Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   27 / 489
(#) Slayer hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Kösz. Akkor fölfogatok valami 12Vos aksit a propra azt megforgatom ugyis. majd kiderül
(#) Slayer hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Tegnap volt egy érintkezési probléma.. azt leküzdöttem azért nemgyulladt ki semmi. Most az van hogy a szélsők kigyulladnak ahogy állítom a fordulatszámot úgy változik a fényerő intenzitása is. 12Vos aksit mint puttonyt fölkötöttem a prorpa, és úgy is ugyanaz volt. Programhiba lenne?
(#) vicsys válasza Slayer hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Miért lenne programhiba?
Elolvastad a cikket? Egy bizonyos fordulat alatt képtelen szinkronizálni az óra, puttonnyal a hátán pedig valószinű, hogy nem pörög túl gyorsan... :smoke:
(#) Slayer válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Nos magában sem forog valami nagyon gyorsan, úgy hogy a potit teljesen eltekertem.
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Már "teljesen" készvan az órám.Forog megy a légmagos tekercs.1led világít rajta deh azis csak azért mert levegőben van.Szerintem nem szinkronizál a clock.Ezt honnan tudhatom meg?Jah és bp 103 helyett egy másik fotótranzisztort vettem (a volt budai skála melett a bercsényiben) haverok aszonták hogy nagyon szar foto tranzisztor valakinek van ezzel vmi tapasztalata?Jah és bp103 hol tudok venni?Lomexben nemvolt!LM2941 re érdemes hűtőbordát rakni???A válaszokat előre is köszi!

Film.wmv
    
(#) Slayer válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Nekem is ilyet mutat az órám.
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
NEkedis?Akkor nem az enyém rossz
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Tévedés. A hiba mindkettőtöknél fenáll.
(az az 1 szem led sem kéne, hogy szabadjára világítson)
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
És mi lehet ez a hiba?
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Legszivesebben azt mondanám, hogy olvasd végig a topicot.
Én a Te helyedben készre szerelném az órát (minden elemével) és utána éleszteném. Ha nem indul, szisztematikusan végigmérném. Hidegen is (zárlat, szakadás) és üzemileg is (tápfeszek, jelek).
Tapasztalat: a tekercs és annak kitöltési tényezője illetve a fototranyó szokott problémás lenni.
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Szerintem rossz a fototranyó vagyis nemrossz csak semire se jó..... Bp 103 mat hol tudok venni?
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Mert a haverok azt monták, ne ugorj a kútba!
Nekem egy noname egyszerű kis 2 lábú vacak vált be a legjobban. Mérni, mérni, mérni! (és gondolkodni)
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
deh mit mérjek rajta??
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Kinyit? Lehúzza az ic lábát? Érzékeny a környezeti fényre? stb...
(#) tony994 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Jó holnap megmérek rajta mindent és küldökis róla majd képet. :yes:
(#) Slayer válasza tony994 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Végignéztem a kört. Mértem mértem mértem. És nálam közelebb kell vinni a tekercset. 12Vos aksit röptettem körbe-körbe és gyönyörűen adta az órát. Előtte még volt egykis finomítani való, de én tekerem újra. Ezt tudom javasolni Tony neked is a videód alapján.
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Nekem elöször 150 menet volt a szekunderen.Adtam a bázisnak 20 voltot és ígyis a pic csak 4,2 voltot kapott ami nemis rossz csak mértem oszcilloszkóp al és amikor a pic akarta felkapcsolni a led et akkor a fesz lement.Most ujratekertem 220 menettel így frankó a fesz 12 voltot adok a bázisnak.És ígyis világít az a fránya led......(A videón már 220 tekercses van).Tehát (szerintem) nem a tekerccsel van gond,hanem a foto tranyóval.Majd ha felébredekl akkor megmérem és leírom az adatokat. Jah Slayer neked már müködik az órád?
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Bocsi már nemtudtam szerkeszteni a hozzászólást.Rakok fel egy new videót kicsit rossz a felbontása

Film_0001.wmv
    
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Érdekes. Nem láttam világítani az infraledet. Működik? Megnézted?
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Hogytudom megnézni?Nézegettem fényképoeket és látszik hogy viláhít az ir led.
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Mint azt már nagyon sokszor leírtuk itt a topicban, a kamera és fényképezőgép láthatóvá teszi. (webkam, mobil, fényképezőgép, stb...)
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 

Oks megvan a telóm kamerájának világít....
(#) robbbb hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Én most készültem el propeller résszel és egy olyan kérdésem lenne,hogy az mennyire gond,hogy ha felszerelem a forgórészre és pörgetem,akkor a D1 led/ami ugye az egész közepe/ kb fél mm-t kileng,tehát nem pontosan a forgórész közepére került.
De egy egészen minimális kilengésről van sz,ami főleg akkor látszik amikor leáll a pörgés.Ha pörög gyorsan akkor nem lehet észrevenni.
Szerintetek ez mennyire gond??

üdv!
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Csupán esztétikai. Egy kicsit imbolyogni fog a kijelzésnél. (bár lehet, hogy nem lesz feltünő)
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Végigkérdezgettem at összes nagyobb elektro boltot és egyiknek sincsen bp103-masa..... Ti mijen fototranyót raktatok bele és hol vettétek?
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
11.ker budafoki út 10/b, a bolt neve Mikronika.
Én itt vettem a hétem asszem 250Ft volt.

(#) Slayer válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ja nekem úgy működik ahogy írtam: egy 12Vos aksi pluszban a propra. Ugy nekem működik.
(#) zolee1209 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Aki nézte tony994 videóját, az látta valahol az infra LED-et??? Tonynak üzenem, ha a LED nincs a fototranzisztor alatt, akkor nem is fog mutatni semmit!!! Nekem is világít egy- két LED amíg nem indul el a program! És amíg nincs meg a szinkronizáció (LED és fototranzisztor elhaladása egymás felett) addig nem történik kijelzés!
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Vettem bp103 mat!Én nem alá rakom hanem mellé a bp 103 mat tehát nem lefelé áll.Lehet az a baja?Lekéne vágni a müanyagot a propról ha alá akarnám rakni.... jah most nemrakom oda a az ir ledet a bp103 hoz és nemvilágít semmi Megjavult volna?Alapjáraton megy és emmise világít!(Csak az elején 3 ms ig 1 led) :yes:
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Pedig azt alá kell rakni! El kell haladnia a foto tranzisztornak az infra led felet!!!
Következő: »»   27 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem