Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2643 / 3575
(#) zolika60 válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 / 1
 
Gázbojlerből is van tartályos. Pont úgy működik mint a villany, csak olcsóbb.
(#) Ge Lee hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Mielőtt tovább görgetnétek a vitát, természetesen nem önszántamból hanem kényszerből kell váltanom. Már leírtam miért, de akkor leírom még egyszer. Az elmúlt 20-30 évben úgy működött a dolog ahogy működött (lakások egymáson, közös kémény, és minden fürdőben a jó öreg V4-es). Aztán képbe került a katasztrófavédelem, és ott kitalálták hogy mostantól ez így nem van jól, merthogy bélés kéne a kéménybe, de nem is akárhogy, hanem lakásonként külön bélés. Ez persze nem fér bele a kéménybe. A verzió új kémény (horror ár) B verzió villanybojler (ez csak fél horror). Természetesen a kémény kívül belül patyolat, de ez kutyát nem érdekli, mert ők ezt írják elő.
Erre írtam akkor hogy embereket kellene akasztani, sokat, és nem csak ott...
Nyilván mindkét megoldásnak van előnye és hátránya is, villannyal fűteni a vizet vagy 2,5x annyiba kerül, lassan fűt fel, stb. A V4-ben azt szerettem hogy nincs otthon senki mondjuk 2 hétig, hazaérek, begyújtom, megnyitom a csapot és folyik a forróvíz, a villany ilyet nem tud, vagy fűt akkor is ha nem vagyunk otthon, vagy megvárjuk azt a 2 órát amíg felfűt. Plusz a mosógép is mindig kapott a vizéből, hogy ne a fűtőszál fűtse egy az egyben a mosáshoz a vizet.
Én is mértem a V4-est, nekem 0,6 köböt evett az őrláng naponta, de én éjszakára mindig lekapcsoltam és reggel volt újragyújtva (nem vette zokon).
Amikor először találkoztam vele nem volt egyszerű összebarátkoznunk, de aztán "beletanultam" és megszerettem, simán be tudtam úgy állítani hogy lehetett vele zuhanyozni, nem volt se hideg se forró, és még a hideg csapot sem kellett megnyitni mellé.
Aztán nem állt a víz a falon, most majd ott fog lógni, szerencsére nem egy nagy gombóc mert találtam a Bosch-tól karcsú változatot (Tronic 2000T slim), hogy hogy válik be azt majd az idő eldönti. Az eladó azt mondta alkatrész van, semmivel sem rosszabb mint egy Hajdu, csak nem ismerik még mert kb. 2 éve van gyártásban. Nincs belőle nagy mert 80l a legnagyobb, de a bevezető ára után majd harmadába kerül mint egy Hajdu, és ez is ugyanolyan faék egyszerű, alul néhány csavar és kijön az egész bele, a bimetal meg alul van, a tekerentyűje kívül így ugyanúgy állítható, ha tönkremegy könnyen cserélhető.
(#) Robin2 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Tudom, azt szereltem le. Az átfolyóst csak példaképp említettem.
Granpa: Típust ugyan nem írtál, de nekem a Hajdúval semmi bajom évek óta.
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Harmadába kerül?
(#) Ge Lee válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Igen mert ez gombóc (fél méter átmérőjű) ami nekem nem jó csak a lapos kivitel. Olyan hajduból pedig csak az aristonhoz hasonló téglalap alakú van lapos hajdu keskeny bosch.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Indavideón csak én kapok ilyen üzenetet?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) zolee1209 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Bár a képről nem tudom, milyen böngészőt használsz, nekem Opera alatt dobta be ezt, mikor az extrém spórolós adatmód be volt kapcsolva.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Hello!
Nekem megy rendesen.
(#) BarnaPili hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Tavasszal vettem egy régi SZEVAFÉM rotációs kapát,de nem az eredeti motor van rajta,hanem egy ismeretlen valami. Előzetes net-túrással kiderült,hogy valószínűleg egy Einhell motor lesz,ami igazából egy kínai OHV motor. A képen látni a regulátorát(fordulatszám szabályzó automatika).Most nem jó,mivel alapjáraton tartja a motor,pedig pont fordítva kellene tennie. Max gázról kellene visszaszabályoznia a terhelés és a beállított értéknek megfelelően. Van valakinek a kertigépek között ilyesmi motorral szerelt gépe esetleg? Ilyen lehet az MTD Thorx motor is,ha jól sejtem. Ha volna ilyen gépe valamelyikőtöknek,kérem fotózza le a regulátort és a rudazatát is.
Köszönöm!
István
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016

regulator.jpg
    
(#) jani1987 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Android és chrome böngésző.
(#) Ricsi89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
A rugónak nem alul kellene lennie? A regulátor alsó végén és azon a rozsdás vason. Mert akkor max gázra húzná alapból, a regulátor meg visszafelé.
(#) BarnaPili válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
De igen.Az a rész komplett hiányzik,ami ezt a feladatot látná el.Már sikerült találnom képet róla,csak eltakarja egy védőlemez a mechanikát. Megpróbálok bontott motorról venni,mert ahogy elnéztem,ezt nem egyszerű kitalálni,hogy minden passzoljon,nem lebegjen a fordulatszám,de ugyanakkor jól reagáljon a terhelésváltozásokra is.
Bár a Robi 55-ön nem volt,csak egy gáz,meg a szívató,és mégis gyönyörűen dolgozott.
Itt látni,hogy mire gondolok.
István
(#) nagym6 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
A rugó ráadja a gázt, azaz nyitja a pillangószelepet, a motor fordulat növekedés visszaveszi. Meg lehet nézni, motor üzemben növekvő fordulatra merre viszi a kart, rugó ellenirányba hat.
(#) BarnaPili válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
A mechanikus működésével tisztában vagyok.Itt az a baj,hogy a komplett mechanika hiányzik.Csak a regulátor kar van meg az egész hóbelebancból.A többi rugós szabályzó hiányzik.
Vannak Édesanyámnál rossz Briggs és Tecumseh motorok alkatrészei,azokból megpróbálok valamit összelegózni.
Csak jó lenne egy minta,hogy is nézett ez ki ,mikor még megvolt mindene.
(#) BarnaPili válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Volt ott több minden,pl. a szívatót is csak akkor adta rá,ha túltoltad a max gázon a kart. De ez a kisebbik gond,azt megoldom.
Egyébként sem szeretem a hideg motort egyből maximális fordulaton járatni.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) Ricsi89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
És mi van, ha egy fűnyíróról került fel a motor? Ott nincs gáz, fix a fordulat. Akkor ott eleve nem volt semmi csak egy rugóval belőtt fordulat.
(#) BarnaPili válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Sok új fűnyírón van gázkar,ezen is kellett lennie.(Hogy minek,azt ne kérdezd,alapjáraton csak fésüli a füvet )...
(#) Stewe válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Nem alapjáraton fésüli, hanem alacsony fordulaton vág, ami ha nem is üveghang, de mindenképpen magas, mint az alapjárat..
A gázkarral a teljesítménytartalékot állítod, hogy mekkora terhelés mellet tartsa az üzemi fordulatszámot.
(#) Ricsi89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Inkább a drágábbakon. Az egyszerű fűnyírókon eddig nem nagyon találkoztam vele. Teljesítménymaximumra van belőve a fordulat és fix, nem állítható. Na most lehet neked is alul volt még egy rugó, amivel be volt állítva és kész. Aztán valaki átette a kapára, ahol ugye nem jó a fix fordulat és elkezdett mókolni, csak nem jött össze.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Mindjárt hajnal kettő és nem a műszak miatt vagyok fent hanem a szünni nem akaró köhögés miatt. Van javaslat?
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
(#) Buvarruha válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Gyújts rá, akkor legalább okkal fogsz köhögni.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Kérj a patikában "Suspensio terpini"-t, filléres cucc, mindegyik patika ált. házilag készíti (un. "magisztrális" szer). Napi 2-3 kis korty, fellazítja a hurutot (az eredménytől persze meg kell "szabadulni"), a kúra alatt (3-4 nap)a köhögést nem elnyomja, hanem nagyban könnyíti.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Leginkább egy RTG felvétel javallt, mert settenkedő tödőgyuszi is lehet, vagy komoly bronchitis.
(#) Sam Seed válasza granpa hozzászólására (») Szept 27, 2016 / 1
 
Mégy egy CTG-t is csináljon mellé, nehogy bajlegyen.
(#) ronin75 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
MRI sem árt. Több szem , többet lát.
(#) Sam Seed válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Igaz lehet. Dobjon vigyázba minden sejtet, hamár gond van a tarsolyban.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2016 / 1
 
De igazán benézhetnél a háziorvosodhoz, mielőtt félrekezeled magad.
(#) Sam Seed hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy miért törölték a
"Ecc88 csere forrasztóállomásra" cimű hirdetésem? Miért nemcsak a kommenteket törölték? Nekem levan mentve teljesen a cucc. Semmi szabálysértő nemvolt benne a részemről. Legalább egy elnézés jöhetne valaki részéről. Nemkivánom, hogy a HE tegye, csak közvetitsen - hogy a elnézést kért tőlem egy szabálysértő.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2016
(#) Gafly válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
PJG esetleg
Nagyon sokat segíthet
Következő: »»   2643 / 3575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem