Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   692 / 1165
(#) Stewe válasza sunside hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
El tudom képzelni, hogy egy kutya közönséges csőkondenzátor, ami kapacitív ellenállásával korlátozza az áramot. Azért kell antiparalel LED, mert záróirányú terhelés esetén szinte a teljes fázisfeszültség az átmeneten esne, így az átütne.
(#) sunside válasza Stewe hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
A két led egyúttal a vastag mérőcsúcs polaritását is jelzi és már 4-5 volton is!
(#) Kovidivi válasza Stewe hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
DC-n nem korlátozna semmit, ez a mérő DC-n is 4.5V-tól 380V-ig használható, ezt mondta sunside.
(#) Stewe válasza sunside hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Egy jobb képel nem tudsz szolgáni? Alig látható szegény....
(#) sunside válasza Stewe hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Ezen ne múljon a megoldás.

CAM_0162.JPG
    
(#) kistee válasza sunside hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Csőkondinak látszik...
(#) sunside válasza kistee hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Szerintem a kondenzátort kilőhetjük, mivel egyenáramot is tud jelezni.
(#) Sebi válasza sunside hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Nekem inkább PTC-nek tűnik...
(#) sunside válasza Sebi hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Én is arra gondolok, de van olyan PTC ami ilyen széles tartományban (4.5-380) hibátlanul bírja?
(#) Hollowdrums hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
Van egy Dual Op-Amp, aminek az adatlapja kellene, de valahogy nem akar ez összejönni nekem.
Ennyit tudok róla: C0ABBB000244.

Köszönöm
(#) sunside válasza Hollowdrums hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Ha csak a bekötése kell akkor itt van. Többet nem lesz egyszerű megtudni

ic2806.jpg
    
(#) Hollowdrums válasza sunside hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
A bekötéssel nincs gond, pont olyan infókra lenne szükségem amiket nem találtam meg, pl: +- max fesz, ilyesmi.
Azért köszönöm a képet!
Most okosasbbnak kell lennünk a guglinál
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2015
(#) sunside válasza Hollowdrums hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Cserélni akarod a hibás IC-t a Pana..-ban vagy egész más célra akarod használni?
(#) Hollowdrums válasza sunside hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Felhasználáni szeretném az ic-t, alulátresztő szűrőhöz kéne. "Szeretek" meglévő alkatrészekből dolgozni...
(#) pucuka válasza Hollowdrums hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
A lábkiosztás megvan, használd úgy mint bármelyik műv erősítőt, igen valószínű, nem ezzel lesz bajod.
(#) Hollowdrums válasza pucuka hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Úgy legyen!

Köszönöm szépen sunside, pucuka!
(#) brian4138 hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Üdv mindekinek! Nem tudom hogy jó topikba fordulok e a kérésemmel. De nem találok megfelelőt. Egy számomra nagyon fontos dologban kérném a segítségeteket. Szeretnék egy olyan RC ic-t amely 4 elektromos kismotort mozgat, távirányító segítségével, rádiófrekvencián. Nevezetesen kormányzás 1db, hátsó hidraulika 1db, és összkerékhajtás 2db kismotor. A kormányzás és a hidraulika végállásos legyen, a hajtásért felelős pedig a távirányítón potméterrel szabályozható fordulatú. Honnan tudnám ezt beszerezni, vagy ki tudná elkészíteni. Előre is köszönöm a gyors választ.
(#) pont válasza brian4138 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Rendelsz egy ilyet : Bővebben: Link A távirányító pult adott, kiszereled a repülőből a vevőt és a szervókat, vagy nagyobb szervókkal kötöd össze a vezérlőt. Ennél olcsóbbat, egyszerűbbet nem tudok...
(#) brian4138 hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Értem! Szóval ettől olcsóbb nincs. Én két NYÁK ra gondoltam volna, mert távirányítóm van. Kormányzásra és hajtásra van motorom és NYÁK om is csak még két motor kellene és szabályozható fordulattal. Ilyen NYÁK ot honnan tudnék venni vagy milyen lenne a megfelelő erre a célra ebayen? Köszönöm a gyors választ pont!
(#) Chipmunk1960 válasza brian4138 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Szia, A 2 nyákkal még nem is lenne probléma, de hogyan fejted vissza a kódot, amit a távirányító kiküld???? Megvan hozzá a forráskódod?
(#) moltam válasza sunside hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
VDR feszültségfüggő ellenállás.
(#) sunside válasza moltam hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Idézet:
„A varisztor ellenállása egy bizonyos feszültségig állandó, e felett hirtelen csökkenni kezd”

Ezek alapján nem hinném, hogy tökéletes megoldás lenne.
(#) moltam válasza sunside hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Igen, most nézem hogy tényleg fordítva működik mint itt szükséges lenne. PTC a legvalószínűbb, csak nem tudom hogy míg nem éri el a hőmérséklete a kellő értéket, addig hogy viselik el a túláramot a ledek.
(#) sunside válasza moltam hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ez vagy valami nagyon gyors PTC vagy valami más.
A lényeg az lenne, hogy hol lehetne venni ilyet és főleg hogyan kérjem?
(#) brian4138 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
igazából nincs kódom. Egy távirányítós autóból szedtem a 2 nyákot és a két motort. De nem lehet kapni valahol két nyákot ami 4 motort vezérel ami változtatható fordulatú (potméterrel az irányítóról), kóddal együtt, kompletten? Úgy hogy ne vegyek még egy rc-t.
(#) Kovidivi válasza brian4138 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Nem tudsz nyákot csak így venni. Azt gonolod, olyan, mint a lego, de egy poti állását átküldeni egy motorokkal zavart helyre, valós időben, nagy hatótávval, elemes üzemmel, hát... Nem kis meló!
(#) kistee válasza brian4138 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia,

Én így csinálnám: vennék egy 4 csatornás RC adót, hozzá való vevővel. Azonkívül kell egy szervó a kormányzáshoz és 2 (vagy 3) db kétirányú motorvezérlő (ESC). Ha még nincs semmid hozzá, akkor nem olcsó mulatság... viszont korrekt megoldás.
(#) Sebi válasza sunside hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Gondold el, a multifuse (öngyógyuló bizti) is igen gyorsan növeli az ellenállását.
Amúgy én felvenném az alkatrész karakterisztikáját, az érdekes lehet.
(#) papus51 válasza sunside hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia!
Nézd meg ennek a becsatolt PTC-nek a karakterisztikáját.
Ez a LOMEX-ben kapható kb. 200 Ft-ért.

b59339.pdf
    
(#) Chipmunk1960 válasza moltam hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Azok füstjellel..... A különböző színű ledek nyitófeszültsége más, és más, az áram a konstans, általában 20mA, /ennél a fajtánál, de az adatlapja mondja meg pontosan/.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
Következő: »»   692 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem