Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 132
(#) zsoltee0001 válasza szemter hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Szia
Ezek a kórházi cuccok elég jól meg vannak csinálva, én belekukkantanék, biztos meg lehet azt javítani, lehet, hogy csak kefe kopás.
Üdv
(#) szemter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
zsoltee0001!
Igen, én is arra gondoltam, csak nem szétszethető, öntött.... ! megpróbálja a szerelőm, de vagy sikerül-vagy nem összerakni......
köszi a gyors reagálást.
(#) kitleader hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok,
újonnan beszerelt Proteco Kitleader 4 (Twister 230 vezérlés) kapuval kínlódunk egy ideje, bekötéseket ellenőriztük, fotocellák rendben működnek, de amikor a mellé kapott távirányítókat akarjuk betanítani, csak a B gomb működik a kiskapu funkcióval (ha megfordítjuk, akkor a másik szárny is működik), a nagykaput nyitni nem tudjuk, hogy a két szárny egyszerre működjön az A gombbal.
Találkozott már valaki ilyen gonddal?

edit: Master Slip Proteco TX távirányítóink vannak, többet is kipróbáltunk, volt már teljes memóriatörlés is.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016
(#) norbert1980 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok.

Adott egy kapunyitó,ami egy zárt lemezgarázs ajtaját nyitja.A 433Mhz-es távirányító hatótávjával vannak problémák.Zárt ajtónál sokszor kb 20 centiről érzékel csak.Volt olyan is,hogy be kellett menni a garázsba kinyitni;néha viszont távolabbról is sikerül(4-5m).Ennyire leárnyékolhatja az épület lemez burkolata?Próbáltam az antenna vezetéket megtoldva kivezetni az épületen kívülre de az sem bizonyult hatásosnak.Valaki tudna nekem tanácsot adni ezügyben?
(#) zsoltee0001 válasza norbert1980 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Szia
Valami gáz van azzal a vevővel, hacsak nem egy Faraday kalicka a garázsod, ha meg kivezetett antennával se jó (kérdés, mennyire volt szakszerű a kivitelezés) akkor meg főleg.
Milyen vevőről van szó? tipus? fényképezd le.
Üdv
(#) norbert1980 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
A készülék háza elvileg kültérre van tervezve.Esetleg ezt lehet szakszerűtlenségnek nevezni...Bár néha veszi az adást ezért furcsa nekem.Az antenna kivezetés csak a képen látható fekete vezeték meghosszabbítása volt a garázs falain kívülre.
(#) norbert1980 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Belülről:
(#) Inhouse válasza norbert1980 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Az antenna az adott vételi frekvenciára van méretezve, akkor is ha csak egy darab drót. Azt nem toldjuk, mert nagy valószínűséggel nem lesz jobb.
Egy távirányító van hozzá? Ha van másik, azzal is ezt csinálja? Az elem jó és jól érintkezik?
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) zsoltee0001 válasza norbert1980 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Ez komlett kapunyitó, a vevő be van építve, ahogy az előttem szóló is írta, nem toldozgatjuk, mert azzal nem lesz jobb. Először vedd le az antennát a panelről és nézd meg úgy mit produkál. Valami ráinterferálhat, az is lehet, hogy a 220-as kábel közelsége nem tetszik neki.
Sajnos ezt így csak próbálgatással lehet kideríteni.
Üdv
(#) norbert1980 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Elemcserét próbáltam már.Most rendeltem hozzá másik kapunyitó távirányítót.Remélem csak a távval van a baj.
(#) kitleader válasza kitleader hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Arra az esetre, ha másvalaki is beleszaladna ugyanebbe a problémába: a kártyás dekóder volt a ludas, nem érintkezett tökéletesen.
(#) GreaT hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Üdv,

Van egy V2 PD7 kapu vezérlésem. Több gondja is volt. (11 éve kb. a szet)

- Menet közben össze-vissza nyitott zárt (az elektrolit kondikat kicseréltem)
- Zárás vagy nyitás közben megállt az egész (kicseréltem a 3 dupla morze relét)
- Az 1-es motorban nem volt erő (kicseréltem az indító kondit)
- Kitöröltem a beállításokat.

Most már nem hülyéskedik ki-be zárás.
Vezetékkel direktben tesztelve az 1-es motor szépen indul mindkét irányban.

Egy a baj... Mindkét kapu kinyílik, de az 1-es szárny nem zár vissza. Izzóval tesztelve feszültség sem megy ki a motorra (zárás tekercs).

Van valami ötletetek?

Köszi,
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Hülye kérdés, de nem lehet, hogy az 1-es motor zárási ideje 0-ra le van víve? Ennél a tipusnál azt hiszem meg lehet csinálni.
Ha ez pipa akkor még mindig relé hiba lesz.
A kapuszárnyak késleltetései jók?
Üdv
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Az zárási idő 17,5s

A nyitási késleltetés 2s a zárási 3s. Viszont van egy érdekesség. Ha a kiskaput nyitom akár down gombbal vagy a távval akkor szépen kinyílik az 1-es szárny. Még egyszer benyomva, már nem az 1-es záródik vissza, hanem 2-es szárny.
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Szerintem valamit elszúrtál relécserekor, biztos ugyanolyan reléket tettél bele mint voltak?
Nem lehet, hogy kiszakadt valahol a lyukgalván és nem viszi át az áramot az egyik oldalról a másikra?
Csak ilyen hibát tudok elképzelni. Mondjuk nem értem, miért kellett relét cserélni, ezeknek elég jól bírják, ráadásul triak kapcsol miután kattan a relé, így nem szikrázik, ezért is kérdeztem, hogy meg van-e a késleltetés.
Üdv
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
OMRON G2RL-2 relék voltak benne és ugyanolyanokra cseréltem is őket. A furatgalván nem sérült. Szépen kijöttek a relék ónszippantóval. Szóval szerintem ott nem lehet baj.
Amikor terhelés volt motoron, akkor nem indult el, ha nem volt ráakasztva a kapu akkor indult. Lehet mondjuk ez az indító kondi miatt volt?

Volt párszor, hogy szorult a kapu, akkor a relé beéghetett. Most már nem áll meg záráskor vagy éppen nyitáskor mint előtte. Előtte randomra megállt, mindegy, hogy nyitás vagy zárás üzemmód volt. Volt, amikor össze-vissza nyitott és zárt. Ezek megoldódtak.

Én valami el-programozásra gondolok (csináltm egy Defaultot). Pedig Sok dolog nincs amit el lehetne rontani. Előtte a zárás működött, csak néha nem indult el vagy megállt. Mondjuk a relé tekercsén meg lehetne mérni a feszültséget, de szerintem nem is húz meg a relé.

A furcsaság az, hogy a gyalogos nyitás után a zárásnál a másik szárny is mozdul, pedig nem kellene neki...
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Nem kell bonyolult dologra gondolni, Ha az egyik szérny nem dolgozik, ráadásul csak egyik irányba akkor mindig relé ill, valami nyák szakadási hiba van.
A triak a közös szálat vezérli, abba nem lehet hiba.
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Szia,

Gyorsan lerajzoltam a kapcsolást. Értelmezve a rajzot az irányt a középső relé adja (előre-hátra). A bal oldali az M2 a jobb oldali az M1 motor tápját kapcsolja. Mivel a két motor vezérlése parallel a középső irányváltó relé tekercse nem lehet hibás. A tápfeszt megkapja triak felől, tehát az is jó. Ami marad a középső relé 23-as csatlakozóra menő ága vagy a relé hibás.

Szerintem...

sch.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Szia
Nekem az a tippem, hogy a középső relé NC kontaktja nincs meg, vagy ebbe az áramkörbe kell a hibát keresni.
Jól tudom, hogy itt 1 db triac van és menet közbe mikor indítja a következő motort egy pillanatra elveszi a kraftot, majd mikor zár az érintkező újra adja az áramot?
üdv
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Igen 1db triac van benne, ami a közös fázist vezérli, de azt még nem mértem ki, hogy a másik kapu indításakor elveszi-e a fázist.
(#) GreaT válasza GreaT hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
A misztikum megoldódott

Basszus el volt törve a sorkapocs érintkezője...
(#) kameleon2 válasza GreaT hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Mindig az a fránya mechanika. A hibák 99,9%-a ilyen, vagy ilyenből indul ki.
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Mondtam, hogy nem kell bonyolult dologra gondoloni, azokat a reléket fölöslegesen cserélted ki, úgyhogy ne dobd ki.
Ezeket a fajta sorkapcsokat rühellem, főleg az ilyen 2-3 csatlakozóból álló, csavarozáskor mindig egy kicsit csavarodik, egy idő után elfárad az anyaga.
Érdemes átforrasztani az összes nagy igénybevételnek kitett forrszemeket, még akkor is, ha lyukgalván, egy ilyen hiba egyből kibukik.
Üdv és örülök hogy sikerült.
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Köszi,

Átforrasztottam előtte a padeket, de nem esett ki a láb, csak akkor amikor kiemeltem az egész sorkapcsot. Viszont maradt még egy parajelenség. Ha a kötődoboz(ebben van a vezérlés) nyitva van akkor random megáll a kapu (mindkét szárny). Ha ráteszem a fedőt, akkor minden oké.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Azt nem is úgy gondoltam, hogy majd ki fog zuhanni egy kis pákázástól, de észre lehet venni, ha nem stabil.
Persze, hogy ilyen, mert fedővel működik csak
Viccen kívül, az van, hogy még mindig van valami panelhiba, vagy huzagolás, vagy átvezetés, vagy forrasztási hiba, bármi ami kis mozdítás hatására előjön.
Ilyenkor a relé is lekapcsol?
Azt javaslom vedd le a trafót és köss rá a szekunder oldalra 24vDc-t és úgy teszteld közbe csavargasd a panelt úgy adja majd ki a hibát, én igy szoktam tesztelni is, ha ezen átmegy akkor nem lesz gond.
Nekem a múltkor volt egy lyikgalván átvezetés volt megoxidálódva és csak akkor csinálta ha csavargattam
Nem volt beázva a vezérlés?
Üdv
(#) GreaT válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Szia,

Nem volt beázva, semmi látható nyoma a beázásnak. Igazából kettő helyen tartja a panelt 2db csavar. A furcsa az, hogy a tető felhelyezésétől az panel deformálódhat. A relét akkor még nem hallgattam, de megnézem.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2016
(#) zsoltee0001 válasza GreaT hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Szia
Hétvégi termés.
A mellékelt képen az ellenállásháló "G" betűtől jobbra van egy alig látható repedés.
10-ből 9-szer ment normálisan a kapu, de abból az egyből a végálláskapcsoló nem fogta meg a 1,5 tonnás kaput.
Ezt most csak azért írtam, hogy lásd min múlik, nem valószínű, hogy valaki ezt megoldja neked távgyógyítással
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Hali!
Ennél a vezérlésnél ha rendesen megadom a 24V DC - t, a zárásra érzékelést kötöm a 3 as/8 as pontra, 4 es 9 es rövidzár, akor ennek működni kellene.?
(#) mraulajos hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Bocsi, természetesen a fotocelláról van szó.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Ahogy a képen is van 3,4,5,6- kötve a 8-asra, ha nincs infra a "P8"-nál (programba) tiltani kell a fototesztet, mert nem fog becsukódni.
Üdv
Következő: »»   28 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem