Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok
Tudom hogy hülye kérdés de hirtelen nem tudom hogy 151uA mennyi A? Valaki meg tudjamondani? Tudomsok a válasz de egy is elég
uA, mA, A, 1000 a váltószám. 151uA=0.000151A
Mivel a "u"=mikro az 10^-6 -ont(tíz a mínusz hatodikont) jelent, így 151*10^-6=151*(1/1000000)=151/1000000= ez meg annyi, amit nagym6 kolléga is írt....
Ha ki akarnád számolni... A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
A PC táp önmagában kevés a PC alaplap hibátlan működéséhez, az alaplapokon vannak további feszstabilizáló áramkörök minden feszre. Akármennyire is jó minőségű a PC táp, lehetetlen olyat építeni, aminél a terhelés növekedésére nem csökken a fesz. Sokféle áramfelvételű alaplap, HDD, ODD, VGA, stb. létezik. Egy 400 W-os táp használható egy full integrált mATX lap + CPU + SSD hajtására, csak ez van, vagy ATX lap + CPU + 3-4 SSD + 2-3 db 3-5 TB-os HDD + VGA cucchoz, ez is belefér 400 W-ba, stb.. A 2 terhelés teljesen más, ha nem lennének az alaplapi feszstabilizáló részek, elmásznának a feszek több tized V-tal. A táp önmagában nem stabil eléggé.
Vedd ki a PC-dből az ATX tápodat (ami min. a megírt 400 W-os teljesítményű lesz), köss rá csak az 5V-ra 1 db 2-3A-es fogyasztót (pl. 1 db 17 W 1,8 Ohmos R-t, ez 2,7 A lesz), semmi mást, kapcsold be, és mérd meg a feszeket, 5, 12, 3,3, -12. Írd meg miket mértél, meg fogsz lepődni, 5V-nál kisebb lesz. Én megtettem, innentől ez felejtős lett. A PC tápokat nem erre tervezték, nem egyoldalú kis terhelésre. Ha PC-ben használod, az 5, 12, 3,3V-on is van rendes terhelés. Talán ha min. 5-5A terhelést raknál a 12 és a 3,3V-ra, akkor valamennyire jó lenne az 5V-os rész fesze a 2,7A-rel.
Sziasztok!
Van egy Dlink gigabites switch-em, működik, de az utóbbi időben észre vettem, hogy súg, és amikor nagyobb adatforgalom megy át rajta, lehet hallani, hogy ciripel. Szétszedtem, és megállapítottam, hogy a fő chip, amine egy hűtőborda van, az adja a hangokat. Maga a chip bga-s. A panel alatta a hátoldalon kissé, de láthatóan megbarnult. Üzem közben a hűtőborda 51°C-os. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális jelenség? Mármint, hogy ilyen hangot ad? Előre is köszi.
Szia! Igen, "normális", de a hőfoka nem. Ha tudod, old meg a hűtését, mert olyan 30°C-on járatva lenne az optimális, s lehet, hogy a hang is gyengül. De az élettartama hosszabb lesz, az biztos.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy hogy tudok egy adott témában rákeresni valakinek a hozzászólásaihoz? Konkrétan a sajátomra.
A hömérsékletfelsö határ, de még ok, de a hang nem kéne oda... Az a baj ezekkel a szerkezetekkel, hogy 1x használatosak. Ha elromlik, akkor kuka
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
Ha hidegen elindítom, a bekapcsolás pillanatától kezdve súg, nem csak miután bemelegedett.
Szia! Így: Link
De ez a téma nem ide való.
"user:szebee" és kiválasztod, hogy a hozzászólást keresse..
Sziasztok!
Lenne egy apró projektem, ehhez hoztam egy kérdésáradatot. Kapcsoló üzemre általános felhasználású tranyók mennyire alkalmasak? (2 kHz körül) Kis áram kis fesz (150 mA, 20 V), PWM négyszöggel hajtva (nem találtam konkrét adatokat a zárási-nyitási időről). Induktív terheléshez elég a bázis-emitterrel párhuzamosan védő-diódázni vagy a fogyasztóval tegyem párhuzamosan? 555 OC kimenete alkalmas PNP és NPN tranyó meghajtására is? (csak fordított üzembe fog működni a kitöltési tényezőtől függően?) A tranzisztor adatlapján lévő peak current mennyire pillanatnyi terhelést jelent? Kis kitöltési tényezővel, relative nagy frekvencián (>kHz) érvényes adat vagy impulzus adásra? Ha kap megfelelő hűtést átléphetőek ezek az értékek? Vagy esetleg érdemesebb FET-tel hajtani? Kicsit tömör, kicsit sok, válaszokat előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
Köszönöm!!!, megtaláltam amit akartam!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
A 150mA-s áram 20V-n nem kíván extra tranyókat. Legalább a szükséges áram 2-3X tudja a tranyo amit választasz! Fontos, hogy a tranyók ha nyitva vannak, akkor teljesen legyenek kinyitva, ha zárva, akkor teljesen zárva! Így a melegedés is sokkal kisebb.
20 V-ról hajtott, zenerrel megfogott feszültségű 555 PWM-jét szeretném erősíteni vele egy 20 V-os fogyasztóhoz, ráadásul csak 5V-os zenert találtam itthon.
Köszönöm a választ. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
fogyasztóval párhuzamosan tegyél "sima" diodát. pl 1N4001
Mi a képen látható dolog:
Az lenne a kérdésem hogy a tirisztor így a hogy be van kötve tudná e kapcsolgatni a ledet.
Inkább tranyónak lehetne nézni. De minek egy ilyen tirisztor egy Led-hez? Valamint egy nagy tirisztor tartóárama általában nagyobb, mint egy Led árama. Valamint a Led csak félhullámot kapna és csak a félperiódus végéig gyújtana be. Valamint mi kapcsolja a tirisztort.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
Nem voltam magamban biztos hogy ez így jól van. Mit lehet ne tenni hogy a led ne menjen tönkre?
Villogatni akarom a ledet.
Rébuszokban fogalmazol. Mit jelent, hogy "villogtatni szeretnéd". Mert ha csak félhullámú AC feszültséget kap, villogni fog magától is kéretlenül is. Csak éppen 50Hz-el. És miért menne tönkre? Ha nem kap fordított feszültséget, korlátozva van az árama akkor életben marad.
Hogyan készítsek olyan elektromágnest, amely 6-9 Volton is elég erősen húz?
Elég erősen itt azt jelenti, hogy mondjuk egy elektromos csengő kalapácsát elég erősen rángatja. Vasmagnak egyszerű M6-os, 35mm hosszúságú csavart használnék. Hogyan számoljam ki a szükséges, 0,30 -as szigetelt rézhuzal hosszúságát ehhez, ha nem ismerem a vasmagnak való csavar egyéb tulajdonságait, ami egy ilyen képletbe kell?
Szia!
Úgy, hogy próbálkozol. Arra vigyázz, hogy a vékony huzalodat le ne égesd a nagy áramsűtűség miatt.
Na és ha vastagabb huzallal próbálkoznék, az jobb lenne?
Fali adapterre kapcsolnám, melynek jellemzői: Adapter, 1000mA, 12W, 3-4.5-6-7.5-9-12V, EuP A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
Igen tisztában vagyok vele, mennyit esik a feszültség, és azzal is, hogy az alaplapon is vannak további DC-DC konverterek...
Nem is ezt vitattam. A hozzászólásom arra irányult, ha neked nem elég az amit egy ATX táp tud (mert úgy kezdted, kellene -12V a meglévő +5V és +12V mellé, hogy lehetne ezt előállítani?), akkor majd szépen megveszed a spéci gyári tápot 10 szeres áron, és nem te fogod összedobálni három másik tápegységből... (De ez az előző hozzászólásomban is benne volt...) Szóval a válasz: sehogy, és én itt be is fejeztem...
Valaki segítene kiszámolni hogy mekkora a kimeneti feszültség hullámzása egy 7805-ös IC-nél, ha a bemenetnek 1V (50 Hz) hullámzása van és a 7805 adatlapja szerint a ripple rejection 68db?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |