Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1375 / 1679
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm a dicséretet. Be kell vallanom, még nincs készen. A borda matt fekete lesz. A doboz selyemfényű lakk. No meg még üres a belseje.
(#) kérdező válasza pjg hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szerintem ne fesd le! Jó ez így, max. eloxálni lehetne az alumíniumot.
A doboz lakkozása jó ötlet.
(#) llaczo hozzászólása Máj 21, 2016 / 45
 
Sziasztok.
Az SMD munkákat mérsékelten kedvelők most ne figyeljenek
Szeretném megmutatni a nagy nehezen elkészült tranzisztor órámat.
Az ötlet innen származik. Mivel ez egy amerikai 12 órás és hálózati 60 Hz-ről működő alkotás, ezért kénytelen voltam módosítani a kapcsolást. így most elkészült 24 órás és saját quartz kristállyal meghajtott változat.
A kapcsolás magától adta egy bináris óra odasűrítését. Továbbá terveztem rá fényerőszabályzót (éjjeli üzemmódra), de akár ki is lehet kapcsolni a fényeket ha valamiért zavaróak.
Ez az óra rávett hogy elkészítsem első videó szerkesztésemet és feltöltésemet is. Ez itt látható.
Üdv. Laczo

Tranz_ora.JPG
    
(#) gerleimarci válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Idézet:
„nagy nehezen elkészült”

Ezen nem csodálkozom, ennyi alkatrészt beforrasztani... Ilyet épeszű ember nem csinál.
Ezt ma már meg lehet oldani egy avr-el vagy pic-el negyed ekkora méretben, de a tiédnek pont az a varázsa, hogy ilyen bonyolult.

Hány óra munkád van benne és mennyi az alkatrészköltsége?
(#) JZoli válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Azért ez nem semmi elhivatottságot követelt! Csak gratulálni tudok hozzá!
(#) zenetom válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Még keresem a padlón az államat...
(#) benjami válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 / 1
 
Ha létezne SMD tokozású elektroncső, akkor gondolom azzal készült volna.
(#) llaczo válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Szia. Hogy hány óra munka van benne nem mértem. Fél év esténként, néha több hetes kihagyással. A költségeket inkább nem közlöm mert az asszony is látja A kék kijelzők és a nyák az ár fele.
Nagyon sok buktatón, hibán túl vagyok úgyhogy a következő már negyed idő alatt meglenne.
PIC és propeller órát már készítettem. Ezek után már növekszik a kihívás igény.
JZoli, zenetom. köszönöm.
benjami. Jó irányba gondolsz. A következő célpont.
(#) kistee válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Gratulálok! Nekem is megjött a kedvem egy ilyen Nixies-Glimmes szerkezethez, olyan, mint az Orion űrhajó, vagy az Alfa Holdbázis "kompjútere".

Teccik, na!
(#) tomi52 válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Hát türelemért Te nem kétszer, legalább háromszor állhattál sorba!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
(#) manolo válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Szia!
Én is csak gratulálni tudok!
Ha a nixie-sel kész vagy tanulmányozhatod ezt is, hátha kedvet kapsz egy ilyenhez is:
Bővebben: Link
Vagy ezt:
Bővebben: Link
Még egyszer gratula, és szép napot kívánok!
István
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
(#) don_peter válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Gratulálok, nagyin szép munka.
Nem semmi...
(#) Gafly válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Amit még nem mondtak a többiek: Saját panel és nem netről letöltött program
(#) gerleimarci válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Az előbb lemaradt a lényeg: GRATULA! Nem semmi, amit összehoztál.

Szkópórában gondolkodtál már? Persze azt már csak pic-el lehet.
(#) kameleon2 válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Türelmed - az van . Gratulálok! Én nem sajnáltam volna egy szebb plexi keretet sem ettől az alkotástól, de mindenképpen elismerésem!
(#) zsoltee0001 válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Nem semmi... azta! Mindez azért, hogy mutassa az időt...pontos legalább?
ebből is látszik, milyen sok minden van egy ic-be
Üdv
(#) llaczo hozzászólása Máj 21, 2016 /
 
Köszi mindenkinek.
Elég pontos. Két hete üzemel. 32,768-as quartz-ot marékszámra lehet szerezni bontott PC-ből. Ha hosszú távon nem lesz jó akkor cserélgetem.

kameleon2. A plexi már megvan, de nem volt kedvem szabni. Majd egyszer.

gerleimarci. Egyszer feltöltöttem egy PIC-et szkóp óra programmal próbára, de nem működött valamiért. Azóta hanyagolom.

Gafly. Véleményem szerint a panelterv az alkotás arca. Nem bízhatom másra. Persze gyors rutin munkáknál lehetnek kivételek És persze szeretek panelt tervezni.

manolo. az első link az kivitelezhető. Van benne valami. A második szép de túlzás.
(#) janikukac válasza llaczo hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szia!
Lenyűgöző munka!
Esetleg publikálod a terveket?
(#) Alkotó válasza llaczo hozzászólására (») Máj 22, 2016 2 / 2
 
Idézet:
„Véleményem szerint a panelterv az alkotás arca. Nem bízhatom másra.”

Ha a második mondatot általánosítjuk, akkor árnyalni szükséges, mert akkor és csak akkor szabad saját panelt tervezni, ha nincs eredeti, vagy ha van, akkor jobbat tudunk annál. E nélkül a kitétel nélkül, borzalmas torz-szüleményeknek adnánk útlevelet. Tapasztalatom szerint sokkal több a rossz terv, mint a használható. Kevesen vannak akik valóban jó paneleket tudnak tervezni.
(#) madzagos válasza llaczo hozzászólására (») Máj 22, 2016 / 1
 
Gratulálok! Neked nem semmi türelmed van! Kíváncsian várom a következő alkotásod!
(#) Ferkógyerek hozzászólása Máj 22, 2016 / 17
 
Régóta tervezgettem, hogy építek egy órát a műhelybe, most végre ezt is lehúzhatom a listáról.
Nézegettem a neten lévő rajzokat, de egyik sem felelt meg az igényeimnek, így magam terveztem egyet. A doboz kivitelezését az egyik asztalos ismerősömre bíztam, az nem az én érdemem.
(#) granpa válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 22, 2016 / 2
 
Ezt a borzalmas zsúfoltságot, hogy préselted bele?
(#) szucsistvan123 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szép munka! Gratulálok!
Az idő mutatásán kívül tud még valamit?
(#) Ferkógyerek válasza granpa hozzászólására (») Máj 22, 2016 / 1
 
Az első alkotásom amihez méretre készült a doboz

Szucsistvan: Köszi!
Csak az időt mutatja, ez volt a cél. Ezért is vetettem el több kész projectet, ami mutatott dátumot, hőmérsékletet stb.
Minden funkciója a pontos idő kijelzésének van alárendelve.
A program tudja a dátumot, ebből számolja ki a téli-nyári időszámítást, de nem mutatja.
Automatikus PWM fényerőszabályozást, GPS-ről történő automatikus idő pontosítást és mozgásérzékelő funkciót tud még.
(#) Szammer válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szia!
Összességében ok. a dolog, de azért közölhetnéd az asztalos ismerősöddel, hogy keretlécet nem illik látható felületen toldani (2.jpg bal felül). Egyébként gratula.
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2016
(#) Gránátalma válasza Szammer hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
nem is egy fából van a keret, jobb felül is van toldás, és a fa mintázata is eltér.
De attól még nem rossz az
(#) Szammer válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Én nem mondtam, hogy rossz.
(#) pont válasza Szammer hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szerintem hossz toldott táblásított fenyőből (tulajdonképp környezetvédelem) van, az egész doboz, azért a toldások.
(#) zsozso72 válasza Szammer hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Kicsit furcsállom hogy a kinézete számotokra ennyire fontos,mikor ti csak a képet nézhetitek róla,még a gazdájának így is tökéletesen megfelel. Amúgy számomra mint asztalos teljesen elfogadott hogy toldott anyagból készítsek bárminemű látszó dolgot,sőt van aki külön így kéri.
Gratulálok a kivitelezéshez és létszik értő kezek munkája van benne.
Üdv.Zsolt
(#) llaczo válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Köszi.
Szívesen elküldöm, de csak a nyák terv van meg elektronikus formában. A kapcsolási rajz módosítások még papírfecniken vannak. Esetleg ha többen is kérik megrajzolom.

alkotó: remélem nem haragszol ha félig értek egyet veled. Ha valaki rossz vagy csúnya panelt tervez az még nem nagy baj. A problémának azt tartom ha a következő panel nem lesz jobb. Persze ez csak egy vélemény.
Következő: »»   1375 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem