Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   697 / 1161
(#) Imre válasza Imre hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Azt hiszem meg is találtam

Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 válasza Imre hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia, Akkor ez a "gyermek" betegsége! Már egy csomó fajtából begyüjtöttem, hogy legyen, de ez sohasem elég....../csak folyton!"/
(#) Imre válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia! Mitől robban ez fel?

Talán mégis csak ez a panel az, ezen 176PN

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) kadarist válasza Imre hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!
Ne keresd az okokat--- Rossz napja volt. Mindenesetre a két hálózati oldali elkót cseréld. Tégy be 177-et, mert az erősebb.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) Imre válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Azért kérdeztem, mert rákeresve láttam, hogy elég sok készülékben elszállt ez az IC. Ha kicserélem, utána működni fog? Vagy (a kondit leszámítva) mást is kellene cserélni? Még nem szedtem ki és nem is mértem rá semmire sem.
(#) kadarist válasza Imre hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szedd ki, nézd meg az optocsatolót, a szekunder oldali elkókat is töviről hegyire, valamint az összes ellenállást és diódát. Ha mindent rendben találsz, akkor cseréld ki az IC-t és egy 15W-os kis 230V-os izzón keresztül adj rá hálózati feszültséget.
(#) Doky586 válasza Imre hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ha nem túl drága egyből kettőt vegyél, ne kelljen hetente rendelni...
(#) Chipmunk1960 válasza Imre hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Szia, Ha van erősebb azt rakd be. Az okot nem tudom, a kodik ESR-ét ellenőrizd!Trafó hiba nagyon ritka. Jártam úgy hasonló mosógép táppal, hogy kicseréltem mindent, ami elszállt, meg gyanús volt, meg beraktam a legizmosabb IC-t, ment is rendesen, mondtam adok fél év gart rá, később tudtam meg, hogy 1-2 hónap után megint megállt, de már kidobta a hulladékba, így meg sem tudtam nézni, hogy mi lehetett vele. Lehet kínai hulladék mind.... terhelés, gyakorlatilag semmi ne volt rajta, mert csak egy u-controllert látott el táppal....
(#) Chipmunk1960 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Én már 10-es pack-ban veszem minimum... Szerintem ugyanazt kapod otthon is, csak átcsomagolva.... 1-et, 10 db-os árban...
(#) lai200270 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Ugyenezt a kérdést feltettem az LCD-s topikban is de nem tudom hogy most pontosan hova való.A lényeg az hogy van egy modul amiről nem tudom hogy mi a chip típusa, mivel a chip le van öntve valamivel.Ezt kéne valahogy kiderítem hogy mi a típusa hogy az adatlap alapján jussak valamire.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) bbarna válasza lai200270 hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1
 
Szerintem ott nincs chip, csak a forrasztott kábelt öntötték le műanyaggal, hogy ne tépje fel a vezető sávokat.
(#) B.I hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Sziasztok. Egy IC-ről szeretnék valami információt szerezni, de a google nem segített. Sajnos egy, valószínűleg kínai csodáról van szó, mert egy onnan származó bluetooth kihangosítóban van (trubadurláda ) A sorozatszáma B6THL25033, de csatolok egy képet is, bocsi a minőség miatt. Előre is köszönök mindent.

IMG_5794.JPG
    
(#) lai200270 válasza bbarna hozzászólására (») Okt 27, 2015 / 1
 
A chip azon a képen nem látszott de itt egy jobb kép

chip.jpg
    
(#) diablo hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen egy külső merevlemez elektronika látható és a bekarikázott alkatrészt keresem. Fogalmam sincs mi lehet, tippem szerint egy stabilizátor de nem biztos. Jó lenne tudni legalább a tokozását, mert hogy azt sem találom. Másik tippem, hogy egy induktivitás (L betű) elég fura tokozásban, mert hogy 10-20 ohm-okat lehet rajta mérni.
Valaki biztosat nem tud mondani rá?

IMG_1956.JPG
    
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Az alábbi trafó 26V-os ágára lenne szükségem, de nem tudom értelmezni a ráírt értékeket, a 26V-ot műszerrel mértem. Hány VA lehet, egyáltalán használható ez változtatható feszültségű tápegységhez?
Van pár oldal a neten róla, de nem találom amit keresek.
Ha segít valamit akkor a mérete 10x10x9 cm, súlya 5,3 kg.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) gerleimarci válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Én úgy tudom, hogy elektroncsövek fűtéséhez használtak ilyet. Több amperrel terhelhető.
(#) (Felhasználó 51715) válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Köszönöm és meg is van, 152VA.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Az a baj hogy életlen a fénykép , mert ha a középső sáv nem fehér hanem ezüst (amit nem tudunk eldönteni) akkor 4 ohm-os az ellenállás, 1% türéssel 50-es hőfoktényezővel.
(#) kissattila88 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Ritka műszer ellenállás meg mértem jó.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
És mennyit mértél??? ,érdekelne , hogy jól agyaltunk-e.
(#) granpa hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
Szevasztok!
Keresem az SA88205P (16 lábú), és az ULN2240A (20 lábú) IC-k adatlapjait. A szokásos keresőkkel eltöltöttem pár órát; semmi.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Szia!
ULN2240
(#) Sebi válasza granpa hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Mert öregszünk és a "B"-t 8-asnak látod...
SAB8205 1 az 5-ből bináris dekóder. Én csak egy itthoni kereskedői listában néztem, ennyit tudok...
(#) kissattila88 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
3,5 ohm-ot.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
A SAB8205 nem az I8205 Siemens változata...
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Köszönöm! Én beírtam mindenhova, találtam is hasonlókat (funkció), de ezt nem.Gyanítottam, hogy ilyesmi.
(#) granpa válasza Sebi hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Köszönöm! A B-t néztem B-nek is, csak elfelejtettem úgy is keresni. Viszont most megnéztem, és 1 a 8-ból, ahogy Hp41C is írta. Datasheet Archive
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Köszi! De igen, csak az I8205, a D jelűnek felel meg. A P-s (enyém)kissé lassúbb.
(#) ODU hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Sziasztok?
Elnézést a kép minőségért. Ez milyen alkatrész lehet? A NYÁK-on B jelzéssel van ellátva. Illetve a képen látható a kinézete (olyan mint egy dióda). Kapcsolóüzemű tápegységből van. A dióda vizsgálat rövidzárat mutat.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
(#) szucsistvan123 válasza ODU hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Van rajta írás?
Lehet hogy csak egy ferritcsőbe dugott drót.
Következő: »»   697 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem