Fórum témák
» Több friss téma |
Ha nagyon unatkozok, összehozom 12F629-re.....
Csinálni szeretnék egy villogót ami úgy villog mint a F1-es felvezető autókban a lámpa.Már van is egy ötletem.
Csak egy kapcsolási rajz kéne hozzá.police led
Hány ilyen kapcsolás van, óóó istenkém.
Keress rá itt a keresőben az "555"-re...
EZT is ajánlom figyelmedbe!!!
Én így csináltam, de majd 12F629-re összehozom....
Ha van ötleted, mire kell kapcsolás?
555-ből astabil multivibrátor, frekvenciája a villogtatáséval egyező. Kimenetét Johnson-számlálóra (pl. 4017), annak a 2. és 4. állapota mondjuk a bal ledsor, 6. és 8. állapota a jobb ledsor, a 9. állapota meg a számláló reset-je. A közös ledeket meghajtó lábakat diódával végfokozathoz kötöd, ami kapcsolgatja a ledeket, ilyen ütemben: bal be, bal ki, bal be, bal ki, szünet, jobb be, jobb ki, jobb be, jobb ki, szünet, és kezdődik elölről. Ui.: nagyon gyorsak a modik, mire megírtam, áthelyezték
sziasztok!tudnátok segíteni?én ledes bicikli lámpákból szeretnék stroboszkópot csinálni!kezdő vagyok még valami egyszerűt tudnátok javasoni!köszi előre is!
A bicaj-villogók nem alkalmasak strobinak, több okból sem.
1. A beépített LED-ek fényereje ehhez kevés. 2. Ha a beépített LED-eket kicseréled nagyobb fényerejűekre, akkor nem fognak elég erővel világítani, ha meg az áramot növeled, a vezérlő elektronika ég porrá előbb-utóbb. 3. Ezek a "kínai", "Made in Gyagyiland" gyártmányú szörnyűségek rendszerint egy központi IC-ből (én úgy hívom: "széttaposott pók"), és ném (igen csekély mennyiségű) passzív alkatrészből (esetenként csupán kapcsoló?) áll. Ebben bármit kicserélni, javítani, átalakítani szinte lehetetlen. Ha strobit szeretnél építeni, akkor inkább egy tisztességes, normális, cél-kapcsolást keress, akár itt, az oldalon is, és azt építsd meg!
Hali!
Van egy RC autóm (1:10) és szeretnék bele világítást és az aljára neon utánzatot. Az egyik gyártó (YOKOMO) gyárt ilyen eszközötket de aranyárban vannak ezek. Itt ez a link a gyári cuccokról. Amire szükségem lenne: - Fényszóró, helyzejelző (a fényszórók 2 móddal: 1, Világítás 2, Felváltott lassú villogás 2 állású kapcsolóval) - LEDekkel megvalósított alsó megvilágítás ( 3 kül. mód : * Világítás * Villogás * Pulzálás {nyákra szerelt potival sebesség szabályzás ha megoldható} 3 állású kapcsolóval) Privilégiumok : - Az autó hasmagassága 5mm - Belső aksi használata 7,2/8,2 V 1-2 link ilyen autókról: http://www.youtube.com/watch?v=kv5P8YHe-r0 http://www.youtube.com/watch?v=xrvZYol6-d0 Valakinek valami tipp, kész leírás hogyan tudnám összehozni ezt ? Válaszokat előre is köszi!
Szia!
Nem ma regisztráltál, de a keresőt még nem találtad meg. Ott van, legfelül minden oldalon. Kéretik használni RC autórol van szó, a Idézet: című topicban, ahol még az opticai tuningokról is van szó. Ha ott teszed fel a kérdésedet előbb kapsz választ, mert azt olyanok olvassák akik foglalkoznak vele. Bővebben: Link„Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)” Üdv. Tóbi
Én ezeket hoztam össze itthon az autómra kék ledekből (lásd melléklet!).
Tolatáskor pedig extraerős fehér ledek világítanak a két piros led mellett, hogy lássam, hova is megyek A kék ledek nagyon erősek, bevilágítják az utat rendesen!
De használtam.. Csak a "Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)"-ból nem arra következtettem hogy neon utánazt meg stb....
Helló!
Oké, hogy 5mm a hasmagasság de mégis milyen a verda? Ugyanis az előző pálya gépemen a következő receptet sütöttem el: Végy egy db plexit melyet körbe "ráfaragsz" az autó alvázára. Mindezt úgy, hogy a rögzítés biztos legyen és legyen hely belefúrni pár db (2-3 elég is) 3mm-es ledet. ha megfelelően teszed mindezt kész is az alvázvilágítás. A fényszóróknál és hátsó lámpáknál csodát tud művelnni egy kis kétkomponenses műgyanta... Kivágod a kaszniból a lámpa helyét, adományozol neki a műgyantából, amikor elkezd meghúzni beletolod a ledeket (ekkor még van lehetőséged a világítás irányát pontosan beállítani). Amikor a műgyanta megkötött, megmarkolod a kicsi köszörűdet (ha nincs akkor csiszolopapírt) és kialakítod a lámpa végleges formáját... Ezek után már csak az elektromikát kell elhelyezni... Remélem tudtam segíteni!
S ha még aktuális a téma... Itt egy elvi rajz.
Sej!
Jónak tűnik! Had kérdezzem meg: Az a kis oszcilloszkóp ablakot mutató porgam képes olyanra is, hogy - véletlen szerű jeleket ad? - előrre megírt program szerint villogtat akár váltakozó ütemben? Köszi!
Az az EWB 5 nevű progi.
Vannak benne műszerek, többek között multiméter, szkóp, jelgenerátor, szógenerátor, stb. Idézet: „előrre megírt program szerint villogtat akár váltakozó ütemben?” Ez azért nem ennyire egyszerű! PIC-ek nincsenek benne!
Akkor ez nem pont az (már a program) ami nekem kellene.
vagy legalábbis még nem... Ha jól tévedek Te nem kicsit értesz ezekhez a dolgokhoz... Most jön egy NEM-E LEHETNE-E kérdés: Ha meg van a villogási sorozat és roppant szépen megkérlek tán meg tudnánk egyezni abban, hogy felprogramozz nekem egyet? Szigorúan valamit valamiért alapon... Köszi!
Namost az a gond, hogy szíves örömest felprogramoznék én Neked egy PIC-et, de ahhoz előbb meg kellene azt (a programot) írni. Amihez viszont nekem nem elég a tudásom. (A fizikai eszközeim megvolnának hozzá, de annyira nem mélyedtem bele a PIC programok írásába, hogy fel merjem vállalni egy ilyen program megírását.)
Természetesen, ha valaki vállalja, hogy magát a programot megírja, akkor nagyon szívesen felprogramozok Neked egy PIC-et.
Köszönettel elfogadom!
Lassanként azért alakul a történet... Nem tudom, hogy mekkora segítség lenne ha például egy táblázat formájában meg lenne a csatorna kiosztás és villogás sorrendje... (Elolvastam, mit írtam) Ettől még nem lesz megírva a program... Akkor keressünk valakit. Te nem ismersz ilyen embert?
Na, gondolkodtam a dolgokon.
Utána néztem az AVR-ek programozásának, és úgy tűnik, hogy azokat a kontrollereket "némileg" egyszerűbb programozni, mint a PIC-eket. (Nem gépi kódú, hanem Basic alapú a programozás, bár kétségkívül a PIC-ek is programozhatóak Basicben, de nekem az sem túl "emberközeli" Basic.) Az AVR chipek - nem utolsó sorban - lényegesen olcsóbbak is, mint a PIC-ek! Egyszóval lehet, hogy inkább én is áttérek az AVR-ekre, sokkal könnyebb őket programozni is, olcsóbbak is, és tudásukban sem maradnak el a PIC-ektől... Tehát, ha Te is úgy gondolod, szerintem kezdjünk bele egy AVR-es projektbe! Ahogy ismerem, Még1MbR (Miki) is szívesen kapcsolódna be a dologba, de talán más "vállalkozó szellemű" is akad.
_JANI_!
Megpróbáltam leszimulálni a kép alapján én is az EWB-ben, de nekem pár villanás után leáll, hibaüzenettel. Nem is tudom, hányszor néztem át a rejzot, és elvebn nincs benne elkötés, mégsem úgy működik, ahogy kellene neki. Ha szépen megkérlek: elküldenéd nekem az EWB fájlt? Előre is köszönöm!
Jaja, lassan el kell kezdenem olvasgatni az AVR-es cikkeket!
Remélem sikerül leszimulálnod a kapcsolásomat.
EWB5.0c verzióval készült...
Ez a verzió még nem túl inteligens! :no: A diódás ÉS-kapuk határozzák meg elsősorban a villogási "képet". Persze több "program" is kialakítható a diódák megfelelő elhelyezésével. Ez csak fantázia kérdése. Egyenlőre az egyszerüsítésre (olcsóságra) törekedtem... [off]Ez a változat csak MAX 10 lépésből tudja előállítani a kivánt hatást!
Köszi a segítséget!
Olyat szeretnék csinálni amit csak egyszer kell elkészíteni... Arra gondolok, hogy - mint a türelmességemből is láttszik - hajlandó vagyok "kivárni" a megfelelő megoldást annak érdekében, hogy majdnem tökéletes legyen és ne csak nekem okozzon örömet... Ha egy kicsit többe is kerül a megépítése de azt tudom mondani, hogy igen, ez úgy működik ahogy én szeretném, akkor megéri. Arról nem is beszélve, hogy utána bárki kapásból meg tudja építeni és hasonló megelégedés fogja eltölteni. Úgyhogy jöhet akár az inteligensebb verzió is, csak működjön. Amúgy már készen vannak a villogási sorok (ha lehet így mondani) csak még le kell varázsoljam a pda-mról. Persze azért még átnézem párszor, de ha lenne mit programozni akkor tudok hozzá alapanyagot... Köszi!
Ez a diódás változat egy kicsit fapados a mikrokontrollerekhez (AVR) képest!
DE ennél a "programozás" csak a diódák kötésének módosításából áll. S ezeket a különböző effekteket, szerinem akár egy kis kártyán is kilehetne alakitani, S elég csak kicserélni vagy átkapcsolni... Lehet h hamarosan öszedobok egy deszkamodelt. S remélem utána a nyák is testetölthet... Egy kicsit átnéztem a belinkelt effekteket. Nagyából van sejtésem, hogy mi az elkébzelésed.
Bár ezt a rajzot nem én találtam ki, de érdemes ERRE is egy pillantást vetni.
Azért gyúrok a "komolyabb" megoldásra, mert viszonylag kis helyigényű egységet szeretnék.
Még az alap elképzelésnél is a vezérlő egység teljesen külön volt a vlágító egységektől. Praktikusan csak egy többeres kábel ment a "lámpa egységhez" amibe a ledek be lettek építve. A kezelőszerven volt egy főkapcsoló és 6 - 8 funkció kapcsoló. Ezekkel lehetett váltani a villogási struktúrák között. OSZT PONT. Ha érthető voltam?
Vetettem!
Na most akkor ha magyaráznál belőle valamit... (Régebben leírtam, hogy a pákát ugyan nem fogom meg fordítva és egy kapcsolót is be tudok nyomni. Sőt ha kapok egy kupac alkatrészt és látok egy rajzot, mit, hova akkor az még megy... De, hogy elvi rajz alapján megmondjam, mi mit csinál és mi lesz belőle... Bármekkora szégyen is, az már nem az én világom...) |
Bejelentkezés
Hirdetés |