Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   608 / 781
(#) (Felhasználó 46585) válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Aha... hát így más a helyzet. Nincs is ZVS kondi, csak ami a tranyókban van. Tegyél a drain-source-re 1nF-os kondikat. De valami komolyabbat, ne valami stiroflex izét, mert az nagyon gyorsan elszáll...
(#) pepe1125 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Na ez az! Akkor lövök bele kondikat. Ott durroghatnak.
(#) Transztyuszeres válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Én nemsokára teszek bele 2x2,2nF/3kV-os kerámiát és az ETD49-be 4 réteg tixót raktam 20 menetes primer mellett.
Tekertem egy próbatrafót acetátból, ahogy szoktam. Ma lemérem az induktivitásait(szórt+mágnesező).
Lehet kap 230-at, legalább lepróbálom a lágyindítást is.

Szerintem is felejtsd el a PC trafókat. Vegyél ETD-t. Lehet 39 vagy 44 is.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) Transztyuszeres válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A cikkben írtam, hogy 1nF+470pF, azaz FET-enként 1,5nF van benne.
Vagy veszel 400V-os MKP-ket oda(az nagyobb,drágább), vagy minimum 1kV-os kerámiát (nálam a boltba - HQ - 3kV-os volt csak.
Vagy sorbakötsz PC tápból bontott 4,7nF/400V-os kondiból(a primer oldalról lehet kitermelni) 3db-ot.
(#) pepe1125 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az lesz.

Egyébként itt áll a dobozban zsír új etd49 a jobbik vasmagos, nem a 3c90-es. De azt réz szalaggal akarom tekerni vagy 100kHz-re. Tartogatom.
(#) Transztyuszeres válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A RET-nél ITT beírod, hogy etd49, az N87 anyagú is egész jó árban van, olcsón postáznak, 15k felett ingyen.
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Nem bírom ki a holnapot.
Ezt ma még délelőtt bekötöm: (kép)
Lszórt=26uH
Lmágn.=430uH
(#) Mircsof válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az a poti egy eltévedt golyótól gellert kapott, vagy hogy került oda, a 2 ellenállás nyakába?
Esetleg edzés van, és gyúrnak a nagyobb Watt értékre?
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ugye, abba a 600ns-ba benne van még a holtidő is, szóval nem olyan rossz az. De ne 25V-ról tápláld hanem mondjuk 100-150V-ról, meg kösd be rendesen a szekundert és terheld meg valamennyire. Ekkor látni fogod hogy a trafós meghajtás valóban nem a legjobb, de tökéletesen kielégíti azokat az igényeket ami a házilagos tápgyártás során felmerül, és nem kellenek szinteltoló fetmeghajtók meg segédtápok.
Nekem évek óta hajtja az invertert, a tesztek során a kb. 24V-os ívfeszültség mellett akár 155A-es árammal is (ez sacc 3,7kW). Gondolod akkor nem fog tudni meghajtani 4db vacak fetet néhány 100W-on? Tény hogy egy 6 vagy 9A-es fetmeghajtó gyorsabban fel fogja neked tölteni a gate-eket, csak egyrészt minek, másrészt jóval bonyolultabb lesz az egész.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Persze, benne van a holtidő is. Ma még méregetek rajta ezt azt. Ha belefér az időmbe, akkor megtekerek egy ETD 59-et, adok neki feszt meg terhelést. Úgy már eléggé valóságközeli lesz a deszkamodell.
Ha minden hibátlan, akkor csinálom a nyákot, a terv is kész van.
Ezen most semmi sallang nem volt, még gate ellenállás sem. Nálad hogy van? Gate-enként egy egy 4R7 és semmi más?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az a poti próbának van úgy. Ha belőttem fix ellenállásokkal helyettesítem.
(#) Transztyuszeres válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Egyébként itt van, üzemel: Videó
(#) Transztyuszeres hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Egy kérdés:
eBay-ról rendeltem 3M-es szigetelőt, amin látszik középen a felirat(kép1) és helyette ezt kaptam(kép2).
Akkor ez most hamis? Vagy kicsórták a gyártósor előtt, esetleg maszekra feltekerték ilyen sima gurigára?

