkefe csere.
(#) Bakman válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szerintem még most is ott dolgozik, mindössze annyit írt le, hogy így hálálták meg az eddigi kitartó munkáját. Hasonló történet, ismerőssel, bár sokkal inkább bicskanyitogató: Egyik évvégi bulin borítékosztás, minden borítékban 500 (azaz ötszáz) Ft. Következő évben borítékosztás, benne egy papír: "Köszönjük a + hozzáállást!"...
(#) erdgab válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
A cégről és a konkrét tevékenységről bővebben nem írhatok.Nem hagytam ott,ki sem rúgtak,továbbra is ott dolgozom.Egy olyan géppel dolgozom ami eléggé robosztus,tonnákat mozgat,nagy szerkezetek mozognak közvetlen közelemben,kb 25 műveletet végez 8 másodpercenként (nem elírás),melyek egymásba fonódnak és ismétlődnek immár 25 éve nap mint nap 10 órában s tudni kell azonnal beavatkozni hiba esetén.Frissen tartja a reflexeimet.
(#) pjg válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
CNC?
(#) erdgab válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Nem CNC,nagyon messze van a valóságtól,még a feladatkör sem hasonlít.Sajnos nem írhatom meg bővebben,bár ezt is számítógép irányítja az én utasításaim alapján,mert még ez is változik,anno a működését egy kollégámmal mi alkottuk meg,mi találtuk ki s aztán ezt vitték számítógépre,máig nincs pontos kezelési leírása,csak a fejemben és még azok sem tudnak mindent kiket én tanítottam be,hogy ne legyek egyedül.Nem kell szupertitkos gépre gondolni,de mint céges infó,nem adhatom ki.
Következő: »»   2498 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem