Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 132
(#) zsoltee0001 válasza lumpika hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia
Nézd meg, hogy a memóriájába ott van-e az a távirányítókód (12. oldal) inkább az rf modulba van valami.
Az meg, hogy azt mondják, hogy ez a vevő megeszi ezt a távirányítót, nem bisztos, hogy egy hiteles forrás-
Üdv
(#) lumpika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Nincs ott mert kitöröltem, de az a gond hogy nem tudom a távokat a vezérlésre újra tanítani, nem veszi a jelüket nem villan fel a piros pötty
(#) zsoltee0001 válasza lumpika hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Ha a távirt közel rakod a szg. hangszórójához (ha erősítős) akkor hallatszódnia kell egy vijjogó hangnak ha megnyomod a gombot, én így szoktam leellenőrizni az olyan távirányítókat amihez nincs vevő.
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Hali!
Két sorompót akarunk szembe állítani, egy ipari kapuba. Szinkronba kell nekik működni. Az oszlopokra egy pár fotocella lesz felszerelve. A nyitás-zárás-P.P. pontok párhuzamosítása oké. A fotocella pontokkal meg lehet e ezt csinálni? Tehát, mind a két sorompónak kellene reagálni az egy pár fotocellára.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Hello!
Sorbakötni a két fotocella független kimenetét...de nem írtad le, hogy melyik típus lenne használva. Beninca PUPILLA ...?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016

Pupilla.jpg
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Bocsi, - igen a PUPILLA.
Valamit szerintem nem jól értelmezel. Az oké, hogy tőbb fotocellát hogy kell össze fűzni. Az én esetemben két vezérlést kell figyelni egy fotocella párnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ok..akkor tényleg nem értem.
"Sorompónak kellene reagálni az egy pár fotocellára"...Ha ezt úgy érted, hogy ez a "reagálás" "tiltás" , hogy ne "taglózza" le a kocsit a lecsapódó sorompó..
Én a "letaglózás" elleni védelmet vettem alapul az előző válaszomban...
De a "két vezérlés...egy fotocella pár"...akkor egyszerűen be kell kötni még egy plusz relét, két pár független érintkezővel.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Hali!
A relét vezérli a fotocella, ami természetes áram/feszültség, a relé érintkezők meg a vezérlésen a fotocella pontokat? Nincs ettől valami egyszerűbb megoldás?
(#) mraulajos hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Hali!
Ez a vevő 304 MHz-en működik?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Hello!
Ez talán a egyik legegyszerűbb megoldás...vag még esetleg a párhuzamosított "STOP" bemenetre kötni a fotocella kimenetét.
Ki lehetne esetleg még cserélni a fotocella reléjét is két érintkezősre...de akár két fotocella párost is lehetne használni (csak ez esetben megszivathat egy kövér légy, ha leszáll az egyik fotocella vevőre) ...
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Szia! Általában standard megoldás a potenciálfüggetlen - avagy a "száraz" kontaktus. Ez a létező legegyszerűbb és legmegbízhatóbb megoldás. Könnyen működtethető és könnyen ellenőrízhető hiba esetén. Könnyen felfűzhető, párhuzamosítható és sorolható, bővíthető.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Oda van írva: "Frequency: 300mhz, 306mhz, 315mhz, 433, 868mhz, customized"
A "customized"-be belefér a "304 MHz" is...de min. 500 darabot kell rendelned!
(#) mraulajos hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Köszönöm az ötleteket! Valamilyen megoldást összehozunk.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Ennél a vevővőnél az a kíváncsiság furdalja az oldalam, hogy ennek az elektronikának az elődjén, (SW200C) ami már nincs forgalomba, ilyen vevő van. Mellékelem a leírást. Innen indítottam erről egy témát. Ezen az elektronikán kűlön van nyitó/záró gomb. Ez nem is lenne probléma. A gond az, ezeket a gombokat folyamatosan kell nyomni ahhoz, hogy működjön a kapuszárny. Arra gondolok, hoy ez a vevő, amikor megkapja a távirányítóról az impulzust, folyamatosan adja a jelet addig amíg a kapuszárnyak működnek.?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Hali!
Ezt az IC-t nem lehet kicserélni olyanra, ami úgy van írva min ahogy nekem kellene? Foglalatba van. Persze, ha valaki meg tudná mondani, mi van a cimke alatt.?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) Kékróka válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ha elolvasod a leírás 6. oldalát, ott le van írva hogy azok a gombok csak arra valóak hogy próbálgatni lehessen a motorokat, nem ad valós nyitó ill záró parancsot, a fotocellát sem veszi figyelembe ilyenkor. Üzemszerű használatra nem ez való.
(#) mraulajos válasza Kékróka hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Hali!
Igen. Számomra az érdekesség az, hogy amely lábakhoz a nyomógombok kapcsolódnak, ugyan oda kapcasolódik az RF vevő is. Tehát ezek szerint, a vevő nyitás/zárás idő alatt folyamatos jelet ad.?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Hello!
Mi is annak az RF vevőnek a típusa? Abból inkább csak egy digitális jelsorozat érkezik.
A PIC/Mikroprocit meg lehet úgy programozni, hogy az eltárolt jelsorozat elindítsa a nyitást, de azt csak a GND-re kötve, meg csupán a mikrokapcsoló zárásának idejére adjon tápot a motornak...
Gyanús, hogy a motor áramát jumperrel állíthatóan figyeli a vezérlés...talán ez a végálláskori túláramra kapcsolja le a motorra a kódolt digitális jelsorozat által bekapcsolt tápfeszültséget...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Hali!
Melékelek egy képet. A másik oldalról egyenlőre sajnos nincs. Holnap lesz arról is. Az a panel amit linkelsz, az oké. Azzal semmi gond. Az enyémen nem egészen ilyen, vevő sem. Ez előtti tip.

100_4297.JPG
    
(#) Kékróka válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Buta az a rádio, nem ad az semmit csak veszi a jeleket, a proci meg kiválogatja mi szol neki, ami kijön belöle digitális jelsorozat, az nem a kapcsolójel
(#) mraulajos válasza Kékróka hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Hali!
Biztos így van, ahogy leírod. Nem vagyok benne ennyire ezekbe a dolgokba. Sajnos.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Ezt a választ több mint egy hónapja megkaptad, te szoktad olvasni egyébként a neked szóló hozzáúszólásokat?
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Hali!!
Terészetesen, - minden nap többször is rajta vagyok az oldalon.
Azért a beígért képeket még felrakom, és lezártnak tekintem a témát.
Köszönöm mindenkinek!
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Végre valaki, normális képeket tud készíteni
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Kössz!
(#) jocka 3 hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok! Nekem van egy Protecto Kitt leader 3-as tipusu kapunyitóm. A problémám, hogy minden helyesen van bekötve a fotocella a fot 1 be, a fot 2 és a com rövidre zárva, és a autómatikus zárásnál az idő megadásával,a kapu nem a kinyitott álapotbol zár be , hanem ha bezárom, a beálított idővel ujra kinyit . A fotocella is fordítva műküdik mert nyitásnál, ha megszünik a kapcsolat autómatikusan mindig visszazár, nem pedig kinyit. Nem értem mert távirányítóra helyesen működik. Ha valakinek van valami jó ötlete ,vagy javaslata azt szivesen meghalgatnám. Köszi!
(#) uniman hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Hello!
A motorok fordítva vannak bekötve. Meg kell cserélni a sorkapcsoknál a két-két szélső vezetékeiket...(fekete, barna).
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2016
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Ez Jocka 3-nak szól...
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Volt, hogy évekig ment így egy nyitó (át volt kötve az infra), kérték, hogy tegyem rá az auto visszacsukás,..... utána jött kopp
(#) szemter hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Súlyos mozgássérültként elerktromos ágyat használok, de sajnos elromlott az egyik tolómotor, annélkül nagyon nehezen létezem, szerelőm ajánlotta, forduljak Önökhöz,
A motor cimkéjét tudm mellékelni, ilyen motort keresek,kérésem az lenne, tudnátok nekem segíteni?
szemter
Következő: »»   27 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem