Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Eddig csak koncentrikus fejeket csináltam, javítottam és használok .
IDX-PRO+VDI amit én csináltam és egy Fischer 1270 tekercset amibe flex-el bele vágtak és újra kellet tekercselni. Nincs velük gond. A Fischer fej burkolata jó elektromos vezető.
Régebben kaptam egy tekercs öntapadós alu szalagot. Olyasmi volt mint a szigszalag, csak az alufóliánál kicsit strapabíróbb, vastagabb alufóliából. Nem tudom lehet-e kapni, mert ez a cipőgyári kamionról esett le.
Ujjé, lehet válogatni.Öntapadó alu szalagok
Fischer fej javítása.
Fűtésszerelésnél használnak ilyet hőálló, pld. kéménycsövek illesztéseinél tömítésre. Rátekerik párszor az öntapadós alut a kazán füstcsőre, ahol a vastagba megy a vékony cső.
Utólag látom, már találtál. A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2016
Szerintem egy próbát megér. Rátekerés után bőrszalaggal zanzásítani és kész.
Nem tudom, esetleg az lehet gond, hogy az egymást fedő aluszalag meneteket a ragasztó esetleg szigeteli egymástól. Akkor nem egy alucsövet, hanem menetet mint egy tekercs alkot.
Egy tipp az alu szalaghoz:
Még mielőtt leszednéd a papírt róla, rápróbálod a tekercsre, hogy kb melyik pontján lesz a bekötése, magyarul az a hely, ahol rá szeretnéd forrasztani a kontakt szálat. A rég nem használt pillanatpákába teszel új csúcsot, olyant, ami nagyon túl tud hevülni. Olyan forrszem leszedős legyen. Ilyen pákacsúccsal a kiterített szalagon megfolyathatod a gyantás forrasztóónt is. Ha megfolyt rajta, akkor lepöccinted, hogy csak a helye maradjon. Megjelölöd, mert ha lepöccintetted az ónt, nem nagyon látszik a helye. Így rá tudod ragasztani. De azon a helyen, ahol megfolyattad, kényelmesen meg tudod forrasztani akkor is, ha már a tekercsen van. Persze a tekercs olyan legyen, hogy ne panaszkodjon később arra, hogy azon forrasztottál, nehogy ez miatt menetzárlat legyen, vagy menet-árnyékolás zárlat. Persze, ha van alufluxod, akkor úgy könnyebb. A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016
Ami gyári koncentrikus fejet láttam belülről, azok mind grafitspray-vel voltak kifújva. Ami előnye van az alufóliás betekeréshez képest, hogy jóval kisebb kapacitása lesz a tekercsekhez képest. Az más kérdés hogy jó-e a gyakorlatban a teli árnyékolás, vagy jobb ha a 2 tekercs külön külön van árnyékolva és csak a kivezetésnél vannak összekötve, úgymond csillagpontosan.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016
A tekercset vastagon lehet szigetelni lakkal aluzás előtt. A forrasztás miatt nem is árt. Mérésem szerint kb 500-1000pF a kapacitás.
A grafitos megoldással azon gondolkodom, hogy milyen lehet vizes fűben egy alushoz képest. Mert a fűszálak oldalt is vannak, ahol nem véd a grafit.
A tekercs ház teljesen kivan grafitozva az oldala is, kivan öntve háromnegyedig gyantával ,arra is grafit ,és záró réteg gyanta.
Egy doboz grafitot rá kell fújni, ahogy nézem. Valószínűleg érdemesebb a fej házát grafitozni belül, mert volt olyan tapasztalatom, hogy a műgyanta feloldotta, majd elkente a tekercsre fújt grafitot.
Az első tekercs egy hungarocell formába lett kiöntve, azért van az kívül grafitozva, majd két műanyag cserép alátét közé purhabbal kitöltöm.
Értem. Az nem jött le nekem az orosz fórumról, hogy belül is grafitozva van.
De gondolom pár helyen meg van szakítva, hogy ne legyen rövidre zárt menet, ami zabálja a mágneses teret?
Nincs megszakítva, azért fényképeztem le a Fischer fejet mert annak a fejburkolata jó elektromos vezető műanyag ,egyik peremétől a másikig kb. 100 ohm.
És ez gyári. A grafit amivel befújtam a fejet, amit csinálok , 1-2k ohm. A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016
Itt van egy minelab tekercs , ez is gyárilag teljesen be van grafitozva.
Bővebben: Link
Mértem egyet. Meglepett a végeredmény. Egy tekercset megtápláltam a szignálgenerátorról. Majd a tekercset teljesen bebugyoláltam szénszálba. A tekercs kapcsain a jel amplitúdója néhány százalékkal csökkent csak. Egy másik tekercset is teljesen befedtem szénszállal, az meg vevő volt. Indukálódott benne fesz bőven, ahogy közelítettem hozzá.
Pedig gyakorlatilag rövidzárba volt csomagolva mindkét tekercs teljesen. Azt gondoltam eddig, hogy ez a rövidzár dolog sokkal komolyabb.
Lehet. Ha egy fémlemezen lenne a fázis, a bal lábamon a nulla, azért nem nyúlnék a lemezre ragasztott fóliacsíkhoz.
Lenne egy kérdésem a Fortune-M tulajoknak.
Ha a talajkiegyenlítés olyannyira be van állítva, hogy a ferritre nem jelez, olyankor a ferrit mágnesre jelez, avagy nem? Köszönöm!
Helló!
A ferrit beállítás csak egy referencia, a ferritre is jelez de a küszöb fölött vagy alatta. Ugyanúgy a talajra is, ez inkább notch rendszerű gép. Én a plusz utolsó markert ferritre, az elsőt (ket) bazaltra állítom, így jó. A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
Automata kiegyenlitest használom az jobban bevált mint manualis allitgatas
Ez érthető, csak nem lettem tőle okosabb.
mateatek-nek kis segítség PC-szkóp: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_11811.html
olcsó, használható! A nagy vasaknál látszik ami leírtál, a kis negatív kezdet. A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |