Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   92 / 255
(#) simley válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Sajnos nem.
(#) kadarist válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Akkor azonnal indíts egy "case"-t (oppen case), amin keresztül visszakaphatod a pénzed.
(#) simley válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Már inditottam... 3x 35 $ fizettem
(#) kadarist válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Remélem nem lesz hercehurca és visszakapod a pénzedet.
(#) simley válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Most mit tegyek?
Meg fog érkezni?
Paypalon nem tudom jelenteni.
(#) RoliNyh válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ezt előzőleg kellett volna lebeszélni az eladóval, hogy mindenképp kérsz követési számot mindegyik kamerához, csak azután megrendelni...
Ha erre nem lett volna hajlandó, mehettél volna másik eladóhoz...

Ilyen tételnél ez már alap kellene hogy legyen...
Ezzel magadat biztosítottad volna...

Így most reménykedhetsz, hogy talán megjönnek még a kamerák, vagy futhatsz a pénzed után.

Egyébként azt nem hinném, hogy bármelyík eladó bevállal 3*35$ bebukását, de ne legyen igazam...
Szóval az, hogy ő azt mondja, hogy újraküldte, arra szerintem ne vegyél mérget...

Egyébként ilyen esetben, sose arra kell hajlani, hogy "jó küldje el mégegyszer" hanem inkább a vételárat kell hivatalos úton visszakérni...

Esetleg még az meglehet, hogy csúszik a csomag, mert náluk februárban van két hét szünet...
(#) kadarist válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ha indítottál case-t, akkor annak lesz valamilyen eredménye.
(#) simley válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Az lett hogy újra küldi.
Ebaynek nem lehet írni?
(#) kadarist válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Természetesen az Ebay-en keresztül kell mindent intézni és ha az újraküldés sem teljesült, akkor folytatni lehet a reklamálást.
(#) dolargaan válasza simley hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A Paypal-on 180 napig lehet reklamálni. Érdemes utána nézni.
(#) elactrofan hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Udv!

Ha egy szallitasnal ott megakad, hogy /shipped by air/ akkor meg nem kdrult fel a gepre? Innentol kezdve lehet tudni mennyi ido a megerkezes?
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok! Ha nem vásárolni akarok, hanem eladni, Aliexpressen tud valaki okosságot? Mi a módja? Régebben mintha lett volna ilyen menü is a profilnál...
(#) simley hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Mitt kell tennem ha ezt adta ki?
Kérjem vissza a pénzt? Nem értem.
Idézet:
„We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.”
(#) Placi84 válasza simley hozzászólására (») Márc 5, 2016 / 1
 
Szia!

Azt írják, hogy leszedték azt a terméket az oldalról és nem szükséges befejezned a megkezdett vásárlást. Amennyiben már kifizetted, akkor dőlj hátra és várd meg amíg megérkezik az árú, minden úgy megy ahogyan eddig. Ha a szállítással kapcsolatban kérdésed van akkor nézd meg a tracking-szám alapján vagy lépj kapcsolatba az eladóval. Ha mégis problémád adódna, akkor az eBay segítséget nyújt továbbra is. További infó a Resolution Centerben.

Üdv!
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 5, 2016 / 1
 
Idézet:
„Ha nem vásárolni akarok, hanem eladni, Aliexpressen tud valaki okosságot? Mi a módja?”
Költözz Kínába!

Can I sell on AliExpress?

We appreciate your interest in selling products on AliExpress. Currently, only suppliers from Mainland China can sell on AliExpress.
(#) kameleon2 válasza icserny hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Köszönöm. Akkor erről ennyit.
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Nem az E-bay-re gondoltál véletlenül? Ott rémlik ilyen menüpont (bár engem sohasem érdekelt az eladási oldal, ezért nem néztem utána a lehetőségeknek)?
(#) kameleon2 válasza icserny hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia! Az ebay-en már fent van a hirdetésem. Ott simán ment.
(#) simley hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Ha Expedited Int'l Shipping választok szállítási módnak, akkor hány napon belűl kapom meg? 15?

tart.png
    
(#) Bakman válasza simley hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Nagyobb a valószínűsége, hogy gyorsabban megkapod, de egyáltalán nem biztos.
(#) RoliNyh válasza simley hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ha megnézed az "Economy" -hoz is 15 nap van írva, de az tuti nem jön meg addig.
20-30 nap közt van általában...

Ez után kérdéses, hogy megér e plusz 450-500Ft-ot, aztán ki tudja konkrétan mégis hány nap lesz...
(#) Kovidivi válasza simley hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
15 munkanap. Ez már viszont nem hangzik olyan jól.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) steelbird válasza simley hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ugyanannyi idő alatt kapod meg, csak így követni tudod, merre jár.
Amivel hamarabb megérkezik, az a futár. DHL, UPS, hasonlók. De az 30$ körül van, vagy még több. Épp ezért eBay -en nem is nagyon ajánlják fel az eladók, mert nem kérik.
(#) oszitrek válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia,
Nem jobb az ali, hidd el.
(#) oszitrek válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Miért kéne futnia a pénze után? Nyit egy case-t, leírja, h nem kapta meg és ennyi. Az eladónak kell bizonyítania, h feladta stb...ha nem mond semmit az eladó, akkor is automatán visszatolja a pénzt a Paypal...
(#) oszitrek válasza simley hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nem! Ugyan annyi idő alatt(meg persze hogy az itthoni vám mennyit ül rajta), de tudod követni.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) oszitrek válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Hogyha nem tudtok angolul, használjatok fordítót...
Az van odaírva az Expedited shippinghez, h miután kifizetted 15 napon belül adja fel a csomagot neked! Oda van fölé írva, h országonként változó a szállítási idő.
Vannak bajok...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) RoliNyh válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Csak az én esetemet tudom erre felhozni, egyszer tavaly aliról rendeltem egy 6Eft-os asztalos marókészletet.
Persze nem jött meg, de én voltam a bolond, mert már kifutottam az időből hogy panaszt nyissak. Gondoltam (naívan) a kb öszesen 200 sikeres alis és ebayes rendelésem után, hogy esetleg többet csúszik.

De írtam a hivatalos supportnak, kb öt alkalommal cseteltem velük online, szóval nem robottal beszéltem.

Mindegyik beszélgetés közt egy vagy két hetet vártam.
És igen látták a vásárlásom, visszaigazolták, hogy megtesznek mindent az ügy érdekében.
De érdekes módon a vételárat mégsem kaptam vissza.

Történt ez mindazok után, hogy az egyik supportos még azt is közölte, hogy a tag akitől rendeltem (miután később kiderült) fel is lett függesztve, mert nem szabály szerint járt el.

Konkrétan hamis címmel telefonszámmal regisztrált, emiatt nem is tudták utólérni.

Egyértelmű, hogy csaló volt az ipse, mások is jelentették...
A történet tanulsága, hogy hiába ismerték el, hogy nem én hibáztam, mégse értem el vele semmit.

De azért bízom benne, hogy ennek fényében azért senki nem jár így mint én.
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Szia! Több mint 170 rendelésemből egyszer sem fordult elő ilyen az Aliexpressen. Volt csaló - de az Ali figyelmeztetett és azonnal visszautalták a pénzt.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nem állítom, hogy gyakran előfordul, csak megosztottam, hogy ilyen is van...
Ha gyakran előfordulna, senki sem vásárolna online...
Következő: »»   92 / 255
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem