Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   632 / 780
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Upsz...van egy ilyen műszerem a cégnél(kép).
Most olvasom: 4MHz a max. méréshatár...
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
A 2x10 centivel az a baj, hogy hiába nullázod ki, mozog, közelíted hozzá a kezed, stb. és elhúzza az oszci frekit.
A műszer az LCM2, ilyen van nekem is, tökéletes. Persze ahhoz fixen be kell kötni valahova, ahol nem himbálózik a madzag mérés közben. Meg kell legalább 1db pontos értékű kondi, amihez be tudod kalibrálni. Nekem csak 1%-os van, így csak 1% pontos a műszerem. Majd ha egyszer sok pénzem lesz, meg hozzájutok, akkor veszek valahol 0,25%-os kondit 2-3 különféle értékben, és akkor pontosabb lesz.
A mérést magát sem nagyon értem, hiszen úgyis kézzel kell betekerni az üzemi frekit. Egy ilyen tápnál ha eltérnek a rezonáns értékek 1-2%-ot, konkrétan semmit nem jelent. Szóval az LC mérő többet is tud mint amire itt éppen szükség van.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
A 10 centis UTP egy nyákdarabra megy, oda forrasztottam a trafót, miután kinulláztam rövidzárral.
A kezem a közelében sem volt, mozgásnak nyoma sincs.
A kondik értékét meg kalibráltam(ld. korábbi képek + pF-os kondik az 1nF-on Bővebben: Link), vagy 999pF vagy 1001pF, már nem emlékszem.
Szóval annyira pontos, mint ez a műszer(kép) 2nF-os méréshatárban.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016

GW814.JPG
    
(#) 13_Balu50 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Bocs, de 200 µF -os méréshatáron áll vagyis , 47,4 mikro Faradot mutat.
(#) Transztyuszeres válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
A kép a műszer illusztrációja...
(#) 13_Balu50 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Oké, értem.
(#) belaradio hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Üdvözlök Mindenkit ! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elromlott a képen látható tápegységem. A primer oldalon kiment a bizti, D2 és D3 dióda ( 1N4007 ) és ez a tranzisztor . Mivel tudnám helyettesíteni a tranzisztort.
(#) Dudus válasza belaradio hozzászólására (») Feb 14, 2016 / 1
 
N-csatornás FET
Vds=600V , Id=1.5A , RDS(ON)=5 Ohm @VGS=10V

Rengeteg helyettesítője van ami ezeket a paramétereket tudja.

Ha nem védő diódával ellátottat teszel bele rakj egy gyors diódát a DS-re!

Adatlap
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) belaradio válasza Dudus hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Köszi a segítséget. Számítógép ATX tápban lehet olyan FET , ami jó helyette ?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) Dudus válasza belaradio hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Keress a fiókodban FET-et, keress rá az adatlapjára és kiderül.
(#) Transztyuszeres válasza belaradio hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Ha szerencséd van találsz FET-est(standby táp), az jó is kb. bele, de oda nagyfesz. BJT-t szoktak általában tenni.
Van a nyák hátoldalán vezérlő IC a FET-nek? Mert ha nincs, akkor Qg=20nC is lényeges lehet!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 15, 2016 / 1
 
Fojtatom a "blogom".
Ami elmaradt és fontos: Youtube - rövidzár teszt

Tiltásban nagy király ez az IC...
(#) David 3g hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Sziasztok. Adott egy ir2153 rezo táp. Mivan akkor ha én a meghajtast megfejelem emitter követovel. Mi fog változni? Ha a fetek elszalnak szál az ic is?
(#) ferci válasza David 3g hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Nagy rá az esélyed.
(#) David 3g válasza ferci hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Emitter követovel is?
(#) ferci válasza David 3g hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Azt kérdezted először is, hogy emitterkövetővel..
Igen, úgy is.
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Szia!
Kipróbáltam ezt az 5V-ra töltött 22nF-ot(WIMA MKP-10, 1000V) rátenni a kb. 1500uH-re.
Eredmény: csak egy villanást láttam...
Kipróbáltam 10V-al is...
Ehhez tárolós szkóp kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Nem egyszerű... de ha felveszed a fényerőt, azért le lehet ezt olvasni... lehetetlenség nincs, csak sokkal egyszerűbb megindokolni, hogy miért nem, mint megcsinálni. De nem értem a dolgot, magad mondtad, hogy van két műszered, akkor minek számolgassál? Legalább légy következetes.
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Maxon volt a fényerő. Csak kíváncsiságból kipróbáltam.
(#) FRobert hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Ujra szeretném kérdezni, remélve, hogy ezuttal választ is kapok. Rezonáns tápot építettem IRS27951 + IR2110 el. Működik is, csak az a bajom vele, hogy melegszik, szerintem töbet a kelletnél és üresjáratban is melegednek az IGBTk. Megmértem lakatfogóval és üresjáratban 0,05A fogyasztott a 230V-os hálózatról, azaz 11W-ot. Üresjáratban az IGBT-k 5 perc alatt elérik a 70 Celsius fokot. Növeltem a holt időt 230 nS -ról 630 nS ig és semmi változás nem történt ami a hőmérsékletet illeti.
Én azt NEM ÉRTEM, HOGY MIÉRT MÁSZIK RÁ A FELSŐ IGBT KAPCSOLÁSA AZ ALSÓ KIKAPCSOLÁSÁRA?(szerintem ez lehet a melegedés oka)
Csatlakoztatok néhány mérést üresjárati üzemből, 630 nS holtidővel:
1-IRS27951 kimenet
2-IGBTk kapuja (piros szkóp a felső, kék az alsó Gate jel)
3-Vs node (piros), alsó IGBT Gate kék
4-Trafó szekundér
Üdv.
Róbert
(#) kadarist válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Szia!
A gate-ellenállások lehet, hogy túl nagyok és a kisütés lassúsága okozza az összenyitást.
(#) FRobert válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Köszönöm válaszod. A Gate ellenállások 10 ohmosak, és velük párhuzamosan van gyorskisütő dioda 1n4148. Valamint 10K ellenállás a G és E között.
(#) ufy92 válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Nem lehet hogy maga az igbt a hibás?
Eleve lasabban kapcsolnak ki mint a fetek.
(#) FRobert válasza ufy92 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Ezt az IGBT használtam: Bővebben: Link
Próbáltam az IGBTk előtt mosfetekkel is és ott is ugyanilyen volt a jel (ott a felső fet kikapcsolására mászott rá az alsó) mellékelek jelformát az alábbiakban .
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) (Felhasználó 46585) válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Most próbáld meg úgy ezeket a méréseket, hogy a felső IGBT gatejére nem teszel semmit! Ezt a pontot nem szabad még szkóppal sem megterhelni. Csak az alsó IGBT kollektorát és az alsó IGBT gate-jét nézd szkóppal.

Az ic 2-es lábán milyen a jelalak? Nem lehet, hogy nagy amplitudójú váltókomponens van rajta?

Hogy mérted az 50 mA-t? Hol és mivel? Nem lehet, hogy annak a nagy része meddőáram volt?
(#) Trivium93 válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Mindkét dióda jól van betéve? Olyan mintha az egyik nagyon gyorsan bekapcsolna, míg a másik szép lassan kapcsol be. Lehet az egyik dióda zárlatos lett és így a 10ohm helyet "0ohm" al nyitja az egyik fetet.

Nézd meg dióda nélkül sima fettel és nagy holtidővel. Ha akkor is jelentkezik akkor valamelyik ic rosszalkodik.
(#) FRobert válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Köszönöm válaszát. An előbbiekben csatoltam a jelformát amit az alsó IGBT Gate, valamint a az alsó IGBT Colectoran (illetve én a felső IGBT Source án mértem) ez a harmadik csatolt kép (Vs node 650ns deadtime néven).
Az ic 2 es lábán nem mértem jelalakot (a meghajtó IR 2110 röl van most szó).
Az 50mA a hálózati bemeneten mértem 230V-50Hz egy digitális lakatfogóval. Nekem az a gyanús, hogy üresjáratban trafó langyos, egyenirányító diódák hidegek, és a kapcsoló IGBTk melegednek. 250ns holtidővel is ugyanaz volt az eredmény mint 650ns holtidővel.
(#) FRobert válasza Trivium93 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Köszönöm válaszát. A diódák jól vannak betéve, holnap lemérem őket, és teszek egy próbát nélkülük is. Az IRS27951 jól müködik, jelen esetben ő csak az impulzusokat csinálja, a meghajtást az IR2110 es végzi.
(#) (Felhasználó 46585) válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Kellene egy pontos kapcsolási rajz, meg egy nyákterv. Ha ott 11 W hatásos felvett teljesítmény van, akkor az sokkal több meleget csinál. Ez a 11 W hogy van mérve? Úgy kellene, hogy semmilyen műszer ne legyen csatlakoztatva sehova, csak a lakatfogó. Én az IRS ic 2-es pontjára gondoltam. Ha ott nagy a hullámos feszültség összetevő, akkor előfordulhat, hogy nem szimmetrikus az alsó és felső gate jel. Itt valószínű nem ez van, csak a 2110 kimenetén van aszimmetria.
A legfurcsább az, hogy a negyedik képen nem látszik ez az aszimmetria. A szekunder feszben kellene látni, ha lenne... Azt írtad, hogy a kettes képen az alsó és a felső IGBT-ék gate jelei láthatók. Erre írtam, hogy újból meg kellene mérni mindent, de úgy, hogy a felső IGBT gate-jére ne tedd rá a szkópot.

Itt mindenki tegeződik, tedd te is ezt.
(#) glaci válasza FRobert hozzászólására (») Feb 16, 2016 / 1
 
Szia!
Mennyi a rezonáns induktivitás és mennyi a primer induktivitás? Mennyi a rezonáns kondi és a rezonáns freki?
Következő: »»   632 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem