Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2838 / 3971
(#) Gergokek hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Igen azzal, úgy az a kettő jó?
(#) Tasznka válasza Gergokek hozzászólására (») Aug 24, 2016 / 1
 
Szia!
Igen,az ilyen led-szalagokat rá lehet 12V DC-re kötni.Ezeknek nem kell áramkorlát.
(#) vargaf válasza Gergokek hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Igen, jó.
(#) Gas Monkey hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Szerbusztok, ebben a kapcsolásban a bekarikázott cuccos mi lehet?

Névtelen.png
    
(#) Lamprologus válasza Gas Monkey hozzászólására (») Aug 24, 2016 / 1
 
Transzformátor.
(Secunder oldal 10V)
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2016
(#) Petyaa válasza Gas Monkey hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Szervusz
(#) golem hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Kaptam minap egy Sony Mikro hifit Olyat mint ami a képen van.
Sajnos nekem nincsen ipodom de van pendrive.
Kérdésem az ha a kapcsolási rajzon jelölt pontokra felforasztok egy usb ajzatot akkor le tudja játszani róla a zenét vagy nem?
(#) RoliNyh válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Hát ez érdekes, nekem úgy tűnik, mintkét USB adatvonalra a táp és test között egy feszültségosztó beállít valamilyen szintű feszültséget. Nem látom sehol, hogy ez a vonal adatkommunikációra szolgálna...
(#) golem hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Megpróbálom neked kimenteni ezt az oldalt pdf be
(#) RoliNyh válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Attól a kapcsolás nem fog változni úgy érzem...
(#) golem válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
akkor nem fog müködni de azért itt a panel teljes kapcsolása

xxxxxxxxx.pdf
    
(#) RoliNyh válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Gyanítom a készülék az I-Pod analóg hangkimenetéről
(fülhallgató ki van vezetve az aljára a dokkoló érintkezőkre úgy tűnik)
veszi a hangjelet, és azt küldi tovább az erősítőnek...
(#) elektroncso válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ez így biztos nem fog zenét lejátszani. Eredetileg az IPOD-ot csak töltötte USB-n keresztül, kommunikáció nem fojt rajta. Már más készülékben is láttam, hogy töltéskor az adatvezetékeket ellenállásosztóval kb. féltápra állítják be, de hogy ennek milyen oka van, nem tudom.
U.i.:Szerintem csak fixálják az adatvonalak logikai állapotát vele, ne történjen zavarás.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) madzagos hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Elkészítettem egy TTL órát. Az óra rész nem számol jól, ha az óra részt megépítem külön akkor az működni fog.Kipróbálás szinten? Az 1Hz-es jelet adom neki illetve a tápfeszültséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) RoliNyh válasza madzagos hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Mit értesz az alatt, hogy "nem számol jól"?
A megadott alkatrészekkel építetted?
(#) proli007 válasza madzagos hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Hello! Én az óra rajzát jónak látom. Ha külön megépíted (ami szerintem felesleges hiszen kész van), akkor a 15-ösre kell adni az 1Hz-edet. Mert a tíz órák számlálójának csak a vége van használva, az "1A" számláló, a 4060 jelét osztja tovább. Mert a 4060-ban 14 tagú számláló van és ha a 32768-at 2^14-ennel osztod, akkor még csak 2Hz-es jelet kapsz. Ezt osztja a számláló első fokozata még kettővel. ÉS így lesz meg az 1Hz.
De én is azt a kérdést tettem volna fel, mint RoliNyh mert a "nem számol jól", csak egybites információ.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Az adatvezetékek feszültségszintjeiből "tuja" meg az eszköz, hogy a tápegység, amire csatlakozott, mekkora maximális árammal tud szolgálni.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Mindig tanul valamit az ember... Nincs erről valami online vagy offline dokumentációd?
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Elszámol 0-tól 7-ig utána visszaugrik 6 ra aztán A B betűket ír ki .
(#) morfi007 válasza madzagos hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Szia
Az összes számjegy ezt csinálja DIS1-DIS6 ? vagy csak pl. DIS3, DIS5 ?
Ez a A B nagyon érdekes, mert a 74390-es csak BCD /Binary Coded Decimal / tehát csak 9-ig tud számolni, az A már 10, a B 11 , és igy tovább. Eddig számolni csak a 74393 tud.
(#) world-s hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Az arduino-val kapcsolatban lenne pár alap kérdésem:
-usb-n 5v-os power bankkal lehet stabilan működtetni? Ha nem akkor mivel lehet könnyen powerbankról biztosítani neki a stabil tapot?
-a digitális és PWM kimeneteken ventilátorokat és sok-sok ledet szeretnèk vezérelni (be/ki/sebesség/fenyerő). Ezek is a bankról mennek, tehat 5V, de jóval nagyobb az áram. Mivel lehet a megfelelő illesztést így tőmegesen megoldani kis helyen egyszerűen?
Mindez egy jelmez (suit) belsejeben lenne. (Nagyok kicsi a hely, tehat jó lenne mondjuk nem 15 tranzisztor)
-A fejben 2db mikrokapcsoló van elrejtve. A terv hogy a monitorokhoz hasonlóan lehetne az egyes elemeket beállítani (a fej levétele nélkül). Pl. Bal gomb 3x megnyomva a szem világítas beállítashoz lépek. A jobb oldali gombot megnyomva kiválasztava belépek a beállítasba. Majd a jobb oldalit nyomkodva pl. válogathatok: szem vilagítás kikapcs,bekapcs, 50%-on, vagy a fenyviszonyoktól függöen automatán.
Viszont a jelmez fejében kellene latnom mit csinálok. Tehát kéne valami visszajelzés. Van egy ledoszlopom. De ha így önmagában hajtanám meg akkor egy csomó digitális kimenet le lenne foglalva. Alfanumerikusu ledkijelzőnél is hasonló a gondom.
Néztem 1 col alatti mini kijelzőt de magasságra nem biztos hogy elférne amit találtam. Annál viszont tetszett, 3-4 vezetékkel meg van oldva a teljes összekötése. Létezik valami nagyon kicsi hasonló, de alacsony kijelző (max. 4cmx2cm a teljes egység)? Vagy létezik olyan amivel a ledoszlop, vagy az 1-2 digites alfanumerikus led egységei is illeszthető ehhez az eszközhöz azon az adatbuszon vagy min? Kvarc azért nem jó, mert a jelmezben sötét van és így is bandzsítva középen kellene leolvasni mindent.

Előre is köszi.
(#) Sebi válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Az apple trükkje... Nálam is volt céges egy darabig és a töltés nem indult be csak a saját töltőjével, gépről viszont tette a dolgát. Nekem nem nem volt kényes az ellenállások értéke, csak ne szakadást lásson.
(#) madzagos válasza morfi007 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Csak a DIS2 illetve a DIS1 is elszámol 3 ig a perc és a másodperc kijelzők rendesen számolnak DIS3-DIS 6.Azért kérdeztem hogy a kapcsolásból amit kiemeltem azt külön kipróbálva el kellene számolnia 0-tól 23 ig.
(#) morfi007 válasza madzagos hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Ezek szerint 24:00- nál nem reseteli magát,,,ha jól értem. Ez a reset pedig az R5 alatti 2 diodán múlik, ugyhogy ezekre tippelnék. Hogy hidegkötés vagy zárlat most nincs időm elemezni, de szeritem ott lesz a gond.
Bár reggel azt irtad hogy 0-7 OK, aztán 6, A, B,,,,,szóval pontosíttanod kéne a problémát
(#) GmS hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Üdv.

Van egy trafóm , ami AC 25V kb. 7A , ha egyenirányítanám akkor ugye több lesz a feszültsége ?
Ha igen akkor milyen egyenirányító kellene hozzá ?
(#) madzagos válasza morfi007 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Holnap átnézem a panelt zárlatra, forrasztási hibára. Illetve cserélek ict is a biztonság kedvéért. A két diódát is kimérem.
Köszönöm a segítséget !
(#) Csupasz válasza GmS hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Szia!
Gyök kettővel nagyobb lesz a feszültsg, és a diódán 0,6V fog esni, azaz kb.35V feszültséggel számolhatsz. Ha 7A tud a trafó, akkor 10A diódát használhatsz, de ha nagyobb lesz a pillanatnyi áramfelvétel (pl.puffer elkó, akkor mégnagyobbat.
(#) GmS válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Köszönöm .
Tudnál nekem egyet linkelni ? Vagy hogyan keressem ?
(#) Csupasz válasza GmS hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
(#) GmS válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Köszönöm !
Még egy ,,amatőr kérdésem ,, lenne , ezt a 25V-os szekunder oldalra kell raknom igaz ?
Következő: »»   2838 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem