Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7318 Digital Controlled Stereo Audio Processor
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kovacstibor79 hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Üdv Mindenkinek!

Érdekelne hogy valaki ismeri -e vagy esetleg használta e már valaki a címben szereplő IC-t.

Én most szeretnék egy komplett erősítő rendszert építeni és ezt néztem ki, mellé betennék egy PIC-et, ill 4db végfokot TDA7294-el.

Remélem lesz érdeklődő egy téma iránt.
(#) Slope hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
hello!

érdeklődés az lenne, de idő nincs... azért ha tudok segítek. kb egy hónapja már nézegettem az adatlapját.

sok sikert hozzá!
(#) huhuu hozzászólása Dec 5, 2006 /
 

azt láttam az adatlapján, hogy 4 bemenetes, hangszin volume és mindezt digitálisan lehet vezérelni. anyit nem tudok, hogy első és hátsó kimenetek vannak rajta, de ez dekódolja is a jelet, vagy ugyanaz szól a bal első és hátsóból, és jobb első és hátsóbol?
amúgy nehéz vezérelni?
(#) bkati hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Én 7313-at használtam egy PIC-kel vezérelve. Asszem, majdnem ugyanaz, csak a 18-as 4 bemenetes, a 13-as meg 3. I2C-n vezérelhetől. Mi a kérdés?
Egyébként autórádiókban előszeretettel használják, én is egy leégett végfokú Grundigból szedtem ki az IC-t.
(#) kovacstibor79 hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Tulajdon képpen nekem is az lenne a kérdésem hogy mennyire bonyolult a vezérlése egy ilyen IC-nek. Vagy ha már megvan az I2C-s kapcsolat akkor csak szimplán az adatlapban szereplő utasítás sorokat kell elküldeni ha pl mangerőt akarunk változtatni?
(#) titi válasza bkati hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Hali!
Engem nagyon érdekelne ez a 7313-as dolog!
Nem tudnad közreadni a kapcsi rajzot, meg a progit?
(#) huhuu válasza bkati hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Én 7313-at használtam egy PIC-kel vezérelve. Asszem, majdnem ugyanaz, csak a 18-as 4 bemenetes, a 13-as meg 3. I2C-n vezérelhetől. Mi a kérdés?
Egyébként autórádiókban előszeretettel használják, én is egy leégett végfokú Grundigból szedtem ki az IC-t.

Az autórádióban mivel vezérelték?
(#) kovacstibor79 válasza bkati hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Említetted hogy te már használtál ilyet, esetleg nem tudnád közzétenni a progit ami a picbe írtál? Tanulmányozás céljából.

Kössz!
(#) bkati hozzászólása Dec 21, 2006 / 4
 
Hopp, bocsánat, itt vagyok. A program nincs meg, mert pénzért írtam, és szétrúgják a seggem, ha nyilvánosságra kerül.

A Grundigban egy Grundig feliratú ic-vel vezérelték, de szerintem valami általános mikrovezérlő volt, csak át volt szitázva a teteje.

A vezérlés semennyire nem bonyolyult, simán kell neki küldeni az adatlapról a parancsokat, és végrehajtja.

A dekódolós kérdést nem teljesen értem. Sztereó bemenet van, ezért ugyanaz szól a bal elsőből, mint a bal hátsóból, és ugyanez jobb oldalon is igaz. Viszont a hangerőt hangszórónként lehet állítani.

Egyébként az én kütyüm egy HDD-s, memóriakártyás autós lejátszó volt. Amivel többet tudott, mint a kereskedelmiek az az volt, hogy lejátszás előtt beleolvasott a zenékbe, és generált egy ellenőrzőösszeget. Ezt összehasonlította egy flashban tárolt táblázattal, és ha felismerte, akkor az ott tárolt beállításokat automatikusan alkalmazta. Tehát a tulaj hallgattott egy adott számot, és beállította kézzel a hangszínt, hangerőt, meg mondjuk azt, hogy elöl halkan szóljon, hátul meg hangosabban, mert a gyereke kedvence volt. Aztán megnyomta a MEMORY gombot, és a program mindezt beírta a flashbe. Amikor legközelebb játszotta a számot, akkor automatikusan beállított hozzá mindent. IDE-winchesterrel és SD-kártyával is működött. Meg persze tudott ide-oda másolni számot. Tehát kártyán levitte a tulaj az új számokat, és felmásolhatta a HDD-re. Szóval tudott pár dolgot. Nem tudom, végül mi lett vele, Németországban akarták piacra dobni.

Ja, igen, még valami. Ennek a TDA-nak van egy kis zaja, szóval, ha valaki nagyon vájtfülű, akkor ne használja. Persze az átlag autóslejátszók szintjét simán hozza, úgyhogy ha autóba kell, oda teljesen jó.
(#) quite válasza bkati hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Azt hogy érted, hogy "van egy kis zaja"?
Én a 7315-el foglalkoztam, de mindegy, mert csak a be és kimenetek számában különböznek.

Szóval mindegyik IC jel-zaj viszonya 106dB.
A CD lejátszók 100-120dB között mozognak.

Most akkor mi a zajos? Vagy én vagyok értetlen?

Mert énszerintem inkább a végfok volt zajos, amit meghajtottál vele, azt hallhattad.

Ez a 106dB SNR a legjobb premplifier IC-knél is teljesen normális.
(#) quite hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Ki törölte ebből a topicból Ronin postját, amit utánam írt Kedden 19:06-kor?
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Nézegettem az interneten ezzel az ic-vel kapcsolási rajzokat meg hozzá tartozó kódokat de nem találtam semmilyen publikus hex fálj-t illetve kapcsolási rajz-t se. Lcd-vel szeretném vezérelni hd44780 és 16f887 pic-el lehetőleg de ha van még más milyen olcsóbb megoldás az is jó lenne! Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv morzsa15!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) arduinoforever hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!
A PT2313 (4 csatorna, 3 bemenet) és a PT2314 (2 csatorna, 4 bemenet) ugyanezt tudja jóval olcsóbban!
Én is egy digitálisan szabályozható erősítőt akarok építeni magamnak, csak én AVR (Arduino)-val.
Arduino-s mintakódok vannak hozzá!
De lehet jó PIC-hez is, ezt majd aki ért hozzá megmondja!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) morzsa15 válasza arduinoforever hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Hát nekem sajnos csak a pic a jó mert csak olyan égetőm van! Annyira meg sajnos nem értek hozzá hogy magamnak meg írjam a programot ezért lenne nekem jó valami kész project amit tudok használni.
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Építettem ezzel az icvel egy alap kapcsolási rajzot és mindegyik lábon 4,49 voltot mérek mi lehet a probléma?
(#) vicsys válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Mivel hajtod? Inicializálás lefut?
(#) morzsa15 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
16F877 PIC-el. Azt hogy tudom megnézni, hogy az inicializálás lefut-e?
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2014
(#) vicsys válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Logikai analizátor, szkóp, etc...
(#) morzsa15 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Sajnos egyik sincs.
(#) vicsys válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
A szoftvert te írtad? Ha igen, akár ledet is villogtathatsz-egy egy töréspont behelyezésével.
(#) morzsa15 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Sajnos nem de a proteusba vannak ledek de ott nem tudom melyik mi lenne. Ha kell privátba elküldöm.
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Még mindig nem jutottam előrébb valaki tudna segíteni?
(#) nightlife válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia!
Mivel kondenzátorokkal leválasztod a dc-t a kimeneteken, Equalizer hurkon, és bemeneteken, ez nem feltétlenül baj.
Kapcsolási rajz, fénykép és forráskód hiányában azonban kevés az esély, hogy bárki tud segíteni.
(#) morzsa15 válasza nightlife hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Elküldtem privátban mindent!
(#) Pali79 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Látom elég halott ez a topic, de hátha...
Szereztem ilyen IC-t, PIC-kel összekötve egy kis segítséggel össze is hoztam egy működő darabot breadboardon. Félretettem egy időre, majd nemrég elővéve nem működik rendesen. A jelenség az, hogy a kimeneten nem jön ki hang belőle. Az egyes modulok lábain ahol a kondik csatlakoznak ( 6, 16, 18, 20 lábak) ott hallható a jel. A bemenetválasztás tehát működik, így a kommunikáció is. 3db IC-vel próbáltam, minddel ugyanez a helyzet. Már mindent végignéztem 20× de semmire sem jutottam. Van valakinek valami ötlete?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
(#) Pali79 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Fejlemény: Az összes lábon végignéztem a jeleket. Ha a blokkvázlatból jól nézem a 2 db 2,7nF kondi az utolsó a kimenet előtt. Ott még van jel, a hangerőszabályzás is hallható, Olyan mintha a MUTE aktív lenne az összes kimenetre, pedig program szerint nem az.
(#) nightlife válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Azért ellenőrizd, mert hátha mégis a program.
Csak ezt a pár bájtot küldd el a TDA-nak, így szólnia kell

01001000 -csatorna 1 kiválaszt
00100000 -hangerő max
10000000 -balanszok
10100000
11000000
11100000
01110000 -magas kiemelés 0dB
01100000 -mély kiemelés 0dB
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2015
(#) Pali79 válasza nightlife hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Nálam kicsit mások az értékek, de kipróbáltam ezzel is. Sajnos nincs változás. Csodálkoztam is volna, mert már egyszer működött, az eredeti programmal. Annyit tennék hozzá, hogy a hangerő max értéke szerintem 00000000.
(#) Pali79 válasza nightlife hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Megvan a hiba! Vagyis nem hiba, csak a bemenő jelet iszonyat mód lecsökkenti az IC ha a GAIN 0 dB-re van állítva. Majdnem LINE szintre lehúzza, én meg egy sima fülhallgatót toltam a kimenetre és ezért hittem azt, hogy nem szól a kimeneten.
(#) nightlife válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Örülök, hogy nem ment tönkre az IC, nem pár forint
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem