Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   42 / 88
(#) dokidoki válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Gondolom a 8-as splitterre nem tettél 7 darab véglezárót... Így nem mérvadó semmilyen adata.
(#) levaitamas válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szia!
Nem tettem rá véglezárót. Ma vettem egy négyes elosztót megfogadva Joe_001 tanácsát és majd meglátjuk mi lesz. Ha végképp nem tudom megoldani a régi antennával majd vetetek egy nagyobb nyereségűt.
A sógoromnál van négy TV, az ötödik csak lehetőségként merült fel.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) dokidoki válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szia. Nem követtem mélyebben a sztorit, de ha a meglévő antenna nem erősítős, akkor egy olyan, lehet jó választás. Amúgy meg a 4 es elosztás már majdnem megköveteli az erősítést az osztó előtt, még akkor is ha előtte jó volt a jelszint. A nem használt kimeneteit az osztónak meg le kell zárni. Minimalizálni kell a reflexiót a rendszerben, könnyedén kinyírhatja a digitális vételt, még akkor is, ha megvan a jelszint.
(#) Joe_001 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Üdv!
Nyertél 3,5 dB-t! Az 5. ágat majd átkötöd szükség esetén.(ág csere) Ha 1 tv elment azzal az "antennával" akkor azzal a kisebbik WISI Klónnal,(WISI katalógusban is megtaláltam a '80-as években, de Jugoszláviából rengeteget hoztunk be.) pontosan adóra irányítva jónak kell lennie. pontosan összeszerelve 15 évet is kibír tetőn kívül.
(#) levaitamas hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm a válaszaitokat, jelentkezem majd a fejleményekkel.
(#) levaitamas válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Kipróbáltam a négyes splittert, de nem hozott eredményt. Szerinted ez mennyire lehet jó választás?
(#) Joe_001 válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Ez is jó lehet. (Nyereség szempontjából 8 elemes Yaginak nézem, a másik amit ajánlottam az 3 elemmel több, tehát picivel jobb,olcsóbb is.) Mint ahogy dokidoki is mondta határeset a 4-es osztó is. Itt azt lehetne meglovagolni, hogy az az antenna ami fenn van nem valami jó, kicsi a nyeresége. Jelen helyzetben 3 dB javulás kb egy kettes osztást jelent, a négyesben meg van 3, 2 sorba ez adja a 7 dB csillapítást-( a 8-asban 7 kettesosztó ebből 3 lesz sorban a kimenetig ez elméleti 10,5 dB-t jelent).
Ha direktbe kötsz 1 tv-t elindul? Ez utalhat a vételihely minőségére, tehát jobb antennával esetleg elkelhető erősítő alkalmazása.(Alapszabály: legjobb erősítő egy jó antenna)
(#) levaitamas válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Idézet:
„Ha direktbe kötsz 1 tv-t elindul?”

Igen, 1 TV-vel jó a vétel osztás nélkül. Amint bekötöm az osztót (IN-re az antenna, OUT-ra 1 TV) már semmit sem lehet fogni.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
(#) pucuka válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Ilyenkor kell az antenna után közvetlen egy antenna erősítő. Ez tudja kompenzálni az elosztó csillapítását.
(#) teglascs hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy a szennyvíz átemelőknél ill. a víztornyoknál látható Yagi(?) antennák milyen adatokat és hogyan továbbítanak?
Analóg/digitális adatok?
Oda-vissza irány, vagy egyirányú az átvitel? (Mert hogy úgy néznek ki, mint a(z UHF v. VHF) tévéantennák, de azok vételre szolgálnak, viszont egy ilyen ipari alkalmazásnál pont az adatok vezeték nélküli közlése, azaz az adás inkább a feladat.)
Hogy képzeljek el egy ilyen rendszert?
Milyen a teljesítménye az adónak, és mi a hatótávolsága? (Ha egyáltalán jól gondolom, hogy itt egy adónak kell lennie.)
Köszönöm előre is az infókat!
(#) Gafly válasza teglascs hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Yagi antenna adásra is, vételre is használható.
Digitális adatátvitelre szolgál (távfelügyelet, távműködtetés), hogy a központban lássák a telep állapotát, illetve be tudjanak avatkozni.
Régen (úgy 25 éve) korszerűnek számitott.
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Köszi!
Most, korszerűbben hogyan oldják meg ugyanezt?
(#) Massawa válasza teglascs hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Hasonloan de immár felhasználják a létezö hálozatokat (GSM, WIFI, söt az autopályákon gyakori a müholdas up-link is). Ezek ma olcsobbak és megbizhatobbak (gyorsabbak).
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) teglascs válasza Massawa hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Értem, köszi. Nyilván egy nagy megrendelő nagyon kedvező árakat tud kiharcolni a szolgáltatóknál, akármilyen adattovábbítási útról is beszélünk.

Ezek szerint magánfelhasználás esetén, ha nem akarsz havi és adatforgalmi díjat fizetni, adott esetben mégis jó megoldás lehet az a módszer, amire rákérdeztem.
(Nem tervezek ilyesmit megvalósítani, csak érdeklődöm...)
(#) Adrién hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Tarr KFT előfizetésem kábel-tv.több tvre kell elosztanom 4 db + az internet.Na most van egy 4 es elosztóm, és egy 2 es elosztóm. a képen látható módon oldottam meg.jó e ez így , illetve van egy hpf85A high pass filter dugóm.Ezt hova tegyem , mert így is működik minden tv.Van kép, és internetem is van , de gondolom a szolgáltatósok se hiába tették bele a filtert.tv1 és a modem egy helyiségben van.A 2 es és a 4 es elosztóra ugyan az van írva.Kérdés hogyha kell a filter akkor azt hova tegyem, és kellene e más filter a tv-khez ?
(#) zolika60 válasza Adrién hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Ezt már megkérdezted itt. Válaszokat is kaptál rá. Mire számítasz most?
(#) Inhouse válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Ha csak ott kérdezte volna meg, de megtette itt is.
Az egy külön érdekesség, hogy minek két külön topic ilyen neveken:
"Kábeltévés hibák elosztás" és
"Kábel TV osztása"...hogy ment át a szűrőn nyitáskor?
Persze van még:
"Probléma a kábel TV-vel"
"KábelTV - antenna"
(#) pucuka válasza Adrién hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Kábel TV -nél hol van antenna? Biztos nem nálad, így ezzel nem kell foglalkoznod.
(#) Adrién válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Rendben!Bocsánat, minél előbb választ akartam rá kapni, azért kérdeztem meg több helyen, és ahol leírták a választ azt meg nem is néztem.
(#) Inhouse válasza Adrién hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Azt gondoltuk. Csak abba gondolj még bele, hogyha mindenki ezt csinálná...és sajnos csinálja is, a való életben is.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Ezért válogatom már meg én is, hogy válaszoljak-e egyáltalán...
(#) erdiboni hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Sziasztok! Pmr sávra készítek antennát, és az lenne a kérdésem hogy ha az elemek keresztmetszete nem 6mm alu, hanem 10mm az nagy baj-e? Ez lenneaz antenna Bővebben: Link
(#) Joe_001 válasza erdiboni hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Üdv!
Nem. Van olyan gyári tv antenna, amelyik 10mm ből van UHF felső sávra van méretezve, de 6 is elég.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) erdiboni válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ! Életmentő volt!
(#) pucuka válasza erdiboni hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Az antenna elemek vastagsága a sávszélességet befolyásolja. 10 mm átmérővel szinte az egész UHF sávban használható. A PMR 100 kHz sávszélességéhez akár 2 mm -es drót is elegendő, a lényeg, hogy megtartsa saját magát, még szélterheléskor is.
(#) erdiboni válasza pucuka hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Köszönöm! Egyébként mi a véleményed az általam belinkelt antennáról? Ha minden értéket betartok pontosan, akkor mennyire lehet gond az swr- el? Meg a koax bekötésénél nem kéne elé egy balun? Bocsánat a sok kértésért.
(#) erdiboni válasza erdiboni hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Rosszul fogalmaztam. A dipól elé gondoltam egy 1:1-es balun-t. Csak ezt a cikk nem írja. Szerintetek?
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Idézet:
„a lényeg, hogy megtartsa saját magát,”

Meg a rohadt galambokat is
Következő: »»   42 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem