Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2585 / 3571
(#) jani1987 hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Szolnokról kellene valahogy haza menni. Berettyóújfaluig vonattal megyek de mivel már nem lesz busz ezért a maradék 16 kilométert csak autóval lehet megtenni. Fuvarost keresek. Kérem a modikat ezt ne töröljék ki.
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Vettem egy alumínium ládát.Belül tiszta,de kívül habarcs és egyén építőipari "mischungok" vannak rákövülve. Spaklival,vágóval nagyon lassan halad,és sérti a felületet. Homokfúvással le tudnám kapni ezt a cuccot róla? Vagy ha kiteszem extrém hőmérsékletingásnak? ( Folyékony nitrogénre gondoltam,ráönteném...)
István
(#) Simon mondja válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Melegítsd meg.
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
A homokfúvás előbb kikezdi az alut. Valamint, ahogy Simon mondja.
(#) 20sz Jófiú válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Esetleg megpróbálhatod drótkoronggal. Egy próbát megér.
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Idézet:
„Folyékony nitrogénre gondoltam,ráönteném...”

Ennyire bővében vagy?
Megyek lejmolni

Drótkorongot nem javaslom, alumíniumon minden karcol...
Ha van tökéletes megoldás az engem is érdelek, mert a "mesterek" lemalterozták a létrámat (és még nem kopott le ).
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ha mész alapú akkor savas mosás. Bár nem tudom milyen anyagról van szó.
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
A szárazjeges tisztítás lenne a legjobb csak kérdés, ér-e annyit az egész. Én homokfúvóval csinálnám, az eddigi kissebb karcokat is eltünteti róla, egyenletes felület marad hátra.
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
5000 Ft volt a láda. 20000 Ft az új. A vízkőoldó,meg a betonoldó kikezdi az alumíniumot a címke szerint.
Megpróbálok kölcsönkérni homokfúvót. De előtte kap egy kis meleget anyóshajszárítóval.
István
(#) Buvarruha válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Aluminiumra meg sem próbálnék rámenni hajszárítóval, minimum valami masszívabb hőlégfúvó, de inkább tedd két téglára és gyújts alá.
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Másik kérdés: Titánból készült szemüvegkeret orr részén kitört az egyik lencsetartó pöcök. Ki tudom fúrni a titánt a NYÁK fúróimmal? Wolfram karbid fúrók.
István
(#) csavarkulcs válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
A kalapács mindent megold
(#) BarnaPili válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Az lehet,de akkor vaksi maradok. Szemüveg nélkül a szobából is nehezen találok ki
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Az a "titánkeret", max. titánötvözetű alumínium (de jól hangzik), lazán viszi a sima fúró is, nemhogy a karbidos.
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
"Az alumínium szerves savaknak ellenáll..."; ecetet neki (azt meg nem bírják a meszesek), és/vagy benzinlámpát. A vízkőoldók sósav tartalmúak "...a szervetlen savaknak nem".)
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) BarnaPili válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Hoppá!
Ezt nem tudtam. Viszont ez jó hír. Délután megpróbálok lukat fúrni rá. Köszi az infót!
István
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
"Tedd, vagy ne tedd, ne próbáld!" Y
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) BarnaPili válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Ez az alu ötvözet hasonlóan hajlékony,mint a titán? Tavaly pofánvert egy kardántengely olyan 30 cm-ről,betörte az orrom,a szemcsi összehajlott,de ki bírtam egyengetni. Utána a szára tört le... :/
Lassan el kellene gondolkodni a lézeres szemjavításon. Tényleg, van itt valaki, akinek van ebben tapasztalata?
István
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) pucuka válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Alu ötvözetből is van többféle, van ami hajlékony, van ami nem.
(#) Frankye válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Nem személyesen van tapasztalatom, hanem egy kolléganőm csináltatta meg a műtétet (jó néhány évvel ezelőtt). Ő akkor letette a szemüveget, olyan jó lett a látása, hogy nem volt többé szüksége rá. Nagyon drága volt, és akkor Ő arra panaszkodott, hogy igen fájdalmas volt a beavatkozás, de azóta - állítólag - sokat javult e téren (is) a technológia.
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Nekem az nem tetszik ezeknél az orvosi beavatkozásoknál, hogy aláíratják veled előtte, hogy semmi felelősséget nem vállalnak, a balhét saját akaratodból, te magad viszed el, és ezért még jól meg is fizeted őket.
Tisztára mint a bankok.

Bank.jpg
    
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Ez nem így van! Mindíg vannak kockázatok és ezt el is mondják és azt kell aláírnod, hogy tudomásul vetted a kockázatokat. Az orvosokon hatalmas felelősség van és be is vasalják rajtuk..
(#) szamóca válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Orvost nagyon ritkán ítélnek el a gyakorlatban, szinte minden esetben van indok, hogy miért nem sikerült, de ahhoz az orvosnak nincs köze.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Minden ember hibázik. Miért pont az orvost kéne emiatt szigorúbban bírálni?
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Mert tán a tét kicsit más: Ha rövidebbre vágsz egy csövet, lemezt; vágsz egy másikat. Na, embernél ez nem így működik.
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Igen? És mit szólnál, ha azt mondanák az orvosok, hogy akkor @&#}>tok meg és oldjátok meg ahogy akarjátok... Ha minden hibázó orvost tönkretennénk minden apró hiba miatt nem maradna orvos az egész világon. Persze vannak inkompetensek és kuruzslók, de meg kell érteni, hogy a műtétnek kockázata van.
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Nekem van elég rossz tapasztalatom (Neked szerencsére nincs), és nem minden piszlicséré mellényúlásért természetesen. Valamint ismerjék be, ha tévedtek, ne eltusolják!
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Idézet:
„(Neked szerencsére nincs)”

Van egy olyan szokásom, hogy csak abba szólók bele amiről érdemben tudok nyilatkozni. Nekem elmondta kerek perec, hogy mi lett elcseszve, szerencsére nem lett belőle komoly baj.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Vannak ilyen szakmák, ahol a kicsi hiba nagy bajt tud okozni. Például a buszsofőr, vagy a pilóta, vagy hajós kapitány. Még is szükség van rájuk. ezer esetből tán egyszer sem hibáznak, de az ezer egyedikben mégis előfordul. Az orvos is ilyen emberből van és nem tévedhetetlen.
(#) Robin2 válasza granpa hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Pont ez a lényeg, és ezért más egy kicsit a felelősség kérdése. Gondolom egy lemezt, csövet Te is levágsz. Hogy állsz az agysebészettel?
A téma a lézeres szemműtét volt (magán betegellátás keretében). Ne keverjük a közellátással.
Egyébként nem kötelező orvoshoz menni, mint ahogy buszra, repülöre ülni sem.
Következő: »»   2585 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem