Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
A 6 digitesek javított változatai:
A 6 digteseket újra felrakom, mert kis hibát találtam bennük. A két változat közül választható, hogy az átpörgés közben, vagy a b jelű változatnál az átpörgés után vált a másodperc 59-ről 00-ra. A beállító menüben is működött az átpörgés, ami zavaró volt, javítottam . (A gnd-re (g) és a plusz tápra (p) kötött gombokat kezelő változatokat is felrakom.)
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Vicsys orájához készült-e olyan szoftver, amivel van esetleg gombos ór állítási lehetőség. Sajnos csak 4 csövem van, és a DCF77 szélén vagyok, így olyan órát keresek, ami 4 csővel szerelt, és van rajta gombos óra beállítási lehetőség. Sajnos itt még nem találtam megfelelőt, de hátha van valaki aki tud mutatni egyet.
Szia!
Igen ezt én is megtaláltam. Idézet: „Az óra lelke egy ATmega8 típusú mcu” Sajnos én pick programozásra vagyok berendezkedve, csak ezt elfelejtettem leírni. A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
Ha nem ragaszkodsz a DCF-hez a Tom025 ds3231-es változata is megtalálható itt, amiből van 4 digites (szoftver egy pár hozzászólással előbb, kapcsolás itt ), annak a pontossága dcf nélkül is elég jó. Vicsys tápegysége mehet hozzá mint a mule v2-ben. Persze az egygombos verzióm is jó amit az előbb linkelt a kolléga.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
Ez szuper fura a leírás alapján ez az 1 gombos léptetés, de teljesen megfelel a célnak!
El kell helyezni a nyákon a gombot, és már lehet is kezdeni a munkát. Köszönöm.
Nem ragaszkodom a DCF77 részhez, mivel kb. 95% rá az esély, hogy itt kb 0 a vétel.
Viszont az OVERKILL óra a gombos változattal tökéletes lesz számomra. Alapból kellett volna rá gomb... Be kell szereznem az alkatrészeket, és a panelt is hozzájuk kell igazítani, a gombos részt is rátervezem majd. Köszönöm a programot! A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
Azért ajánlottam a másik kapcsolást mert 90%-ig ugyanaz az alkatrész szükséglet mint az overkillé, ha azt a tápegységet teszed hozzá, de legalább rendesebb menüt irtam hozzá és a pontossága jobb mint az overkillé dcf nélkül... persze ahogy neked jobban megfelel.
Én is köszönöm neked!
Bár olvasva nekem is fura volt az egy gombos állítás, de a valóságban egyszerű és nagyszerű.
Szívesen. ( mivel az egy assembly program , amit egy német kolléga írt, akkoriban így volt a legegyszerűbb megoldani. A mule v1 rutinja került bele)
Én sokat gondolkodtam, hogy az Overkill vagy Tom025 legyen. Kettőt építek, karácsonyi ajándéknak szánom ha addig elkészülnek (már csak dobozolás lenne hátra). Az első terv szerint Tom025 órája volt a befutó a nyomógombos állítás végett. Az Overkill nyáktervet módosítottam volna a kapcsolási rajzhoz. Mivel nyolc csővel tudtam gazdálkodni így a másodperc kijelzésről lemondtam. Dugdosós panelon összeállítva viszont sokkolt, hogy a multiplex miatt nagyon vibrált a kijelzés (szellemképes is volt). Kipróbáltam az Overkill szoftverét, átdugdostam a rajz szerint és tökéletesen működött. A másodperc kijelzés hiányát glimm villogással szerettem volna pótolni, illetve DCF nélküli gombos beállítást szerettem volna. Kis kutatómunkával megtaláltam a leírásod aminek nagyon megörültem.
16F628-as verzióval működnek, egyedül annyi bajom volt, hogy "áramszünetet" produkálva azonnal elfelejtette az időt. Pedig az aksihoz schottky diódát tettem. Jobb híján úgy oldottam meg, hogy a PIC 4-es lábát nem közvetlen a tápfeszre húztam fel hanem a 14-es lábra. Így nem felejt. Egyébként van egy Mule V2-es órám immáron egy éve működik.
A villogás miatt mentem fel a Tom025-el 20 Mhz-re a ds3231-es változatban.
Nincs benne 74141 egy bally flipperkijelzővel megy. Tranzisztoros. Csak a vezérlés kezdeti azonossága miatt nevezem Tom025-nek. Persze valodi nixisben is teszteltem és volt már aki utánépitette.
Értem , akkor csak a program (multiplex?) időzítések okozhatják a villogást .
Sziasztok!
Szeretném megépíteni az itt található nixie órát, viszont az LDR beszerzésével gondba vagyok. A megadott érték 1K viszont a Hestore kínálatában még csak hasonlót se találok. Bővebben: Link A kérdessem az, hogy lehet-e úgy módosítani az ellenállás értékeket, hogy az itt található LDR megfelelően szabályozzon? A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Szia!
Az LDR-rel sorban és párhuzamosan is van ellenállás, illetve trimmer is. Ezekkel tudod szabályozni a fényerőt. Én már 3 ilyet építettem, de LDR egyikben sincs... Helyette van egy 1k ellenállat.
Ez oké is, de ha ellenállat van az LDR helyén akkor z fix fényerővel megy este is és nappal is. Pont az lenne a lényege, hogy nappal erősebb este gyengébb legyen.
Igen, de nekem nem sikerült soha beállítani normálisan. Vagy nagyon sötét volt vagy túlhajtotta a csöveket, ezért az elsőből inkább kivettem a többibe meg be sem raktam már. De ha akarsz a soros és párhuzamos ellenállássál tudsz játszani ha van kedved, türelmed. Nekem nincs...
Sziasztok!
Valakinek nincs véletlenül *.dxf, vagy Altium footprintje Z57xx típusú csőhöz? Köszönöm előre is.
Sziasztok!
Szeretnek epiteni egy orat csak nem tudom hogy kezdjek hozza, meg kezdo vagyok ilyen teren. Az óra 2db NL-5870 csobol all es egy CR2 3V elem mukodteti. Egy dontesszenzort is raktak bele hogy ne mukodjon folyamatosan ezzel kapcsolod be. 2 gomb all rendelkezesre amivel az idot tudod allitani. Szerintetek hogy kezdjek hozza? Itt egy lnk rola: Nixie Watch
Mit azon, hogy kezdő vagy? Miben vagy kezdő? Ha az egész elektronikában, akkor keress kész tervet amiben minden benne vagy, hogy után tudd építeni. Ha másban vagy kezdő akkor ami kellhet: DC-DC konverter ami előáálítja a nixie működtetéséhez szükséges feszültséget, mikrovezérlő (PIC, AVR stb. amelyikben van tapasztalat). Ha ez megy akkor a többi apróság.
Azon tortem az agyam hogy mindenkeppen kell bele pic? Nem lehet egy egyszeru ic-vel megoldani?
TTL IC--kel meg lehet oldani, de nem érdemes. Ahhoz is találsz itt a forumon példát. Pl. SN74142 benne van a számláló, puffer, meghajtó. Hozzá illesztesz egy 1Hz-es idő alapot es kesz is az óra vagy legalábbis szamlalni már fog...
Ekkora méretben nem fog menni. Nézd meg itt a cikkek között, hogy mekkora méretbeli különbség van egy PIC vezérelt óra amiben van egy csomó plusz funkció meg egy "sima" TTL ic-kel felépített óra között.
Jól választottál. Végülis ha Steven Wozniaknak jó, neked is jó lesz Szoval eléggé integrált óra, én is nézegettem. A tápegysége sem egyszerü, legalábbis ebben a méretben. Esetleg nem merült fel benned, hogy miért adják az ilyesmi órákat 150-200 ezer forintért? Woz
Persze meg lehet csinálni pic nélkül is, de a ttl kisvasutat felejtsd el. ( Telepes müködésnél nem árt ha sporolsz a teljesitménnyel, a nano wattos pic jobb választás). Nem igazán kezdőknek való, szerény véleményem szerint. A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
Egyébként mindene itt van. Ezen ne muljék...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |