Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy el kezdtem építeni egy polygon motoros lézer gépet. A motor egy fénymásoló gépből van . Egy ardunio uno az alapja az egésznek és egy egyszerű lézer dióda amit az ardunio kapcsolgat . A kérdésem a következő lenne hogy van megoldva a függőleges tengely a poligonnál mivel csak egy vonalat húz . Több le írást is olvastam ( forrásba mellékeltem ) de nem jöttem rá. Illetve olvastam hogy karakter készletet is be kell tölteni azt az alábbi modon meg is tenném de hibát ír ki mikor rá töltöm .
A program kód így kezdődik :
Ezzel a hibával áll le : Idézet: „variable 'konami_font' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'” Segítséget előre is köszönöm ! Források : Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link
El rontottam így kezdődik a program :
Szerintem a polygont egy pontos marógéppel marják különböző szögben, csak ettől lehet több sugarat rajzolni.
A poligontükör önmagában egy sor letapogatását végzi. Az erre merőleges irányt nyomtató esetében a fényérzékeny henger forgása adja, ennek hatását kellene valahogy pótolnod.
Vagy építs egy további, vezérelhető tükröt a fény útjába, vagy nézd át alaposan a negyedik linkedet. Ott a saját készítésű poligontükör lapjai eltérő szögben verik vissza a fényt, a hét tükörlap hét egymás alatti sort hoz létre. Fontkészlettel mókolni ráérsz akkor, ha vízszintes és függőleges eltérítésed egyaránt van. Szerintem a "Lézershow építése" témakörrel jársz legjobban.
A karakter készletet közbe sikerült megoldani Akkor egy másik motor lesz bele rakva szembe Az elég lenne hogy a második motor fix pwm - el menjen ?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
Hát, szerintem az halott irány.
Szerezz inkább döntött tükrű poligont (vonalkódolvasókból tudsz bontani), vagy építs egyet, ahogyan a srác a linken is csinálta.
Mert nem fogod tudni úgy járatni az Y irányú motort, hogy a hét függőleges csík mindig ugyanabba a pozícióba kerüljön, mint az előző periódusban kiadott 7 csík, amire feltétlen szükség van, hisz anélkül a szemed nem fog képet alkotni. Ráadásul, ha motorral forgatod a második tükröd, az X irányú egyenesednek is lőttek, mert lineáris átmenettel fog a magasság változni, tehát nem 7 vízszintes csíkod lesz, hanem egyetlen nagyon alacsony meredekségű szinuszod feldarabolva, majd egymásra lapolva. Ezenkívül módosítanod kellene a programot is, mert így a legalsó csík után (az első periódus vége) nem az első, legfelső következne, hanem a hatodik.
A tükrök különböző dőlésszöge a legegyszerűbb, képalkotás szempontjából a leggyorsabb megoldás.
Akkor igen az lesz , felül gőzölt tükör meg teszi gondolom
Sziasztok!
Ilyen lézert Bővebben: Linkbefogatva hűtőbordába, tápegységről hajtva lehet tartósan üzemeltetni? Az involight lézerem fénye viccnek tűnt mellette. Piros és zöld is beférne a meglévők helyére. Szerintetek milyen optikai teljesítménye van ezeknek a valóságban? Köszönöm szépen a választ!
Red modul
Segítsetek, légyszi milyen modult érdemes a meglévő helyett venni? A linkelt db miért kerül annyiba mint egy ugyanilyen teljesítményűnek mondott pointer tokkal, akkuval, kulccsal?
Kicsit off!
Audiovisual Laser Performance
Sziasztok!
nemrég hozzájutottam egy Laserworld Cs-1000 RGB lézerhez, amelyet vezérelni szeretnék. Pangolin Quickshow nevű szoftveren vagy Ishow-n gondolkodtam.A kérdésem az lenne hogy a Quickshow-hoz csak az Enttec típusú dmx - usb átalakítóval lehet vezérelni dmx-el vagy másfajtával is? Vagy esetleg Freestyler progi egy kínai usb - dmx kábellel? Illetve érdemes-e az Ishow-t megvenni ( ahogy néztem most kinn marha olcsó kábellel, szoftverrel mindennel együtt ) hogy ILDA vezérlehetőségű legyen a lézer.Nagy dolgokra nem kell gondolni, 1-2 felirat kiírása illetve pár mozgó ábra. köszönöm előre is a segítségeteket. A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2016
A QS csak az Enttec USB DMX Pro külső eszközzel vezérelhető a protokollal.(nem próbáltam de szerintem csak ezt ismeri fel ,Quickshow manual 33. oldal)
MIDI-vel is használható ,bármilyen kontrollerrel,bár limitáltak a lehetőségek. Egy kis csavarral kihasználható a teljes felület,de ehhez a Bome's Midi Translator PRO is kell . Ezt próbáltam Akai APC20 és 40-essel. A ishow nincs egy súlycsoporban a Pangolin Quickshow-val,de ha 1-2 felirat kiírása illetve pár mozgó ábra a cél,arra megfelel. Továbbá az áraik között pontosan egy helyi értéknyi különbség is van
Köszönöm a segítséged epyn..akkor jó gondoltam hogy kell hozzá Enttec
Lehet beruházok akkor egy Ishow-ra mert egyenlőre tényleg ennyi célra használnám csak, ahogy hallottam erre még megfelel, másra már nagyon nem. Pláne hogy az Ebyen kb. 13-15 ezer Ft-ért már beszerezhető mindennel együtt Ha jól tudom csak 32 biten megy Windows alatt az Ishow... igaz?
Szivesen ^_^
Az újabb verzió (az interface maga) 64bit-re is kapott drivert,de ezt az eladótól kell megtudnod melyiket árulja. Volt nekem is ishow-m,de csak rosszat tudnék róla mondani. Se a program se a hardware nem alkalmas igazán...semmire.
Értelek...elgondolkodok akkor az Ishow-n, mert ár arányában ( per pillanat arra az 1-2 célra amire használni akarom ) másra nem nagyon akarok költeni.Sajnos a jó szoftver meg nem olcsó, pláne így csomagban ( ilda kábel, DAC, szoftver stb )
A Pangolin programjai ingyenesek,letölthetőek.A hardware-t kell kifizetned,mert anélkül nem indulnak el.
Kezdésnek megfelel az ishow. Ha komolyabb távlatokat akarsz nyitni,akkor be kell ruháznod egy profi vezérlőbe.
Rendben, köszönöm a segítséged még egyszer
Megerősítem, a QS kizárólag az Enttec DMXUSB Pro eszközt működteti. Próbáltam pár másolatot és Enttec kompatibilis eszközt. Látja a kommunikációs portot de nem kommunikál azokkal.
Sejtésem szerint van egy egyedi firmware az Enttec Proban, ami semelyik utánzatban sincs. Illetve a kétirányú kommunikációs protokoll sem jellemző a többire. A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
iShow-nál ha lehet NE a 2.3-ast vedd meg! A 3.0-ás új verziót nézd meg inkább! A régi vacak nálam nagyon gyengén teljesít, az ábrákat nem rajzolja rendesen és a felírat se az igazi. Ám ha fényjátékra használnád (füstgéppel csak a nyalábokat látni) arra jó de csak arra!
Köszönöm simonpon3...pont a 2.3-as verzión gondolkodtam hogy meg kell venni.de akkor nem teszem. Gondolom az Ebay a legolcsóbb vásárlás szempontjából, ott most kb 52 ezerből kijön....
Teszel hozzá és veszel rendes-normális-profi lézershow vezérlést
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Aliexpressen is $180, szóval talán Ebayen jobban jársz. A 2.3 nekem is megvan, vezérlő nélkül ugyan, de attól a szoftver még működik. A szoftver felépítése és a vele való munka hasonlít egy negyvenfokos lázzal járó influenzához.
Új,csinosabb ruhába költözött a DAC.
Az SD kártyás lejátszásra nem volt szükségem,ahogy a DMX-re sem. (az SE kártya képes DMX-en keresztül kommunikálni a Quickshow programmal,átalakító nélkül,talán egyszer majd kipróbálom)
S íme a single mode RGB lézerprojektorom.
Rövid spec.: PL450B kék dióda ~80mW PL520 zöld dióda ~60mW HL63603TG vörös dióda ~100mW XY size+invertálás+RGB külső szabályozhatóság ; aktiv TEC + ventilátoros hűtés ; Saját gyártású dióda meghajtás; 30kpps Amit szívesen rátennék még egy interlock,key switch és egy AR kilépő ablak.Természetesen egy feliratozás is,de mivel ezt csak itthon használom,mindezektől eltekintek.
Egy rövid összefoglaló,azoknak akik kipróbálnák szívesen a kisteljesítményű,ám annál inkább minőségibb projekcióra képes "single mode" azaz pontsugárzó diódás rendszert.
-A citromsárga elveszik,nem olyan élénk,ez az 520nm-es zöld miatt van. A pointeres,vagy modulos zöldek 532 nm-en sugároznak. a citrom rendkívül szép velük. -Előjön egy-két új szín árnyalat,amit az elmúlt 5-6 évben még nem láttam. -A kivetített ábrában megjelenik a zöld ott,ahol eddig a dpss gyengesége ezt nem tette lehetővé: modulációs reagálás,hőmérséklet függés. -szinte nincs sugár széttartás,a sugár tű vékony marad akár 20-25 méter felett is használhatjuk grafikára(sötétben világos felületen természetesen; a 200-250mW összteljesitmény korlátoz) -Közelre nem használható! ~1 méteren belül egy nagy paca lesz a sugár foltja,összemosódik a kivetített alakzat. -Viszonylag drága,ahhoz képest hogy mekkora az optikai teljesítményük. -Nem kíván korrektorozást,viszont mivel meztelen dióda ,szükség van egy jó minőségű foglalatra és kollimátorra. -Rendkívül érzékenyek lehetnek a túláramra,ESD-re(mondanom sem kell,lézerdiódák lévén) Beszerezhető minden egyetlen forrásból. A diódafoglalatokból én javaslom a könnyebb szerelhetőség végett a drágábbikat. Csak beteszed a diódát a fészekbe és rácsavarozod a hátlapot. Nem kell préselni,nincs sérülésveszély,a csere egyszerű. A foglalatba könnyedén betekerhető a standard M9x05 lencsetubus. Ezt utóbbit javaslom egy-két menet teflonszalaggal betekerni,hogy ne tudjon mozogni. Egyszó mint száz: Csak jót tudok róluk mondani. Hogy idézzem:"Ez valami új dimenzió" Kellemes lézerezést! A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
Szép munka epyn! A dobozolás is igényes, szívesen kiakasztanám a fényállványomra
Videót is kérhetünk?
Ez nem fényállványra való,itthoni show szerkesztéshez készült.Video nem lesz de itt van pár kép:
Sziasztok!
Elkezdtem építeni a ygári galvók alapján sajátot minden megvan hozzá csak a gyári galvónál az opto panalen lévő optikai érzékelőket meg az infra diódát nem tudom milyen tipusúak mert nem lehet szétszedni a terelőházat meg szerintem amúgy sem tudnám leolvasni. Két kis lapka van egy jobbos meg egy balos anode lábkiosztású már csak azért mert így mindkettő belülre eső lábát kötötték össze a panele közösre HM ezt nem is tudtam hogy van fordított lábkiosztású is. Az infradiódát még eltalálom valahogy mert veszek egy 90 fokos sugárzásszögűt és kész. Ebben egy rézházas van beépítve. Tudtok nekem tipusszámot mondani mi lenne a legjobb bele ? |
Bejelentkezés
Hirdetés |