@lorylaci: lehet ráállok erre az IRS27951-re, HQ: 808HUF, egy próbát megér, az IR21531 is 660-ért jött le Pécsre...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az a jó ezekben az ebay-es cuccokban hogy az égvilágon semmit nem lehet tudni róluk. A 3M helyett kutykurutty, a Kapton helyett meg Koptan.
Szóval lehet akár az eredetivel megegyező csak éppen át van címkézve, de lehet teljesen más is. Gondolom laborod nincs otthon hogy az anyagát megvizsgáld, így marad az hogy építesz valami nagyfeszes kütyüt és megméred a szigetelési ellenállását, vagy megnézed mekkora fesznél üt át ha esetleg átüt.
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Igen.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Megnyugtattál.
Még valaki?

Majd összedobok egy fesz. sokszorozót...és beteszem forrásban lévő vízbe.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) Skori válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A G-S-en nem árt ha van 2 szembekapcsolt zener, a gate ellenállás pedig egyrészt azért, hogy a lengéseket csökkentse, másrészt azért, hogy a zenereken kb. egyforma áram menjen, mindegyik fetnél. Régebben a tesla meghajtójába szabályozható segédtápot építettem, és beállítottam, hogy a gate-n a zenerek éppen csak a lengéseket vágják le (hogy ne legyen irtó nagy áramfelvétele a tápból). Mai szemmel nézve az akkori FETmeghajtómat.. hát ma már nem egészen így csinálnám, de jól működött, és a Teslázással is sokat tanultam a kapcstápok lelkivilágáról.
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
@Ge Lee:

A lágyindító segédtekercse a szekunder oldalról megy, így biztos a megfelelő időben kapcsol be.
Nem kell neki 2-3 sec. (ld. videó), a másodperc törtrésze alatt kapcsol.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
@lorylaci:
A cikkedben az opto(duál)MCT6. 3us, akkor jó oda a PC817 is, ugye?
(#) Transztyuszeres hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Srácok, azt hiszem én ma "túlórázok"
(#) foxi63 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia!
Idézet:
„lehet ráállok erre az IRS27951-re,”


Nekem az a tapasztalatom, hogy jól működik, de érzékeny mint a többi IR meghajtó is a tápjának felfutási idejére. Elvileg van benne alacsonyfesz védelem, de nekem akkor pukkat el, amikor a primer oldali kondikat megnöveltem. A felső oldali része ezután fixen kiadta a 15V- feszt, és láss csodát...
pukk...
A legjobb megoldás a 320V soros ellenállás helyett az emitterkövető. (majd a segédtáp)
Egyébként szépen muzsikál.
üdv.: Foxi
(#) Transztyuszeres válasza foxi63 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Már megrendeltem, kísérletezés lesz belőle.
50-100kHz környékére gondoltam ETD49 maggal, 47N60C3 FET-ekkel.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Kipróbáltam BCP53/BCP56-tal terhelve kb. 500W-al.
Íme:
- lefutás 2V/DIV, 200ns/DIV
- felfutás 2V/DIV, 500ns/DIV
- majd az összegányolás a cikkben leközölt panelre.
(#) pepe1125 hozzászólása Jan 20, 2016 / 1
 
Na. Kész nekünk is.

Bővebben: Link
(#) vipera1997 válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Érdekes
(#) pepe1125 válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ugye? ZVS kondi! Csak megfelelő adagokban kell eljuttatni a Loctite tisztítót a MOSFET-ek közé és egyből beáll.
(#) pepe1125 hozzászólása Jan 20, 2016 / 1
 
Egyébként viccet félre téve, szerintem sikerült. Ez az UDS feszültség. Ugye itt nincs már Miller plató. Akkor ez ZVS? Sikerült? PC táp tartókat cserélve is teljesíti ezt. A FET-ek hűtőborda nélkül mennek, mert szerintem zavarta a közös borda, a szórt kapacitások miatt, és így most beállt. Ennyi.
(#) Transztyuszeres válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az Ugs-ben van a Miller-plató...
Ami nálam nincs a szkóp ábrán
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) pepe1125 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 20, 2016 / 1
 
Ott sincs. De amúgy a félhídon is látszott. De már nem.
(#) szendi001 válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 20, 2016 / 2
 
Mai nap örömét meghoztátok.
Következő: »»   608 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem