Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   407 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
1us div 2,2 kb raszter..

1x2,2=2,2us
2,2us=0,0000022 sec
1/0,0000022=454545 Hz
454545Hz=454,45 KHz

0,5us div kb 4,4 raszter

0,5x4,4=2,2us
2,2us=0,0000022 sec
1/0,0000022=454545 Hz
454545Hz=454KHz

100nF esetén 181KHz körül van az nem vezetem le
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Neked 100nF esetén terhelt szekunderrel és összezárt trafóval indulásnál nem folynak nagy árammok?
Vagy a labortáp bekorlátozza, esetleg a táp gyenge és beesik a feszültség ezzel az áram is?
Én ha ilyen értékű kindikat rakok rá induláskor nagy áram folyik.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Bizony nagy áram folyik kipróbáltam rövidre zárva 100nF esetén kb 1,8 A mi már süti a cuccokat.. 15nF esetén 600mA a rövidzárlati áram.. 9V/2A stabil tápról..Tegyél bele 15-20nF kondit azt azzal próbáld..
(#) attika hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Megmértem az óra áramfelvételét 12V tápról hajtva.
Videó
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Köszi

Csináljuk itt a giga tápokat aztàn meg lepkefinggal is működne
Mondjuk én is pont ezt tapasztaltam.
Annyira jók ezek az extra fényes ledek hogy 1mA el is kiverik a szemed......
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Idézet:
„Most már adj neki a kicsinyítősugárral”

A sugarat már beszereztem, de van egy kis hiba.
A fluxuskodni motorja szembe forog az idő görbéjével sajnos így egy tükördimenzió jön létre indításkor....
Nem tudsz erre megoldást?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Mi van ráírva a fluxuskondira? Nincs pdf hozzá? Szinte biztos hogy egy láb billentéssel váltható a forgasirany!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Akkor nem szórakozok itt a táppal hanem megvárom a nyarat és befogok egy lepkét és amíg nem fingik tele nekem egy vödröt el se engedem
Na átküldtem a 3.-ik fetet is a túlvilágra
Elindult szépen 9,1nf CX-el 8,7V/750mA táppal és egyenirányítás után a 12V/2W kis izzó fél fényerővel világított.
Utána jött a bumm mert rátettem 12V-ra és már el is szállt a lelke.
Sajna labortápom nincs csak Lipo az meg nem arról híres, hogy kicsi az árama.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nincs rajta felirat! Google nem talált hozzá adatlapot. Majd az Asgardok ha jönnek megmondják.
4 kivezetése van a motornak mindegyik kivezetésnél 1 vezeték van csak. Nem hiszem hogy csillag bekötésű lenne. Ha valakinek lenne elképzelése az iránymódosításra az ne tartsa magában.

motor.jpg
    
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Sima ketfazisú. Patex pont ilyet forgatott meg . Csak fel kell cserélni a kivezeteseket.
(#) KKobra hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Valaki itt nem régen szóvá tette hogy a cx az én tápomnál 10nf és hogy ezzel túl magas a freki
12V primer fesz nél közel 30V a szekunder és hát egyenirányítás egyebek után van erő is rendesen
az üresjárat 600mA körül van
(#) KKobra hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Nem akarok beleszólni ti sokkal többet értetek hozzá mint én. Nekem a 67 LED-es óra megy vele
Nincs ferit és még csak nem is csigát tekertem hanem sima menet menet mellé a klasszikus aránnyal
egyetlen problémám van vele. Ha valaki meg tudná mondani hogy KB 48 óra fojamatos üzem után mitől esik vissza az áramfelvétel? ( a 67-Ledes óra teljes áramfelvétele 48 óra üzem után 1A ) sajnos indulásnál 1,5A
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Keress olyan lábát ami nincs kondi,nem tekercs és nem hall ra megy.
Hány gnd van?Illetve hány vcc? Az egyik gnd vagy taprakotott láb lesz a forgasirany. Ha van olyan ami ellenállásonketesztul vcc vagy gnd de nem vesz osztó akkor az lesz az.

Rajzold vissza a kapcsolast lehet. Ordítani fog az irányvalto láb.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Vegyél le a szekunderből 30 40 % ot menetszamból
A 30v baromi sok. De ezt már mondtam......
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Az a gond azzal melyiknél nincs a tekercs ferrit közé zárva,hogy a motor aluminium háza miatt megnő az áramfelvétel és fűt..Ez az új power sokkal jobb most raktam össze az órát 1 A gyorbizti van a betápnál ez viszi az óra motorját és a wpovert is és elbírja
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Értem én amit írsz És igazad van valóban sokat ront a motor fémrésze a tekercs közepében De ha ugyan ezeket az alkatrészékkel ferrittel össze rakva elvileg elértem a célt. (Meg építem ha időm engedi) A Ferrit nem emeli meg az áramfelvételt
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Én már az összes lábait elvagdostam, felcseréltem mindent mindennel de még véletlenül sem akar a másik irányba elindulni ez a szerencsétlen motor.
Remeg, rángat, kézzel tudok irányt váltani, ha balra tekerem balra indul, ha jobbra tekerem jobbra indul. Marad a kézzel tekerés, teszek rá egy bicikli pedált és kész is
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Pedig biztos megfordítható.
Előbb utóbb sw ben is lesz irányváltás. De inkább utóbb mert most szetszedtem A mechanikat
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hát szerintem én leszek az aki ezt meg fogja várni
Már nincs szívem szétbarmolni több motor meghajtóját.
Addig kísérletezgetek a táppal meg a felfogatással, stb.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Kimérted a tekercseket? Két különálló vagy egy háromfázisú középkivezetéssel (a régi meghajtó miatt én az utóbbira tippelnék ott csak két fázist kell felcserélni de a középkivezetés a helyén maradjon !)
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Már nincs olyan opció amit nem próbáltam volna meg, van olyan motorom is amilyen Mircsoffnak de azt se sikerült megfordítanom.
Már csak a hall jeladókat nem forgattam meg mert van benne 3db.
Van 3 tekercs kivezetéses meg 4-es is.Az egyikbe 2 Hall van a másikba 4db.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Legalább azt mérd ki milyen a motor. Hány tekercs van és hogy van kötve? Ha csillagpontos tudok adni driver ami tuti.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Valóban nagyon csekély az áramfelvétel.. A legjobb megoldás az áram csökkentésére a tápfesz visszavétele 5V-ra azon is tudja ezt az áramot produkálni.. A lehető legkisebb üresjárati áramot kell elérni ,hogy ne fűtsön ez a lényeg..Valószínű én majd usb csatlakozós tápellátásra készítem el egy telefontöltő elegendő táplálásra..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Anno ezt találtam a vezérlőről (hogy örültem neki). Most a 2. mondat nem kápráztatott el.

Berajzoltam a lábakat, de nem hinném, hogy lehet irányt váltani az IC segítségével. A táp 2 lábra csatlakozik, esetleg azzal lehetne próbálkozni...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017

VEZÉRLÖ.jpg
    
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Most akkor ez kétfázisú vagy háromfázisú?
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ha minden igaz kétfázisú.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Szinte biztos hogy az egyik táp a direction láb.
Húzd le 10 k van gndre próbából külön külön. Vágd át a nyakot egyből a lábánál. Ha nem jön be könnyen javítható. El nem tudott ezzel füstölni.
Egész biztos hogy nem kell két db vcc egy ilyen vezerlonek.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Szerintem meg háromfázisú középkivezetéssel!! Ki kell mérni!
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nem nyert díjat végigpróbáltam, de ha az egyik nincs bekötve akkor húzhatom bárhova, de nem mozdul meg.

patexati:
Idézet:
„Szerintem meg háromfázisú középkivezetéssel!! Ki kell mérni!”


2-2 kivezetés sípol, szóval úgy néz ki, hogy 2 tekercs van.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Cseréld meg mindegyik tekercs kivezetését.Azonos tekercsenként nehogy a másik tekercsel cseréld meg valamelyik kivezetést.
Következő: »»   407 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem