Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   47 / 71
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ha tanulmányoztad volna a szkennerek evolúcióját, akkor tudhatnád, hogy sajnos a LED-es szkennereknek szinte nincs térlátásuk! Ezért lettek ilyenek a szkennelt képeim!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
De a fotóid se jobbak... lehet ha kőtáblába vésted volna, élesebb lenne, de ez már nem az a világ..... Könyörgöm, már nem egy nagy ómen egy olyan kép készítése mint 100éve.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Nagyon eltértünk a témától!
(#) Lucifer válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ettől függetlenül képtelen voltál egy normális képet feltölteni.
(#) moltam válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Felesleges foglalkoznod a témával, nagy meló megcsinálni. Ez nem olyan hogy rákötöd a videojelet és kész.
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Amúgy egy olyan driver board-ra gondoltam az LCD-hez, hogy csak tápfeszültség meg videojel kelljen neki, és direktbe jelenjen meg a videojel az LCD-n.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia!
Úgy, hogy azt írtad: "ennél jobb úgyse lehet". Azt hiszem ez a kép jobb minőségű, még akkor is ha az eredeti 25 %-ára le kellett kicsinyíteni!
Üdv.: Feri
(#) moltam válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Gondolom úgy értette, hogy az ő scanneréből ennyit lehet kihozni maximum.
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Pontosan.
(#) cupika97 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Halott project. Fényképezni meg szkennelni megkell előszöt tanulni.
(#) Udvari Zsombor válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Akkor azzal az LCD-vel sajnos ne is próbálkozzak?
Akkor esetleg tudtok helyette ajánlani valami hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) cupika97 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Ebay tele ven kijelzővel. Ezzt meg tedd fel az aprópa, hátha valakinek szüksége lenne rá.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Már egy hete is megmondtuk, hogy felejtős a projekt. De tessék:

1: Bővebben: Link
2: Bővebben: Link
3: Bővebben: Link
stb...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Már egy másik topikban mondtam, hogy Bővebben: Link, ami itt is érvényes!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ja én kedden írtam, te meg oda pénteken. De kb mindenkinek annyi a keresés mint neked a guglin!
(#) dcsaba64 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Helló-Sziasztok!
Elnézést nem tudom hova irhatnék?Hol kérhetnék,-de ha valakinek megzavartam a luca napi pihenését akkor előre is bocs.

A következőhöz kérnék segitséget esetleg a megvalósitáshoz (persze nem puszira)!
Van 1 jól müködö házi készitésü erősitő amire szeretnék lcd kijelzőt(akár telefonkijelzö is szóba jöhet) ami tudja olvasni .
-mp3 infokat
-bemenet választót
-esetleg VUmétert
-esteleg idő kijelzést

Kédésem -tud valaki segiteni?vagy ebay -n mit keressek mit vegyek? esetleg kapcsolást adni hozzá
(bár nem én csinálom meg )
az LCD programozáshoz is jól jönne a segitség

Előre is köszönök minden segitséget
(#) Lucifer válasza dcsaba64 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ilyen így nem létezik. Vagy fogsz valami LCD-t és egy mikrokontrollert, vagy vannak ilyen integrált LCD-k fél vagyonért amin lehet, hogy van GPIO meg AD, de az MP3 infó kijezése még mindig nem megoldott:
http://www.amulettechnologies.com/index.php/products/display-modules
(#) dcsaba64 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Köszönöm a választ
(#) Droot hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok!

A sok rossz minőségű e-bayes kijelző után szeretnék valami iparibb, rendezettebb kivitelűbbet és jobb minőségűbbet vásárolni.
Van valakinek tapasztalata a http://buydisplay.com-al, illetve a RainSun márkával? Elvileg a RainSun kijelzőit árulják.

Kettő darab kijelzőt néztem ki:
Bővebben: 1
Bővebben: 2

Ha már lehet választani, akkor a jobb kapacitív touch-al szeretném rendelni. Persze ha valaki megerősített, hgoy nem gagyi minőségű.

Valaki rendelt már kapacitív touch-al?
A touch fóliát nekem kell felragasztani, vagy úgy küldik majd?
A touch a kijelző vezérlőpaneljára csatlakozik, vagy az én panelomra?
Ezek nem teljesen egyértelműek, rezisztív touch esetén biztos, hogy a panelra csatlakozik, és a jól ismert, kevésbé dícsért TP2046-os vezérlő van rajta.
(#) Primary hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv!

Egy HD44780-as vezérlővel ellátott kijelzőt (4x20) mennyi idő alatt lehet teleírni, feltételezve, hogy a kontroller oldalon nem ütközünk korlátokba?
(#) t0bi válasza Primary hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Helló!
Ezt nehéz pontosan meghatározni, mert attól is függ, hogy milyen egyéb beállításokkal akarod használni az alapbeállításokon felül. Itt egy adatlap, az "Instruction set" fejezetnél vannak a végrehajtási idők.
Bővebben: Link
A biztos működéshez ennél hosszabb várakozási időt kell beállítani, vagy pedig használni kell a készenléti bitet (busy flag) akkor a leggyorsabb az írás. Összességében tehát néhány msec a teljes kiírás.
(#) Dempsey hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy kijelzőm ami elvileg pénztárgépből van de nem találok róla semmi adatlapot. Esetleg tud valaki valamit róla?
(#) trigger444 hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Vettem ebayen egy ilyen lcd kijelzőt.
Kaptam hozzá forráskódot, de sehogysem bírom működésre bírni.
Addig jutottam el, hogy a kijelző világít és megjelennek az első sorban a karakterblokkok, de a tényleges karakterek nem.
A különbség annyi, hogy én nem atmega64-et hanem atmega8-at használtam.
Szerintetek ez okozhatja a problémát?

LEC1602.C
    
(#) proli007 válasza trigger444 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Hello! Azt nem tudom mi okozza, de ha csak a felső sorban láthatóak az üres karakterek, akkor nincs inicializálva az LCD. Mert alapból 8 bites és egysoros beállítása van.
(#) trigger444 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
A mellékelt c program megcsinálja az inicializálást?
(#) Bakman válasza trigger444 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Ez kb. a lehető legáltalánosabb kijelző, HD44780 kompatibilis meghajtóval. Nézz szét egy kicsit a neten, kb. dunát lehet rekeszteni a példákkal.
(#) Lucifer válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Bármi egyéb infó róla? Milyen gépben volt, esetleg a kijelzőpanlet kijatva megnézni milyen ICk vannak alatta?
(#) proli007 válasza trigger444 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Hello! Úgy látom megteszi, de ahhoz a program szerinti megfelelő portákra kell csatlakoztatni az LCD lábait. És az init rutin, 8-bites üzemmódot állít be.
A D portán van a 8 adatbit, E=PC2, RS=PC0,RW=PC1.
(#) Dempsey válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Semmilyen IC nincs benne!

DSC_0522.JPG
    
(#) bfarago válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
De van ic, ugynevezett COG (Chip On Glass). A kivezetések oldalán a fekete műgyantával kiöntött rész alatt. Ez egy Winstar cégtől megrendelt egyedi lcd. A winstar tipusjeléből ennyi derül ki: Custom COG #105, verzió #06 (Ez a megrendelő által leegyeztetett konfigurációt jelenti. ) White led backlight, LCD mode: Blue STN negative, transmissive, Wide temperature, viewing direction 12h.
Amikor egy cég lerendel valami egyedit, akkor is egy standard lcd meghajtót nyomatnak rá (amikből nem sok van), csak gyárilag paraméterezve van valahogy, illetve lehet hogy nem standard pinoutja van.
Az lcd-ről jövő 16 pinből néhány felismerhető igy kép alapján. A Con1, és Con2 csatlakozók egyforma kiosztásúnak tűnnek. 8 a backlight, 1,2 a két táp, és van még 5 data/vezérlő (nyilván ez akkor csak soros lehet). Hogy mit kell a soroson küldeni, az pedig az lcd meghajtó tipusától függene.
Ez nagyon hasonlít lábkiosztásra, de csak tipp...
S1d10605driver
Következő: »»   47 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem