Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   127 / 2500
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
mert kicsit zúg és olvastam hogy árnyékolt vezetéket kell használni meg össze kell kötni a fémházat a földdel (a konnektori földdel nincs összekötetve!!!) szóval ezért gondoltam a koaxra, mert abban van árnyékolás
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Koax alatt mit értesz? Milyen tipus? Olyan melyekkel a Tv -nek visznek RTL -t
Vagy csak valami árnyékolt kábelre gondoltál mikor a koax -ot használtad?

Lehetőleg olyan árnyékolt kábelt válasz, amelyben van 2db vezető, rajtuk egy árnyékoló harisnyával.

Olvass bele a A hangfrekvenciás zajok (audio) cikkben a 4. Vezetékvédelem -be.
(#) zenetom válasza valve hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
a TV-s koax-ra gondoltam
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Mivel hangot akarsz vinni, sztem ha van lehetőséged akkor használj neki való árnyékolt jelkábelt.
(pl: szedj össze 2db Cd-Rom audio/jel kábelt, s levágva a végeit az megfelel a célnak)
(#) zenetom válasza valve hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
ok, köszi
(#) titi válasza forsat hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Hali!

Idézet:
„Ha jól tudom a szimpla tápos az amin +12 volt van és egy GND(föld). És tudtommail itt amit össze kell kötni az a Jel GND-je ,a Táp Földje(GND-je, Negatíva) és a kimenet GND-je.

TDA IC-knél gyakori, hogy a kimenetet NEM szabad letestelni!
Abból adódóan, hogy hídba van kötve!
Különben a végfok halálához vezet!
(#) valve válasza forsat hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
"Árnyékolt kábel vagy nem árnyékolt kábel mindegy" Ez így totál helytelen!

"belső vezeték megy az erősítő bemenetére a külső vezeték meg a GND-re" Ez-az árnyékolás pocsék változata.

"minden csatlakozó pont egyhelyen legyen az erősítőn, de ez nem jó!" Ezt meg hogy érted?

(Szereted a földhurkokat? Pl: Ha megméred a testet 5 helyen akkor 6 féle értéket kapsz?
(#) hapro válasza valve hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia!

"Ha megméred a testet.... "
Azt hogy kell mérni?
(#) forsat válasza titi hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Hát nem tudom, nekem a tda erősítőm kimenete levan testelve és remekül működik(tehát a pozitív és a GND megy a hangfalra én így értem)!
Ha hídba van kötve a kkor a 2 erősítő melegpontja kell azt tudom!

Valve:
Elvileg szeriintem mindegy, hogy árnyékolt e gyárilag a kábel vagy nem, mmert ha 2 külön vezetékről megy a jel és az árnyék, akkor azt összesodorva kiküszöbölhető a probléma, zavar(tapasztalatból mondom, 2 külön szálon tesztelem az erősítőimet)

2. Árnyékolt kábelről írt első rész: Elmész a boltba veszel egy Audió kábelt(pl Rca dugóhoz) És ott gyárilag ugye úgy van hogy a fekete szigetelőréteg, majd az árnyákolással van körbe hálózva a belső 'ér', amin megy a jel!

3. A csatlakozókkhoz meg annyit, hogy régen magam terveztem a nyákot egy erősítőnek és úgy csináltam, hogy a bemenet és a kimenet szorosan egymás mellett volt, és volt egy szakember ismerősöm, aki arra intett, hogy ez így nem jó mert a bezavarnak egymásnak.

Javítsatok ki, ha tényleg rosszul tudom ezeket!
(#) valve válasza forsat hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
harpo, műszerrel,.. (fizikailag egy test két pontja közt is lehet potenciál különbség)

forsat, "szeriintem mindegy, hogy árnyékolt e gyárilag a kábel vagy nem" Sztem olvass még utánna!

"tda erősítőm kimenete levan testelve és remekül működik" Feltaláltad a Letestelt kimenetű végfokot

Re, 2. Majd elmész a boltba, mikor nem tudod megszüntetni a zavarokat, zajokat és olyan jel-kábelt veszel amelyben nem az árnyékoló-harisnyán megy a Test/Gnd, (hanem mind-mind szépen külön).

Vezetékvédelem
(#) forsat válasza valve hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
értelek, meggyőztél
(#) hapro válasza valve hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Műszerrel? jó fej vagy. Jól fejbe kéne.....
Idézet:
„fizikailag egy test két pontja közt is lehet potenciál különbség”

Ilyet én még nem tapasztaltam, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy célirányosan még nem is mértem ilyet, de majd egyszer ha nem felejtem el, és kedvem lesz hozzá, kipróbálom. Megmérem, méghozzá műszerrel!! Mer állítólag azzaa kee.
(#) witti hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Most raktam össze kipróbálásra a TDA 2003 -at egy előfokkal.
Sajnos pöfög majd folyamatosan perreg a hangszóró!!! Mi lehete a baj???
Annyira egyszerűnek látszik ez a kapcsolás, nem hiszem, hogy elrontottam volna valamit!
A kicsatoló kondit kicseréltem egy 2200 µF / 25V-os kondira. Egyedül a 470 µF-es kondi 16V-os.....
A táp pedig 2 darab 2200µF / 35V -os Elko és 16,46V egyenfesz. Ez nem sok neki? Mert 12V és max 18V-ot bírna... Hangszórók 4 illetve 8 ohm -ossal is perreg.
Szerintetek mi a baj???
/úgy néz ki, hogy kihalt a 2003-as topic.../bővebb infók...
(#) Moderátor hozzászólása witti hozzászólására (») Márc 28, 2008
 
Idézet:
„/úgy néz ki, hogy kihalt a 2003-as topic.../”


Épphogy 20 perce írtál oda :eek2:

Há' mit sürgeted a népet?!?
(#) valve válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Probáld ki előfok nélkül! Elég nagy az érzékenysége a TDA -nak, lássuk megy-e annélkül,..

(ne rakjuk fel/írjuk be több helyré ugyanazt a kérdést/észrevételt)
(#) witti válasza (») Márc 28, 2008 /
 
Hm... nem fogok belőle divatot csinálni... ez volt az első és utólsó!
De arra még most sem kaptam választ 18.-a óta, hogy nem-e sok neki ez a 16,5V feszültség. És ha szükséges lenne csökkenteni akkor milyen módon?
(#) Zoll hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Szia!!!
nekem az lenne a kérdésem hogy valaki építette tda7293-mal 4db hidat ?
(#) Norberto válasza witti hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Idézet:
„nem-e sok neki ez a 16,5V feszültség”


Helyesen: nem sok-e neki...

Amúgy nem sok neki, hiszen 18V lehet a maximum.
(#) richard hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Szia KD mester!!!

Megépítettem a B5 egyik felét, nagyon jól szuperál.
A hangzása kítünő!!! és atom stabil......
A másik valszeg a jövőhéten kerül élesztésre.
Ill. minkettő dobozba.
képeket csatolom...

Üdvözlettel: Richard!

B5 012.jpg
    
(#) xray válasza richard hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szép munka!
Grat!
(#) fureszk válasza richard hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szép, de miért van 2szer ugyanaz a kép?

javítottam--vicsys
...és köszi az észrevételt!
(#) richard válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Köszönöm!!
Feltöltésnél elnéztem a képeket így 2x került fel. sorry.
köszi a javítást!
(#) Mayan hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Helló !

Régen nem írtam ide... ha valakinek van kedve kipróbálhatná ezt a kapcsolást... szerintem jobban szól mint a gyári ajánlás, amellett hogy csak egy kondi kell a kimenetre és kész... az 1-es lábat tőből letörtem, nem kell. A kimenő kondi persze lehet nagyobb, ízlés dolga. De legyen jó minőségű. Most ez szól nálam, nagyon kellemes, transzparens hangú kis cucc.
(#) witti válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hello! :wave: Épp ez a problémám, építettem egy TDA 2003-ast és a gyári kapcsolással perregett, mint állat.
Utána megépítettem egy sokkal egyszerűbb kapcsolást, szól viszont van egy "erősebb" morgós alapzaja előfok nélkül is. Mi okozhatja? Javaslatra, kiegészítettem azzal a kapcsolást, hogy a Gnd és az 1-es láb közé 100n kondi került (de így is megvan az a búgás). És a kicsatoló kondi 1000uf. A két 100n-es film kondit cseréljem kerámiára vagy ennek nincs jelentősége?
Mi okozhatja az alapzajt?
(#) proli007 válasza witti hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Pédául a tápegység szűretlensége, vagy a rossz huzalozása. Olvasd el, amit KD-Mester írt a B5 erősítővel kapcsolatban!

üdv! proli007
(#) witti válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hát Fiúk, igen itt valami szűretlenség bibi lesz!
Ugyanis kivetettem a bemenet előtti Elko-t, meg a kimenetről is az alkatrészeket, tehát csak a kicsatoló kondi maradt. És így is megmaradt a morgás!
Trafó_Graetz_2x2200µF/35V_100n és aztán a végfok. Kicsik a kondik vagy mi lehet a baja?
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Idézet:
„2x2200ľF”

ez új?

greatz-ed mekkora (A)?


Nem értem, hogy egyik végfok sem jó nálad a trafó nem zúg? Bár az úgysem hallatszik a hsz-ban..

Egyszerűen nem értem már több mint fél éve nem jó egyik végfokod sem :nemtudom: :miaz:


Üdv
(#) witti válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Igen! A Gretz 4A-es... (kevés lenne?) Lehet az egyik kondinak a baja? A trafó nem zúg.
Az szerinted miért van, hogy szinte mindenféle kapcsolásom működik csak a végfokokkal vagyok megáldva? (Pedig annyira kis egyszerű áramkörök...)
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Ha a kondi új, akkor az nem lehet baja, greatz elég..

Az a kérdés merült fel bennem, hogy a végfok IC-ket hűtőbordára szerelted-e (képeken nem láttam eddig, lehet nem is volt a képeken a végfok!)


(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Látom van borda,:nemtudom:

ITT

Csak a jeleket kötötted be, a gndt nem? Árnyékolt kábelre gondolok.


ui: más 4 ohm vagy 8 ohm -os hangszóróval nem próbáltad ki??
Következő: »»   127 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem