Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2581 / 3581
(#) kérdező hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Fa (és farostlemez) felületet szeretnék (szépen) lefesteni. Alapozóként használhatok lenolajkencét zománcfesték alá?
(#) ticko válasza kérdező hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia! Én inkább ezt használnám, vagy talán még ez a termék lenne megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2016
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Az olaj fára való. A Farost sok műgyantát tartalmaz.
(#) kristikoma válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Nálunk van egy Vas-műszaki bolt, ott még van ilyen izzó teszter. Valami furcsa fogalatba csak bedugja, megnyom egy BKV nyomót, csak ott teljes fénnyel világít.
(#) Robin2 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Az eladó világít teljes fénnyel?
(#) SALáta válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Van valami vasasnak nevetett itt is. Én hülyék paradicsomának hívom mert :
-bement az asszony fa csapért (bocsánat esztergályos vagyok nekem nem tipli) fagycsap nincs
-bementem venni füstcső lezárót siettem is szóval papírt néztem ami rajta volt, naná hogy rosszat vittem, elcímkézték.
-bementünk venni dupla karnist, mondták van közbe hívtak el kellett ugrani 5 perc múlva nem volt meg nem is lesz (nem kis mennyiségre bólintottak hogy van nem hiszem pénteken elvitték 5 perc alatt)
-bementem dallamcsengőt venni, ad vezeték nélkülit mondom nekem vezetékes kell ad trafót meg berregőt mondom kösz nem a 80 as évekbe vagyunk...
-bementem 4 es mic dugót venni erre ilyen nincs és nem is létezik (előkaptam a táskából hogy azért ilyet ne mondjon )
-vettek ajándék menetfúró készletet, mivel az aluba kicsorbult visszavittem...
-mindenképp a szürke követ akarta rámsózni az eladójuk köszörűhöz, mondom nem kell olyanom van... Én amúgy is a halványpirosat szeretem mert az megy a műhely színéhez - mért mondjak műszaki indokot...
- nem létezik menet elé fúró szerintük/náluk, amúgy is jobban tudják vigyek 7 est M8 hoz -első alkalom volt amikor kerek szemekkel jöttem ki innen, első hülyeségük is volt. Akkor mondtam hozok nekik egy 10-15 centi vastag katalógust amibe századonként vannak fúrók, és csak a gyorsacél félékből van kismillió fajta, és ajánlások is vannak benne.

Ez 2-3 év termése, szerencsére nyílt egy dinamikusan fejlődő olcsó csavarbolt. Remélem ezt a múlt rendszerből itten ragadt nem is bájos üzletet lenyomja. Érdekes de van ilyen múlt rendszerből maradt üzlet egy másik városba, oda jó bemenni mert szakszerű tanácsadással rendesen felkészült műszaki eladók vannak.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2016
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Ezért találták ki a bliszteres csomagolást. Esély sincs kipróbálni.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Szarvasról kaptam munkaügyi visszajelzést. A kérdés: albérletezzek vagy tudok venni ócón egy víkendet?
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Első lépésként mindenképpen albérlet, de papír legyen róla (még ha így drágább is), különben kirakhatnak mindenféle következmény nélkül. Aztán gondolj arra is, hátha nem tetszik valami oknál fogva a munka, nyakadon maradhat a ház/lakás/nyaraló. Olcsóért pedig olyat kapsz, amilyet.

Sőt, ha albérlettel sem akarsz foglalkozni, keress egy panziót. Ha előre kifizetsz pl. két hetet, talán meg lehet beszélni a tulajdonossal, hogy adja olcsóbban a "listaárnál". Innen is lehet továbblépni. Valószínűleg drágább, mint az albérlet, de nincs kötbér, rezsi, igaz, az olcsóbbakban reggeli sem.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szerintem albizz! Nem drága,ha majd idenősülsz,vehetsz kérót is. Óccó vikend nem igazán van erre
István
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Megvan a feleség jelölt de ti se teszitek közszemlére az illetőt.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Nemis azért írtam,hogy kitedd ide az illető hölgyet. De mobilisabb maradsz,ha csak bérelsz egy kecót. Mi is ezt tettük. 2 éve sikerült házat venni,lassan a mienk is lesz. Viszont ezzel meg is kötöttük a kezünket munkalehetőség szempontjából. Sajnos nem ez a vidék a kánaán meló alapján. És amíg csak a 44esen lehet megközelíteni,nem is nagyon fog változni. Ugyanakkor nyugis a város,csinosak a lányok... És finom a fagyi .
Egyébként még kinn vagy némethonban?
István
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Még igen de minden fizu előtt para van.
(#) kristikoma válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Ha megkérem, biztosan
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Mi az, hogy para van? Hogy kell érteni? Nem utalják?
(#) zenetom hozzászólása Máj 8, 2016 / 1
 
(#) tungsram hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Urak! Ki emlékszik. vagy ki tudja a kapcsolóüzemű tápok méretezését taglaló lap címét? Szokás szerint nem mentettem le..... On-line méretezés. Régebben egyik kollega meg is adta..
(#) hapro hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Ha van köztetek olyan akinek van valami rálátása a kertészetre, akkor tanácsot kérnék tőle...
Pár hete felütötte a fejét egy fertőzés itthon, valami kukac féle gubókat hoz létre egy bizonyos fán, amiről pontosan nem is tudom milyen fa, de valami díszfa.
Képeket csatolok, és érdeklődök, hogy kb mit tehetek ellenük.
Ha nem teszek semmit, akkor ez esetleg tovább fertőződhet-e másik fára?
Tavaly is megjelentek, csak akkor épp hogy csak mutatóba voltak egy fán, rövid ideig idény vége felé. De ez most nagyon durva amit művelnek. Tavaly nem tettem semmit ellenük, de most már nagyon gyilkos indulataim vannak feléjük!!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Amerikai szövőlepke. Permetezd le valamilyen rovarirtó szerrel. Mondjuk Aktara. Ha nem irtod őket mást is tönkre tesznek. Régebben az ilyen ágakat levágták és eltüzelték. Ha virágzó növény van a közelben, azt takard le a méhek miatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) granpa válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
'Kaszáld' le, égesd el, mert a permetszer nem túl hatásos a gubón (nem jut át a hálón) belül. Nagy szívás, ahol megjelenik.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Aktara átjut, mert felszívódó szer.
(#) hapro válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Köszönöm. Valami hasonlóra gondoltam én is, hogy először lepermetezem valami kontakt hatású rovar írtóval, maj kivágom a fát és el is tüzelem. Holnap irány a gazdabolt és veszek valami jó anyagot.
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Hajrá.
(#) hapro válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Itthon a 4000 m2-en azért mindig akadnak ilyen finomságok. Főleg mivel erdő szélén van a telek.
(#) erdgab válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Rendesen itasd meg őket,szinte folyjon a permetlé,akár több alkalommal is permetezd,a környező növényeknek is adj a léből.
(#) crazybob válasza tungsram hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Erre gondolsz: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Láttam már ilyet a saját kertemben is sajnos. Manapság szinte semmi nem megy vegyszerezés nélkül. Az enyhe telek miatt sok kártevő áttelel és ha nem védekezel, csak növeled a fertőzést.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nem ismerem az új szereket, csak a régi rutint.
(#) Simon mondja válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Bi58, ha kiadják neked. Az megoldja. Nemkell eltüzelni. Eperen szokott ilyen lenni.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nesze neked! Mit kaptunk az usákoktól? Ezt kaptuk! Ha valami, ez megtanít tisztelni az USA-kokat!
Következő: »»   2581 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem