Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   31 / 489
(#) tony994 hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
"Ne zsongíts! A bázisba 7805 kell! Oda a 78L05 kevés lesz..."nekemis 78l05 van és nekem eggyátalán nem meleg..... És aPIC-en kívül minek kell 5v?
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
JAJJ! BOCSÁNAT!
Rosszul írtam, növelni kell. Pl. 10k->100K-ra!!!
Elnézést!

Nem néztétek meg az itt fentlevő cikket és kapcsrajzot?
(pl. a tsop-nak)
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
én meg elnéztem...
mert az irl 530 tranyó melegszik iszonyatosan...
(#) tony994 hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Nekem az csak langyos.....És no hűtöborda....
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
te a bázis infra led 2 lába között hány V-ot ill ampert mérsz?
(#) tony994 hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
68 Ω ellenállás melegszik nállam a távírányítóban deh nagyon
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
kicseréltem 80K-sra az ellenállás,de változatlan be-ki-be 2kék led nagyon halványan és,1meg mintha villogna
(#) tony994 hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Én 1volt felett mérek picivel az irda led nél.
(#) tony994 hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Robbbb neke akkor a kikapcsolásra leáll a motor vagy világít két led???
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Nem is melegedhet. Tényleg csak pár msec-ig folyik rajta áram. Nézted kamerával a ledet?
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
ja,táviránytóval ki-be tudom kapcsolni a motort,a 2led nagyon halványan világít tovább.de aztán lassan elalszanak.
Vicsys!
Ha nincs ott a bázis infra ledje a bp103 alatt,akkor semminek sem kéne világítania?
mert nekem akkor is ég ez a 2...sztem az infra led lehet tul gyenge...
van valami ötleted?
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Az tudom javasolni, hogy nézd át az itteni kapcsrajz szerint. A led pontosan szembe legyen a ftranyával. Az ellenálását növeld meg 100k-ra. Elsőre ennyi.
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
ok...keresek akkor még ellenállást.
teszek fel pár képet az egészről,hátha valakinek szemet szúr valami hiba
(#) robbbb hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
itt a többi kép
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Mégegy dolog. Ha lekötöd a motort, rá tudsz mérni a fototranyára, hogyha az ir led fölé forgatod, kinyit-e? Ezt mérd le a kollektorán.
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
de a fototranyonak 2 lába van csak nálam(bp103)
mekkora fesznek/áramnak kell lennie?
(#) robbbb válasza robbbb hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
kivettem a propot,fesz ráad,ir led szemd a fototranyóval.
mértem a fotótranyó 2 lába közt,de szint semmi változás...kb 10mV van.
Jó helyen mérek 1általán?
Sztem tuti az ir led a hibás...teszek fel 2 képet h. mennyivel gyengébb az ir led a bázison mint a távirányítóban.


Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása robbbb hozzászólására (») Márc 17, 2008
 
Kedves Robbbb!

Kerüld a chates stílust, öntsd mondanivalódat a szép magyar nyelvet használva teljes mondatokba. A rövidítések menőek, de itt nincs rá szükség.
Valamelyikőtöktől előbb-utóbb meg kell válnunk. Remélem a rövidítések lesznek azok.
(#) tony994 hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Ez nekemis feltűnik hogy a bázis IR-led je sokkal halványabb mint a távírányító IR led je.....Lehet hogy elektrocsib eltervezett vmit??Rakokfel képeket az enyémről köztük lessz IR-led es is!Akinek feltünik valami hiba az írjon majd!

ÜDV!
(#) tony994 hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Itt a többi kép!
(#) tony994 hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Itt a többi többije
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 

Én átnéztem az elektrocsibes beültetészi rajzot és nem találtam rajta hibát a kapcsolási rajzhoz képest.
Mivel az infra led egyik lába megkapja az 5V-ot a másik pedig a pic 7es lábához csatlakozik,tehát esetleg ott van a hiba.
Az mindenképpen sokat segítene,hogy ha valaki akinek működik az óra megmérné a bázis ir led 2lába közötti áramot és feszültséget.
Én ma veszek uj unfra ledet és irl530at mert az se normális sztem amilyen forro.
Estleg ujraprogramozom a pic-et.

Üdv!
(#) robbbb hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
ezzel a fotótranzisztorral nem vagyok teljesen tisztába...
vettem ma pár alaktrészt köztük egy uj bp103ast és egy bpx44-t,aminek a bp103al ellentétben 3 lába van.
Sok kész kapcsoláson amik felkerültek ide ilyen fémtokos fotótranzisztort láttam én is.
Ezt hogy kössem be?
Az adatlapjábol nem derült ki sajna....
Teszek fel 1 képet róla a bal oldali a bpx, a jobb oldali a bp103

Üdv
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
A bpx-en találsz egy kis fülecskét. Amelletti láb az emitter, a középső a bázis (nincs használva) és az utolsó a kollektor.
A másikat dióda vizsgáló állásban egy multiméterrel tudod ellenőrizni egy lámpa alatt. Ha kinyit (emitter a negatív, kollektor a pozitív) akkor olyan 600-700 körüli értéket mutat majd a műszered, sötétben pedig szakadást.
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
ok,köszi
viszont a bázisommal komoly gond van.
bekapcsoltam a propellert és pár perc mulva azt vettem észre hogy a trl530as tranzisztor és a schottky dióda nagyon forró,és a propeller egyre lassabban forog,ha letekertem a potmétert minimumra,akkor alig pörgött.És a távirányító ki-be kapcs gpmbjára nem reagál már.
Esélyes hogy majd összerakok egy uj bázist,de van valakinek ötlete hogy mi okozza ezt?
Estleg az adapter 800mA-e a kevés?
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Mérted az áramfelvételt? Mennyire esik le a fesz a pufferen. (komolyan mondom, miért nem logikusan gondoljátok át és mértek? Hiszen te is jó helyen kapizsgálsz.)
A potinak így kell működnie, letekered-lassan forog, feltekered-gyorsan forog.
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
a feszek rendben/12V a tekercsnek,12V a motornak 5V a tsop-nak/
engem ez a melegedés zavar nagyon és az hogy magától lassul az egész...ez igy bizti nem jo.
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Kedves robbbb!
Ha jól olvastam, akkor Te is az elektrocsib-es verziót építetted meg, akárcsak tony994. Namármost egy képet nekem tony994 átküldött, melyen a forgórész beültetése látható és nekem szemet szúrt egy "aprócska" hiba. Ez a hiba annyiból állt, hogy a zener dióda nyitóirányban volt bekötve! (ezt írom mindenkinek, aki ezt a verziót építi meg, erre a hibára figyeljen oda!) Több időm még nem volt a beültetést leellenőrizni a kapcsolási rajz alapján, de amint ráérek, előveszem a rajzokat!!!
(#) robbbb válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Szia!

Én olvasgattam a fórumot és láttam hogy valaki írta hogy a zenert meg kell fordítani,én ezt meg is tettem.
Csatolok egy képet hogy most hogy áll.
Szerintem a prop résszel nincs probléma.
A bázis viszont aggasztó,hogy eddig simán tudtam ki-be kapcsolni a távval,most meg semmi....és a schottky meg tranyo kb 100fokos ha nem több...lehet hogy a tsop elszállt?
5V-ot megkapja még...

Üdv!

prop2.JPG
    
(#) tony994 hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Hát az én propom se működi (egyenlőre).Az enyémnek semmi jele nincsen arra hogy rossz lenne nem melegszik tulzottan semmi.Robbbb-nak legalábbb annyi előnye van hogy tudja hol a hiba.......
Következő: »»   31 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem