Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi a tippet, ki fogom próbálni alkalmasint.
Pont nemrég raktak fel egy PEavey végfokot, aminél a táp primer FETjei fix kitöltéssel mentek, és a szekudner odlalon nem volt elkó. A FETek ott is fix kitöltéssel mentek, és fázistolás moduláció ment.
Nekem nemt eteszett, sé több bibi volt benne. Amit mondasz az megint sántit, kellene a leválasztás. Tehát eleve kell trafó.
@lorylaci:
Visszakötöttem a softstartot egyelőre csak 1µF-dal.(Szerk.: tettem bele +10µF-ot) Elindult élesről, 172kHz üresben. Viszont a 24V-ot nem adja le: Kép3=330pF A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Excel tábla lemaradt, valamint Lsz-t, Lm-et nem tudtam még mérni(nincs itt a kolléga)
Ja és a ZVS kondikat még nem forrasztottam be, ill. a szkóp a csipeszével és kampójával van bekötve elég hosszú úton... A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Tekertem a szekunderre még egy menetet, most leadja a feszt.
Ugs(1us/DIV):
Kezdd azzal, hogy a valós paraméterek meccselnek -e a számolótáblában lévővel. Amíg nem, addig ne tekerj rá plusz menetet meg ilyesmi. Ha kell várni a napot, akkor válják, és mérd meg.
A számolótáblába meg kellene határoznod a és b empirikus paramétereket, amelyeket logaritmikus illesztéssel kapsz, és a mag veszteségének B és frekvenciafüggését mondják meg az adott illesztett tartományra. Amúgy most N67-tel számoltál, nem N27 magról beszéltél? Az N67 persze 0,1 teslánál töbet el fog bírni.
A mag anyagát nem tudom, csak tippelek az N27-re.
Trimmerrel beállítottam a frekit pont 100kHz-re, megnézem fél óra üzem után hogy melegszik: Alsó Ugs 2us, 5V/DIV A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Sziasztok. Kérdésem a következő? Ha az ir2153 - nak külön csinálok tápot, nem az ellenállásrol kapja a feszültségét akkor az mennyivel jobb?
Szia!
Ha lemész a tápjával kb. 14.5 volt alá, biztos nem melegíti az ic-t a belső zener.
Ez még azért arrébb van a kívánt értékektől. A szórt induktivitásod is nagy. Mennyire melegszik a trafó? Ha nem melegszik jelentősen, akkor változatlan csatolással mehetnél lejjebb a menetszámmal, ezzel mindkét induktivitásod csökkene, és közeledne a kívánt értékekhez.
Ha persze melegszik, mint a dög, akkor ott a polc (jó lesz másra, például hangváltóba), vagy a kuka a magnak.
Fél órája jár kb. és hideg a mag, pedig rámértem, ott a 160V/100kHz négyszög.
Lejjebb vittem a primert, a légrés most sok volt. (870/172uH)
Most járatom a magot 142kHz-en, aztán újraszámolok, újratekerek mindent.
Adok neki 0,17T-t. A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
@lorylaci:
Íme a legújabb excel táblázatom, már csak tekerni kell és mérni. A szórt induktivitással vagyok bajban a kötegelős elválasztás miatt. Mágnesező nem gond, beállítom légréssel és kész. Amúgy szépen szabályoz az IC, kicsit melegszik 142kHz-en az IRF740-eket hajtva, de nem vészes, kb. 40-50 fokos lehet.
Ebay-es 3M szalagom nincs, de az ebay-es Koptan nevű akármiről csináltam neked egy videót. Rátettem a szigetelést a drótra, alul elhagytam 1,5-2mm-t. Látszik hogy az ív levánszorog oda, tehát az anyag szigetel. Persze pontosan mérni nem jó a módszer, csak saccolni. Az ív durván 4mm hosszú, tehát sacc/kb 8kV lehet. A meghajtás egy Tredzsent (Traguár) 6V-os gyújtótrafója, 270nF kondi meg egy laposelem.
Valami nem stimmel a táppal, 500kHz-en megy, szekunderen csak 20V.
Trafó: 29/3/2x4T 663/58uH A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Jó kis videó. Én maradnék az elválasztóknál.
Miért megy 500kHz-en? Az indulás után be kell állnia a frekire, amit az időzítő tagok diktálnak.
A 20V pedig egy következmény, kicsit gondolkodni kellene. A kapcsolófreki növelésével az átviteli tényező csökken. De ez azt jelenti, hogy a cikkem első oldalát sem olvastad el.
Kevés volt a segédtekercs menetszám. Most megy, de a 25V még nincs meg csak 22.
Mekkora frekin megy? Milyen a visszacsatolásod?
Ha a fesz a kimeneten a kívántnál alacsonyabb, és a táp magas frekin (200kHz számolótáblád alapján) megy, akkor a visszacsatolás falsul diktál, akkor azt nézném meg. Ha a fesz a kimeneten alacsonyabb, de a táp a minimális frekin megy, akkor meg kell nézni, hogy ZVS mód van -e. Ha nincs akkor átbillent a maximumon a vezérlés, ellenőrizni kell a rezonáns elemeket. Ha ZVS van még és a freki alacsony, akkor pedig a rezonáns tagokban van a bibi. Ekkor érdemes lehet kimérni kis terhelésen az átviteli görbét.
Azt szeretném kérdezni, hogy a szórt induktivitás mérésekor a segédtáp tekercsét is rövidre kell zárni?
Sziasztok!!
Nem tudom, hogy jó helyre írok, illetve elnézést kérek érte ha nem a témába vág a kérdésem! A problémám a következő: A előszobába, körbe fenn a sarokba, LED szalagot telepítettem!-nagyon jól néz ki ha világít, amúgy is sötét az előszoba... A meghajtást egy 220V~ /12V~ szekrénybe építhető, halogén izzó transzformátorról üzemeltetném, na és itt a problémám... A LED szalag teljesítményfelvétele: 7W/m összesen a falon van 9m Na most ezt paraszti ésszel számolva, összteljesítmény kb. 63W Ez eddig rendben is volna, mert a trafó 65W teljesítményre képes, igazából nekem az egyenirányítással vannak gondjaim! Amit eddig használtam próbaképp az egy GRAETZ hídba kapcsolt egyenirányítók, melynek tipusai: CT4A05 A probléma az hogy iszonyatosan forrósodik ez híd, hosszútávon gondolom ez nem egészséges....? Én nem űzőm profi szinten az elektronikát, ezért kérdem hozzáértő szakit/szakikat, hogy milyen egyenirányítót telepítsek a LED szalaghoz? Előre is köszönöm a válaszokat/kritikákat illetve véleményeket! Üdvözlettel: Krisztián
Nagyáramú gyors diódákból kell hidat csinálnod , nem az áram hanem a magas ftekvencia miatt melegszik a híd (én pc tápból bontott kettős diódákból csináltam )
Sziasztok!
Van egy nyomtatóból kiszedett tápegysèg ès olyan problèmám lennr vele hogy a kimenet ráz. Ezt mi okozhatja illetve hogyan tudom kiküszöbölni?
Fémházas készülékbe volt szerelve ami földelt kábellel csatlakozott a hálózathoz?
Ki kell venni a zavarszűrő kondit/kondikat a primer és a szekunder közül.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |